گردشگری

10 تا از زیباترین باغ های جهان که باید ببینید!

افزایش بازدید در گوگل

زیباترین باغ های دنیا کدامند؟

باغ های مختلف و به خصوص باغ های گیاه شناسی، معمولا چیزهایی بیش از زیبایی را در دل شان جای داده اند.

چنین باغ هایی در کنار مناظر بی نظیر، به وسیله انواع گیاهان موجود در آن نشان دهنده تاریخ و فرهنگ مکانی هستند که در آن جا واقع شده اند.

چنانچه شما هم به دنبال فرار از شلوغی های شهر هستید و به مکان آرامی برای گشت و گذار نیاز دارید، این باغ ها از بهترین انتخاب های ممکن خواهند بود.

بنابراین اگر علاقه دارید که در مورد آن ها و مکان شان اطلاعات بیشتری کسب کنید، با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ تا از زیباترین باغ های دنیا آشنا کنیم.

زیباترین باغ جهان,زیباترین باغ دنیا,زیباترین باغ های جهان

۱۰. باغ Kew، لندن

باغ های گیاه شناسی واقع در kew مساحتی بالغ بر ۳۲۶ هکتار دارند و بیش از ۵۰ هزار گونه مختلف گیاهی را در خودشان جای داده اند.

این باغ جذاب و تاریخی یک سایت میراث جهانی نیز هست و شما در کنار زیبایی های آن می توانید خانه های سبز، گالری های هنری، مناطق آب و هوایی و همچنین ساختمان های منحصر به فرد را نیز مشاهده کنید.

موسس این باغ شاهزاده آگوستا بود و این مکان در سال ۱۷۵۹ طراحی شد.

در ادامه باغبانی به نام ویلیام ایاتون و گیاه شناسی به نام لرد بوت نیز به شاهزاده ملحق شدند و توانستند این باغ را در زمینی به وسعت ۳.۶ هکتار در تپه سفید واقع در ریچموند لندن طراحی کنند.

بد نیست بدانید که در قرن نوزدهم تعدادی گلخانه نیز به باغ اضافه شد. یکی دیگر از گلخانه های مهمی که در این باغ واقع شده سالن‌ کنسرت شاهزاده ولز می باشد که در این گلخانه منطقه آب و هوایی تحت کنترل کامپیوتر وجود دارد و شما می توانید انواع مختلفی از ارکیده ها، گیاهان گوشتخوار و گیاهان بیابانی را نیز پیدا کنید.

زیباترین باغ های شخصی,زیباترین باغ گل جهان,زیباترین باغ جهان

۹. باغ Longwood، ایالات متحده آمریکا

یکی دیگر از زیباترین باغ های جهان در پنسیلوانیا واقع شده که شامل ۴۰ باغ بزرگ و جذاب و همچنین ۵.۴ هکتار گلخانه است.

باغ longwood به طور کلی مساحتی بالغ بر ۱۰۷۷ هکتار دارد و شما می توانید در آن ۱۱۰۰۰ نوع مختلف گیاهان و درختان را مشاهده کنید.

وجود باغ علفزاری به وسعت ۸۶ هکتار نیز از دیگر جاذبه‌ هایی است که در این باغ وجود دارد.

در این مکان شما می توانید مسیرهای پیاده روی تا بیش از ۳ مایل را نیز پیدا کنید. این باغ گیاه شناسی حیوانات زیادی مانند پروانه‌ها، پرندگان، خروس و گوزن ها را نیز در خودش جای داده است.

اگر شما هم به هنرهای نمایشی و نمایشگاه های فصلی علاقه دارید لانگ وود می تواند به یکی از بهترین تجربه های شما تبدیل شود.

زیباترین باغ جهان,زیباترین باغ دنیا,زیباترین باغ های جهان

۸. Giardidni Botanici Villa Taranto، ایتالیا

ویلا تارانتو یک باغ گیاه شناسی جذاب و دیدنی است که با مساحت ۱۶ هکتاری در شمال غرب ایتالیا قرار گرفته است.

در این باغ حدود دو هزار گونه گیاهی وجود دارد و همچنین مجسمه های زیبایی به سبک ایتالیایی آبشار چشمه تراس و حوضچه نیز موجود است.

در این باغ گیاهان گرمسیری، لاله ها، کاملیا، لوتوس و.. نیز وجود دارد و شما می توانید از مسیرهایی به طول ۳.۴ مایل نیز برای لذت بردن از جذابیت‌های این باغ استفاده کنید.

جالب است بدانید که ورود به باغ ویلا تارانتو رایگان می باشد و شما می توانید از فصل بهار تا پاییز از دیدن گل ها و شکوفه های جذاب این باغ حسابی لذت ببرید.

زیباترین باغ جهان,زیباترین باغ دنیا,زیباترین باغ های جهان

۷. باغ صحرایی Botanical، ایالات متحده آمریکا

این باغ گیاه شناسی و صحرایی که در آریزونا واقع شده است یکی از زیباترین باغ گل های جهان می باشد که وسعتی بالغ بر ۱۴۰ هکتار دارد.

در این مجموعه شما می توانید گیاهان خیلی خشک را مشاهده کنید و به طور کلی حدود ۱۲۱ هزار گیاه بیابانی از ۱۳۹ گونه مختلف در باغ وجود دارد.

جالب است بدانید یکی از دلایل شهرت این باغ وجود ۱۶۹ گونه نادر گیاهی در آن است. شما همچنین می توانید بیش از ۱۳۵۰ نوع گیاه کاکتوس را نیز در آن مشاهده کنید.

مسیر های امن و صحیح زیادی نیز وجود دارد که به شما کمک می کند تا به راحتی بتوانید از قدم زدن و دیدن مناظر اطراف حسابی لذت ببرید.

زیباترین باغ جهان,زیباترین باغ دنیا,زیباترین باغ های جهان

۶. باغ Giverny، شمال فرانسه

این باغ از دو قسمت مجزا به عنوان باغ گل و باغ آبی تشکیل شده است. Giverny توسط یکی از نقاشان برجسته امپرسیونیست فرانسوی، به نام کلود مونه طراحی شده است.

این شخص در سال ۱۸۸۳ به همراه خانواده اش در این باغ مستقر شد و با کمک نقاشی های ژاپنی و الهام گرفتن از آن ها اقدام به بازسازی این باغ کرد.

در نهایت در سال ۱۸۹۰ طراحی این باغ جدید آغاز شد. شما امروز می ‌توانید در حوضچه واقع در این باغ بسیاری از میوه ها را ببینید. همچنین وجود گونه های مختلفی از گل ها باعث شده است که صحنه ای بی نظیر در پیش روی تان ایجاد شود.

زیباترین باغ جهان,زیباترین باغ دنیا,زیباترین باغ های جهان

۵. باغ گیاه شناسی گرمسیری Nong Nooch، تایلند

باغ Nong Nooch از جاذبه های توریستی تایلند و یکی از زیباترین باغ های دنیا به شمار می‌رود که با داشتن ۵۰۰ گیاه به عنوان بزرگ ترین مجموعه گیاهان گلدار در این کشور شناخته می شود.

در این باغ بیش از ۶۷۰ گونه گیاه بومی وجود دارد و طراحی متقارن آن به جذابیت هایش افزوده است.

در این مکان مسیری به طول ۱.۱ کیلومتر وجود دارد که با استفاده از آن می توانید زیبایی های این باغ را کشف کنید.

در بخش‌های مختلف باغ سرخس، پالم، کاکتوس، ارکیده و بونسای دیده می شود و در طول عبور از باغ درختچه هایی که با زیبایی هر چه تمام تر طراحی شده اند نیز قابل مشاهده خواهد بود.

در کنار تمام جذابیت های بالا شما می توانید فیل سواری، قایق سواری و دوچرخه سواری نیز در این باغ زیبا تجربه کنید.

زیباترین باغ جهان,زیباترین باغ دنیا,زیباترین باغ های جهان

۴. باغ Butchart، کانادا

باغ Butchart سایت تاریخی و ملی کشور کانادا محسوب شده و در خلیج Brentwood قرار گرفته است.

در این باغ انواعی از گیاهان عجیب و غریب، باغ های تم و گیاهان گلدار وجود دارد که با وسعتی بالغ بر ۲۲ هکتار، ۷۰۰ گونه گیاهی را در خودش جای داده است.

این باغ توسط رابرت پیم بوتچارت و همسر او به نام جنی بوتچارت طراحی شد.

باغ Butchart در زمینی احداث شد که قبلا به یک معدن تعلق داشت، اما در نهایت در سال ۱۹۳۹ بسته شد و این زوج تصمیم گرفتند که این زمین را به یک باغ زیبا تبدیل کنند.

در این باغ طوطی ها، پرندگان مختلف و همچنین هزاران پروانه وجود دارد. در حوضچه ستاره ای که در آن واقع شده است نیز تعدادی اردک دیده می‌شود.

علاوه بر آن شما می توانید از نمایش‌های نور، آتش بازی و موسیقی در شب نیز لذت ببرید.

زیباترین باغ جهان,زیباترین باغ دنیا,زیباترین باغ های جهان

۳. باغ Versailles، فرانسه

یکی دیگر از زیباترین باغ های جهان باغ ورسای با وسعت ۸۰۰ هکتار می باشد که نمونه بسیار جذابی از طراحی رسمی با های فرانسوی است.

در این باغ ۳۵ کیلومتر کانال، ۳۰۰ هکتار جنگل، صدها هکتار زمین‌های گل و همچنین ۳۷۲ مجسمه و ۶۰۰ چشمه وجود دارد.

در کنار موارد بالا شما می توانید بیش از ۲۱ هزار نوع مختلف از گیاهان گلدار و ۲۰۰۰۰ تراس را نیز در آن مشاهده کنید!

ساخت این باغ ها در سال ۱۶۶۱ و توسط لوئیس X1V به تصویب رسید و حدود ۴۰ سال تا کامل شدنش طول کشید.

جالب است بدانید که در سال ۱۹۷۹ باغ های ورسای و کاخ به عنوان میراث جهانی توسط یونسکو به رسمیت شناخته شدند.

در سطح پایینی کانال بزرگی به طول یک و نیم کیلومتر وجود دارد که در اطراف آن می توانید درختان گیلاس وحشی درختان بلوط و درختان ash را ببینید.

همچنین یکی دیگر از جاذبه های موجود در باغ چشمه های اصلی به همراه مجسمه های عظیمی هستند که می توانید از دیدن شان لذت ببرید. بیشتر این مجسمه ها معمولا نمادهای اسطوره هایی مثل کوپید، نپتون، زحل، فلور و سرس هستند.

زیباترین باغ جهان,زیباترین باغ دنیا,زیباترین باغ های جهان

۲. باغ Chateau de Villandry، فرانسه

Chateau de Villandry یکی از محبوب ترین باغ های فرانسوی می باشد که در ایندر لور فرانسه قرار گرفته و از ۶ باغ باشکوه تشکیل شده است.

باغ های برجسته ویلندری به ۶ تراس تقسیم می شوند که تراس فوقانی آن ویژگی های باغ خورشید را دارد.

تراس های بعدی متشکل از باغ آب و باغ زینتی هستند و تراس های پایین تر از آن به باغ های گیاهان اختصاص یافته است.

در باغ خورشید، گیاهان علفی زیبای وجود دارد که درختان لیم آن را احاطه کرده اند. وجود حوضچه های تزئینی و جذاب در مرکز باغ نیز از مواردی است که زیبایی این فضا را دوچندان کرده است.

در باغ تراز پایین، انواعی از گیاهان دارویی معطر وجود دارد. جالب است بدانید که این باغ به شکل دایره ساخته شده و نماد ابدیت می باشد.

زیباترین باغ جهان,زیباترین باغ دنیا,زیباترین باغ های جهان

۱. باغ Keukenhof، هلند

Keukenhof یکی از زیباترین باغ های دنیا می باشد که با عنوان بزرگ ترین باغ گل در جهان شناخته می شود.

این باغ با مساحت ۳۲ هکتاری از بیش از ۷ میلیون گیاه گلدار را در خودش جای داده است و به عنوان باغ اروپا نیز در نظر گرفته می شود.

این منطقه از اواخر ماه مارس تا اواخر ماه مه باز می باشد و در این مدت شما می توانید میلیون ها گل لاله را مشاهده کنید.

جالب است بدانید که در این باغ بزرگ ترین نمایشگاه گل لیلی در دنیا نیز ارائه می شود و شما می توانید حسابی از آن لذت ببرید.

این باغ هر سال تم های متفاوتی دارد و وجود یک مسیر پیاده روی به طول ۱۵ کیلومتر به شما کمک می کند تا به راحتی زیبایی های باغ را کشف کنید.

از دیگر جذابیت‌های که به زیبایی این باغ افزوده است می‌توان به چشمه ها و مجسمه های هنری اشاره کرد که احتمالا توجه تان را جلب خواهد کرد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا