راهنمای سفر به اروپا

راهنمای سفر به اروپا بدون تور,راهنمای سفر به اروپا,راهنمای سفر به اروپا با ماشین شخصی

راهنمای سفر به اروپا بست فارسی

اروپا از زیباترین قاره های جهان می باشد که جاذبه های گردشگری و بناهای تاریخی حیرت انگیزی در کشورهای آن نهفته است. این قاره در فصل های سیزن شلوغ ترین روزهای خود را سپری می کند و میزان مسافرت ها به اروپا در این ایام به اوج خود می رسد. بازدید از جاذبه های گردشگری اروپا در بهار و تابستان می تواند بسیار لذت بخش و به یادماندنی باشد.

اروپا با وسعتی حدود 10 میلیون کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 730 میلیون نفردومین قاره کوچک جهان است که بعد از آسیا و آفریقا دارای بیشترین جمعیت می باشد. در این قاره 50 کشور مختلف وجود دارد که هر کدام دارای زیبایی های خاص و منحصر به فردی هستند.

از پر جمعیت ترین شهرهای اروپایی می توان به مسکو و لندن اشاره نمود. مردم این کشورها به زبان های لاتین، ژرمنی، اسلاوی صحبت می کنند و مذهب اصلی آن ها مسیحیت می باشد.

در راهنمای سفر به اروپا متوجه میشوید که ای قاره گهواره تمدن غرب است و دارای فرهنگ های مختلفی می باشد، از طرفی قدمتی طولانی دارد که موجب شده در هر یک از مناطق آن بناهای تاریخی، جاذبه های گردشگری و امکان دیدنی متعددی وجود داشته باشد.

در هر یک از کشورهای اروپایی هر ساله جشنوارهای بین المللی متعددی برگزار می شود که طرفداران بسیاری دارند. وجود آب و هوای بی نظیر، طبیعت زیبا، سازه های فوق العاده و جاذبه های گردشگری متعدد موجب شده که سالانه گردشگران بسیاری به اروپا سفر کنند.

اگر شما نیز قصد دارید در آینده ای نه چندان دور سفری به کشورهای اروپایی داشته باشید و سفری به یاد ماندنی و لذت بخش را برای خود رقم بزنید به شما پیشنهاد می کنیم که تا پایان با ما همراه شوید تا شما را با راهنمای سفر به اروپا بیشتر آشنا کنیم.

راهنمای سفر ارزان به اروپا,راهنمای سفر زمینی به اروپا,راهنمای مسافرت به اروپا

وضعیت آب و هوای اروپا

قاره اروپا به طور کلی قاره ای با آب و هوای معتدل، سر سبز و بدون بیابان می باشد. آب و هوای تمامی بخش های قاره اروپا یکسان نیست و هریک از کشورهای اروپایی با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارند دارای شرایط آب و هوایی متفاوتی می باشند که در راهنمای مسافرت به اروپا به آنها می پردازیم.

در اروپا مناطقی که در مجاورت اقیانوس اطلس قرار دارند دارای آب و هوای معتدل و اقیانوسی هستند. اما مناطق جنوبی اروپا که در نزدیکی سواحل مدیترانه قرار گرفته اند آب و هوایی مدیترانه ای دارند.

اروپا یکی از زیبا ترین و سر سبزترین قاره های جهان می باشد و تنها در یک بازه زمانی کوتاهی دارای آب و هوای فوق العاده ای است. ماه های آگوست و جولای اکثر مناطق اروپای شمالی از جمله سوئد، ایسلند و نروژ دارای بهترین شرایط آب و هوایی هستند.

در این مدت متوسط دمای هوا در اروپا حدود 20-22 درجه سانتی گراد است. اما در بیشتر شهرهای اروپای قاره ای ماه های می تا سپتامبر آب و هوا بسیار عالی و دلپذیر می باشد. به طور کلی آب وهوای اروپا در ماه های آوریل، می، سپتامبر و اکتبر بسیار مطبوع است و می توانند بهترین زمان برای سفر به اروپا باشند.

راهنمای سفر به اروپا بدون تور,راهنمای سفر به اروپا,راهنمای سفر به اروپا با ماشین شخصی

بهترین زمان سفر به اروپا

سفر به اروپا در هر فصلی از سال می تواند بسیار لذت بخش باشد و حس و حال متفاوتی دارد. اما به طور کلی اروپا از لحاظ گردشگری دارای سه فصل های سیزن یا پیک سیزن (فصل شلوغ)، لو سیزن یا آف سیزن (فصل خلوت) و شولدر سیزن (فصل معمولی) می باشد.

منظور از های سیزن فصل تابستان در اروپا است که میزان مسافرت ها به کشورهای این قاره به اوج خود می رسد، زیرا دارای شرایط آب و هوایی بسیار مناسبی می باشد و روزها طولانی تر هستند. در های سیزن شهرها بسیار شلوغ و میزان هزینه ها خیلی بالا است.

شولدر سیزن که از آوریل تا اواسط ژوئن و سپتامبر تا اکتبر می باشد خنکی هوای بهاری و پاییزی به خوبی احساس می شود و چون شهرها کمتر شلوغ هستند میزان مخارج سفر به اروپا در این فصل کمتر است.

آف سیزن که از نوامبر تا مارس می باشد کشورهای اروپایی خلوت ترین روزهای خود را سپری می کنند و هوا خیلی سرد است، به همین دلیل بهترین زمان برای تجربه سفری کم هزینه به اروپا می باشد.

بهترین مراکز خرید اروپا,هزینه سفر به اروپا,هزینه مسافرت به اروپا

شرایط زندگی در اروپا

کشورهای اروپایی از جمله کشورهایی هستند که سطح زندگی از لحاظ اقتصادی، آزادی فردی، امنیت، سلامت، رفاه و … در آن ها خیلی بالا است. از این رو افرادی که در اروپا زندگی می کنند دارای شرایط بسیار مناسبی هستند و همین موضوع باعث شده که سالانه افراد بسیاری به اروپا مهاجرت کنند.

برخی معتقد هستند که هزینه زندگی در اروپا خیلی بالا است اما با در نظر گرفتن سطح بالای زندگی در اروپا این هزینه ها خیلی مناسب و مقرون به صرفه هستند.

البته شرایط زندگی در تمامی کشورهای اروپایی و میزان هزینه های آن ها یکسان نیست و رابطه مستقیمی با منطقه جغرافیایی، وضعیت اقتصادی و بازار کار کشور، کیفیت زندگی و … دارد.

برخی از این کشورها به دلیل دانشگاه های معتبر و بین المللی که دارند از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند که در راهنمای سفر به اروپا آنها را بازگو خواهیم کرد.

راهنمای سفر ارزان به اروپا,راهنمای سفر زمینی به اروپا,راهنمای مسافرت به اروپا

هزینه اقامت در اروپا

برای دریافت اقامت اروپا روش های مختلفی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به کسب اقامت از طریق خرید ملک، ثبت شرکت، سرمایه گذاری، ازدواج، ادامه تحصیل، تمکن مالی، کار و …. اشاره نمود.

هر یک از این روش ها دارای شرایط و هزینه های خاصی هستند که فرد متقاضی باید متناسب با شرایط خود بهترین گزینه را انتخاب نماید.

بهترین کشورهای اروپایی برای اقامت که هزینه مناسبی نیز دارند کشورهایی هستند که می توان با استفاده از ویزای شنگن به آن و سایر کشورهایی که در حوزه آن ها می باشند سفر نمود.

البته هدف مهاجرت نیز در انتخاب کشور اهمیت دارد و می تواند هزینه اقامت در اروپا را تغییر دهد. به طور کلی هر یک از این کشورها با توجه به شرایط ایده آل و سطح زندگی و امکاناتی که دارند دارای هزینه های متفاوتی می باشند.

اگر چه این هزینه ها تا حدودی زیاد هستند اما بهره مندی از بهترین امکانات رفاهی، اقتصادی، علمی و … موجب شده که طرفداران بسیاری داشته باشند و اروپا به یکی از مهم ترین قطب های مهاجرت در جهان تبدیل شود.

راهنمای سفر به اروپا بدون تور,راهنمای سفر به اروپا,راهنمای سفر به اروپا با ماشین شخصی

هزینه سفر به اروپا

هزینه سفر به اروپا با توجه به اینکه می خواهید در های سیزن به اروپا سفر کنید یا شولدر سیزن و یا آف سیزن متفاوت است. در های سیزن که اروپا شلوغ ترین روزهای خود را سپری می کند هزینه های سفر بسیار بالا است.

هوای آفتابی، روزهای طولانی و شب های پر شور و هیجان تابستان موجب شده که گردشگران بسیاری به اروپا سفر کنند. البته اگر چه بازدید از جاذبه ها و شهرهای مختلف اروپا در تابستان بسیار لذت بخش است اما مشکلاتی نیز به همراه دارد.

به عنوان مثال در راهنمای سفر به اروپا متوجه میشوید که به دلیل شلوغ بودن اکثر اماکن و جاذبه ها باید صبح های زود یا شب های دیر وقت به بازدید از آن ها بروید. از طرفی هزینه ورودی به جاذبه های گردشگری و هتل ها به شدت بالا است که موجب می شود سفری بسیار پر هزینه داشته باشید.

گرما هوا در طول روز نیز می تواند آزار دهنده باشد، بنابراین در هر صورت اگر می خواهید در های سیزن به اروپا سفر کنید باید با خوب و بد آن بسازید و سعی کنید با انتخاب های صحیح سفری خاطره انگیز و کم هزینه را برای خود رقم بزنید.

بهترین مراکز خرید اروپا,هزینه سفر به اروپا,هزینه مسافرت به اروپا

در فصل شولدر سیزن که در راهنمای سفر به اروپا به آن اشاره کردیم برخی از شهرهای اروپا بسیار شلوغ و برخی خلوت هستند. به طور کلی در این فصل هر یک از کشورهای اروپایی دارای شرایط متفاوتی می باشند و جذابیت های خاصی دارند.

به عنوان مثال کشورهای ایتالیا، جنوب فرانسه، کرواسی، یونان و اسپانیا به دلیل آنکه بسیار شلوغ هستند هزینه سفر به آن ها بالاتر از سایر مناطق اروپا می باشد. اما در مقابل سواحل ایتالیا در اردیبهشت و پاریس در مرداد فوق العاده خلوت هستند و اگر آن ها را در این ایام برای اقامت و مسافرت انتخاب کنید می توانید سفری بسیار مقرون به صرفه و لذت بخش داشته باشید.

در آف سیزن کشورهای اروپایی خلوت ترین روزهای خود را سپری می کنند و در این فصل هزینه هتل، جاذبه های گردشگری، رستوران ها، مراکز خرید و … به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و فرصت مناسبی برای افرادی است که علاقمند به سفرهای زمستانی هستند.

توجه داشته باشید که در سفر به اروپا هزینه بلیط رفت و برگشت هوایی با توجه به تاریخ رفت مورد محاسبه قرار می گیرد و در صورتی که در های سیزن به اروپا سفر کنید و بخواهید در شولدر سیزن بازگردید باز هم باید همان هزینه های برگشت در های سیزن را بپردازید.

جاذبه های طبیعی در اروپا

در قاره اروپا جاذبه های طبیعی فراوانی وجود دارد که بسیار زیبا و حیرت انگیز هستند، به همین دلیل سالانه گردشگران متعددی به بازدید از آن ها می روند. از معروف ترین جاذبه های طبیعی اروپا می توان به موارد زیر اشاره نمود.

راهنمای سفر ارزان به اروپا,راهنمای سفر زمینی به اروپا,راهنمای مسافرت به اروپا

صخره های موهر در ایرلند | Cliffs of Moher

یکی از جاذبه های مهم گردشگری در راهنمای سفر به اروپا، صخره های زیبا موهر است که در سواحل غربی ایرلند واقع شده اند. این صخره ها دارای 7 کیلومتر طول و 120 متر ارتفاع هستند. برخورد مرتب دریای آتلانیک به این صخره ها و بادی که در این منطقه می وزد موجب شده که فضایی بسیار زیبا و خیره کننده داشته باشد.

راهنمای سفر به اروپا بدون تور,راهنمای سفر به اروپا,راهنمای سفر به اروپا با ماشین شخصی

گودال آبی کاپری در ایتالیا | Blue Grotto Italy

از زیبا ترین جاذبه های طبیعی در راهنمای سفر به اروپا می توان به گودال آبی کاپری اشاره نمود که رنگ آبی آب آن در دل غار منظره ای عجیب و هیجان انگیز ایجاد نموده است.

نور خورشید توسط حفره های کوچکی به داخل غار می تابد و موجب درخشش آب می شود. این غار دریایی تنها یک متر دهانه دارد و باید با استفاده از قایق به بازدید از آن رفت.

بهترین مراکز خرید اروپا,هزینه سفر به اروپا,هزینه مسافرت به اروپا

سانتورینی در یونان | Santorini

در یونان بالغ بر 6 هزار جزیره کوچک و بزرگ وجود دارد که زیبا ترین آن ها می توان به سانتورینی اشاره نمود.

ساحل شنی این جزیره به همراه خط ساحلی فوق العاده و ساختمان های لوکس و منحصر به فرد موجب شده که زیبایی خیره کننده ای داشته باشد. صخره های قرمز رنگ در کنار اقیانوس آبی می تواند نظر هر گردشگری را به خود جذب نماید.

راهنمای سفر ارزان به اروپا,راهنمای سفر زمینی به اروپا,راهنمای مسافرت به اروپا

لندز اند در انگلیس | Lands End

لندز در منطقه کورن وال انگلیس واقع شده است و آرامش بی نظیری دارد. سواحل لندز اند در کنار دریای سلتیک منظره ای حیرت انگیز ایجاد نموده که قدم زدن در آن می تواند بسیار لذت بخش باشد.

راهنمای سفر به اروپا بدون تور,راهنمای سفر به اروپا,راهنمای سفر به اروپا با ماشین شخصی

جاذبه های گردشگری در اروپا

در قاره زیبا و سر سبز اروپا جاذبه های گردشگری متعددی وجود دارد که نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب نموده اند. در این قاره بناهای تاریخی، قصرهای مجلل، ساختمان های مدرن و … وجود دارد که نام برخی از آن ها در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

ماه های می و ژوئن و همچنین نیمه دوم سپتامبر بهترین زمان برای بازدید از بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری اروپا است زیرا نه تنها آب و هوا بسیار دلپذیر است جمعیت هم کم می باشد و به راحتی می توان از این اماکن دیدن نمود.

از معروف ترین جاذبه های گردشگری در راهنمای مسافرت به اروپا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

بهترین مراکز خرید اروپا,هزینه سفر به اروپا,هزینه مسافرت به اروپا

برج ایفل فرانسه | Eiffel Tower

برج ایفل از معروف ترین جاذبه های گردشگری اروپا است که در شهر پاریس و کشور فرانسه قرار دارد. معماران متعددی برای ساخت این برج کاندید شده بودند که از میان تمامی آن ها گوستاو ایفل برنده طراحی برج شد و برج را به نام خود ثبت کرد.

سبک معماری و نحوه ساخت برج ایفل و زیبایی حیرت انگیزش آن را به اثری فوق العاده تبدیل کرده است و در مسافرت به اروپا نباید آن را از دست داد.

راهنمای سفر ارزان به اروپا,راهنمای سفر زمینی به اروپا,راهنمای مسافرت به اروپا

برج کج پیزا ایتالیا | Leaning Tower of Pisa

این برج کج دارای شهرتی جهانی می باشد و هنگامی که افراد از پایین به آن نگاه می کنند به دلیل ساختار عجیبی که دارد احساس می کنند که بنا در حال سقوط است.

در ساخت برج پیزا از سبک رمانسک استفاده شده و قدمت آن به قرن 12 میلادی برمی گردد. ساخت این برج حدود 200 سال طول کشید که در طی این مدت یک سمت آن به علت نرم بودن زمین کج شد و به اثری متفاوت تبدیل گردید.

راهنمای سفر به اروپا بدون تور,راهنمای سفر به اروپا,راهنمای سفر به اروپا با ماشین شخصی

قصر باکینگهام لندن | Buckingham Palace

این قصر با شکوه و زیبا محل اقامت و زندگی خاندان سلطنتی انگلیس بوده است. در واقع ابتدا این بنا متعلق به دوک باکینگهام بود و در آن زندگی می کرد اما از زمانی که ملکه ویکتوریا روی کار آمد به محل زندگی او و خاندانش تبدیل گردید.

در حال حاضر نیز قصر باکینگهام در دست پادشاهان انگلیس قرار دارد و از آن استفاده می کنند.

بهترین مراکز خرید اروپا,هزینه سفر به اروپا,هزینه مسافرت به اروپا

کولوسئوم ایتالیا | Colosseum

کولوسئوم که اثری به جای مانده از امپراطوری می باشد بزرگ ترین آمفی تئاتر باستانی جهان محسوب می شود که آن را در راهنمای سفر به اروپا نباید از دست داد. 70 سال بعد از میلاد ساخت این بنا آغاز شده و بیش از یک دهه این فرآیند به طور انجامیده است.

آمفی تئاتر کولوسئوم دارای ظرفیتی حدود یک میلیون نفر می باشد و به جنگ گلادیاتورها و حیوانات درنده اختصاص داده شده است. در سینمای هالیوود این بنای مشهور برای ساخت فیلم های سینمایی مختلفی معمولا استفاده می شود.

جالب است که بدانید در این آمفی تئاتر هر طبقه دارای سبک معماری متفاوت و فوق العاده ای می باشد.

راهنمای سفر ارزان به اروپا,راهنمای سفر زمینی به اروپا,راهنمای مسافرت به اروپا

کانال های آمستردام هلند | Canals of Amsterdam

در شهر آمستردام بالغ بر 100 کیلومتر کانال وجود دارد که موجب شده اند 90 جزیره به وجود آید. این کانال های زیبا نماد شهر آمستردام هستند.

گراختنگوردل یا کمربند کانال منطقه ای است که کانال های آمستردام در آن واقع شده اند و قدمت این کانال ها به قرن هفدهم میلادی باز می گردد.

این کانال ها و مناظر زیبایی که در اطراف آن ها وجود دارد موجب شده که آمستردام به زیبا ترین شهر هلند تبدیل شود.

راهنمای سفر به اروپا بدون تور,راهنمای سفر به اروپا,راهنمای سفر به اروپا با ماشین شخصی

جشنواره های اروپا

اروپا قاره ای است که دارای زبان های گوناگون، تاریخی طولانی و اقلیمی خاص برای ساخت مکان های رویایی و بی نظیر می باشد، به همین دلیل سالانه جشنواره ها و فستیوال های متعددی در اروپا برگزار می شود.

از مهم ترین فستیوال های اروپا می توان به موارد زیر اشاره نمود.

بهترین مراکز خرید اروپا,هزینه سفر به اروپا,هزینه مسافرت به اروپا

فستیوال ارث گاردن (باغ زمین) | Earth Garden Festival

این جشنواره بزرگ ترین فستیوال کشور مالت محسوب می شود که هر ساله در پارک ملی آن برگزار می گردد.

در این جشنوار بالغ بر 25 هزار علاقمند به موسیقی از سراسر نقاط دنیا شرکت می کنند و 4 روز مراسمات مختلفی برگزار می گردد.

از دیگر مراسمات این فستیوال می توان به ورکشاپ های منطقه ای، بازار محلی، مراسم مخصوص کودکان، مسابقه غذاهای بین المللی و … اشاره نمود.

راهنمای سفر ارزان به اروپا,راهنمای سفر زمینی به اروپا,راهنمای مسافرت به اروپا

فستیوال تومارولند (سرزمین فردا) | Tomorrow Land Festival

فستیوال تومارولند از بزرگ ترین فستیوال های موسیقی الکترا می باشد که از سال 2005 به بعد هر ساله در کشور بلژیک برگزار می گردد.

در این فستیوال بین المللی موسیقی افراد بسیاری از سراسر دنیا شرکت می کنند و به اجرا موسیقی می پردازند.

از جذابیت های فستیوال تومارولند در راهنمای سفر به اروپا بدون تور می توان به اهتزاز درآمدن پرچم کشورهای گوناگون در طی مراسم اشاره نمود.

راهنمای سفر به اروپا بدون تور,راهنمای سفر به اروپا,راهنمای سفر به اروپا با ماشین شخصی

روز سنت پاتریک | Saint Patrick’s Day Festival

سنت پاتریک در واقع یک عید سنتی است که در کشور ایرلند برگزار می شود و یادآورد ورود مسیحیت به این کشور می باشد.

در مراسم روز سنت پاتریک تمامی مردم با پوشیدن لباس هاس سبز رنگ به خیابان ها می آیند وبه جشن و پایکوبی می پردازند. در طی این مراسم غذاهای سنتی لذیذی سرو می گردد.

بهترین مراکز خرید اروپا,هزینه سفر به اروپا,هزینه مسافرت به اروپا

فستیوال جنگ پرتغال | Battle of The Oranges Festival

این فستیوال از قرن دوازدهم هر ساله در فصل زمستان در کشور ایتالیا برگزار می شود. در این فستیوال که یک جنگ تمام عیار با مرکبات می باشد و درشهر ایوریا اجرا می شود جنگجویان با 500 تن پرتغال گندیده به نبرد با یکدیگر می پردازند.

در جنگ پرتغال دو گروه سواره و پیاده وجود دارد که بر اساس افسانه ها گروه سواره نماد نجیب زادگان و گروه پیاده نماد شورشی ها هستند.

بهترین سوغات اروپا

سوغاتی های بسیار زیبا و خاصی در کشورهای اروپایی وجود دارد که در سفر به آن ها می توانید به عنوان هدیه و یادبود سفر خریداری نمایید.

از معروف ترین سوغاتی های اروپا می توان به موارد زیر اشاره نمود.

راهنمای سفر ارزان به اروپا,راهنمای سفر زمینی به اروپا,راهنمای مسافرت به اروپا

محصولات چرم ایتالیا

چرم ایتالیا دارای شهرتی جهانی می باشد و اگر به این کشور سفر کنید در نقاط مختلف آن دستفروش ها و مراکزی را مشاهده می کنید که ارائه دهنده انواع محصولات چرمی هستند.

از معروف ترین بازارهای این کشور در زمینه محصولات چرمی می توان به سن لورنتزو خیابان های خرید در فلورانس اشاره نمود.

راهنمای سفر به اروپا بدون تور,راهنمای سفر به اروپا,راهنمای سفر به اروپا با ماشین شخصی

شکلات موتزارت کوگه اتریش

ترافل های شکلاتی موتزارت کوگه از معروف ترین شکلات های اتریشی هستند که فوق العاده خوشمزه می باشند.

پاول فوئست برای نخستین بار این شکلات ها را در شهر سالزبورگ ساخت و نام موتزارت کوگه را به یاد آهنگساز مشهور اتریشی برای آن انتخاب نمود.

بهترین مراکز خرید اروپا,هزینه سفر به اروپا,هزینه مسافرت به اروپا

پنیر فرانسه

پنیر کممبر از خوشمزه ترین سوغاتی های اروپا محسوب می شود که به شما پیشنهاد می کنیم در سفر به فرانسه حتما به عنوان سوغاتی خریداری نمایید.

برای تهیه این پنیر خامه ای از شیر گاو استفاده می کنند وبیشتر در نرماندی که شمال کشور فرانسه است تولید می شود.

راهنمای سفر ارزان به اروپا,راهنمای سفر زمینی به اروپا,راهنمای مسافرت به اروپا

محصولات دلفت هلند

از دیگر سوغات های زیبای اروپا می توان به ظروف سفالی آبی و سفید اشاره نمود که دلفت ور نام دارد.

قدمت این سوغاتی معروف هلند که در راهنمای سفر به اروپا به آن پرداختیم به قرن هفدهم باز می گردد و امروزه بالغ بر 33 کارخانه در شهر دلفت هلند به تهیه محصولات متنوع و جذاب دلفت می پردازند.

راهنمای سفر به اروپا بدون تور,راهنمای سفر به اروپا,راهنمای سفر به اروپا با ماشین شخصی

چشم نظر یونان

چشم نظر از معروف ترین سوغاتی های یونان است. مردم این کشور معتقد هستند که چشم نظر موجب می شود که اتفاقات ناگوار از انسان دور شوند.

به همین دلیل در ساخت اشیا تزئینی و زیورآلات از دایره های آبی که نماد چشم نظر است استفاده می کنند.

بهترین مراکز خرید اروپا,هزینه سفر به اروپا,هزینه مسافرت به اروپا

مراکز خرید اروپا

فصل آف سیزن با توجه به خلوت بودن اکثر شهرهای اروپایی و عرضه کالاها با قیمت پایین تر بهترین زمان خرید در اروپا می باشد. در این ایام معمولا اکثر مراکز خرید، پاساژها، هتل ها و .. خدمات و محصولات خود را با تخفیفات ویژه ای عرضه می کنند.

از این رو گردشگرانی که می خواهند به قصد خرید به اروپا سفر کنند بهتر است که آف سیزن را برای مسافرت انتخاب نمایند. در اروپا مراکز خرید متعددی وجود دارد که در زیر به معرفی آن ها می پردازیم.

راهنمای سفر ارزان به اروپا,راهنمای سفر زمینی به اروپا,راهنمای مسافرت به اروپا

بیستر ویلاژ در لندن | Bicester Village London

گشت و گذار در مرکز خرید بیستر ویلاژ می تواند بسیار لذت بخش و به یاد ماندنی باشد. این مرکز از برترین مراکز خرید در اروپا محسوب می شود که در آن فروشگاه های متنوعی وجود دارد که ارائه دهنده انواع کالاهای لوکس هستند.

کافه های بستر ویلاژ با قرار گیری در کنار ییلاق های زیبا و خوش منظره آکسفوردشر می تواند محل مناسبی برای نوشیدن یک چای خوشمزه باشند.

راهنمای سفر به اروپا بدون تور,راهنمای سفر به اروپا,راهنمای سفر به اروپا با ماشین شخصی

لا والی ویلاژ در پاریس | La Vallee Village Paris

این مرکز خرید در دیزلی لند پاریس می باشد که محیطی بسیار دنج و دلنشین دارد. در لا والی ویلاژ طراحی بوتیک ها به سبک اعیانی انجام شده اند و ارائه دهنده انواع شکلات ها، جواهر و وسایل دکوری لوکس منزل هستند.

این مرکز خرید موفق ترین مقصد خرید در فرانسه محسوب می شود که برندهای مختلفی در آن عرضه می شوند که از جمله آن ها می توان به سلین، آرمانی، بربری و … اشاره نمود.

بهترین مراکز خرید اروپا,هزینه سفر به اروپا,هزینه مسافرت به اروپا

کانیون در استانبول | Kanyon Istanbul

کانیون مرکز خریدی چهار طبقه با بیش از 160 مغازه است که ارائه دهنده برترین برندهای اروپایی و ترکیه می باشد. بازدید از این مرکز خرید که یک مقصد بی نظیر غذاخوری نیز می باشد بسیار لذت بخش است و نباید در سفر به اروپا از آن غافل شوید.

در کانیون کافه های متعددی وجود دارد و اجراهای هنری زیبایی در آن برگزار می شود که موجب شده فضایی بسیار شاد داشته باشد و نظر گردشگران فراوانی را به خود جلب نماید.

راهنمای سفر ارزان به اروپا,راهنمای سفر زمینی به اروپا,راهنمای مسافرت به اروپا

مگنا پلازا در آمستردام | Magna Plaza Amsterdam

این مرکز خرید در ساختمان سابق اداره اصلی پست آمستردام واقع شده است که ساختار زیبا و سبک معماری بی نظیر آن نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. در فضای زیبای مگنا پلازا خرید کالای لوکس می تواند بسیار لذت بخش باشد.

در این مرکز خرید انواع کیف، کفش، لباس و لوازم آرایشی و بهداشتی از برترین برندها ارائه می شود. جالب است که بدانید در زیر زمین مگنا پلازا نمایشگاه های بی نظیری برگزار می شود که بازدید از آن ها  در کنار مشاهده معماری نئوگوتیک می تواند بسیار جالب باشد.

راهنمای سفر به اروپا بدون تور,راهنمای سفر به اروپا,راهنمای سفر به اروپا با ماشین شخصی

باید ها و نبایدهای راهنمای سفر به اروپا

سفر به کشورهای اروپایی نیز همانند سایر کشورها دارای باید و نبایدهایی می باشد که نیاز است پیش از سفر اطلاعاتی در مورد آن ها داشته باشید تا بتوانید سفری به یاد ماندنی تجربه کنید.

 • توجه به آداب و رسوم و رفتار اجتماعی

  در بسیاری از کشورهای اروپایی آداب و رسوم و رفتار اجتماعی بسیار اهمیت دارد و در سفر به اروپا حتما باید توجه ویژه ای به رعایت ادب و اصول اخلاقی داشته باشید.

 • عدم استفاده از وسایل شیک و لاکچری برای زنان و جوانان

  در سفر به کشورهای اروپایی بانوان و جوانان باید سعی کنند که کمتر از جواهرات و وسایل لوکس و لاکچری استفاده نماید، زیرا ممکن است مورد سرقت قرار گیرند. به همین دلیل پلیس از گردشگران می خواهند که در گشت و گذار در اماکن شلوغ و درون شهر وسایل گران قیمت و با ارزش به همراه نداشته باشند.

 • دلار به همراه داشته باشید

  برای داشتن سفری لذت بخش و بدون دردسر و پرداخت هزینه های سفر باید حتما از واحد پول کشور مقصد اطلاع کسب نمود. گردشگران باید حتما دلار به همراه داشته باشند تا بتوانند در کشور اروپایی مورد نظر به واحد پول آن تبدیل نمایند. معمولا در هتل محل اقامت صرافی هایی وجود دارد که برای این منظور می توان از آن استفاده نمود.

 • تهیه کپی از تمامی مدارک

  برای اقامت در هتل در هر یک از کشورهای اروپایی باید تمامی مدارک را به متصدی هتل تحویل داد که موجب می شود در کشور مقصد هیچ مدرک شناسایی به همراه نداشته باشید. از این رو بهتر است که از قبل یک نسخه کپی از تمامی مدارک تهیه نمایید و نزد خود نگه دارید.

 • تهیه نقشه جغرافیایی یا توریستی شهر

  برای داشتن دسترسی مناسب به مکان های مورد نظر در شهر محل اقامت و یافتن آن ها در کوتاه ترین زمان ممکن بهتر است که نقشه جغرافیایی شهر را دانلود نمایید و در گوشی خود ذخیره کنید.

 • تهیه سیم کارت بین المللی

  گردشگران برای آنکه در کشورهای اروپایی بتوانند به آسانی با افراد مورد نظر خود ارتباط برقرار نمایند بهتر است که از همان آغاز سفر یک سیم کارت بین المللی تهیه نمایند. معمولا در فرودگاه ها کیوسک هایی وجود دارد که می توان برای خرید سیم کارت به آن ها مراجعه نمود و یا به صورت آنلاین اقدام کرد.

اطلاعات ضروری

زبان

تمامی کشورهای اروپایی دارای زبان یکسانی نیستند و هر یک تعدادی زبان رسمی و غیر رسمی دارند که موجب شده مسافران اروپا با مشکلاتی مواجه شوند.

اگر چه زبان انگلیسی یک زبان رسمی در اروپا و زبانی بین المللی است اما مردم برخی از کشورهای اروپایی به زبان انگلیسی تسلط ندارند. از زبان های رایج و رسمی در کشورهای اروپایی می توان به انگلیسی، آلمانی، فرانسوی،یونانی، ایتالیایی، رمانش و … اشاره نمود.

واحد پول

واحد پول کشورهای اروپایی متفاوت است و هر یک از این کشورها دارای واحد پولی خاصی می باشند. واحد پول برخی از این کشورها به شرح زیر می باشد.

 • نام کشور- واحد پول
 • آلمان – مارک
 • انگلستان- پوند
 • اتریش- شیلینگ
 • بلغارستان- لیوا
 • دانمارک- کرون
 • فنلاند- مارکا
 • هلند- فلورن
 • یونان- دراخما
 • فرانسه- فرانک
دکمه بازگشت به بالا