گردشگری

10 تا از بهترین شهرهای کانادا برای سفر و گردشگری

افزایش بازدید در گوگل

بهترین شهرهای توریستی کانادا

کانادا کشوری بسیار پهناور و جمعیتی بالغ بر ۲۰ میلیون نفر است که به دلیل طبیعیت منحصربه فرد و تاریخ و فرهنگ غنی خود، چشم بسیاری از گردشگران را به خود معطوف کرده است.

در حقیقت وسعت و تنوع جاذبه های این کشور باعث شده است تا بسیاری از مسافران این کشور همانند بهشت، در انتخاب مقصد گردشی خود دچار سردرگمی و تردید شوند.

به همین دلیل در این مقاله تلاش کردیم تا با تهیه و تنظیم فهرستی دهگانه از بهترین و محبوب ترین شهرهای توریستی کانادا، اطلاعات مفید مرتبط با این موضوع را در اختیار خوانندگان قرار داده و تصمیم گیری برای مسافران این کشور را اندکی ساده تر کنیم شاید حتی به فکر تحصیل در کانادا هم بیفتند.

شهرهای توریستی کانادا,شهرهای گردشگری کانادا,شهرهای توریستی کانادا

۱۰. تورنتو | Toronto

اولین شهر از مجموعه شهرهای توریستی کانادا که باید به آن اشاره کرد، شهر تورنتو در استان انتاریو است.

این شهر به دلیل تنوع بسیار بالای انواع مختلف جاذبه ها و سرگرمی ها، به یک مقصد جذاب گردشگری کانادا تبدیل شده است.

از جمله این جاذبه ها می توان به برج CN تورنتو با ارتفاع ۵۵۳ شاره کرد. بازدیدکنندگان از این برج علاوه بر امکان صرف غذا در رستوران گردان برج می توانند Edge Walk را هم در این برج تجربه کنند.

موزه رویال اونتاریو هم با مجموعه ای بزرگ از آثار طبیعی و فرهنگی و هنری سرتاسر جهان ، به خصوص نمایشگاه عصر دایناسورها و نمایشگاه مصر باستان یکی دیگر از جاذبه های گردشگری اصلی تورنتو است.

شهرهای توریستی کانادا,شهرهای گردشگری کانادا,شهرهای توریستی کانادا

۹. کبک | Quebec

کبک شهری است که با توجه به بنیان گذاری در سال ۱۶۰۸ و تاریخ طولانی خود باید حتما در این فهرست دهگانه از آن نام برد.

قدمت بالای این شهر باعث شده تا گردشگران امکان بازدید از ساختمان های زیبای متعددی را داشته باشند که در قرن های ۱۷ و ۱۸ میلادی ساخته شده اند.

از دیگر جاذبه های این شهر می توان به قلعه سیتادل و همچنین دیوارهای محکم منطقه قدیمی کبک اشاره کرد که امروز به صورت موزه فعال می کنند.

نکته جالب در مورد این منطقه این است که محله قدیمی شهر کبک از سوی یونسکو به عنوان میراث جهانی معرفی شده است.

شهرهای توریستی کانادا,شهرهای گردشگری کانادا,شهرهای توریستی کانادا

۸. نیاگارا فالز | Niagara Falls

شاید کمتر کسی در دنیا باشد که نام آبشار جادویی و عظیم نیاگارا را به عنوان یکی از بزرگترین جاذبه های توریستی آمریکای شمالی نشنیده باشد.

شهر نیاگارا فالز کانادا که در جوار رودخانه نیاگارا قرار دارد هم به دلیل وجود این آبشار، یکی از توریستی ترین شهرهای کانادا به شمار می آید.

البته به جز آبشار نیاگارا، جاذبه ها و تفریحات دیگری مانند پارک آبی سرپوشیده یا موزه رکوردهای جهانی گینس هم در این شهر قرار دارد که باعث محبوبیت بیشتر این شهر در میان گردشگران می شود.

شهرهای توریستی کانادا,شهرهای گردشگری کانادا,شهرهای توریستی کانادا

۷. مونترال | Montreal

یکی دیگر از شهرهای فرانسه زبان کانادا که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند، شهر مونترال در ایالت کبک است.

این شهر دارای جاذبه های توریستی بسیار زیادی است که از مهمترین آنها می توان به مواردی مانند بقایای سرخپوستی، دریاچه بیور، مجسمه ژاک کارتیه، نمای پانورمای مونترال و جورج ششم اشاره کرد.

منطقه قدیمی مونترال که تاریخ ساخت آن به قرن ۱۷ باز می گردد هم از دیگر جاذبه های توریستی شهر مونترال است که نشان دهنده فرهنگ غالب فرانسوی در این منطقه است.

شهرهای توریستی کانادا,شهرهای گردشگری کانادا,شهرهای توریستی کانادا

۶. وینی پگ | Winnipeg

از دیگر شهرهایی که در فهرست شهرهای توریستی کانادا باید حتما به آن اشاره شود، شهر وینی پگ در استان مانی توبای کانادا است.

نکته جالب در مورد این بزرگترین شهر استان مانی توبا، تنوع فرهنگی ساکنان آن است که می توان درخیابان های آن تجربه شنیدن صحبت به بیش از ۱۰۰ زبان دنیا را داشت.

از جمله دیگر جاذبه های این شهر زیبا، فستیوال های زیاد وبی شمار آن مانند فستیوال فولکلوراما، و همچنین باله سلطنتی وینی پیگ است.

شهرهای توریستی کانادا,شهرهای گردشگری کانادا,شهرهای توریستی کانادا

۵. ونکوور | Vancouver

ونکوور در استان بریتیش کلمبیا هم شهری است که حتما باید نام آن را درفهرست دهگانه توریستی ترین شهرها در کشور کانادا گنجاند.

طبیعت زیبا، سواحل سحر انگیز و کوهای بلند و سرسبز، یکی از دلایل محبوبیت این شهر زیبا در میان گردشگران است.

از دیگر علل محبوبیت این شهر درمیان توریست ها باید به آب و هوای آن اشاره کرد که بر عکس بیشتر مناطق کانادا، در اکثر ایام سال معتدل و مطبوع است.

قرار داشتن پارک استنلی به عنوان بزرگترین پارک شهری قاره آمریکای شمالی و همچنین تالاب ها و دریاچه های مختلف و متعدد، باعث افزایش زیبایی های این شهر شده است.

البته ونکوور علاوه بر مناظر طبیعی، با برپایی انواع نمایشگاه های علمی و هنری و تاریخی علاقه مندان به این دست از جاذبه ها را هم به خود جلب می کند.

شهرهای توریستی کانادا,شهرهای گردشگری کانادا,شهرهای توریستی کانادا

۴. سنت جان | Saint John

یکی از توریستی ترین شهرهای کانادا، شهر سنت جان منطقه نیوبرانزویک است که به دلیل قرار گرفتن در ساحل رودخانه سنت جیمز، به این نام خوانده می شود.

تاریخ این شهر به عنوان پرسابقه ترین و قدیمی ترین شهر قاره آمریکای شمالی و همچنین قرار گرفتن در منتهی الیه شرقی این قاره، این شهر را در فهرست شهرهای توریستی جذاب کانادا قرار می دهد.

از جمله جاذبه های زیبای این شهر می توان به امکان تماشای وال های های گوژپشت، آبفام، مینک و سایر گونه های والدر آب های ساحلی آن اشاره کرد.

محله قدیمی کیدی ویدی که در ابتدا یک دهکده تاریخی ماهیگیری بود هم از دیگر جاذبه های سنت جیمز به شمار می آید.

شهرهای توریستی کانادا,شهرهای گردشگری کانادا,شهرهای توریستی کانادا

۳. هلیفکس | Halifax

یکی از بهترین شهرهای کانادا برای توریست هایی که به دنبال تفریحات و سرگرمی های مختلف هستند، شهر هلیفکس در استان نووسکوشیا است.

البته هلیفکس علاوه بر کافه ها و کلوپ های مختلف، جاذبه های توریستی دیگری مانند موزه تایتانیک یا دهکده ماهیگری با تاریخ ۲۰۰ ساله را هم در اختیار گردشگران قرار می دهد.

از دیگر جاذبه های هلیفکس، نزدیکی آن به خلیج فاندی است که به دلیل در اختیار داشتن رکورد بلندترین جزر و مد، جاذبه ای دیگر برای جذب توریست ها به هلیفکس به شمار می آید.

شهرهای توریستی کانادا,شهرهای گردشگری کانادا,شهرهای توریستی کانادا

۲. بنف | Banff

شهر بنف در استان آلبرتا و در میان کوه های سر به فلک کشیده راکی از دیگر شهرهای توریستی کانادا است که در این فهرست حتما باید به آن اشاره کرد.

این شهر به دلیل مناظر طبیعی نفس گیر و دریاچه زیبا، محبوبیت بسیار زیادی در میان گردشگران طرفدار مناظر طبیعی دارد.

پارک ملی بنف هم از دیگر جاذبه های مهم شهر بنف است که امکانات مختلفی مانند اسب سواری، ماهیگیری، دوچرخه سواری و اسکی را در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار می دهد.

البته مراکز خرید بزرگ و جذاب ورستوران های این شهر هم یکی دیگر از دلائل جذب گردشگر به بنف به شمار می آیند.

شهرهای توریستی کانادا,شهرهای گردشگری کانادا,شهرهای توریستی کانادا

۱. لندن | London

زمانیکه نام لندن شنیده می شود بیشتر افراد به سرعت به یاد پایتخت انگلیس می افتند، اما شهر دیگری هم با این نام در کانادا وجود دارد که همانند همتای انگلیسی خود یک شهر جذاب برای گردشگران به شمار می آید.

یکی از جاذبه های توریستی اصلی این شهر که مانند لندن انگلیسی در حاشیه رودخانه ای به نام تایمز قرار گرفته، موزه ای در فضای باز به نام دهکده پایونیر است.

این موزه با ساختمان تاریخی زیبا وجذاب خود می کوشد تا تجربه زندگی مردمان این منطقه در فاصله سال های ۱۸۲۰ تا ۱۹۲۰ را به بازدید کنندگان خود انتقال دهد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا