راهنمای سفر به اروپاگردشگری

بهترین زمان سفر به اتریش

افزایش بازدید در گوگل

راهنمای سفر به اتریش

اتریش کجاست؟ اتریش کشوری کوهستانی می باشد که در قلب اروپا مرکزی واقع شده است. بیش از ۳۵ درصد این کشور زیبا را جنگل های سرسبز پوشش داده اند. اتریش مهد تمدن موسیقی جهان محسوب می شود و از مهم ترین قطب های گردشگری جهان است. کشور اتریش در همسایگی کشورهای آلمان، سوئیس، ایتالیا، مجارستان و جمهوری چک قرار دارد.

اتریش را از نظر آب و هوایی به سه منطقه می توان دسته بندی نمود. به طوری که بخش شرقی آن دارای تابستان های گرم همراه با بارش باران کم، بخش غربی آن دارای آب و هوا معتدل به همراه بارندگی زیاد و منطقه آلپ مرکزی دارای تابستان های کوتاه و زمستان های سرد و طولانی است. از این رو فصل تابستان بهترین زمان سفر به اتریش و بازدید از اکثر مناطق آن می باشد.

بهترین زمان سفر به اتریش,بهترین زمان برای سفر به اتریش,بهترین زمان مسافرت به اتریش

اتریش دارای جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی بسیار زیبایی است و بناهای تاریخی دارد که قدمت و سبک معماری این کشور در دوره های مختلف تاریخ اروپا را به تصویر می کشد به همین دلیل کشور اتریش برای گردشگران دارای جذابیت خاصی است و سالانه گردشگران متعددی اتریش را به عنوان مقصد سفر انتخاب می کنند.

گردشگرانی که اتریش و یا سایر کشورهای جهان را برای سفر برمی گزینند برای آنکه بتوانند سفر با کیفیت تر و لذت بخش تری داشته باشند سعی می کنند که پیش از سفر با مراجعه به بهترین سایت های گردشگری اطلاعات خود را در مورد آن کشور افزایش دهند و با مناطق گردشگری، غذاها و آداب و رسوم آن کشور بیشتر آشنا شوند.

اگر شما نیز تصمیم گرفته اید که سفر به اتریش را در برنامه های سفر خود قرار دهید بهتر است که با جاهای دیدنی، سوغاتی ها، غذاها و خوراکی های این کشور، جشنواره ها و مراکز خریدی که دارند، هتل ها و .. آن بیشتر آشنا شوید تا سفری فراموش نشدنی داشته باشید. از این رو ما به شما پیشنهاد می کنیم که تا پایان با ما همراه باشید تا با بهترین زمان سفر به اتریش بیشتر آشنا شوید.

بهترین فصل برای سفر به اتریش,خاطرات سفر به اتریش,راهنمای سفر به اتریش

آب و هوای اتریش

آب و هوا یکی از مواردی است که گردشگران در انتخاب مقصد سفر به آن توجه می کنند. اتریش کشوری است که دارای آب و هوای سردی می باشد از این رو گردشگران بیشتر زمانی را برای سفر به اتریش ترجیح می دهند که آب و هوای آفتابی و گرمی داشته باشد. بنابراین می توان گفت که بهترین زمان برای سفر به اتریش بر اساس شرایط آب و هوایی ماه های آوریل تا می ( ۱۲ فروردین تا ۱۰ خرداد) و سپتامبر تا اکتبر (۱۰ شهریور تا ۹ آبان) می باشد.

در فصل بهار و پاییز آب و هوای این کشور معتدل است و معمولا شاهد حضور گردشگران زیادی در آن هستیم اما فصل تابستان میزان مسافرت ها به اتریش به اوج خود می رسد و شهر وین به عنوان پایتخت این کشور مملو از گردشگر می شود.

هزینه سفر به اتریش,بهترین زمان سفر به اتریش,بهترین زمان برای سفر به اتریش

بهترین فصل برای سفر به اتریش

سفر به اتریش در بهار

فصل بهار در اتریش که از ماه آوریل آغاز می شود و تا ماه می ادامه دارد آب و هوا نسبتا خنک است و متوسط دمای هوا ۴.۴ تا ۱۵.۶ درجه سانتی گراد می باشد. در راهنمای سفر به اتریش بیان می کنیم که این فصل می تواند زمان خوبی برای سفر به اتریش باشد زیرا هوا دیگر به اندازه فصل زمستان سرد نیست و از طرفی میزان گردشگران زیاد نیست که مجبور شوید هزینه های سنگینی را برای اقامت در اتریش و بازدید از جاذبه های گردشگری آن بپردازید.

سفر به اتریش در تابستان

فصل تابستان که شامل ماه های ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور) می شود آب و هوای اتریش بسیار گرم و دلچسب است و در این فصل فستیوال های متعددی در اتریش برگزار می شود. به همین دلیل اکثر گردشگران تابستان را برای سفر انتخاب می کنند تا خاطرات سفر به اتریش برایشان ماندگار شود. متوسط دمای هوا اتریش در فصل تابستان ۲۱ درجه سانتی گراد می باشد. در این فصل با توجه به تعداد بالای گردشگران و میزان تقاضا بالایی که برای رزرو هتل و بلیط اماکن گردشگری اتریش وجود دارد قیمت ها به شدت افزایش پیدا می کند.

بهترین زمان سفر به اتریش,بهترین زمان برای سفر به اتریش,بهترین زمان مسافرت به اتریش

سفر به اتریش در پاییز

فصل پاییز که شامل ماه های سپتامبر تا اکتبر (۱۰ شهریور تا ۹ آبان) می شود اتریش دارای طبیعتی زیبا و منحصر به فرد است و چون تعداد گردشگران در این فصل چندان زیاد نیست می تواند زمان مناسبی برای تجربه سفری کم هزینه به اتریش باشد. متوسط دمای هوا اتریش در فصل پاییز حدود ۴.۴-۱۰ درجه سانتی گراد است.

سفر به اتریش زمستان

فصل زمستان یعنی ماه های نوامبر تا مارس (۱۰ آبان تا ۱۱ فروردین) اتریش دارای آب و هوای بسیار سردی است و متوسط دمای اتریش بین ۱.۱- تا ۴.۴ درجه سانتی گراد می باشد. به همین دلیل کمتر افرادی زمستان را برای سفر به اتریش انتخاب می کنند. اما با این وجود گردشگرانی نیز هستند که برای شرکت در جشن های زمستانی اتریش در فصل زمستان این کشور را برای مسافرت انتخاب می کنند.

بهترین زمان سفر به اتریش,بهترین زمان برای سفر به اتریش,بهترین زمان مسافرت به اتریش

بهترین غذاهای اتریش

در کشور اتریش غذاهای متنوع و خوشمزه ای وجود دارد که طرز تهیه آن ها در هر یک از شهرهای این کشور متفاوت است. از بهترین غذاهای در راهنمای سفر به اتریش می توان به موارد زیر اشاره نمود.

گولاش اتریشی

اگر به شهر وین پایتخت اتریش سفر کنید در اکثر رستوران های شهر می توانید این غذای لذیذ را نوش جان نمایید. در تهیه گولاش که یک خوراک خوشمزه است از گوشت گاو، گوجه، پیاز و پاپریکا استفاده می کنند و آن را به همراه کوفته سیب زمینی و سبزیجات سرو می کنند.

بهترین زمان سفر به اتریش,بهترین زمان برای سفر به اتریش,بهترین زمان مسافرت به اتریش

تافل اشپیتز

تافل اشپیتز یکی از لذیذ ترین غذاهای اتریشی است که برای تهیه آن از فیله گوشت گاو یا گوساله بخار پز شده به همراه سیب زمینی، هویج و ترب کوهی استفاده می کنند. این غذای خوشمزه معمولا در فصل های پاییز و زمستان که طبخ می شود.

سوسیس وینی

این نوع سوسیس که ورسترل نام دارد در اتریش دارای طرفداران بسیاری است و در وعده نهار، شام و صبحانه مورد استفاده قرار می گیرد. سوسیس وینی همراه با سیب زمینی سرخ شده و نان سرو می شود و در اغذیه فروشی های شهرهای اتریش به راحتی می توان این ساندویچ خوشمزه را یافت.

بهترین زمان سفر به اتریش,بهترین زمان برای سفر به اتریش,بهترین زمان مسافرت به اتریش

مارچوبه

مارچوبه های زرد و سفید در اکثر غذاهای اتریشی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر فصل بهار را برای سفر به اتریش انتخاب کردید به شما پیشنهاد می کنیم که در بهترین زمان مسافرت به اتریش، مارچوبه های تازه که به همراه لیمو تازه، کره، پنیر و جعفری به عنوان پیش غذا یا میان وعده سرو می شود را میل کنید و این طعم بی نظیر را تجربه نمایید.

شنیتسل

شاید برای تان جالب باشد که بدانید اتریش خاستگاه اصلی غذای شنیتسل است  و شنیتسل غذای ملی این کشور است. شنیتسل که فیله مرغ سوخاری شده است در اتریش بسیار محبوب می باشد و در اکثر رستوران ها و اغذیه فروشی های این کشور شنیتسل سرو می شود.

بهترین زمان سفر به اتریش,بهترین زمان برای سفر به اتریش,بهترین زمان مسافرت به اتریش

بهترین سوغات اتریش

در کشور اتریش نیز همانند سایر نقاط جهان سوغاتی های متنوعی از انواع خوراکی جات تا اشیا تزئینی وجود دارد که بسیار زیبا و خاص هستند. گردشگرانی که به کشور اتریش سفر می کنند معمولا از سوغاتی های اتریش به عنوان هدیه سفر تهیه می کنند. از معروف ترین سوغاتی های اتریش می توان به موارد زیر اشاره نمود.

شکلات موتزارت کوگه

شکلات موتزارت کوگه از بهترین سوغاتی های اتریش است که دارای طرفداران بسیاری می باشد. این شکلات که عکس هنرمند معروف بر روی آن حک شده بسیار خوشمزه است و همانند سایر شکلات های اتریشی پر از مارزیپان می باشد.

عروسک خرسی با لباس سنتی اتریش

از اصیل ترین سوغاتی های مردم اتریش می توان به عروسک های حیوانات با مزه ای اشاره نمود که لباس سنتی لیدرهوزن یا دریندل را برتن دارند و در میان آن ها عروسک خرس از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

بهترین زمان سفر به اتریش,بهترین زمان برای سفر به اتریش,بهترین زمان مسافرت به اتریش

گوی برفی کریستال

گوی های کریستال در سراسر جهان بسیار محبوب هستند و برای نخستین بار در اتریش تولید شدند. این گوی های برفی کریستال زیبا دارای طرح های متنوعی هستند که می توانید به عنوان سوغاتی آن ها را خریداری نمایید.

کریستال سواروسکی

این کریستال های زیبا که توسط یکی از ثروتمند ترین خانواده های اتریشی تولید می شوند دارای طرفداران بسیاری هستند و معمولا در فروشگاه های جواهر فروشی مناطق گردشگری اتریش عرضه می شوند و می توانند انتخاب مناسبی برای خرید یک سوغاتی خاص و ویژه باشند.

بهترین زمان سفر به اتریش,بهترین زمان برای سفر به اتریش,بهترین زمان مسافرت به اتریش

بهترین زمان خرید در اتریش

اگر بخواهیم بهترین زمان خرید در اتریش را به شما معرفی کنیم می توان گفت که زمستان و پاییز که معمولا کمتر گردشگری اتریش را برای مسافرت انتخاب می کند بهترین فرصت برای خرید است. در این فصول چون تقاضا برای کالاها کاهش می یابد معمولا مراکز خرید اتریش اجناس و کالاهای خود را با قیمت مناسب تری ارائه می دهند و گاهی اوقات حراج های فصلی را برگزار می کنند که می توانید از آن ها استفاده نمایید.

هزینه سفر به اتریش

سفر به اتریش نیز همانند هر سفر دیگری دارای مقدمات و هزینه هایی است که از جمله آن ها می توان به گرفتن ویزا، رزرو بلیط هواپیما سفر، رزرو هتل، هزینه بازدید از اماکن گردشگری، هزینه خورد و خوراک، هزینه تردد و جابجایی و … اشاره نمود. با یک برنامه ریزی منظم و کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط کشور اتریش و هزینه های آن به راحتی می توان هزینه های سفر را مدیریت کرد.

معمولا فصل تابستان در اتریش که میزان مسافرت ها به اوج خود می رشد و اتریش مملو از گردشگر می شود هزینه سفر به اتریش و تمامی امکانات و خدمات رفاهی موجود افزایش می یابد. بنابراین اگر می خواهید سفری کم هزینه به اتریش داشته باشید بهتر است که سایر ایام سال را برای سفر به اتریش انتخاب نمایید.

بهترین جشنواره ها و فستیوال ها در اتریش

در کشور اتریش هر ساله فستیوال های متعددی در فصول مختلف برگزار می شود که از معروف ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

بهترین زمان سفر به اتریش,بهترین زمان برای سفر به اتریش,بهترین زمان مسافرت به اتریش

فستیوال صدا

این فستیوال موسیقی و هنر ۹ روزه هر ساله در ماه آوریل در شهر وین پایتخت اتریش برگزار می شود و در آن برنامه های متنوع و اجراهای زنده بسیار جذابی برگزار می شود.

فستیوال وین

این فستیوال که در ماه می و ژوئن هر ساله در وین برگزار می شود یک فستیوال فرهنگی است که مراسم افتتاحیه آن در میدان راتاسپلاتز مقابل تالار شهر وین برگزار می شود. فستیوال وین معمولا ۵ الی ۶ هفته به طول می انجامد.

بهترین زمان سفر به اتریش,بهترین زمان برای سفر به اتریش,بهترین زمان مسافرت به اتریش

فستیوال بین المللی رقص وین

این فستیوال بین المللی که در ماه های که در ماه های جولای و آگوست به مدت ۵ هفته برگزار می شود گردشگران بسیاری را به سمت اتریش جذب می کند. از برنامه های فستیوال رقص وین می توان به اجرای زنده رقص معاصر توسط رقصنده های بین المللی ، پروژه های تحقیقاتی و کارگاه های عملی اشاره نمود.

بازار کریسمس وین

این جشن که به مناسبت کریسمس در ماه های نوامبر تا دسامبر در وین هر ساله برگزار می شود بسیار زیبا است و در آن خیابان های شهر با چراغ های رنگارنگ نورپردازی می شوند. در این مدت بازار کریسمس در مقابل تالار شهر راه اندازی می شود و فروشگاه های رسمی متعددی تنقلات خوشمزه و هدایای فصلی ارائه می دهند.

بهترین زمان سفر به اتریش,بهترین زمان برای سفر به اتریش,بهترین زمان مسافرت به اتریش

جاذبه های گردشگری اتریش

اتریش یکی از کشورهایی است که دارای فرهنگ و تمدن غنی می باشد. در دل این کشور زیبا جاذبه های گردشگری و بناهای تاریخی بسیاری نهفته است که بازدید از آن ها می تواند بسیار لذت بخش باشد. از مشهور ترین جاذبه های دیدنی اتریش می توان به موارد زیر اشاره نمود.

بهترین زمان سفر به اتریش,بهترین زمان برای سفر به اتریش,بهترین زمان مسافرت به اتریش

صومعه ملک ابی | Melk Abbey

این صومعه که در بالای صخره های بلند و زیبا  و کنار کلیسا بندیکتین واقع شده از معروف ترین صومعه های جهان محسوب می شود که دارای طرفداران بسیاری است. لئوپولد دوم در گذشته این قلعه را به راهبان سپرده بود که آن را به محلی برای یادگیری و آرامش تبدیل نمایند.این بنا باشکوه سبک معماری دوره باروک را به خوبی به نمایش می گذارد و مهد شکوفایی هنر لیبرال و موسیقی است.

بهترین زمان سفر به اتریش,بهترین زمان برای سفر به اتریش,بهترین زمان مسافرت به اتریش

سیفلد این تیرول | Seefeld

سیفلد از مهم ترین مراکز اسکی اتریش محسوب می شود که دارای امکانات بی نظیری برای مبتدیان و افراد حرفه ای می باشد. این منطقه دارای چشم اندازی فوق العاده زیبا است و علاوه بر ورزش های زمستانی می تواند مکان مناسبی برای ورزش های تابستانی و کوهنوردی باشد.

بهترین زمان سفر به اتریش,بهترین زمان برای سفر به اتریش,بهترین زمان مسافرت به اتریش

کاخ سلطنتی هافبورگ | Hofburg Palace

این کاخ سلطنتی که اقامتگاه دائمی رئیس جمهور اتریش است در وین پایتخت این کشور قرار دارد. در گذشته خاندان Hofburg از این کاخ به عنوان اقامتگاه زمستانی استفاده می کردند. در طی سال های ۱۴۲۸ تا ۱۵۸۳ و سال های ۱۶۱۲ تا ۱۸۰۶ این کاخ مکان سلطنت امپراتورهای و امپراتریس های مقدس روم بود و امروزه نیز تخت پادشاهی امپراتور اتریش محسوب می شود.

بهترین زمان سفر به اتریش,بهترین زمان برای سفر به اتریش,بهترین زمان مسافرت به اتریش

قلعه سالزبورگ | Fortress Hohensalzburg

قلعه سالزبورگ از معروف ترین بناهای تاریخی اتریش است که قدمت آن به قرون وسطایی در اروپا باز می گردد. اگر چه سالیان زیادی است که از عمر قلعه سالزبرگ می گذرد اما همچنان سالم و زیبا است. این قلعه که در بالای کوه ها و ارتفاعات شهر سالزبرگ قرار دارد دارای چشم انداز فوق العاده بی نظیر و خیره کننده ای به این شهر می باشد. از این قلعه به عنوان نماد قلب شهر سالزبرگ یاد می کنند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا