گردشگری

10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ملاکا

افزایش بازدید در گوگل

لیست جاذبه گردشگری ملاکا

ملاکا در ۱۳۰ کیلومتری از شهر کوالالامپور قرار دارد که در قرن‌ های مختلفی بین انگلیس، هلند و پرتغال بر سر آن درگیری‌هایی وجود داشته است، به‌ همین علت امروزه می ‌توان جاذبه‌ های بسیاری را از بین هر کدام از این ایالت ‌ها در ملاکا مشاهده کرد.

از طرفی در این شهر فرهنگ، سنت، غذاهای مختلف و معماری‌ های متفاوتی را مشاهده خواهید کرد که هر کدام منعکس ‌کننده یک میراث غنی هستند. شاید بسیاری از افراد با این جاذبه ‌هایی که در ملاکا وجود دارد آشنایی چندانی نداشته باشند، بنابراین قصد داریم در ادامه مطالب ۱۰ جاذبه گردشگری ملاکا را  برای شما معرفی کنیم.

جاذبه توریستی ملاکا,جاذبه گردشگری ملاکا,جاذبه توریستی ملاکا

۱۰. کلیسای سنت پل ملاکا | St.Paul Church

یکی از جاذبه‌ های گردشگری که در ملاکا واقع شده و ساخته دست پرتغالی ‌ها است کلیسای سنت پل نام دارد که در سال ۱۵۲۱ با کاربری یک کلیسای ساده احداث شد. یکی از بنیان ‌گذاران فرقه یسوعیون یعنی سنت فرانسیس خاویار از کلیسا به ‌عنوان پایگاهی برای سفرهای تبلیغاتی خود به چین و ژاپن بهره می‌ برد.

در یکی از این سفرها سنت فرانسیس در کشور چین مریض شد و در سال ۱۵۵۲ چشم از جهان گشود که قبل‌ از این‌ که جسد وی را به گوا انتقال دهند آن را در این کلیسا نگه‌ داری می‌ کردند، از طرفی گردشگران می‌ توانند از مقبره باستانی که داخل کلیسا واقع شده بازدید کنند.

جاذبه توریستی ملاکا,جاذبه گردشگری ملاکا,جاذبه توریستی ملاکا

۹. کلیسای کریس ملاکا | Christ Church

در قرن هجدهم میلادی برای جایگزینی کلیسای قدیمی پرتغالی ها کلیسای کریس را احداث کردند که یکی از ساختمان ‌های نمادین از زمان حکومت هلندی ‌ها در این منطقه می ‌باشد. زمانی ‌که کلیسای کریس را احداث کردند آن را با رنگ سفید پوشش دادند، اما در سال ۱۹۰۰ رنگ سفید را با رنگ قرمز جایگزین کردند.

این رنگ به‌ عنوان نماد ساختمان‌ های زمان استعمار هلندی‌ ها معرفی می ‌شود و داخل کلیسا هم تعدادی از سنگ قبرهای قدیمی وجود دارد که نوشته‌ های آن به زبان انگلیسی، پرتغالی، ارمنی و هلندی می ‌باشد.

جاذبه توریستی ملاکا,جاذبه گردشگری ملاکا,جاذبه توریستی ملاکا

۸. موزه میراث بابا نیونیا | Museum Baba Nyonya Heritage

موزه میراث بابا نیونیا به ‌عنوان یکی از جاذبه ‌های گردشگری مالزی که در ملاکا قرار دارد، معرفی می ‌شود که توسط چان کیم لی با تغییرات بسیار زیادی مواجه شد و اثرات شگفت ‌انگیزی را از فرهنگ چینی و مالایی می توان در آن مشاهده کرد.

موزه را که به ‌عنوان موزه بابا نیونیا می ‌شناسند وسایل قدیمی بسیاری چون صنایع دستی، قطعات نجاری، ظروف سفالی و مبلمان را درون خود جای داده است، همچنین پرده‌ های بزرگ و نقشدار را بر روی دیوارهای آن نصب کرده ‌اند که کاملا نشان‌ دهنده فرهنگ چینی و غربی در این استان می ‌باشد.

جاذبه توریستی ملاکا,جاذبه گردشگری ملاکا,جاذبه توریستی ملاکا

۷. خیابان جونکر | Junker Street

مرکز محله چینی‌ ها خیابان جونکر در ملاکا می‌ باشد که در زمان استعمار هلندی ‌ها از آن برای خانه‌ خدمتکاران اشراف هلندی استفاده می ‌کردند، اما بعد از این ‌که هلندی‌ ها از این منطقه رفتند به محل سکونت اشراف زادگان تبدیل شد.

در این خیابان بسیاری از خانه‌ های بزرگ، مغازه، رستوران و امکانات رفاهی که در قرن هفدهم ساخته‌ شده بود هنوز هم قابل رویت هستند و در شب‌ های جمعه، شنبه و یکشنبه آن را کاملا مسدود می ‌کنند تا دستفروشان بکار خود مشغول شوند.

جاذبه توریستی ملاکا,جاذبه گردشگری ملاکا,جاذبه توریستی ملاکا

۶. کاخ سلطان ملاکا |Malacca sultanate palace

کاخ سلطان ملاکا یک کپی مناسب برای نشان ‌دادن تاریخ زمان حکمرانی شاه منصور است، این کاخ را بر اساس توصیفاتی که از کاخ شاه منصور یعنی حکمران ملکا که از سال ۱۴۵۶ تا ۱۴۷۷ در این منطقه حکمرانی کرده‌ ساخته ‌اند.

این جاذبه ملاکا از ماکت ‌های سه‌ بعدی برخوردار است که روزهای معمولی کاخ را نشان می‌ دهد، در این کاخ نگهبانان، فروشندگان و افراد نیازمند در تالار اصلی منتظر بودند که سلطان رد شود و به او احترام بگذارند تا درخواست‌ های خود را با سلطان وقت در میان بگذارند.

جاذبه توریستی ملاکا,جاذبه گردشگری ملاکا,جاذبه توریستی ملاکا

۵. ستادسویس | Stadthuys

یکی از سالن ‌های قدیمی ملاکا که متعلق به زمان استعمار هلندی‌ ها می ‌باشد سالن ستادسویس نام دارد که آن را با رنگ قرمز رنگ ‌آمیزی کرده اند. این بنا محلی برای سکونت فرمانداران و افسران هلندی بود که انگلیسی ‌ها در زمان استعمار خود از آن به ‌عنوان یک مدرسه‌ انگلیسی ‌زبان استفاده می ‌کردند.

امروزه از این جاذبه توریستی ملاکا به عنوان موزه تاریخ و فرهنگ شناسی یاد می ‌شود که یکی از موزه‌ های برتر در این منطقه معرفی خواهد شد و در آن‌ جا لباس‌ های سنتی و مصنوعات مختلفی را به نمایش می ‌گذارند.

جاذبه توریستی ملاکا,جاذبه گردشگری ملاکا,جاذبه توریستی ملاکا

۴. فاموسا | Famosa

ابنیه های بسیاری در ملاکا در زمان استعمار پرتغالی‌ ها ساخته شد که از بین آن ها می توان فاموسا را نام برد و از بی تمامی نمادهای اروپایی به عنوان قدیمی ترین نماد در آسیا معرفی می شود و در سال  ۱۵۰۰ آن را برای محافظت از سرزمین‌ هایی که به‌ تازگی فتح شده بودند بر روی یک تپه ساحلی ساختند.

افرادی که این بنا را ساخته بودند قصد داشتند که یک بندر را راه‌ اندازی کنند که تجارت کشتی ‌های بازرگانی بین دو قاره اروپا و آسیا راحت ‌تر شود ولی این منطقه بعدها به استعمار هلندی‌ ها درآمد و برای جلوگیری از فتح شدن آن به‌ وسیله‌ ناپلئون فرانسوی به انگلیسی ‌ها سپرده شد.

انگلیسی‌ ها از این‌ که فرانسه یا کشورهای دیگر بتوانند فاموس را فتح کنند همیشه واهمه داشتند، بنابراین به ‌جای محافظت از بنا آن را کاملا تخریب کردند و دروازه‌ کوچکی از آن با توجه به درخواست رافلز بنیان‌ گذار سنگاپور باقی ماند.

جاذبه توریستی ملاکا,جاذبه گردشگری ملاکا,جاذبه توریستی ملاکا

۳. مسجد سلت ملاکا | Masjid Selat

از دیگر جاذبه ‌های توریستی ملاکا می‌ توان مسجد تنگه ملاکا یا مسجد سلات ملاکا را نام برد که احداث آن به قرن بیستم میلادی بر می ‌گردد و معماری آن را با توجه به سبک معماری آسیای شرقی و مالایی انجام داده ‌اند.

زمانی ‌که سطح آب در این منطقه بالا می ‌رود گویی این مسجد داخل جزیره مصنوعی و شناور قرار دارد، از طرفی اصلی‌ ترین نکته‌ ای که این مسجد را با مساجد دیگر متمایز می‌ کند گذرگاه‌ های سر پوشیده و شیشه‌ های رنگی آن می ‌باشد که در شب نمای بسیار زیبایی را به نمایش می ‌گذارد. طبق سبک سنتی که اهالی مورو دارند بیرون مسجد ها را به رنگ سفید و سایه‌ هایی از رنگ ‌های مختلف رنگ ‌آمیزی می ‌کنند.

جاذبه توریستی ملاکا,جاذبه گردشگری ملاکا,جاذبه توریستی ملاکا

۲. معبد چنگ هون تنگ | Cheng Hoon Teng Temple

از قدیمی ‌ترین معبد هایی که در مالاکا وجود دارد و آن را در سال ۱۶۴۶ میلادی ساخته‌ اند می ‌توان معبد چنگ هون تنگ را نام برد که به عنوان یکی از جاذبه‌ های گردشگری مالزی در ملاکا معرفی می ‌شود. این معبد را برای عبادت احداث ره اند که بیشتر بر روی آموزه ‌هایی چون تائویسم، کنفوسیوس و بودیسم تمرکز دارند.

سالن هایی را در این معبد برای عبادت ‌های خاصی ساخته ‌اند که یکی از اصلی ‌ترین آن ‌ها الهه رحمت می‌ باشد، همچنین سالن‌ های کوچک دیگری را هم برای احترام به خدایان ثروت، قدرت و رفاه احداث کرده اند.

جاذبه توریستی ملاکا,جاذبه گردشگری ملاکا,جاذبه توریستی ملاکا

۱. تامینگ ساری | Menara Taming Sari

برج گردان تامینگ ساری یادآور سوزن فضایی در سیاتل است که آن ‌ها را برای هدف‌ های یکسانی ساخته ‌اند. به‌ طور کلی چشم ‌اندازی را از تاریخ گذشته و تغییراتی که امروزه در ملاکا رخ داده به نمایش می ‌گذارد و دارای ۱۱۰ متر ارتفاع می ‌باشد که هم‌ زمان ۸۰ نفر را در خود جای می‌ دهد، از طرفی افرادی که برای بازدید از این برج می روند، می‌ توانند از فعالیت ‌های دیگری چون اسب ‌سواری و اجاره ماشین ‌های الکتریکی هم نهایت لذت را ببرند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا