گردشگری

نکات مهم برای مسافرت های نوروزی با خودرو شخصی

خلاصه نوشته
  • نکات بسیاری در مورد رسیدگی به خودرو وجود دارد که نیاز است پیش از مسافرت های نوروزی به آن ها توجه و رعایت نماییم. هدف از معرفی این موارد بکار گیری آن ها به منظور تجربه سفری ایمن، بی خطر و خاطره انگیز می باشد. با ما همراه باشید تا بیشتر به بررسی این نکات بپردازیم.

نکاتی که باید در مورد خودرو قبل از مسافرت های نوروزی بدانید

در صورتی که قصد دارید با استفاده از خودرو شخصی خود به مسافرت بروید توصیه می شود به نکات زیر توجه نمایید.

سفر نوروز,سفر نوروزی با ماشین,سفرهای نوروزی,

بررسی سیستم تعلیق خودرو

سیستم تعلیق خودرو نقش مهمی در در ایمنی و ثبات حرکت خودرو و همچنین ارتقا پایداری خودرو دارد. بنابر این بررسی آن پیش از سفرهای نوروزی بسیار واجب است. از جمله قطعات سیستم تعلیق خودرو که احتمال خرابی آن ها بیشتر از سایر قطعات می باشد می توان به  سیبک ها، کمک فنرها، موج گیر، میل و … اشاره نمود. در صورتی که این سیستم دچار نقص یا خرابی گردد بیشتر شدن ساییدگی لاستیک ها و کاهش ایمنی خودرو در سفرهای نوروزی را به دنبال خواهد داشت. یکی از نشانه های خرابی اعضا و قطعات این سیستم ضربه و تکان های بسیار زیاد در زمان حرکت خودرو به ویژگی هنگامی است که خودرو بر روی دست انداز عبور می کند، در صورت مشاهده چنین تکان ها و کوبش هایی نیاز است که حتما این سیستم مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد.

مسافرت نوروزی,مسافرت های نوروزی,مسافرت های نوروزی با خودرو شخصی,

بررسی برف پاک کن خودرو

یکی از قسمت های مهم خودرو که باید حتما پیش از مسافرت های نوروز سالم بودن آن را بررسی نمود برف پاک کن خودرو می باشد. چک کردن این بخش مخصوصا زمانی که قصد داشته باشید به مناطق سردسیر بروید یا از جاده های برفی و بارانی عبور کنید بیشتر اهمیت پیدا می کند، زیرا در این جاده ها حتما باید از برف پاک کن استفاده نمایید. در هنگام بررسی برف پاک کن حتما از سالم بودن تیغه ها و فرسوده نشدن قسمت لاستیکی آن اطمینان حاصل نمایید و چک کنید که حرکت برف پاک ها به صورت همزمان باشد. پس از بررسی برف پاک کن خودرو در صورت خراب بودن هر یک از قطعات نیاز است که حتما آن را تعویض نمایید، زیرا در هنگام بارش برف و باران و حتی مواقعی که شیشه خودرو کثیف شده است به آن نیاز خواهید داشت و فعال نبودن آن می تواند خطرآفرین و تهدید کننده سلامت شما و سایر افراد باشد.

مقصد سفرهای نوروزی,سفر نوروز,سفر نوروزی با ماشین,

سیستم روشنایی خودرو و چراغ ها

از اصلی ترین قسمت های خودرو که سالم بودن آن بسیار اهمیت دارد سیستم روشنایی خودرو است، این بخش شرایط رانندگی در شب را به خوبی برای شما فراهم می کند. سفر و رانندگی در شب در صورتی که سیستم روشنایی خودرو سالم و بی نقص باشد می تواند بسیار لذت بخش و خاطره انگیز باشد.

با توجه به آنکه تمامی رانندگان تصمیمات خود را از طریق چراغ های جلو و عقب به سایر رانندگان خودروهای دیگر نشان می دهند به منظور کاهش تصادفات و حوادث جاده ای نیاز است که حتما  تمامی چراغ های خودرو از جمله چراغ های عقب و جلو، چراغ دنده و چراغ ترمز مورد بررسی قرار گیرد. توصیه می شود که تمامی چراغ ها و لامپ های خودرو را با چراغ های هدلایت تعویض نمایید، زیرا این لامپ ها علاوه بر اینکه میزان جریان الکتریکی کمتری استفاده می کنند می توانند موجب افزایش طول عمر دینام خودرو شوند.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین و زیباترین سواحل تفریحی دنیا

سفرهای نوروزی,مسافرت نوروزی,مسافرت های نوروزی,

بررسی مخزن شیشه شور

مخزن شیشه شور نیز باید پیش از سفر نوروز حتما مورد بررسی قرار گیرد و در صورت خالی بودن با استفاده از مایع شیشه شور ویژه خودرو پر گردد. هرگز به جای محلول شیشه شور از آب برای داخل مخزن استفاده نکنید، زیرا آب در اثر تبخیر رسوباتی را ایجاد می کند  که لوله های متصل به آب پاش را مسدود می کند. در هنگام بررسی مخزن شیشه شور آب پاش ها و لوله های مرتبط به آن را نیز کنترل کنید تا در صورت گرفتگی و انسداد آن ها را رفع نمایید، زیرا در صورتی که آب پاش ها عملکرد مناسبی نداشته باشند شستشوی شیشه ها به خوبی امکان پذیر نیست و شیشه ها شفاف نخواهند بود. همچنین بهتر است یک بطری شیشه شور نیز همیشه در خودرو داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا