گردشگری

10 توصیه ایمنی مهم در سفرهای نوروزی

خلاصه نوشته
 • سفرهای نوروزی طرفداران زیادی دارد و خیلی از افراد در این ایام به مناطق گردشگری ایران و شهرهای خوش آب و هوای سفر می کنند. نکات بسیاری در رابطه با سفر مخصوصا در ایام نوروز وجود دارد که اگر به آن ها توجه نمایید می توانید سفری لذت بخش را داشته باشید.

توصیه های کاربردی در سفرهای نوروزی

سفر در تعطیلات نوروز بهترین فرصت برای فاصله گرفتن از دغدغه ها و تنش های زندگی روزمره است. اکثر مناطق گردشگری ایران در این فصل دارای طبیعت و آب و هوای بی نظیری هستند و سفر به این مناطق در ایام نوروز بیشتر از هر زمان دیگری می تواند لذت بخش و همیجان انگیز باشد. اگر می خواهید بهترین سفر در تعطیلات نوروز را داشته باشید به نکات مهم زیر توجه نمایید تا بتوانید سفر خاطره انگیری را تجربه کنید.

 • معمولا شهرهایی که مقاصد مهم گردشگری کشور محسوب می شوند مانند اصفهان، یزد و شیراز و .. در ایام نوروز مملو از مسافر هستند و میزان تقاضا برای بلیط هواپیما و قطار و حتی هتل های این شهرها بسیار بالا است. از این رو اگر به موقع اقدام نکنید نمی توانید برای تاریخ مورد نظرتان بلیط رزرو نمایید. بنابراین قبل از سفر به رزرو بلیط هواپیما، رزرو بلیط قطار و رزرو هتل بپردازید.
 • با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از افراد نیمه اول تعطیلات عید را برای مسافرت انتخاب می کنند، در هفته اول فروردین بیشتر شهرها بسیار شلوغ هستند. از این رو بهتر است نیمه دوم تعطیلات عید نوروز را برای مسافرت انتخاب نمایید.
 • خودروهای شخصی هر چند مدت یکبار نیازمند رفع عیوب و معاینه فنی هستند مخصوصا زمانی که بخواهید با استفاده از آن ها به مسافرت بروید. بنابراین لازم است که حتما قبل از سفر خودرو شخصی خود را بررسی نمایید.
 • همیشه سعی کنید در سفر داروهای رایج که ممکن است هر فردی به آن ها نیاز داشته باشد مانند مسکن ها، قرص سرماخوردگی ، قرص ضد مسمومیت و .. را در کنار داروهای مورد نیاز خود به همراه داشته باشید.
 • اگر می خواهید به سفر خارجی بروید بهتر است ابتدا اطلاعاتی درباره قوانین گمرگ و وسایلی که به همراه داشتن آن ها ممنوع است به دست آورید. همچنین در سفرهای داخلی بهتر است پیش از سفر از شرایط آب و هوایی مقصد را بررسی نمایید.

بهترین سفر در تعطیلات نوروز,بهترین مکان برای سفرهای نوروزی,توصیه های ایمنی ایام نوروز,

توصیه های ایمنی در ایام نوروز

خانواده های بسیاری در تعطیلات نوروز به مسافرت می روند و شهر خلوت می گردد، مخصوصا در نیمه اول تعطیلات. بنابراین نیاز است امنیت کافی را برای خانه های خود فراهم آورید. به نکات زیر که در رابطه با توصیه های ایمنی ایام نوروز ذکر شده توجه نمایید.

 1. از قرار دادن پول و اشیاء قیمتی در خانه بپرهیزید و در صورت امکان آن ها را نزد یک فرد مطمئن بگذارید.
 2. از سالم بودن تمامی قفل ها اطمینان حاصل نمایید.
 3. درب های ورودی را به حفاظ های آهنی مجهز نمایید، زیرا در بسیاری از موارد افراد با مشاهده این حفاظ از ادامه تلاش خود منصرف می شوند.
 4. تمامی چراغ های منزل را خاموش نکنید و حتما یکی از چراغ ها را روشن نگهدارید. بهتر است چراغی را انتخاب نمایید که از خارج از منزل پنجره را روشن نشان دهد.
 5. هرگز از برنامه سفر خود در مقابل افراد غریبه که به خانه شما رفت و آمد دارند صحبت نکنید.
 6. به منظور صرف نهار یا شام در محل مناسبی توقف کنید که برای اتومبیلتان هم ایمن باشد. همچنین بهتر است غذای خانگی به همراه ببرید، با این کار غذای سالم تری با هزینه کمتر خواهید داشت. در صورتی که می خواهید از رستوران های بین راهی برای صرف نهار یا شام استفاده کنید، رستورانی را انتخاب نمایید که غذای سالم و با کیفیتی ارائه دهد و رستوران نیز از نظر بهداشتی مناسب باشد.
 7. برای آنکه در ایام نوروز دچار اضافه وزن نشوید بهتر از وعده های غذایی کم حجم در تعداد بالا به جای غذاهای سنگین استفاده کنید. با این کار می توانید غذاهای محلی بیشتری را امتحان کنید، بدون آنکه وزنتان افزایش یابد.
 8. از قرار دادن مدارک و پول در جیب بیرونی لباس خود بپرهیزید و آن ها در جیب داخلی لباس خود قرار دهید. سارقان به راحتی می توانند از طریق ایجاد یه دعوای ساختگی به جیب بیرونی لباس شما دسترسی داشته باشند.
 9. اگر برای اولین بار می خواهید غذای یک رستوران را امتحان کنید هرگز کباب کوبیده یا همبرگر سفارش ندهید، زیرا از کیفیت غذاهای آن ها اطلاع ندارید. غذاهای پروتئینی مانند ماهی، مرغ و گوشت که کاملا مغز پخت هستند می توانند غذاهای مناسبی باشند.
 10. در سفر به شهرهای ساحلی داخل و خارج ایران از غذاهای دریایی آن شهر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا