گردشگری

مهاجرت پزشکان به فرانسه

افزایش بازدید در گوگل

کشور فرانسه از لحاظ مراقبت‌ های بهداشتی و پزشکی یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود. به همین خاطر میزان مرگ‌ و میر نوزادان در این کشور نسبت به آمار اتحادیه اروپا بسیار پایین است و امید به زندگی در زنان به مراتب بیشتر از مردان گزارش شده است.

بالا بودن مراقبت‌های بهداشتی در فرانسه موجب شده پزشکان بسیاری از سراسر دنیا علاقمند به مهاجرت به این کشور شوند. کشور فرانسه عضو اتحادیه اروپا و همچنین عضو پیمان شنگن می‌باشد.

پزشکان متخصصی که مدرک خود را از کشور خود دریافت می‌کنند و قصد مهاجرت به فرانسه را دارند لازم است تا مدرک خود را معادلسازی کنند. همچنین باید زبان کشور مقصد را به طور کامل بیاموزند و دوره های لازم را سپری کنند.

از آن‌جایی که برای مهاجرت به این کشور نمی‌توان به طور مستقیم ویزا را از طریق معادلسازی اخذ نمود لازم است برای معادلسازی از طریق ویزاهایی از قبیل تحصیلی، سرمایه‌داری یا زبان اقدام به ورود به این کشور نمود و سپس مدرک را معادلسازی کرد و بعد از آن اقدام به اشتغال در زمینه پزشکی کرد.

بهترین و معمول‌ترین روش برای اخذ ویزای فرانسه روش سرمایه‌داری یا تمکن مالی می‌باشد.

معادلسازی مدرک پزشکان

همان‌طور که قبلاً توضیح دادیم پزشکانی که قصد مهاجرت تحصیلی به فرانسه را دارند باید قبل از هر کاری مدرک خود را معادلسازی نمایند. برای این کار ابتدا متقاضی باید در بخشی که می‌خواهد در این کشور مشغول به کار شود ثبت نام کند و در آزمون مربوطه شرکت نماید.

نکته ای که لازم به ذکر است این است که برای این‌که فرد بتواند در این کشور مشغول به کار شود بایستی مدرک دکترای پزشکی را ارائه دهد. که این مدرک بعد از گذراندن دوره‌ی آموزشی به مدت ۳ سال به فرد اعطا می‌شود.

ابتدا فرد بایستی در آزمون مربوطه پذیرفته شود و بعد از موفقیت در آزمون به مدت ۳ سال به عنوان دستیاری فعالیت کند. بنابراین افراد تنها زمانی اجازه‌ی کار کردن به عنوان پزشک را دارند که پایان‌نامه آموزش ۳ ساله در زمینه پزشکی را ارائه دهند. یعنی تنها با گذراندن دوره‌ی DD  (مدرک دانشگاهی) نمی‌توان از حق کار در این کشور برخوردار شد.

لازم به ذکر است افرادی که مدرک خود را از یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا کشورهای مناطق شنگن دریافت کرده اند، نیازی به معادلسازی مدرک پزشکی در فرانسه ندارند و می‌توانند بدون معادلسازی مدرک در این کشور مشغول به کار شوند.

مدارک لازم برای مهاجرت

یک پزشک برای اینکه با بیمار خود ارتباط بگیرد باید با او صحبت کند و به طبع باید مسلط به زبان آن شخص باشد. بنابراین یکی از مدارک لازم برای کار پزشکان در فرانسه در زمینه تخصص خود، مدرک زبان در سطح قابل قبولی برای این کشور است.

پس از امتحان و جمع‌آوری و تکمیل مدارک خواسته شده در فرم درخواست متقاضی باید مدارک زیر را آماده کرده و برای شورای ملی پزشکان ارسال کند:

  • مدرک زبان فرانسوی حداقل B2
  • مدرک پزشکی
  • مجوز آزمون برای ثبت نام پزشکان خارجی در فرانسه با معیارهای حداقل ۳ سال سابقه کار در کشور مبدأ

برای شرکت در آزمون لازم است متقاضیان فرم درخواست را تکمیل کرده و به همراه سایر مدارک از طریق پست الکترونیک به آژانس بهداشت منطقه‌ای محل اقامت خود در فرانسه ارسال نمایند.

متقاضی باید بعد از آزمون در شورای سفارش پزشکان ثبت نام کند تا بتواند در فرانسه فعالیت نموده و اسناد لازم را ضمیمه کند. پزشکانی که عضو اتحادیه اروپا محسوب نمی‌شوند باید برای تشخیص واجد الشرایط بودن اقامت، آزمونی را پشت سر بگذارند که این آزمون هرساله از ۱ تا ۳۱مارچ برگزار می‌گردد و به صورت آنلاین می‌باشد.

این آزمون در دو مرحله برگزار می‌گردد. در مرحله اول دانش بنیادی پزشکان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در مرحله‌ی دوم  دانش علمی پزشکان بررسی می‌شود که این مرحله با توجه به نوع تخصص پزشکان متفاوت از یکدیگر خواهد بود. مدارک لازم برای ورود به آزمون به شرح زیر می‌باشد:

  • اعلامیه تکمیل شده و دارای امضا (ترجمه شده)
  • کپی شناسنامه و پاسپورت و اسکن هر کدام (ترجمه شده)
  • کپی اسکن مدارک پزشکی و کارنامه (ترجمه شده)
  • کپی پروانه پزشکی از کشور مبداء

درآمد پزشکان در فرانسه

پزشکانی که قصد مهاجرت تحصیلی و کار کردن در کشور فرانسه را دارند قطعاً بایستی شرایط کار در این کشور را بررسی نمایند. بررسی نرخ بیکاری هر کشور به ما کمک می‌کند تا شرایط اقتصادی و کسب وکار در آن کشور را بهتر دریابیم.

رشته پزشکی در فرانسه از بازار خوبی برخوردار است و تقاضا برای جذب افراد فارغ التحصیل در این رشته به صورت هر ساله وجود دارد. همچنین این شغل مانند اغلب کشورهای دیگر، درامد بالا و موقعیت اجتماعی مناسبی در این کشور دارد.

سیستم سلامت و بهداشت فرانسه تحت پوشش بیمه دولت می‌باشد و درامد پزشکان از صندوق بیمه عمومی تامین می شود. قسمت عمده هزینه درمان بیمار از طریق بیمه تامین می‌گردد که بیمار بعد از پرداخت این هزینه ها عمده مبلغ پرداختی را از بیمه دریافت می‌کند. گفتنی است که هزینه درمان و خدمات پزشکی در پاریس بالاتر از شهرهای دیگر فرانسه می‌باشد.

مهاجرت تحصیلی,مهاجرت تحصیلی به فرانسه,مهاجرت تحصیلی

متوسط درامد پزشکان در فرانسه حدوداً ۱۱۶ هزار یورو در سال می باشد که حداقل این مبلغ ۸۰۰ ،۴۲ یورو و حداکثر آن ۱۹۷ هزار یورو می‌باشد.

در جدول زیر درآمد برخی از پزشکان فرانسه قرارداد شده است:

تخصص پزشک

متوسط درامد ماهانه

متخصص پوست

۱۴۷ هزار یورو

پزشک قانونی

۱۲۸هزار یورو

پزشک عمومی

۸۹ هزار یورو

متخصص مغز و اعصاب

۱۴۸ هزار یورو

متخصص زنان و زایمان

۱۳۸ هزار یورو

متخصص آلرژی

۸۸ هزار یورو

متخصص داخلی

۱۵۲ هزار یورو

پزشک اطفال

۱۱۳ هزار یورو

متخصص قلب و عروق

۱۷۵ هزار یورو

متخصص عفونی

۱۱۸ هزار یورو

متخصص گوش و حلق و بینی

۹۲ هزار یورو

متخصص اورولوژی

۱۶۶ هزار یورو

پزشک اورژانس

۱۰۸ هزار یورو

مزایای مهاجرت به فرانسه

  • درآمد بالای پزشکان در این کشور به عنوان اولین مزیت به شمار می‌رود که عامل اصلی مهاجرت پزشکان به این کشور نیز به حساب می‌آید.
  • برای متقاضیانی که موفق به اخذ ویزا می‌شوند این امکان فراهم می‌گرددکه بتوانند ویزای همراه بگیرند. ویزای همراه به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال تعلق می‌گیرد.

بنابراین افرادی که اقامت خود را در کشور فرانسه اخذ کرده‌اند می‌توانند خانواده خود را نیز به همراه خود به این کشور ببرند. لازم به ذکر است که تحصیل در فرانسه برای فرزندان این افراد رایگان خواهند بود این بهترین مزیتی است که پزشکان تعلق می‌گیرد.

نکته قابل توجه در مورد ویزای همراه این است که فرد باید ثابت کند که تمکن مالی دارد و قادر است تا حداقل برای یک سال هزینه های زندگی در فرانسه را برای خانواده خود تامین کند.

تکریم بیمار جایگاه ویژه ای دارد و بیمار در صورت نارضایتی در هر مرحله از درمان می‌تواند از ادامه‌ی درمان انصراف دهد و از پزشک مربوطه شکایت کند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا