گردشگری

10 جاذبه های گردشگری کشف شده که شگفت زده تان می کند!

افزایش بازدید در گوگل

جاذبه های گردشگری طبیعی جهان

عکس هایی در صفحات مجازی دیده ایم یا اسمی خاص به گوش مان خورده و کنجکاو شده ایم تا اطلاعات بیشتری درباره بدست آوریم. این ویژگی بر میل درونی ما نسبت به تجربه خبر می دهد.

مکان های کشف نشده جهان در کنار فضاهایی که به تازگی مورد توجه توریست ها قرار گرفته اند؛ همیشه منبعی از کنجکاوی و رمز و راز محسوب می شوند.

در سراسر دنیا میلیون ها جاذبه گردشگری وجود دارد که همه ما حداقل یک بار نامی از آنها شنیده ایم؛ مانند تاج محل هندوستان، مسجد ایاصوفیه ترکیه، شهر ونیز ایتالیا، شهر باستانی پترا در اردن که شهرت و محبوبیت بی اندازه شان به منطقه خاصی محدود نمی‌شود.

اغلب ما درباره معابد بودایی چین و تایلند، یا اینکه در استانبول بهترین اماکن تاریخی و مذهبی وجود دارند؛ شنیده ایم. در این بین برخی نواحی شگفت انگیز در جهان هستند که به نسبت کمتر شناخته شده‌اند.

امروزه با گسترش اینترنت دسترسی به اطلاعات بسیار آسان تر از گذشته شده؛ صنعت توریسم نیز در چند دهه اخیر به واسطه همین پیشرفت، جایگاه جدی تری به دست آورده است.

سفر کردن همواره آبستن تجربه ها و اتفاقات شگفت انگیزی ست که دیدگاه هایی نو به اشخاص می بخشد. چنانچنه شما هم یکی از آدم های ماجراجو دنیا باشید؛ بی شک کسب آگاهی ها و دانسته های جدید درباره مقصد های توریستی برای تان بسیار جذاب خواهد بود.

در این بخش به سراغ معرفی ۱۰ مکان بسیار تماشایی و بکر خواهیم رفت که به نسبت کم تر درباره آن ها شنیده ایم؛ آماده باشید تا از زیبایی بی حد شان حیرت زده شوید!

جاذبه های طبیعی جهان,جاذبه های گردشگری طبیعی جهان,مکان های کشف نشده جهان

۱۰. جاده آتلانتیک (جاده اقیانوس اطلس) | Atlantic Ocean Road

در فاصله بین سال‌ های ۱۹۸۳ میلادی تا  ۱۹۸۹ یعنی به طول ۶ سال، جاده ای عجیب در نروژ ساخته شد؛ چشم انداز فوق العاده رویایی آن موجب شد تا به یکی از مهمترین اماکن و جاذبه های گردشگری نروژ تبدیل شود.

آتلانتیک اگر چه زیباست اما به همان میزان می تواند خطر آفرین هم باشد! در نتیجه مسئولان نروژی  به گردشگران هشدار می‌دهند که با سرعت مطمئن و حواسی جمع رانندگی کنند؛ در غیر این‌صورت از آب های دریا سر در می آورید.

شکل ظاهری این جاده به صورت مسیری به طول بیش از ۸ کیلومتر دیده می شود که به  شکل مارپیچ ادامه یافته است. در طول راه، ۸ پل به همدیگر متصل شده اند. در حال حاضر امکانات و خدمات قابل توجهی در اطراف جاده دریایی آتلانتیک به چشم می خورند؛ تا توریست ها تجربه های به یادماندنی را از این سازه به خاطر بسپارند.

کمپ های ماهیگیری و غواصی های آماتور و پیشرفته مهم ترین آن ها به شمار می روند. در اغلب اوقات مردم بر روی پل ها به صید ماهی مشغول هستند.

همچنین چند رستوران کوچک در این محوطه وجود دارد که انواع غذاهای گیاهی و دریایی را سرو می کنند. از سال ۲۰۰۹ میلادی این جاده خیره کننده یکی از میراث فرهنگی کشور نروژ محسوب می شود.

جاذبه های طبیعی جهان,جاذبه های گردشگری طبیعی جهان,مکان های کشف نشده جهان

۹. دریاچه پارک ملی اسکادار | lake Skadar National Park

تا چند سال گذشته این پارک ملی که در مونته نگرو واقع شده است؛ علیرغم پتانسیل های گردشگری بالایش چندان در سطح جهانی شناخته شده و معروف نبود. به مرور اما جایگاه قابل توجه تری را نزد توریست های بین المللی بدست آورد.

عمده شهرت این مکان به دریاچه بزرگ و زیبایش که درست در مرز کشورهای مونته نگرو و آلبانی می‌گذرد، مربوط می شود. اسکادار یا اشکودرا که در دسته دریاچه های  کارستیکی قرار می گیرد؛ در کل حوزه شبه جزیره بالکان عنوان وسیع ترین را به خود اختصاص داده است.

پوشش گیاهی فوق العاده که صدها نوع را در بر می گیرد؛ به همراه گونه های مختلفی از ماهی ها و پرندگان موجب شده تا اهمیت این منطقه در بین جاذبه های طبیعی روز به روز بیشتر شود.

جاذبه های طبیعی جهان,جاذبه های گردشگری طبیعی جهان,مکان های کشف نشده جهان

۸. سیتینیل دی لاس بودگاس | Setenil De Las Bodegas

در نزدیکی بخش اندلس اسپانیا، استان کادیس یکی از شگفت انگیز ترین شهرهای تمام دنیا را در خود جای داده. اگر ونیز را به عنوان شهری روی آب می‌ شناسیم؛ سیتینیل دی لاس بودگاس گویی در هوا قرار گرفته است.

این ناحیه  کوچک که حدوداً تنها ۳ هزار نفر جمعیت دارد؛ در دل سنگ ها ساخته شده، به طوری که انگار قابی سنگی خانه ها، رستوران ها، فروشگاه ها و … را فرا گرفته.

شاید تعداد زیادی از مردم از وجود همچین مکان بی نظیری با خبر نباشند؛ اما به هر صورت سیتینیل تجربه ای متفاوت، فراموش نشدنی و کمیاب را برای ماجراجوها رقم می زند.

جاذبه های طبیعی جهان,جاذبه های گردشگری طبیعی جهان,مکان های کشف نشده جهان

۷. آزروس | Azores

آزورس نام مجمع الجزایری خود مختار است که به کشور پرتغال تعلق دارند. نخستین بار قوم باستانی کارتاژها آن را کشف کردند. بعد به مرور در فاصله بین قرن های۱۴ و ۱۵ میلادی اروپایی ها به این مناطق قدم گذاشتند.

این ناحیه خوش آب و هوا به سرسبزی بی حد و حصر، چشم اندازهای بکر و فوق العاده اش معروف است. در مجموع، ۹ جزیره آتشفشانی به همراه چند تپه دریایی کوچک تر، کل وسعت این محوطه را تشکیل داده‌اند.

مردم آزورس از طریق صید ماهی، کشاورزی و پرورش دام زندگی می‌کنند. سواحل رویایی و آفتابی گرم و دلچسب به همراه غذاهای بومی و میوه های لذیذ گرمسیری باعث شده تا توجه توریست ها نسبت به این نقطه جلب شود.

جاذبه های طبیعی جهان,جاذبه های گردشگری طبیعی جهان,مکان های کشف نشده جهان

۶. کوخم | Cochem

در ایالت راینلند فالتز آلمان شهری کوچک واقع شده که عمر آن به دوره امپراطوری روم می‌رسد.   اهمیت این منطقه به وجود یک قلعه باستانی مربوط می شود، که یکی از جاذبه های گردشگری مهم کشور نیز به شمار می رود.

ساختمان های کوچک و رنگارنگ در ساحل و فضای کاملاً پوشیده شده از درختان چشم اندازی فوق العاده را برای کوخم رقم زده اند. قلعه باستانی ای که هزاران سال عمر را پشت سر گذاشته در بالاترین نقطه قرار گرفته و مشرف به شهر است.

معماری و نمای کلی این ناحیه با خانه های اصیل و زیبا که تلفیقی از سبک مدرن و سنتی هستند؛ از فاصله دور هم جلب توجه می کنند. اگر روزی به آن جا سفر کردید تجربه قایق رانی را از قلم نیندازید.

جاذبه های طبیعی جهان,جاذبه های گردشگری طبیعی جهان,مکان های کشف نشده جهان

۵. روتنبورگ | Rotenburg

سالانه هزاران نفر کشور آلمان را برای گذراندن تعطیلات و گشت و گذار انتخاب می کنند. یکی از شهرهای بسیار زیبایی که در این سرزمین وجود دارد؛ روتنبرگ می باشد.

معماری متفاوت آن موجب شده تا بسیاری نام آن را تا ابد به خاطر بسپارند. تمام خانه های این منطقه که در جوار رودخانه ای به نام تائوبر واقع شده، با سقف های چوبی و مثلثی شکل خود چشم های هر بیننده ای را متوجه خود می کنند.

فضای شهر با گل هایی که پای هر پنجره دیده می شوند، به گونه ای زنده و سرشار از زندگی ست؛ که احساس می کنید به درون کتاب قصه های تاریخی قدم گذاشته اید و در صد ها سال پیش حضور دارید.

جاذبه های طبیعی جهان,جاذبه های گردشگری طبیعی جهان,مکان های کشف نشده جهان

۴. کوه سنت مایکل | St Michael’s Mount

کوه سنت مایکل در کرونوال در جنوب انگلستان قرار گرفته و از لحاظ اهمیت تاریخی و مذهبی و حتی معماری شباهت های محسوسی با کوه مونت سنت میشل فرانسه در آن به چشم می‌خورد.

کلیسایی که در بالای تپه و در میان درختان ساخته شده شکوه بسیاری را به نمایش گذاشته و از دور هم نمایی بسیار تماشایی دارد. هرچند  شمار زیادی از افراد تنها برای بازدید از همین عبادتگاه کهن سال به این منطقه می آیند؛ مناظر طبیعی اطراف و ساحل چشم نواز آن نیز بسیار تماشایی هستند.

ماجرا های افسانه ای شنیدنی هم درباره این کوه مرتفع نقل می شود؛ همین موضوع باعث شده تا سنت مایکل اسرارآمیز تر از همیشه به نظر برسد. شاید جالب باشد بدانید فیلم سینمایی دیگر هرگز نگو هرگز محصول ۱۹۸۳ در همین مکان فیلم برداری شده است.

جاذبه های طبیعی جهان,جاذبه های گردشگری طبیعی جهان,مکان های کشف نشده جهان

۳. شهر پیران | Pirano

شهر پیران منطقه ای آرام و به دور از هیاهو ست که در نزدیکی دریای آدریاتیک و در کشور اسلوونی قرار دارد. مردم منطقه به زبان رسمی کشور خود و همچنین ایتالیایی صحبت می کنند. اگر به دنبال مکانی برای به دست آوردن آرامشی تکرار نشدنی هستید؛ سفر به پیران بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

باغ های زیتون، قهوه های ناب، غذاهای لذیذ و ساختمان های تقریباً شبیه به هم  در کنار آب و هوای متعادل و مطلوب و در نهایت ساحلی خیره کننده همه آن چیز هایی هستند؛ که این شهر را به مقصدی متفاوت تبدیل کرده اند.

جاذبه های طبیعی جهان,جاذبه های گردشگری طبیعی جهان,مکان های کشف نشده جهان

۲. لاتربرونن | Lauterbrunnen

مکانی منحصر به فرد با ۷۲ آبشار و منظره ای شبیه به داستان های پریان! اینها توصیفاتی واقعی هستند از لاتربرونن، که در جنوب شرق شهر برن سوئیس واقع شده است.

این منطقه یک دره در بین کوهستان آلپ می باشد که به واسطه طبیعت بی نظیر خود که در هیچ کجای دیگر دنیا شبیه به آن یافت نمی شود؛ به شهرت و محبوبیت استثنایی رسیده.

در تمام فصول سال این محیط که در کمال زیبایی ست، آب و هوایی عالی دارد و مقصد شگفت انگیزی برای سفر محسوب می شود. در چمنزارهای اطراف قدم بزنید؛ قهوه و شکلات سوئیسی اصل را امتحان کنید و از نمای آبشار ها که از کوهستان سرازیر می شوند لذت ببرید.

لاتر برونن بی شک یکی از رویایی ترین و بهترین جاذبه های سراسر جهان می باشد، که در چند سال گذشته گردشگری در آن با روند صعودی رو به شده است.

جاذبه های طبیعی جهان,جاذبه های گردشگری طبیعی جهان,مکان های کشف نشده جهان

۱. سالزبورگ | Salzburg

سالزبورگ همان شهری ست که موسیقیدان بزرگی همچون موتزارت در آن جا متولد شده بود. البته خانه ای که او سال ها پیش در آن به دنیا آمده، هنوز هم در این منطقه قابل بازدید می باشد.

چندین کلیسای فوق العاده زیبا با سبک معماری سبک باروک، که هر یک به نوعی حائز اهمیت و بسیار تماشایی هستند؛ بر شهرت این ناحیه افزوده‌اند. میدان و کاخ باشکوه رزیدنتس،  کلیسای جامع و کلیسای فرانسیسکن، صومعه سنت پیتر برخی از دیدنی ترین نقاط این شهر محسوب می‌شود.

همچنین یک محله تاریخی اصیل که قدمتش به حدود قرن ۱۵ تا ۱۸ میلادی می رسد نیز در آن جا وجود دارد. خانه‌ هایی اصیل و متفاوت که می‌ توانند یکی از جالب‌ ترین بخش‌های سفر به این منطقه به شمار برود.

شهرت این شهر تنها به بناهای تاریخی اش محدود نمی شود. مناظر طبیعی زیبایی سراسر شهر را فرا گرفته و از همه جهت سرسبزی بی حد و حصری آن را احاطه کرده است.

به نظر شما زیباترین و بکرترین جاذبه گردشگری جهان در کجا واقع شده؟

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا