گردشگری

بهترین زمان سفر به بلغارستان

راهنمای سفر به بلغارستان

بلغارستان کجاست؟ این کشور در منطقه ی جنوب شرقی اروپا واقع شده است، بلغارستان را کشور کوهستان ها می دانند. بلغارستان کشوری است با جاذبه های بی نظیر گردشگری و هم چنین سواحل زیبا، در این کشور شاهد فرهنگ های مختلفی هستیم هم فرهنگ باستانی و هم فرهنگ مدرن. در بلغارستان کشفیات باستانی مختلفی وجود دارد، معماری های بی نظیری، کوه ها و سواحل دریای سیاه، که همه این موارد این کشور را از نگاه هر کسی می تواند خاص نشان دهد و هر فردی با توجه به قصد خود برای مسافرت می تواند دلیل خاصی برای مسافرت در این کشور بیابد.

بهترين زمان سفر به بلغارستان,بهترين فصل سفر به بلغارستان,بهترین زمان برای سفر به بلغارستان,

کشور بلغارستان کوه های زیادی دارد، کوه هایی که زیبایی بی نظیری را ایجاد کرده اند و معمولا دارای دو فرهنگ اروپایی و ترکی می باشد. برای افرادی که قصد سفر به کشوری سرسبز و متفاوت را دارند کشور بلغارستان یکی از گزینه های پیش رو می باشد. ما در این مقاله به بهترین زمان برای سفر به بلغارستان میپردازیم، چراکه به دلایلی این کشور جزء کشورهای خاص برای سفر ایرانیان مبدل شده است.

آب و هوای بلغارستان

این کشور به دلیل وجود کوه های زیاد در آن یک منطقه کوهستانی و نیمه سرد حساب می شود، در ناحیه شرق این کشور آب و هوای خیلی مناسب و مدیترانه ای وجود دارد. بلغارستان در کل دارای آب و هوای معتدل و آب و هوای کوهستانی است، اما در مناطق دریای سیاه هوا معتدل است.

بهترین زمان سفر به بلغارستان,بهترین زمان سفر به وارنا بلغارستان,بهترین زمان مسافرت به بلغارستان,

بهترین فصل سفر به بلغارستان

معمولا بهترین فصل سفر به بلغارستان به این بستگی دارد که فرد به چه دلیلی می خواهد به این کشور سفر کند، کسی که طالب هوای خنک با بارش های زیبا و متوسط باشد معمولا فصل بهار و پاییز را انتخاب می کند، فردی که می خواهد از ورزش های زمستانی مانند اسکی استفاده کند فصل زمستان را ترجیح می دهد، فصل تابستان اولین فصل مورد توجه گردشگران در بلغارستان می باشد و معمولا فصل بهار دومین فصل است. فصل داغ گردشگران در بلغارستان فصل تابستان است، و ماه های خاص سفر در جولای وآگوست را شامل می شود.

بهترین فصل سفر به بلغارستان,بهترین فصل مسافرت به بلغارستان,بهترین وقت سفر به بلغارستان,

سفر به بلغارستان در فصل بهار

معمولا مردم ایران نیز مانند همه جای دنیا فصل بهار را برای سفر به این کشور انتخاب می کنند، بارش فصل بهار در بلغارستان خیلی زیاد نیست. این کشور باوجود کوهستانی بودنش در بهار هوای خیلی خوبی دارد، در مکانهای مختلف در این فصل هوا متفاوت است، مثلا در مرکز و جنوب هوا سرد و در ناحیه شرقی هوا خنک می باشد، در اواسط بهار هوای کشور بلغارستان کم کم رو به گرمی می رود.

سفر به بلغارستان در فصل تابستان

بهترین فصل مسافرت به بلغارستان فصل تابستان است، هوا در این فصل به شدت گرم نمی باشد و در حد 30 درجه می باشد، مردم در این فصل می توانند از سواحل زیبایی که وجود دارد استفاده کنند و به شنا و آفتاب گرفتن بپردازند، در این فصل باران خیلی کم می بارد و بادهای خنکی نیز می وزد.

راهنمای سفر به بلغارستان,بهترين زمان سفر به بلغارستان,بهترين فصل سفر به بلغارستان,

سفر به بلغارستان در فصل پاییز

در پاییز هوای بلغارستان به سمت خنکی می رود و تقریبا از ماه سپتامبر تا نوامبر هوا خنکی را کم کم تجربه می کند، دمای هوا به 5 درجه می رسد، باران در نواحی غربی معمولا می بارد، اما در این فصل به ویژه در ماه مهر هوا گرم است و سردی هوا احساس نمی شود، و مردم در این فصل نیز از مکان های تفریحی دیدن می کنند.

سفر به بلغارستان در فصل زمستان

در این فصل به دلیل وجود کوهستان ها در خیلی از مناطق برف های زیادی می بارد، برای تعطیلات کریسمس کشور بلغارستان یک منطقه بی نظیر می باشد، هم چنین علاقه مندان به ورزش های زمستانی از این فصل برای دیدن مناطق دیگر به ویژه کوهستانی بلغارستان استفاده می کنند.

بهترین زمان برای سفر به بلغارستان,بهترین زمان سفر به بلغارستان,بهترین زمان سفر به وارنا بلغارستان,

بهترین غذاهای بلغارستان

کبابچه

یکی از غذاهای معروف بلغارستان نام کبابچه را به خود اختصاص داده است، این کباب را با سالاد مخصوصی به نام سالاد شوپسکا و دوغ مخصوص این کشور استفاده می کنند، بعضی افراد ترجیح می دهند این غذا را با سیب زمینی سرخ شده، پنیر بلغاری و چند ادویه خاص سرو کنند. در بعضی موارد گوشت این کباب را در گیاهان معطر قرار می دهند تا عطر خاصی پیدا کند.

موساکا

این غذا را در بلغارستان با موادی مانند گوشت چرخ کرده، پیاز، پنیر مخصوص بلغارستان و هم چنین قارچ و تخم مرغ درست می کنند، روی این غذا را به وسیله ماست بلغاری و پنیر می پوشانند.

بهترین زمان مسافرت به بلغارستان,بهترین فصل سفر به بلغارستان,بهترین فصل مسافرت به بلغارستان,

سالاد شوپسکا

سالادی مخصوص کشور بلغارستان می باشد که پر از ویتامین است، در عین حال این غذا خیلی سبک بوده و در ترکیب این سالاد فرد می تواند گوجه، برگه جعفری، خیار و پیاز را مشاهده کند، هم چنین مقداری پنیر رنده شده هم استفاده می شود، در این سالاد رنگ های گیاهانی که به کار می رود ترکیبی از رنگ های پرچم بلغارستان است و همین موضوع این سالاد را به یک غذای ملی تبدیل کرده است.

تاراتور

نوعی سوپ است که برای فصل تابستان خیلی مناسب می باشد این غذا شبیه آب دوغ خیار ایرانی ها است، در ترکیب این غذا از ماست بلغاری و موادی مانند خیار و سیر استفاده می شود. از گیاهان معطر موجود در این غذا می توان به شوید اشاره کرد، و جالب اینجاست که در این سوپ از تکه های یخ استفاده می کنند و همین مسأله باعث شده که مردم این منطقه به جای استفاده از بستنی در فصل تابستان ترجیح بدهند تاراتور بخورند.

این مطلب را از دست ندهید
لاکچری ترین هتل های آنتالیا در نوروز 99

فلفل شکم پر

این غذا نوعی بورک حساب شده و مشابه دلمه درست می شود. داخل فلفل ها را با گوشت چرخ کرده و برنج پر می کنند، این غذا برای شب کریسمس استفاده می شود.

بهترین وقت سفر به بلغارستان,راهنمای سفر به بلغارستان,بهترين زمان سفر به بلغارستان,

بهترین زمان خرید در بلغارستان

همه ما دوست داریم زمانی که به جایی سفر می کنیم از صنایع دستی و وسایلی که برند هستند یا هر وسیله ای که در یک لحظه توجه ما را به خود مشغول کند و خاص آن مکان می باشد برای خود و اطرافیان تهیه کنیم، چراکه بهترین زمان قسمت هر سفر خرید کردن است. خیلی از افراد فقط در مسافرت به فکر گردش نیستند و خیلی مواقع در کنار سفر و لذت بردن به فکر خرید اجناس مناسب و قیمت های تخفیف خورده می باشند.
نمی توان گفت که این کشور زمان خاصی را در سال به تمام تخفیف ها در ارتباط با فروشگاه های خود اختصاص داده است و معمولا زمان های دقیقی وجود ندارد، در کل زمان خرید را می توان پایان هر فصل اعلام کرد، زمان هایی که برندها و مخصوصا فروشگاه های خاص که کار فروش آنها بیشتر بر اساس اجناس بهاره و پاییزه و.. می باشد به فکر این باشند که اجناس خود را با قیمت کمتر ارائه دهند. باید بیان کرد که در اوایل فصل بهار که ایرانیان معمولا این کشور را برای تعطیلات نوروز خود انتخاب می کنند شاهد اجناس حراجی نباشند، مگر اینکه فرد روزهای آخر فصل بهار را انتخاب کرده باشد.
قیمت هایی که در کشور بلغارستان در ارتباط با اجناس وجود دارد شاید با جاهای دیگر زیاد تفاوتی نداشته باشد اما می توان بیان کرد که اگر فرد به فکر تهیه اجناس برند باشد مراجعه به مکان های خاص در زمان حراجی او را یاری می کند.

بهترين فصل سفر به بلغارستان,بهترین زمان برای سفر به بلغارستان,بهترین زمان سفر به بلغارستان,

هزینه سفر به بلغارستان

افرادی که قصد مسافرت به کشور خاصی را دارند عاقلانه ترین کار این است که در مورد هزینه آن کشور نیز اطلاعاتی کسب کنند، ما در این قسمت در ارتباط با هزینه های بلغارستان بحث می کنیم. واحد پول که در بلغارستان به کار گرفته می شود واحد لو می باشد، در این کشور اسکناس هایی 2، 5 لویی و 10 و تا 100 وجود دارد، سکه های این کشور با واحد استوتینکی محاسبه می شود.

هزینه سفر به بلغارستان برای قشر متوسط به بالا می تواند زیاد نباشد و خیلی از افراد می توانند به این کشور سفر کرده و از شهرهای زیبای این کشور به خصوص سواحل خاص و بی نظیر دریای سیاه آن لذت ببرند. بعضی از هزینه ها در این کشور به هزینه سفر به وارنا بلغارستان از شهر تهران پایین تر است، هزینه هایی که در وارنا می تواند برای ایرانیان مناسب باشد در زمینه خرید از بازار، اقامت و خوراکی می باشد.
روش رفتن به بلغارستان بیشتر به صورت هوایی است. برای اینکه فرد در این کشور پول مناسب برای هزینه ها را داشته باشد می تواند دلار همراه خود داشته باشد و بعد در صرافی های موجود در این کشور دلار را به واحد لو تبدیل کند.

بهترین زمان سفر به وارنا بلغارستان,بهترین زمان مسافرت به بلغارستان,بهترین فصل سفر به بلغارستان,

بهترین جشنواره های و فستیوال های بلغارستان

جشنواره بازار عروس

این جشنواره که در پارکی به نام استارا زاگورای برگزار می شود، به این صورت است که دختران دم بخت در اینجا حضور می یابند و شوهر آینده خود را انتخاب می کنند، و کسانی که بتوانند در این مراسم همسر آینده خود را انتخاب کنند سعی می کنند جشن ازدواج خود را در این پارک انجام بدهند. پسرانی که به آنها دخترانی معرفی می شود در صورت رضایت دو طرف باید به معرف مبلغی پول بدهند.

فستیوال گل رز

این فستیوال هر ساله در یکی از شهرهای بلغارستان برگزار می گردد. فستیوال گل رز سالهاست که به یکی از محبوب ترین فستیوال های بلغارستان تبدیل شده است. محل برگزاری این فستیوال در شهر کازانلاک انجام می شود. کشور بلغارستان در حال حاضر در کل قاره اروپا بزرگترین کشور تولید کننده گل زر می باشد، در این فستیوال افراد گل های رز را می چینند و به اجرای رقص هایی خاص می پردازند، در این فستیوال بعد از چیدن گلها و مراسمات خاص انتخاب ملکه رز را نیز انجام می دهند.

بهترین فصل مسافرت به بلغارستان,بهترین وقت سفر به بلغارستان,راهنمای سفر به بلغارستان,

فستیوال بالماسکه

این فستیوال در شهر پرنیک اجرا می شود، به این فستیوال بزرگ ماسک سورا نیز می گویند، این فستیوالی شاد است و در این مکان کل مردم شهر سعی می کنند لباس های خاصی بپوشند و هم چنین ماسک هایی استفاده کنند که به شکل هیولا باشد، افراد موجود در این شهر به بازی های خاص و هم چنین رژه می پردازند، این افراد از ماسک هایی استفاده می کنند که نماد خیر یا شر داشته باشد، معمولا به طرح های حیواناتی همچون گوسفند و بز و… شباهت دارد، مردم این شهر معتقدند که اگر به ماسک ها دست بزنند یا اینکه این ماسک ها را تماشا کنند برای آنها خوش شانسی به وجود می آورد. این فستیوال به تایید یونسکو رسیده است.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری اهواز

فستیوال موسیقی وارنا

این فستیوال در فصل تابستان در شهر وارنا انجام می شود، و هر ساله خیلی از گردشگران به خاطر این فستیوال در این شهر حضور می یابند، این جشنواره مربوط به موسیقی بوده و همه ی گروه های سنی مختلف حضور می یابند، همچنین همه نوع موسیقی از کلاسیک و… اجرا می شود.
در این فستیوال آثار هنری به نمایش گذاشته شده و به برندگان جوایز اهدا میشود، بیشتر سعیشان این است که در این فستیوال از افراد جوان استقبال شود و به آنها در میدان موسیقی نیز جا بدهند، در این فستیوال یک رویداد جهانی تئاتر نیز برگزار می شود و شاهد گفت و گوی فرهنگی نیز هستیم.

بهترين زمان سفر به بلغارستان,بهترين فصل سفر به بلغارستان,بهترین زمان برای سفر به بلغارستان,

جاذبه های گردشگری بلغارستان

سواحل دریای سیاه | Black Sea

یکی از بهترین مناطق گردشگری بلغارستان سواحل دریای سیاه می باشد، در این منطقه افراد می توانند شاهد هتل های زیبا، امکانات خاص تفریحی، مکان هایی ورزش و ماهی گیری سنتی باشند.

بهترین زمان سفر به بلغارستان,بهترین زمان سفر به وارنا بلغارستان,بهترین زمان مسافرت به بلغارستان,

هفت دریاچه | Seven Rila Lakes

جاذبه ی متفاوت دیگر در این کشور هفت دریاچه نام دارد، برای اینکه بتوانید، بهترین فصل به کشور بلغارستان مسافرت کنید و به راحتی به هفت دریاچه بروید باید فصل تابستان را انتخاب نمایید، از محبوب ترین امکانات رفاهی این منطقه می توان به تله کابین، رستوران و پیست اسکی اشاره کرد. گردشگران برای هر کدام از این دریاچه ها اسم های مختلفی را انتخاب کرده اند، چراکه هر قسمت از این دریاچه ها ویژگی منحصر به فرد خاص خود را دارند، مثلا یکی از این دریاچه ها خیلی کم عمق و دیگری 2500 متر از دریا ارتفاع دارد.

بهترین فصل سفر به بلغارستان,بهترین فصل مسافرت به بلغارستان,بهترین وقت سفر به بلغارستان,

صومعه ریلا | Rila

این صومعه در منطقه جنگلی و سرسبز واقع شده و فاصله کمی از شهر دارد، این صومعه را به عنوان بیت المقدسی در بلغارستان می شناسند. زمانی که وارد محوطه صومعه می شوید با فضایی بی نظیر مواجه خواهید شد، در این مکان طاق های زیبا، پنج گنبد که به حدی بلند هستند که انگار به آسمان رسیده اند و هم چنین سقف هایی که با طراحی های بی نظیری نقاشی شده اند در برابر چشمان بیننده ب رخ کشیده میشوند.

راهنمای سفر به بلغارستان,بهترين زمان سفر به بلغارستان,بهترين فصل سفر به بلغارستان,

شهر قدیمی پلودیو | Plovdiv Province

پلودیو از شهرهای بزرگ و جاذبه های تاریخی بلغارستان محسوب میشود، این شهر بر روی یک تپه بنا شده است و قدمتی بالغ بر 6000 سال دارد. در این شهر
معماری بی نظیر و خانه هایی که با رنگ بندی های متفاوت ساخته شده اند را مشاهده می کنید، با بالا رفتن از تپه های این شهر شما با موزه ای پر از جذابیت و زیبایی روبرو خواهید شد.
برج هایی این شهر در مرکز شهر قرار گرفته اند و از لحاظ باستانی کاملا متفاوت است. شهر قدیمی پلوودیو از لحاظ قدمت و وجود آثار باستانی ارزشمند با رم برابری می کند. در این شهر هنوز هم دژهای نظامی، و سنگفرش های بی نظیری وجود دارند که دیدن شان خالی از لطف نیست.

بهترین زمان برای سفر به بلغارستان,بهترین زمان سفر به بلغارستان,بهترین زمان سفر به وارنا بلغارستان,

جنگل سنگی | Pobiti Kamani

این جنگل زیبا در شهر وارنا وجود دارد، و به عنوان یک منطقه رمز آلود شناخته شده است، جنگل سنگی خارج از شهر قرار دارد و دارای طبیعتی بکر و دست نخورده می باشد. ستون های زیبایی از خاک سربرآورده اند و مشخص نیست که این جنگل سنگی چطور به وجود آمده و این سنگ ها چطور از خاک بیرون آمده اند.

بهترین زمان مسافرت به بلغارستان,بهترین فصل سفر به بلغارستان,بهترین فصل مسافرت به بلغارستان,

باغ دریایی | Sea Garden

بهترین منطقه ای که در وارنا می توان در فصل بهار تا پاییز مشاهده کرد، باغ دریایی می باشد، این باغ در کنار دریا قرار دارد و برای افرادی که به لب دریا رفته اند و آب تنی کرده اند مکان مناسبی برای دیگر تفریحات شان است، در این باغ نیمکت هایی قرار داده شده که رو به دریا قرار گرفته اند و از دیگر امکانات تفریحی و دیدنی باغ دریایی می توان به آکوراریوم و موزه اشاره داشت.

بهترین وقت سفر به بلغارستان,راهنمای سفر به بلغارستان,بهترين زمان سفر به بلغارستان,

بانسکو | Bansko

این منطقه به عنوان یک مکان گردشگری برای ورزش های زمستانی انتخاب شده است، این جای زیبا یکی از مناطق بی نظیری است که در کل اروپای شرقی همتا ندارد، در این منطقه کافه های زیبایی وجود دارد و دسترسی به هتل به راحتی امکان پذیر است. منظره زیبایی را که فرد در مواقع اسکی بازی می تواند مشاهده کند شامل ارتفاعات پیرین نیز می شود.

بهترين فصل سفر به بلغارستان,بهترین زمان برای سفر به بلغارستان,بهترین زمان سفر به بلغارستان,

دهکده ژراونا | Zheravna

این دهکده رویایی در میان جنگل بی نظیر قرار دارد که دور تا دور آن را درختان کاج و نارون سر به فلک کشیده احاطه کرده اند. دهکده ژراونا سبک معماری خاصی دارد و جزء سبک های قدیمی بلغارستان به حساب می آید، کلبه هایی که در این دهکده وجود دارد تماما بازسازی شده اند، این دهکده محل زندگی یک نویسنده ی بلغاری در گذشته نیز بوده است، در این منطقه نیز یک پارک روستایی وجود دارد که نامش آگوست دوبرومایریتسا می باشد، از این پارک برای اجرای فستیوال های ویژه استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا