تکنولوژی

20 سوال متداول در مورد هاست و دامنه – قسمت دوم

افزایش بازدید در گوگل

۱۱. فضای اولیه هاست

یکی دیگر از پرسش های متداول در زمینه راه اندازی سایت این پرسش است که در زمانشروع کار از چه حجم اولیه هاست استفاده کنیم.

در پاسخ به این پرسش باید گفت که حجم اولیه هاست به حجم اولیه سایت بستگی دارد و بنابراین نمی توان نظر قطعی در این زمینه داد.

با این همه نکته مثبت این است که بیشتر شرکت های هاستینگ امکان ارتقا میزان هاست را برای مشتریان خود فراهم می آورند.

بنابراین پیشنهاد ما، شروه به کار با حجم های کمی مانند ۲ گیگا بایت و در ادامه افزایش حجم هاست در صورت نیاز است.

۱۲. کنترل پنل دایرکت و سی پنل: تفاوت ها

سی پنل و دایرکت ادمین از جمله معروف ترین کنترل پنل ها در فضای لینوکس به شمار می آیند. با این همه بسیاری از کاربران پرسش های فراوانی در مورد تفاوت های این دو پنل دارند.

اگر بخواهیم به صورت ساده به این تفاوت ها اشاره کنیم باید بگویمم که سی پنل درای گرافیک و فضای کاربری بهتر و روان تری است، اما هاست هایی که از این پنل استفاده می کنند قیمت بالاتری دارند.

در مقابل پنل ادمین اگرچه از نظر قیمتی ارزان تر و مقرون به صرفه تر است اما گرافیک و نحوه کار با آن به خصوص برای افراد تازه کار، دشوارتر است.

۱۳. هاست ایران و هاست خارج – تفاوت ها

یکی دیگر از پرسش های رایج مرتبط با هاست ها، تفاوت میان هاست های ایرانی و هاست های خارجی است.

در پاسخ به این پرسش ها باید گفت که تفاوت اصلی این دو نوع هاست در محل قرار گیری و نگهداری از هاست است که اولی در داخل ایران و دومی در خارج از ایران قرار دارد.

با این همه این دو نوع هاست تاثیرگذاری هایی هم بر روی عملکرد وب سایت ها دارند که در ادامه به آنها می پردازیم.

 • SEO: یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر بالار فتن سئوی هر وب سایت، سرعت و دوام ارتباط موتورهای جستجو با وب سایت است. قطع این ارتباز باعث افت امتیاز سئو می شود.با توجه به پایداری و سرعت بالاتر برقراری ارتباط در هاست های خارجی، استفاده از این هاست ها تاثیر مثبتی بر بالا رفتن امتیاز سئو دارد.
 • سرعت: شاید مهمترین عامل موثر در انتخاب هاست، تاثیر هاست بر سرعت بارگذاری اولیه وب سایت است.
  از آنجا که هر چقدر فاصله فیزیکی هاست تا کاربر کمتر باشد، سرعت بالا آمدن و نمایش وب سایت ها برای کاربر بیشتر خواهد بود، بنابراین در انتخاب هاست باید به موقعیت جغرافیایی کاربران دقت شود.
  اگر عمده کاربران یک وب سایت افراد ایرانی هستند، استفاده از هاست ایرانی سرعت لود شدن وب سایت برای این کاربران را افزایش خواهد داد.
 • کپی رایت و تحریم ها: یکی از موضوعات روز برای کاربران ایرانی موضوع تفاوت قوانین در زمینه کپی رایت و همچنین موضوع تحریم ها است. به همین دلیل در مورد سایت هایی که محتوای آنها به گونه ای است که ممکن است تحت تاثیر تحریم ها یا قوانین کپی رایت خارج از ایران قرار بگیرد، پیشنهاد می شود تا این سایت ها از هاست های ایرانی استفاده کنند.
 • اختلالات اینترنتی: در صورت بروز اختلالات اینترنتی و قطع ارتباط اینترنت ایران با خارج، وب سایت هایی که از هاست های خارجی استفاده می کنند ارتباط خود با هاست را از دست داده و به این ترتیب برای کاربران نمایش داده نخواهند شد.

خرید دامنه,خرید هاست,خرید هاست ارزان

۱۴. فضا و ترافیک هاست و معنای آنها

دو مورد دیگر از اصطلاحات رایج مرتبط با وب سایت ها، دو اصطلاخ فضای هاست و ترافیک هاست است.

زمانیکه صحبت از فضای هاست به میان می آید، منظور مقدار فضایی از هاست است که صاحبان یک وب سایت می توانند فایل ها و اطلاعات و داده های خود را در آن بارگذاری و ثبت کنند.

البته باید توجه داشت که این فضا باید به صورت متناسب میان بخش های مختلف اطلاعات یک وب سایت شامل حجم سایت، تصاویر و فیلم ها، ایمیل و دیتابیس تقسیم شود.

در مقابل زمانیکه صحبت از ترافیک هاست به میان می آید منظور مقدار اطلاعاتی است که به صورت ماهانه می تواند میان کاربران یک وب سایت و فضای آن وب سایت در هاست رد و بدل شود.

۱۵. مزایای سرور مجازی نسبت به سرور اختصاصی

پیش از این درباره سرور مجازی و هاست و تفاوت های آنها صحبت کردیم. در این بخش به مزایای سرور مجازی در مقایسه با سرور اختصاصی می پردازیم.

 • انعطاف پذیری: سرورهای مجازی به دلیل ماهیت انعطاف پذیر خود این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می دهند تا در صورت نیاز به منابع بیشتر و بدون نیاز به ایجاد اختلال یا جابجایی اطلاعات، منابع سرور ارتقاء پیدا کند.
 • ظرفیت های باز و خالی: سرور مجازی این قابلیت را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که اگر ظرفیت های سیستم توسط یک VPS دیگر استفاده نمی شود، کاربر بتواند از آن ظرفیت ها هم استفاده کند.
 • ایمیل اختصاصی: سرورهای مجازی با ارائه ایمیل انحصاری برای دامنه، باعث می شوند تا ادمین های آن دامنه از کنترل، امنیت و کارایی بیشتری در اداره ایمیل های خود برخوردار باشند.
 • اطمینان: وجود امکان ایجاد نسخه پشتیبان در سرورهای مجازی باعث می شود تا امنیت این سرورها تضمین شده باشد.
 •  هزینه: سرور مجازی همان قابلیت های سرور اختصاصی را با هزینه بسیار کمتر در اختیار کاربران قرار می دهد.

خرید دامنه,خرید هاست,خرید هاست ارزان

۱۶. ساب دامین و معنای آن

زمانیکه صحبت از سای یا زیر دامنه به میان می آید، منظور پیشوندهایی است که قبل از نام دامنه قرار می گیرند و افراد می توانند با استفاده از آن، وب سایت خود را به بخش عای مختلف تقسیم بندی کنند.

برای مثال پیشوند shop. نشان می دهد که این بخش از هر دامنه به آنلاین شاپ اختصاص دارد.

۱۷. هاست اشتراکی و معنای آن

زمانیکه صحبت از هاست اشتراکی به میان می آید، منظور سروری با قدرت و توانایی ها و امکانات بسیار زیاد است.

این سرور، امکانات و توانایی های خود را به صورت اشتراکی در اختیار کاربران متفاوتی قرار می دهد.

گفتنی است که این به اشتراک گذاری منابع باعث می شود تا هزینه تمام شده برای کاربران بسیار کمتر از سرور های اختصاصی یا مجازی باشد.

۱۸. هاست لینوکس و هاست وردپرس – تفاوت ها

در پاسخ به پرسش درباره تفاوت های هاست لینوکس و هاست وردپرس باید گفت که منظور از هاست ورد پرس همان هاست لینوکسی است که به شیوه های مختلف برای مدیریت محتوای تحت وردپرس یا سایر گونه های cms بازسازی و بهینه سازی شده است.

گفتنی است از آنجا که هاست های از نوع وردپرس معمولا در میان تعداد سایت های کمتری به اشتراک گذاشته می شوند، سرعت و کیفیت ارائه شده توسط آنها در مقایسه با هاست های لینوکس بهتر است.

۱۹. پارک دامین و معنای آن

در برخی موارد افراد بعد از به راه انداختن یک سایت با یک دامین مشخص می خواهند که همان سایت با همان محتوا با یک نام دامین دیگر هم قابل مشاهده باشد. برای آنکه این عمل امکان پذیر باشد، باید قابلیت پارک ادمین در هاست فعال باشد.

به عبارت دیگر هاست باید این امکان را به دامنه اصلی بدهد تا دامنه های دیگری روی آن پارک کنند و این دامنه های پارک شده هم بتوانند محتوای دامنه اصلی را به نمایش بگذارند.

۲۰. سرور اختصاصی و معنای آن:

آخرین پرسشی که در اینجا به آن می پردازیم، موضوع سرور اختصاصی و معنای آن است.

زمانیکه صحبت از سرور اختصاصی به میان می آید، منظور یک سرور فیزیکی مجزا است که به صورت کاملا انحصاری تنها در اختیار یک کاربر قرار گرفته است.

به عبارت دیگر سروری که تنها یک کاربر امکان استفاده از منابع آن را دارد و هیچ کدام از منابع آن به هیچ صورتی با هیچ کاربر دیگری به اشتراک گذاشته نشود.

گفتنی است از آنجا که این نوع سرورها تمام امکانات خود را به یک کاربر ارائه می دهند، تمام هزینه های مرتبط با استفاده از سرور هم تنها توسط همان کاربر پرداخت خواهد شد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا