گردشگری

10 نکته برای سفر آسان در نوروز

افزایش بازدید در گوگل

چگونه سفر در نوروز ۹۹ را برای خود راحت تر کنیم؟

همین که به ایام عید نزدیک می شویم بیشتر به فکر سفر های مختلف خواهیم افتاد اما همچنان به مشکلات آن هم فکر می کنیم، مشکلاتی که هرساله درگیر آن هستیم و تا به حال هیچ روشی را پیدا نکرده ایم که آن را حل کنیم، که به دید یک مانع برای سفر خود به آن نگاه کنیم. موانعی همچون ترافیک های سنگین، نبود بلیط های هواپیمایی، در صورت سفر های خارجی بلد نبودن زبان، استفاده از غذا های فریز شده و فست فود ها و اختلال در رزرو های انجام شده. حال ما برای سفری آسوده در عید نوروز و همچنین بی مشکل نیاز به امکانات و زیر ساخت هایی داریم که کشور عزیزمان همگی آنهارا در اختیار ما قرار داده است، اما ما نیز وظایفی داریم که اگر آنها را انجام دهیم همه چیز در سفر تحت کنترل ما قرار می گیرد چراکه، در غیراین صورت مشکلات ما زیاد می شود.

مشکلاتی که ممکن است مانع دستیابی ما به سفری آسوده و راحت شود را همگی می توان کنترل کرد و برای آن ها راه حل های مختلفی وجود دارد تنها کافی است که ما آنها را بدانیم و به آن عمل کنیم.  خواهید دید که این عمل چقدر می تواند مفید و کار آمد باشد. در ادامه به چندین مورد از نکاتی که به هنگام سفر در عید نوروز ۹۹ باید رعایت کرد می پردازیم.

بهترین سفر در نوروز,سفر در عید نوروز,سفر در عید نوروز

۱۰. بررسی بلیط و شرایط پرواز قبل از سفر در ایام نوروز

طبیعتا هنگامی که به یک آژانس هواپیمایی می روید و قصد خرید بلیط هواپیما دارید از همان ابتدا یک سری قوانین را برای شما در نظر گرفته اند که در صورت پذیرش آن ها به شما اجازه رزرو بلیط را می دهند. قوانینی همچون: شرایط استفاده از گذرنامه، ساعات حضور در هواپیما، مواردی که در هواپیما باید رعایت کرد، مدت حضور در فرودگاه، رفت و آمد نداشتن مکرر در هواپیما و همچنین در صورت خرید بلیط اینترنتی خود قوانینی جدا دارد.

اگر شما این قوانین را رعایت کنید سفری آسوده و بی دغدغه خواهید داشت در غیر این صورت با مشکلاتی همچون: اختلال در زمان حضور در فرودگاه، دیر رسیدن به پرواز، اخطار های مکرر از جانب عوامل پرواز و از همه مهم تر استرسی که خود تجربه می کنید از همه بد تر است. با رعایت این قوانین سفری به دور از استرس و اظطراب در عید نوروز ۹۹ خواهید داشت، بهتر و سریع تر به مکان مورد نظر خواهید رسید و دردسر کمتری در طول سفر خواهید داشت.

۹. کسب اطلاعات در زمینه حمل و نقل کشور ها

داشتن اطلاعات در زمینه حمل و نقل و تاکسی های کشوری که به آن سفر کرده اید بسیار مهم است. در واقع باید قبل از سفر به هر کشوری به خوبی از تمامی مسائل و قوانین آن کشور آگاه باشید که با رعایت کردنش دچار مشکل نشوید. به عنوان مثال :هرکشوری بسته به نوع اقتصاد خود مقداری مشخصی پول را برای کرایه تاکسی ها در نظر گرفته است، حال اگر ما به آن کشور سفر کنیم اما از وضعیت کرایه ها خبر نداشته باشیم ممکن است که از ما کلاهبرداری و یا حتی سو استفاده شود.

بنابر این برای اینکه مورد چنین کلاهبرداری هایی برای سفر در نوروز قرار نگیریم بهتر است همه اطلاعات کشور مورد نظر را در این زمینه بررسی نماییم. بهتر است که قبل از سفر در سایت های معتبر آن کشور این گونه مسائل را مطالعه کنید و آنرا به خوبی به خاطر بسپارید. نه تنها در این زمینه بلکه در تمامی مسائلی که مطمعن هستید با آن روبه رو خواهید شد تحقیق کنید که مبادا در آن کشور مورد استفاده قرار گیرید، چراکه با ورود شما به آن کشور در صورتی که اطلاعات لازم را نداشته باشید بسیار آسیب پذیر خواهید بود.

سفر در عید نوروز 99,سفر در نوروز,سفر در نوروز 99

۸. استفاده از چمدان مناسب

بهتر است که در سفر های نوروزی خود وسایل زیادی بهمراه نداشته باشید و سبک و کم بار سفر کنید. برای این منظور از چمدان ها سبک و چرخدار استفاده کنید چون هم جمع و جور تر هستند و هم به دلیل داشتن چرخ هایش راحت جا به جا می شود. با داشتن چمدان یا حتی کوله پشتی سبک شما می توانید سفری راحتر و سریع تر داشته باشید، برای این منظور که چگونه چمدان و کوله ای سبک و کم حجم داشته باشید؟ باید گفت که اگر شما در طول برداشتن وسایل تنها موارد ضروری و مورد نیاز را بردارید خواهید دید که چه کوله سبکی حمل می کنید.

۷. آموختن زبان English

زبان انگلیسی یک زبان مشترک در همه کشور های دنیا است که یادگیری آن نه تنها ضرری ندارد بلکه ضروری نیز می باشد. یادگیری زبان انگلیسی چه در سفر های داخلی و چه در سفر های خارجی به نفع شما خواهد بود، چرا که در هر کجا از این دنیا که باشید اکثریت مردم بر زبان انگلیسی مسلط هستند و تنها راه ارتباطی شما خواهد بود. اهمیت این زبان آنقدر زیاد است که انرا در مدارس ایران نیز تدریس می کنند.

اگر شما به کشور فرانسه و یا ترکیه سفر کنید آیا می توانید بر همه زبان های این کشور ها مسلط باشید؟ اما زبان انگلیسی را تقریبا همه آموخته اند و تنها عامل مشترکی که بتوانید با مردم آن کشور ها ارتباط برقرار کنید همین زبان English است.

سفر نوروز,سفر نوروزی,بهترین سفر در نوروز

۶. گوشی هوشمند خود را همیشه شارژ کنید

گوشی همراه شما بهترین راه ارتباطی شما با جهان اطراف است، همچنین خالی شدن باتری می تواند این ارتباط را قطع کند. با حضور در یک کشور ناشناس تنها دوست شما مبایل شماست که اگر شارژ نداشته باشد پیدا کردن مکانی برای تمدید شارژ آن بسیار سخت و دشوار است و خود یک مشکل در سفر خواد بود. بهتر است همیشه مبایل خود را کامل شارژ کنید و کمتر با آن کار کنیم که خالی نشود.

گوشی شما کاربرد های مهمی در طول سفر شما دارد،  از جمله :
  • بهترین مکان یاب برای پیدا کردن جاذبه های آن کشور.
  • عکس گرفتن با آن در صورت نبود دوربین عکاسی.
  • جهت دریافت اطلاعات از طریق گوگل درباره جاذبه های گردشگری آن کشور.
  • برای پیدا کردن نقشه به صورت آن لاین.
  • راه ارتباطی با تماس های تصویری و صوتی.

۵. خوردن غذاهای محلی

اینکه توصیه می شود در طول سفرهای خود از غذا های محلی استفاده نکنید و به فکر غذاهای بسته بندی شده باشید کاملا اشتباه است. اگر دلیل این توصیه نبود غذای حلال در کشورهای دیگر باشد که باید گفت در هر کشوری غذا برای مسلمانان پیدا می شود و این دروغ  کاملا تکذیب خواهد شد. اگر در طول سفر نوروزی خود یکسره به دنبال پیدا کردن غذاهای با کیفیت و رستوران های خوب باشیم از یک طرف وقت زیادی را از دست می دهیم و از طرف دیگر غذاخوری های مدرن و خوب قیمت بالایی دارند. در نتیجه استفاده از غذاهای محلی هم به صرفه تر است و هم فرصت زیادی برای پیدا کردن لازم ندارد و در  آن کشور همه جا یافت می شود.

بهترین سفر در نوروز,سفر در عید نوروز,سفر در عید نوروز

۴. تحقیق کردن

مطمئنا برای اولین بار به یک کشور سفر کردن و تجربه نداشتن ناخودآگاه باعث استرس و دلهوره می شود برای این منظور بهتر است که قبل از سفر نوروزی اطلاعاتی را درباره آن کشور کسب کنیم. این اطلاعات را می توان در عرض چند ثانیه به طور کلی در گوگل سرچ کرد و خواند، بعد از خواندن آنها بهتر است که درباره آن تحقیقاتی هم صورت بگیرد که مطمعن شوید آیا آن کشور با امکانات در دسترس شما همخوانی دارد یا خیر؟ این تحقیقات می تواند درباره: بلیط ها، زمان باز بسته شدن مغازه های آن کشور و یا دقیق تر آن شهری که قصد سفر دارید،  هزینه های حمل و نقل، هزینه های مواد خوراکی و قوانینی که در آنجا باید رعایت کرد، باشد.

۳. سفر با آژانس های مسافرتی

استفاده از آژانس های مسافرتی در واقع بیمه کردن خود در برابر همه چیز است. با این کار شما با پرداخت هزینه ای ناچیز تمام مسئولیت خود را بر دوش آنها می اندازید. درست است که کمی محدود می شوید و امکان اینکه برخی مکان های مورد نظر خود را نبینید وجود دارد اما به هر حال با  یک تور ایمن در حرکت هستید و هیچ خطری نمی تواند شما را تحریک کند. از طرفی هم بهترین سفر در نوروز از طریق این آژانس ها نه تنها به کاهش هزینه سفر شما کمک می کند بلکه بسیاری از کارهایی که در هنگام تنها سفر کردن باید انجام دهید دیگر لازم ندارید چراکه به همراه خود یک رهنما دارید.

بهترین سفر در نوروز,سفر در عید نوروز,سفر در عید نوروز

۲. دانستن قوانین مسافرتی

در هنگام نوروز شما با سفر خود به مکان های مختلف باید قوانینی را رعایت کنید که مربوط به سفر شماست. دانستن این قوانین به شما این امکان را می دهد که از سفری آسوده و راحت لذت ببرید. حال سوال این است که این قوانین چه چیزی هستند؟ این قوانین شامل حضور شما در هر مکان در طول سفر است، از هنگام رفتن تا برگشت. حضور شما در فرودگاه، هواپیما، فرودگاه و ترمینال مقصد بعدی، هتل و مسافرخانه، سازمان های گردشگری و مکان هایی که در آن شرکت پیدا خواهید کرد. رعایت همه این قوانین درست شما را به آنچه که می خواهید می رساند، ینی سفری بی دردسر و راحت.

۱. همه چیز را از قبل رزرو کنید

در هر سفر نوروزی باید مسائلی از قبیل هزینه ها را رعایت کنیم،  اما این را هم می دانیم که هر چیز ارزان تری بی دردسر هم نیست. به عنوان نمونه، استفاده از بلیط تور لحظه آخری و چارتر هواپیما هزینه کم تری دارند اما مشکل اصلی که ما را برقرار می کند از دست دادن سفری بی دغدغه و آسوده است. حال بهتر است که این را هم بدانید که حتی ممکن است در لحظه آخر بلیط هواپیما باقی نماند پس به هیچ وجه به ریسک آن نمی ارزد که بخواهید برای هزینه کم تر تمام خوشی سفر را به مشکل تبدیل کنید. برای این منظور بهتر است که همه محل ها و مقاصد مورد نظر خود را از قبل رزرو کنید، بلیط های هواپیما، محل اقامت، هتل و حتی در صورت رفتن به جاذبه هایی که تهیه بلیط نیاز دارند را هم رزرو کنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا