گردشگری

10 مقصد بکر داخلی برای سفرهای نوروزی

خلاصه نوشته
  • پیشنهاد سفر برای نوروز، آن هم در کشور خودمان بسیار زیاد است. ایران کشوری بزرگ و پهناور بوده که هر یک از نقاط آن قسمتی از تاریخ و فرهنگ غنی مردم مان را به رخ می کشد. بسیاری از مردم سفر های داخلی را در ایام نوروز ترجیح می دهند. اما همانطور که می دانید اکثرشان نقاط کلیشه ای و پر تردد را انتخاب می کنند مانند مشهد یا شمال ایران! پس چه بهتر که بیشتر نقاط کم تر شناخته شده ایران را ببینیم و بشناسیم.

مقاصد بکر ایران در سفرهای نوروزی

امروزه، انسان ها به شدت درگیر کار و مسائل زندگی شان هستند و کمتر فرصت تفریح و سفر دارند. به همین علت، اغلب افراد با فرا رسیدن نوروز و تعطیلات آن، وسایل شان را برای سفر جمع می کنند تا بتوانند پس از مدتی طولانی کمی برای خود وقت بگذارند و استراحت داشته باشند. البته در این میان برخی خانواده ها نمی توانند مقصد مناسبی برای گذراندن تعطیلات پیدا کنند و عده ای هم هرسال مناطق سال های قبل را انتخاب می کنند و تنوعی ندارند.

در همه کشورها مناطقی وجود دارند که اکثر مردم آن ها را نمی شناسند و حتی اسم آن ها را هم نشنیده اند. سفر به چنین مناطقی برای تعطیلات نوروزی امسال، توسط ایران گردان حرفه ای به مردم پیشنهاد شده است. سیستان و بلوچستان، سیراف، جزایر جنوبی، مریوان، ایلام، طبس، کهگیلویه و بویراحمد، تالاب شادگان، جزیره مینو و بوشهر از جمله این مکان های پیشنهادی هستند.

هرساله با نزدیک شدن نوروز، پیشنهاد های متفاوتی برای سفرهای نوروزی توسط مردم و ایران گردان ارائه می شود اما امسال، سعی شده مناطقی با آثار فرهنگی و تاریخی غنی و تقریبا نا آشنا برای افراد تهیه گردد تا مردم بتوانند از تعطیلات خود استفاده بهینه ببرند و از تاریخ ایران بیشتر آگاه شوند. البته باید به 10 نکته برای سفر ایمنی در نوروز هم توجه داشته باشید.

بهترین مقصد برای سفر نوروزی,مقصد سفر نوروزی,مقصد سفرهای نوروزی,

10. درباره سیستان و بلوچستان چه می دانید؟

یکی از استان های ایران که مناطق گردشگری زیاد و مردمانی خوش برخورد و مهمان نواز دارد، سیستان و بلوچستان است. اهالی روستای کلپورگان سیستان و بلوچستان، آثاری زیبا از سفال خلق می کنند که همین امر، موجب جذب گردشگران زیادی در نوروز به این روستا شده است.

حدود 7 هزار سال است که زنان هنرمند روستای کلپورگان، با استفاده از منابع طبیعی همین منطقه، وسیله های گوناگون با کیفیتی از سفال می سازند و در امور مختلف زندگی خود آن ها را به کار می برند، البته قابل ذکر است، هنر سفال این روستای زیبا در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و در جهان شناخته شده است.

پیشنهاد سفر برای نوروز,پیشنهاد سفر نوروزی,پیشنهاد سفر نوروزی داخلی,

9. جاذبه های گردشگری ایلام را بهتر بشناسید.

ایلام، یکی از استان های غربی کشور است که مناطق گردشگری آن، متاسفانه یا خوشبختانه چندان شناخته شده نیستند. بهترین زمان سفر به ایلام، سفرهای نوروز است چراکه ناشناخته بودن این استان زیبا برای بسیاری از گردشگران و برای مسافرانی که آن را کشف کرده اند مفید است و موجب می شود آن ها از طبیعت بکر این منطقه نهایت استفاده را ببرند.

بهترین مقصد برای سفر نوروزی,مقصد سفر نوروزی,مقصد سفرهای نوروزی,

8. کهگیلویه و بویراحمد، منطقه ای سرشار از جاذبه های گردشگری!

کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر طبیعت کوهستانی و آبشار های زیبا، به علت فرهنگ و تاریخ غنی اش می توانست مقصد سفر نوروزی بسیاری از گردشگران باشد اما متاسفانه این منطقه بسیار ناشناخته مانده و گردشگران کمی به آن جا سفر می کنند.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین زمان سفر به زابل سرزمین کهن با طبیعت بکر

نکته جالب درباره این استان، این است که به دو بخش سردسیری و گرمسیری تقسیم می شود که برای بازدید از بخش گرمسیری، نیاز است از سمت یاسوج، به باشت، چرام و… بروید. اگر قصد سفر به قسمت گرمسیری این استان را دارید، یکی از ماه های اسفند یا فروردین به علت زیاد گرم نبودن هوا برای این بخش مناسب هستند.

پیشنهاد سفر برای نوروز,پیشنهاد سفر نوروزی,پیشنهاد سفر نوروزی داخلی,

7. آیا مریوان برای سفر های نوروزی مناسب است؟

مریوان، یکی از شهر های استان کردستان است که به علت برخورداری از آب و هوای خوب و مناطق کوهستانی زیبا، به عنوان یک منطقه گردشگری شناخته می شود. بزرگترین دریاچه طبیعی در جهان که از قضا در نزدیکی مریوان واقع شده، 2 هزار متر از سطح دریا ارتفاع دارد و در بین کوه های استان این شهر قرار گرفته است.

گردشگرانی که به این شهر زیبا سفر می کنند، جذابیت مریوان را تنها در طبیعت آن خلاصه نمی کنند، بلکه صنایع دستی، گلیم بافی، جاجیم بافی، سبد بافی و بازارچه مرزی آن را هم در نظر می گیرند. این شهر را به علت امنیت فوق العاده آن و توقف در دریاچه های زیبایش به تمام مردم یپشنهاد می کنیم.

قابل ذکر است، گیوه مریوان در لیست میراث جهانی ثبت شده و معروفیت جهانی دارد.

بهترین مقصد برای سفر نوروزی,مقصد سفر نوروزی,مقصد سفرهای نوروزی,

6. بوشهر، شهری مناسب برای گذراندن تعطیلات!

بندر بوشهر، از دیگر مناطق گردشگری است که مورد کم لطفی ایرانیان قرار گرفته و چندان نزد مردم آشنا نیست ولی می تواند بهترین مقصد برای سفر نوروزی باشد. علاوه بر ساحل زیبای بوشهر، این شهر دارای جاذبه های دیگری مانند موزه دریانوردی، آب انبار قوام، عمارت کلاه فرنگی و بافت تاریخی فوق العاده ای می باشد که باعث افزایش جذابیت آن شده است. شما می توانید با سفر به بوشهر با یک تیر چند نشان بزنید و در مسیر خود، از شهرهای گناوه، دیر و تنگستان هم دیدن و درباره آن ها اطلاعات کسب کنید.

پیشنهاد سفر برای نوروز,پیشنهاد سفر نوروزی,پیشنهاد سفر نوروزی داخلی,

5. آیا تا کنون اسم جزیره مینو به گوش تان خورده است؟

اگر قصد دارید تعطیلات امسال به مکانی خاص بروید، پیشنهاد ما به شما جزیره مینو ابادان است. جزیره مینو هم مانند تالاب شادگان در خوزستان قرار دارد و هردو محلی امن برای پرندگان به شمار می روند، پس اگر شما هم مانند برخی افراد به پرندگان علاقه زیادی دارید، بازدید از این جزیره برای شما حتما لذت بخش خواهد بود.

بهترین مقصد برای سفر نوروزی,مقصد سفر نوروزی,مقصد سفرهای نوروزی,

4. طبس، شهری سرشار از جاذبه های گردشگری!

شهر طبس و روستاهای اطراف آن به علت برخورداری از طبیعتی زیبا و مردمانی مهمان نواز، یکی از مناطق گردشگری و مسافرتی تقریبا ناشناخته و ناآشنا به شمار می روند. اگر گذرتان به طبس خورد حتما از باغ گلشن، روستای ازمیغان (کاشت برنج در این روستا رواج دارد)، روستای حلوان و اصفهک (با سفر به اصفهک، از تجربه زندگی بومی برخوردار خواهید شد) و کال جنی که یک شکاف بسیار زیباست دیدن کنید. مطمئن باشید پس از سفر به این منطقه، مشوق دیگران برای بازدید از این شهر زیبا می شوید.

این مطلب را از دست ندهید
جاذبه های دیدنی در جزیره زیبا و شگفت انگیز قشم

پیشنهاد سفر برای نوروز,پیشنهاد سفر نوروزی,پیشنهاد سفر نوروزی داخلی,

3. جزایر جنوبی، بهترین مناطق گردشگری ایران!

امروزه، دیگر تمام افراد یا به کیش و قشم سفر کرده و یا درباره این دو خوانده اند و اطلاعاتی دارند. علاوه بر جزیره کیش و قشم، جزایر دیگری نیز در حاشیه خلیج فارس و دریای عمان مانند هرمز، هندورابی، لاوان و مارون وجود دارند که هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را داشته و گردشگران را به خود جذب می کنند.

این مناطق، علاوه بر زیبایی های فروان، فرهنگی غنی و مردمی مهمان دوست نیز دارند که موجب محبوبیت هرچه بیشتر این جزایر می شود. البته قابل ذکر است، خوراک، پوشاک، موسیقی و صنایع دستی مناطق نام برده شده به نوع خود خاص هستند و طی سال های متمادی جذابیت زیادی برای گردشگران داشته اند.  جزیره های کیش، قشم، هرمز و هنگام ، به علت شرایط بهتر برای پذیرش مسافران، برای گردشگران مناسب تر هستند.

بهترین مقصد برای سفر نوروزی,مقصد سفر نوروزی,مقصد سفرهای نوروزی,

2. اصفهان، شهری مشهور در جهان!

اصفهان، از معدود شهرهای ایران است که در هر فصلی از سال، زیایی خاص خود را دارد که همین امر موجب شده تعداد زیادی از گردشگران در هر زمانی در این شهر زیبا مشاهده شوند. آثار فرهنگی متنوع و فراوان اصفهان، طبیعت بی نظیر و آب و هوای مناسب آن، این شهر را به نصف جهان معروف کرده، به گونه ای که هر شهروند خارجی، آرزو دارد یک بار از اصفهان دیدن کند. اگر با وجود شلوغی شدید اصفهان در نوروز، تصمیم گرفتید به آن جا بروید حتما از عمارت توحید، عالی قاپو، مسجد شیخ لطف الله، عمارت چهلستون، هشت بهشت و رکیب خانه بازدید کنید چرا که این مکان ها، در نوروز بسیار دیدنی هستند و شما را علاقه مند به تاریخ و فرهنگ اصفهان می کنند.

پیشنهاد سفر برای نوروز,پیشنهاد سفر نوروزی,پیشنهاد سفر نوروزی داخلی,

1. آیا تا کنون از سیراف دیدن کرده اید؟

شهر سیراف، در استان بوشهر قرار گرفته و یک شهر باستانی به شمار می رود. نکته جالب درباره سیراف بوشهر، معماری شگفت انگیز آن است که موجب شباهت آن به ماسوله در شمال می شود، اما آن چه که موجب زیبایی این بندر قدیمی شده، ساحل آن است که برای بسیاری از گردشگران جذابیت فراوانی دارد. صنایع دستی سیراف، گلابتون دوزی و منجوق دوزی آن هستند که به عنوان سوغات هم توسط گردشگران خریداری می گردند.

پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا