راهنمای سفر به چینگردشگری

10 تا از بهترین موزه های پکن

خلاصه نوشته
  • موزه های چین بی شک جزء یکی از هیجان انگیزترین جاذبه های این کشور محسوب می شوند. در مهمترین موزه های پکن آثاری به جای مانده از دوران باستانی این کشور دیده می شود که برخی از آن ها علاوه بر ارزش آثار نمایشی، ساختمان هایی قدمتی و تاریخی دارند.

معرفی مهمترین موزه های پکن چین

موزه ها از مهم ترین جاذبه های گردشگری هر شهر و کشوری محسوب می شوند که فرهنگ، تاریخ و آداب و رسوم آن منطقه را به نمایش می گذارند. با بازدید از موزه ها می توان به تاریخ و اطلاعات مفیدی در رابطه با سر گذشت آن کشورها دست یافت.

چین! این کشور رویایی! سرزمینی وسیع با سرگذشتی هزاران ساله، مقصدی مسحور کننده برای کسانی که شیفته فرهنگ و تاریخ باستانی کشورهای مختلف اند. چین به خوبی توانسته بخش زیادی از تمدن و معماری پیشین خود را در طی دهه ها حفظ کند. بی تردید اقلیمی که برای اولین بار دستگاه چاپ در آن ابداع شد و بسیار زودتر از سایر مکان های دنیا شروع به نوشتن بر روی کاغذ کرد؛ جاذبه های زیاد و فوق العاده ای برای نمایش به شما خواهد داشت. شکی نیست که یکی از بهترین ایده ها برای لمس این شکوه و زیبایی، تماشای موزه هاست. در ادامه تعدادی از معروف ترین و جالب ترین موزه های پکن را معرفی می کنیم،  که اگر روزی گذرتان به سرزمین اژدهای سرخ افتاد، مقاصد مورد علاقه تان را برای بازدید انتخاب کنید.

موزه در پکن,موزه ملی پکن,موزه ملی چین پکن,

10. موزه تاریخ طبیعی پکن | Beijing Museum of Natural History

این موزه که نخستین موزه همه جانبه از علم طبیعت در چین است در سال 1959 افتتاح گردید. موزه تاریخ طبیعی پکن یکی از بهترین موزه های پکن است که بیشتر تمرکز خود را بر روی تحقیقات علمی و توسعه علم در حوزه های گیاه شناسی و جانور شناسی قرار داده است. از جمله آثار و اشیا گرانبهایی که در موزه تاریخ پکن نگهداری می شود می توان به آثار باستانی دوره های مختلف چین و فسیل هایی از پستانداران بزرگ باستانی اشاره نمود.

در موزه تاریخ طبیعی پکن هر ساله نمایشگاه های متعددی به صورت دائم و موقت برگزار می شود. از معروف ترین نمایشگاه های پکن می توان به گالری منشا حیات و شکل گیری بی مهرگان باستانی، گالری پستانداران باستانی، گالری حیوانات دوست انسان، گالری زیبایی حیوانات و .. اشاره کرد. برای بازدید از این موزه باید به منطقه Dongcheng  پکن و خیابان Tianqiao بروید.

موزه های پکن,موزه هوا و فضای پکن,موزه پایتخت پکن,

9. موزه علم و فناوری | China Museum of Science and Technology

در موزه ملی علم و فناوری چین که با هدف دسترسی مردم به دانش علمی و معرفی پیشرفت هایی که در زمینه علم و تکنولوژی انجام شده راه اندازی گردیده هر ساله نمایشگاه های دائم و موقتی برگزار می شود.

در این موزه سه سالن نمایشگاهی وجود دارد که یکی از محبوب ترین آن ها سالنی است که به معرفی تکنولوژی های باستانی چین اختصاص دارد. برای بازدید از موزه علم و فناوری چین باید به منطقه Chaoyang  بروید، زیرا موزه در شماره 5 جاده Beichen  شرقی واقع شده است.

موزه گل رز در پکن,کاخ موزه پکن,موزه در پکن,

8. موزه ملی فیلم چین | China National Film Museum

این موزه یکی از بزرگترین موزه های چین است که تاریخ و فرهنگ سینمای چین  را به نمایش می گذارد و هر ساله نمایشگاه هایی در رابطه با تکنولوژی فیلم در آن برگزار می شود.

از بخش های مختلف موزه می توان به سینمای آیمکس، 20 سالن نمایشگاهی، دو سینما با پروژکتورهای دیجیتال و  …. اشاره نمود که به خوبی فرهنگ معاصر سینمای چین را در معرض دید بازدید کنندگان قرار می دهد. موزه ملی فیلم چین در منطقه Chaoyang  و در شماره 9 جاده Nanying واقع شده است.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین زمان سفر به ایتالیا

موزه ملی پکن,موزه ملی چین پکن,موزه های پکن,

7. موزه صنعت ریلی چین | China Railway Museum Beijing

این موزه ملی که در آن آثار تاریخی و فرهنگی صنعت ریلی چین نگهداری می شود یک نمایشگاه ویژه برای نشان دادن تکنولوژی و ساخت و ساز راه آهن و حفظ میراث صنعت راه آهن در چین محسوب می شود.

از اشیا ارزشمند موجود در موزه صنعت ریلی چین می توان به لوکوموتیوهای خارجی که در چین استفاده می شد، اولین موتور بخار چین، لوکوموتیوهایی با موتورهای الکتریکی در عرصه 16500 متر مربعی وموتورهای گازی و .. اشاره نمود. این موزه در جنوب شرقی برج Qianmen  احداث شده است.

موزه هوا و فضای پکن,موزه پایتخت پکن,موزه گل رز در پکن,

6. موزه ملی هنر چین | National Art Museum Of China

در این موزه آثار هنری معاصر و مدرن چین جمع آوری و نگهداری می شود. موزه ملی هنر چین دارای ساختمانی 5 طبقه  با مساحتی بالغ بر 18 هزار متر مربع است. در این موزه کارهای معروف جهانی ازسلسله های مینگ و کینگ و اوایل شکل گیری جمهوری خلق چین ، آثار با شکوه هنرمندان معروف چین و 100 ها قطعه هنری گران بهای دیگر نگهداری می شود.

علاوه بر این بازدید کنندگانی که از این موزه بازدید می کنند شاهد کارهای هنری نفیسی از هنرمندان خارجی نیز هستند. در طی سال های گذشته هنرمندان معروفی از چین و سایر نقاط جهان نمایشگاه های متعددی در این موزه برگزار کرده اند.

کاخ موزه پکن,موزه در پکن,موزه ملی پکن,

5. موزه هوانوردی چین | China Aviation Museum Beijing

این موزه از بزرگترین موزه های چین می باشد که در پایگاه نیرو هوایی این کشور با آشیانه ای به طول 600 و عرض 40 متر احداث شده است و می تواند موزه جذابی برای علاقمندان به پرواز و اسلحه و جنگ های گذشته چین باشد. موزه هوانوردی چین کل پایگاه نیرو هوایی این کشور را در بر گرفته و این موضوع موجب حیرت بازدیدکنندگان موزه شده است.

از تجهیزاتی که در این موزه نگهداری می شود می توان به تجهیزات و هواپیماهای مربوط به جنگ جهانی دوم، موشک های مدرن چین و .. اشاره نمود که بخش عمده ای از این تجهیزات از تولیدات کشورهای چین و روسیه هستند.

موزه ملی چین پکن,موزه های پکن,موزه هوا و فضای پکن,

4. موزه کاپیتال پکن | Capital Museum Beijing China

موزه Capital پکن مجموعه وسیعی از آثار تاریخی و فرهنگی چین است که در سال 2006 افتتاح شد. بزرگی و تنوع بالا گنجینه های باستانی و تاریخی که در این موزه نگهداری می شود و همچنین امکانات نمایشی  با تکنولوژی بالایی که دارد آن را به یکی از محبوب ترین و پر بازدید ترین موزه های چین تبدیل کرده است. این موزه در زمینی به وسعت 63390 متر مربع ودر ساختمانی 7 طبقه که شامل 5 طبقه روی زمین و دو طبقه زیر ایجاد شده است.

برگزاری نمایشگاه های متعدد، وجود ظروف چینی از دوره های مختلف چین، وسایل برنزی، مجسمه های بودایی، آثار خطاطی، آثار مربوط به دوره نو سنگی، لوح سنگی امپراتور Qian Long  آن را به یکی از مشهور ترین موزه های چین تبدیل کرده است. لازم به ذکر است که کشف بخش قابل توجهی از این آثار ارزشمند پس ازشکل گیری جمهوری خلق چین اتفاق افتاده است.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری همدان با عکس

موزه پایتخت پکن,موزه گل رز در پکن,کاخ موزه پکن,

3. آنتیکواریوم شهر ممنوعه پکن | Antiquarium of Palace Museum Beijing

به دلیل قرار گیری این موزه در شهر ممنوعه باید برای بازدید از آن از قبل بلیط تهیه کنید. البته لازم است که بلیط جداگانه شهر ممنوعه را نیز داشته باشید. در این موزه اشیا گرانبها و وسایل آنتیک سلسله کینگ نگهداری می شود و به منظور محافظت از آن ها از محفظه های شیشه ای استفاده شده است و بازدید کنندگان به راحتی می توانند این مجموعه را مشاهده نمایند.

از دیگر قسمت های موزه می توان به نمایشگاه جواهرات و دیوار مشهور 9 اژدها اشاره نمود. آنتیکواریوم موزه قصر که در قسمت شرقی شهر ممنوعه واقع شده است به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد مورد توجه توریست ها و گردشگران بسیاری قرار گرفته به طوری که حاضراند برای بازدید از آن بلیط پر هزینه ای بپردازند و وارد شهر ممنوعه شوند.

موزه در پکن,موزه ملی پکن,موزه ملی چین پکن,

2. موزه ملی چین | National Museum Of China Beijing

این موزه سومین موزه پربازدید دنیاست که در حوالی شهر ممنوعه قرار دارد. در شهر پکن چین جاذبه های دیدنی و تفریحی بسیاری وجود دارد و همین مسئله موجب می شود که تمامی توریست های تور چین نتوانند از موزه ملی چین هم بازدید کنند اما با این وجود موزه همچنان از بازدید کنندگان بالایی برخوردار است  و دومین موزه پر بازدید پکن محسوب می شود.

موزه ملی چین فوق العاده بزرگ است به طوری که برای بازدید از تمامی سالن های آن به چند ساعت زمان نیاز دارد. لازم به ذکر است که بازدید از این موزه برای توریست های خارجی رایگان می باشد. اگر می خواهید از موزه ملی چین بازدید کنید باید به منطقه Dongcheng و شماره 16 خیابان Changan  چین بروید.

موزه های پکن,موزه هوا و فضای پکن,موزه پایتخت پکن,

1. موزه قصر شهر ممنوعه پکن | Palace Museum Beijing China

این موزه که به نام موزه شهر ممنوعه مشهور است از پر بازدید ترین موزه های پکن محسوب می شود که در سال 1987به لیست میراث جهانی یونسکو افزوده شد. ساختمان موزه در گذشته محل سکونت آخرین خانواده سلطنتی چین بود و در شمال میدان تیانانمن  و مرکز پکن قرار دارد. قدمت این مجموعه به دوره سلسله مینگ باز می گردد و بزرگترین مجموعه قصر در کل دنیا محسوب می شود.

در موزه قصر گنجینه های بسیار گران بها و ارزشمندی ازخاندان سلطنتی چین نگهداری می شود که موجب متمایز شدن این موزه از سایر موزه های چین شده است.علاوه بر این ساختمان موزه نیز به همراه تزئینات سلطنتی، دیوارهای سرخ و سقفهای طلایی که دارد نشان دهنده سبک معماری چینی و از عجایب معماری جهان محسوب می شود. در نتیجه بازدید کنندگانی که از موزه بازدید می کنند علاوه بر اشیا گران بهای داخل موزه ساختمان آن نیز آن ها را شگفت زده خواهد کرد. موزه قصر و دیواربزرگ چین دو جاذبه بسیار مهم گردشگری در چین هستند که پیشنهاد می کنیم در بهترین زمان سفر به چین حتما از آن ها بازدید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا