گردشگری

10 ترفند جالب برای یک گردشی راحت

افزایش بازدید در گوگل

چگونه راحت سفر کنیم و دغدغه نداشته باشیم؟

قطعا اینکه بتوانید بدون استرس سفر کنید یکی از مهم ترین مواردی است که باید برای لذت بردن از سفرتان در نظر بگیرید.

در این زمینه معمولا چیزهای متفاوتی هستند که باید بررسی کنید، از بستن چمدان های تان گرفته تا رزرو هتل مناسب و.. همگی می توانند روی سطح رضایت شما تاثیر گذار باشند.

خوشبختانه برای سفر کردن برخی اصول کاربردی وجود دارد که به کار گرفتن آن ها می تواند تا حد زیادی خیال تان را از بابت همه چیز راحت کند.

بنابراین اگر شما هم قصد سفر دارید و می خواهید حسابی خوش بگذرانید، با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ ترفند برای سفر راحت آشنا کنیم.

ترفند برای سفر راحت,ترفند برای مسافرت راحت,ترفند برای سفر راحت

۱۰. شامپو و لوسیون همراه تان داشته باشید

یک ترفند برای سفر راحت آن است که شامپوها یا لوسیون های مورد علاقه تان را با خودتان ببرید.

این محصولات معمولا بسته بندی تختی دارند و چندان جای زیادی نمی گیرند. شما به راحتی می توانید آن ها را در گوشه چمدان تان جاسازی کنید.

علاوه بر آن، زمانی که این محصولات تمام شوند جعبه شان رو دور خواهید انداخت و در نهایت فضای بیشتری در چمدان تان خواهید داشت.

۹. برای گردنبندهای تان جای مخصوصی داشته باشید

زیور آلات معمولا یکی از اجزای جدانشدنی از ملزومات سفر، به ویژه برای خانم ها هستند که باید برای شان جای مخصوصی در نظر بگیرید.

یکی از اشتباه ترین کارهای ممکن آن است که گردنبندهای تان را داخل کیف آرایش مچاله کنید!

بهترین حالت ممکن آن است که شما از کیف های مسافرتی مخصوص زیورآلات که دارای بخش های مختلفی هستند استفاده کنید. اما اگر به آن ها دسترسی ندارید کلاسورهای مدرسه هم می توانند انتخاب های خوبی باشند.

ترفند برای سفر راحت,ترفند برای مسافرت راحت,ترفند برای سفر راحت

۸. با توجه به هدف سفر چمدان ببندید

اگر برای شما هم سوال شده است که چگونه راحت سفر کنیم، باید پیش از هر چیز به هدف سفرتان نگاهی بیندازید.

به عنوان مثال اگر قرار است برای شرکت در مراسم خاصی سفر کنید، قطعا جواهرات یا زیورآلات مختلف جزئی اصلی از چمدان تان خواهند بود.

اما همانطور که می دانید برای حمل کردن آن ها باید محتاط باشید. چنانچه به کیف ها کوچک دسترسی ندارید می توانید از یک جا یخی کوچک کمک بگیرید!

هر کدام از گردنبندها و یا گوشواره های تان را در یک قسمت بگذارید تا به یکدیگر گره نخورند و برای تان دردسر ساز نشوند.

۷. جای مناسبی در هواپیما رزرو کنید

اگر قرار است که با هواپیما مسافرت کنید، بدون شک باید از روزهای قبل از سفر برنامه رزرو بلیط را چیده باشید.

چنانچه شما قرار است تنها سفر نید، پیشنهاد می کنیم که صندلی های کنار پنجره یا کنار راهرو را انتخاب کنید. زیرا صندلی های وسط معمولا توسط افراد تنها رزرو نمی شود و ممکن است نشستن کنار غریبه ها کمی برای تان سخت باشد.

بنابراین برای این مورد نیز برنامه ریزی کاملی داشته باشید تا بتوانید در نهایت آرامش سفر کنید.

ترفند برای سفر راحت,ترفند برای مسافرت راحت,ترفند برای سفر راحت

۶. مرتب باشید

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که به شما کمک می کند در طول سفر آرامش داشته باشید و گیج نشوید، مرتب بودن وسایل تان است.

بدون شک اینکه همه چیز درهم و برهم باشد و نتوانید وسایل مورد نظرتان را پیدا کنید؛ اعصاب تان را خورد خواهد کرد.

پیشنهاد می کنیم که از کیسه های کوچک یا نظم دهنده ها برای چمدان تان استفاده کنید و هر چیزی را در بخش مخصوصی بگذارید تا در مواقع لزوم به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید.

۵. مقصد سفرتان کجاست؟

یک ترفند برای سفر راحت آن است که وسایل غیر ضروری را با خودتان نبرده و تنها مهم ترین موارد را در چمدان تان بگذارید.

استفاده از این ترفند تا حد زیادی به مقصد سفرتان بستگی دارد.به عنوان مثال اگر قرار است که فقط آخر هفته را در جای نزدیکی سپری کنید می توانید لوازم آرایشی تان را به جای کیف های بزرگ در کیسه های کوچک قرار دهید.

اما اگر قرار است به مکان دوری سفر کنید بهتر است که از کیف های محکم و کاربردی کمک بگیرید تا در طول سفر مشکلی برای حمل و نگهداری از وسایل تان نداشته باشید.

ترفند برای سفر راحت,ترفند برای مسافرت راحت,ترفند برای سفر راحت

۴. محافظ مسواک را فراموش نکنید

اینکه چگونه راحت سفر کنیم و در طول مسافرت اذیت نشویم از مواردی است که ذهن ما را همواره مشغول کرده است. در این حالت معمولا افراد فکر می کنند که باید ترفندهای خاص و پیچیده ای را به کار ببرند.

اما حقیقت ساده تر از این حرف ها است. به عنوان نمونه یکی از راهکارهای ساده که به ذهن تان هم نمی رسد، بردن محافظ برای مسواک تان است.

تصور کنید که شب هنگام پس از کلی خستگی به هتل تان برمی گردید، اما هنگام استفاده از مسواک تان متوجه می شوید که آن در ته کیف لوازم آرایشی تان بوده و حسابی کثیف و غیر قابل استفاده شده است.

در این صورت احتمالا زیادی کلافه خواهید شد. علاوه بر آن، به همراه داشتن در پوش مناسب برای مسواک باعث می شود که بتوانید آن را در بخش های مختلفی قرار دهید و نگران کثیف شدنش نباشید.

اگر به این محافظ ها دسترسی ندارید اصلا جای نگرانی نیست. شما می توانید با کمی خلاقیت با یک جعبه آدامس هم برای مسواک تان محافظ درست کنید.

۳. فضای بیشتری ایجاد کنید

جالب است بدانید که نحوه چیدن چمدان شما می تواند میزان فضای در دسترس تان را تغییر دهد.

به عنوان مثال اگر شما تمامی لباس ها را تا بزنید، در آخر جا کم می آورید و احتمال آنکه به ساک های دستی نیاز داشته باشید بالا می رود.

اما یک ترفند برای مسافرت راحت آن است که لباس ها را در چمدان لوله کنید. احتمالا در آخر خودتان هم تعجب خواهید کرد که چقدر فضای اضافی در چمدان ایجاد شده است.

این کار به شما کمک می کند تا حد امکان به کیف های دستی و یا کیسه های اضافی نیاز پیدا نکنید. بدون شک شما هم می دانید که زیاد بودن وسایل در سفر می تواند حسابی شما را کلافه کند.

به خصوص که اگر دست تنها باشید و کسی همراه تان نباشد که در حمل آن ها به شما کمک کند.

ترفند برای سفر راحت,ترفند برای مسافرت راحت,ترفند برای سفر راحت

۲. صبحانه سالم همراه تان داشته باشید

اگر تجربه کرده باشید حتما می دانید که صبحانه های هواپیما یا برخی هتل ها آنقدر افتضاح است که ممکن است صبحانه نخوردن را به آن ترجیح دهید!

در چنین مواقعی پیشنهاد می کنیم که حتما کمی خوراکی سالم همراه تان داشته باشید. این مورد علاوه بر آن که برای صبحانه به دادتان می رسد، در حین سفر نیز حسابی کاربردی خواهد بود.

۱. نگه دارنده لیوان بسازید

یک ترفند برای سفر راحت آن است که برای خودتان لیوان نگه دار درست کنید، به خصوص اگر تنها سفر می کنید و باید تمام وسیله های تان را نیز همراه نوشیدن قهوه حمل کنید!

برای این کار به راحتی می توانید یک شال یا روسری را به دسته چمدان تان ببندید و بعد با ایجاد یک حلقه مناسب جای محکمی برای لیوان تان درست کنید.

بنابراین نیازی نیست که برای نوشیدن قهوه تان دردسر داشته باشید یا اگر تلفن تان زنگ خورد بخواهید همه چیز را روی زمین بگذارید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا