گردشگری

10 آبشار رویایی ایسلند

افزایش بازدید در گوگل

معرفی آبشارهای معروف و زیبای ایسلند

زمانی که صحبت از ایسلند می شود احتمالا بسیاری از ما سرزمینی سرد که با برف پوشیده شده است را به خاطر داریم.

هرچند که به علت نزدیکی ایسلند به قطب شمال این قضیه حقیقت دارد، اما باید بدانید در کنار مناظر برفی، طبیعت بسیار زیبایی نیز وجود دارد که از دیدنش شگفت زده خواهید شد.

در ایسلند جاذبه های متفاوتی وجود دارد که هر کدام از آن ها زیبایی خاص خودشان را دارند، اما بدون شک آبشارهای رویایی آن از مواردی هستند که هیچ گاه فراموش نخواهید کرد.

بنابراین اگر شما هم علاقه دارید که در مورد آن ها بیشتر بدانید و اطلاعات بیشتری در موردش کسب کنید، با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ تا از آبشارها و جاذبه های ایسلند آشنا کنیم.

آبشارهای دنیا,جاذبه های ایسلند,آبشارهای دنیا

۱۰. دتیفوس | Dettifoss

دتیفوس یکی از جذاب ترین و قدرتمند ترین آبشارها در قاره اروپا می باشد که با سرعت بسیار بالای ۱۹۳ متر مکعب بر ثانیه به پایین سرازیر شده است.

پهنای این آبشار به ۱۰۰ متر می رسد و به دره یوکول سارفیور ریخته می شود. در کنار این آبشار جاده آسفالت وجود دارد که باعث می شود گردشگران بتوانند راحت تر رفت و آمد کنند و از مناظر زیبای آن لذت ببرند.

آبشارهای دنیا,جاذبه های ایسلند,آبشارهای دنیا

۹. هاوای فاس | Haifoss

یکی دیگر از آبشارها و مکان های دیدنی ایسلند که چشم انداز خیره کننده و جذابی دارد، آبشار Haifoss می باشد که به درون دره ای زیبا و دیدنی سرازیر شده است.

این آبشار خاص در نزدیکی کوهی به نام هکا (Hekla) واقع شده و به عنوان یکی از مهم ترین کوه های آتشفشانی در ایسلند شناخته می شود.

زیبایی این منطقه و مناظر بکر و خیره کننده آن به قدری جذاب است که معمولا عکاسان زیادی از آن بازدید کرده و تلاش می کنند که از زوایای گوناگون عکس های فوق العاده ای بگیرند.

آبشارهای دنیا,جاذبه های ایسلند,آبشارهای دنیا

۸. سالیالندزفاس | Seljalandsfoss

اگر علاقه مندید که یکی از معروف ترین آبشارهای ایسلند را بشناسید، باید بگوییم که سالیالندزفاس یکی از زیباترین آبشارهایی است که از صخره های سنگی با ارتفاع ۶۰ متر به پایین سرازیر شده است.

این آبشار حاصل جریان آب رودخانه ای به همین نام می باشد. در بخش پشتی این آبشار غاری زیبا وجود دارد که شما می توانید با سختی نه چندان زیادی به آن دست پیدا کنید.

تماشا کردن منظره این آبشار از درون غار به قدری زیباست که شما می توانید عکس های زیاد و متفاوتی از آن را در مجلات و یا فضای مجازی مشاهده کنید.

سالیالندزفاس در مسیر Ring Road واقع شده و همین امر باعث شده است که به راحتی به آن دسترسی داشته و از آن بازدید کنید.

آبشارهای دنیا,جاذبه های ایسلند,آبشارهای دنیا

۷. گوادافاس | Godafoss

یکی دیگر از مکان های دیدنی ایسلند آبشاری است که از رودخانه ای جذاب و پهناور به نام اسکیال آندفیوت (Skjàlfandafljót) سرچشمه گرفته است.

جالب است بدانید که این آبشار به علت ارتباطش با مسیحیان این کشور نقش بسیار مهم و تاثیر گذاری در تاریخ داشته است.

در واقع این ماجرا به سال‌های ۹۹۹ تا ۱۰۰۰ باز می گردد که قانون گذاری به نام “Thorgeir Thorkelsson” مسیحیت را به عنوان مذهب این منطقه اعلام کرد و سپس بت های خدایان نورس یا اساطیر نوردیک را به درون آبشار انداخت.

در واقع نام این آبشار نیز به معنای آبشار خدایان می باشد.

شما برای دسترسی به این آبشار زیبا و دیدنی می توانید از دو سوی رودخانه اقدام کنید همچنین وجود جاده ای کوهستانی به نام “Sprengisandur” باعث شده است که رفت و آمد به این مکان آسان تر باشد.

آبشارهای دنیا,جاذبه های ایسلند,آبشارهای دنیا

۶. گودفاس | Gullfoss

آبشار Gullfoss یکی از جذاب ترین جاذبه های ایسلند می باشد که با نام آبشار طلایی نیز معروف است.

این آبشار در دره ای که بر اثر فعالیت رودخانه فیتاو ایجاد شده، قرار گرفته و از دره ای با سه سکو یا تراس سنگی، به پایین سرازیر می شود.

به همین دلیل این رودخانه و آبشار در کنار هم منظره ای فوق العاده و نفس گیر ایجاد کرده اند که بازدید از آن به یکی از فراموش نشدنی ترین خاطرات شما تبدیل خواهد شد.

بهتر است بدانید که در اطراف این آبشار هیچ مسیر و جاده ای وجود ندارد و تا جایی که چشم کار می کند تنها طبیعت است که وجود دارد، بنابراین طبیعی است که زیبایی این منطقه زبان زد همه باشد.

ساختار بستر سنگی و شکل این آبشار از دیگر مواردی است که باعث شده است در سطح جهانی شناخته شود.

آبشارهای دنیا,جاذبه های ایسلند,آبشارهای دنیا

۵. فیالفاس | Fjallfoss

این آبشار که با نام “Dynjandi” نیز شهرت دارد یکی از خاص ترین مناطقی است که در وستفیورد (Westfjords)  قرار گرفته است.

این آبشار حدود ۱۰۰ متر ارتفاع داشته و در بستر سنگی و سطوح متفاوتی وجود دارد.

جالب است بدانید که این آبشار خودش از ۶۶ آبشار کوچک تر ساخته شده که هر کدام از آن ها زیبایی خاص خودشان را دارند و به جذابیت‌های این منطقه افزوده اند.

آبشارهای دنیا,جاذبه های ایسلند,آبشارهای دنیا

۴. اسکوافوس | Skógafoss

این آبشار خیره کننده در مسیر رودخانه ای به نام اسکوا (Skóga River) واقع شده و با زیبایی هرچه تمام تر از لبه های تیز صخره‌ای به سمت پایین سرازیر شده است.

قسمت جذاب ماجرا آنجاست که بدانید لبه های سنگی این رودخانه پوشش مخملی سبز دارند و زیبایی این منطقه را دوچندان کرده اند.

این آبشار با ۲۵ متر پهنا و ۶۰ متر ارتفاع با عنوان یکی از بزرگ ترین آبشارهای ایسلند شناخته می شود.

بر طبق افسانه هایی که درباره این منطقه وجود دارد گفته می شود یک وایکینگ جنگجو گنجینه ای ارزشمند را در غار پشتی این آبشار پنهان کرده است.

اگر شما به داستان های خیالی و هیجان انگیز هم علاقه ندارید بازدید از این آبشار زیبا با مناظر فوق العاده اش می تواند شما را راضی کند.

آبشارهای دنیا,جاذبه های ایسلند,آبشارهای دنیا

۳. آبشار Kirkjufellsfoss

در نزدیکی کوه کیسکیفت (Kirkjufell) یکی از زیباترین جاذبه های ایسلند و آبشاری خیره کننده قرار گرفته که هر چند وسعت کمی دارد، اما زیبایی اش مثال زدنی است.

وجود کوهستان در این منطقه نیز زیبای محیط را دوچندان کرده استو علاوه بر موارد بالا، وجود نورهای درخشان شفق قطبی نیز باعث می شود که این مکان جادویی و خیال انگیز به نظر برسد.

آبشارهای دنیا,جاذبه های ایسلند,آبشارهای دنیا

۲. سواش تیفوس | Svartifoss

پیش از هر چیز جالب است بدانید که در زبان محلی معنی نام این آبشار، “آبشار سیاه” است.

در واقع علت خاص بودن این آبشار و همچنین نامگذاری آن به علت دیواره سنگی آن می باشد.

Svartifoss دقیقا از میان سنگ های سیاه بازالتی به شکل ستون های باشکوه ۶ وجهی به سمت پایین سرازیر شده است.

جالب است بدانید که این منظره و دورنمای خاص تاثیر بسیار زیادی در معماری کشور داشته است. در همین زمینه می توانیم به معماری ساختمان ملی تئاتر و همچنین هاکس کیریم کیرکیا (Hallgrîmskirkja) اشاره کنیم.

از دیگر چشم اندازهای جذابی که در این مکان وجود دارد، می توان آتشفشان، مزارع گل های زیبا و خوشبو، دشت های گسترده و همچنین مسیرهای سنگی شگفت انگیز را نام برد.

آبشارهای دنیا,جاذبه های ایسلند,آبشارهای دنیا

۱. آبشار Foss a Sidu

یکی دیگر از جذاب ترین مکان های دیدنی ایسلند آبشاری عجیب و متفاوت می‌باشد که وابسته به وزش بادهای تند می تواند به سمت پایین یا بالا در جریان باشد.

علت این ویژگی عجیب آن است که جریان  تغذیه کننده این آبشار چندان قدرتمند نیست، بنابراین ورزش بادهای تند می تواند روی جریان آن اثر گذار باشد.

علاوه بر زیبایی های طبیعی این آبشار وجود دهکده جذاب در اطراف این آبشار نیز از دیگر ویژگی هایی است جذابیت منطقه را دوچندان کرده است.

وجود مسیر معروف Ring Road باعث شده است تا دسترسی به این آبشار بسیار آسان باشد و شما به راحتی می توانید از چشم اندازهای زیبای این مسیر استفاده کنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا