گردشگری

10 تا عجایب جهان هستی که شما را مبهوت می کند

افزایش بازدید در گوگل

آشنایی با عجایب دهگانه جهان

جهان با تمام فراز و نشیبش پر از حقایق و شگفتی های باور نکردنی است، که با دیدنشان گمان می کنید در عالم رویا و خواب گام بر می دارید.

عجایب دهگانه جهان در سراسر کره خاکی با قدمت طولانی و یا سازه هایی باور نکردنی توانسته همواره پر از اسرار خیره کننده باشد.

اگر با بست فارسی همراه شوید قصد داریم سفری به دور دنیا کرده و تمام شگفتی های بی نظیرش را بشناسیم. ۱۰ گزینه ای که با عنوان عجایب دهگانه جهان شهرتی رویایی پیدا نموده اند.

عجایب ده گانه زمین,عجایب ده گانه طبیعت,عجایب ده گانه معماری مدرن

۱۰. کولوسئوم رم | Colosseum

کولوسئوم از بناهای بزرگ و تاریخی شهر رم در کشور ایتالیا است، که در زمان کهن به عنوان سالن اجتماعات یا آمفی تئاتر مورد استفاده قرار می گرفت.

عظیم ترین سالن تئاتر دنیا در رده عجایب دهگانه جهان ایستاده و سالانه جمع کثیری از گردشگران را به سوی خود می خواند.

در قرون کهن از کولوسئوم برای برگزاری نبردهای خونین گلادیاتورها با یگدیگر و یا با حیوانات وحشی همچون شیرو ببر، انجام بازی ها و مسابقات شاهزادگان و یا شکنجه بردگان به بدترین وجه بهره می گرفتند و موجبات لذت و فرح سلاطین روم باستان را فراهم می آوردند.

امروزه کشور ایتالیا این بنا را نشان عظمت امپراطوری و تمدن گذشته اش می داند و به آن می بالد.

عجایب دهگانه جهان,عجایب دهگانه دنیا,عجایب ده گانه زمین

۹. مسجد ایا صوفیه استانبول | Hagia Sophia

مسجد ایاصوفیه نیز از بناهای کهن و تاریخی جهان است که در لیست عجایب دهگانه دنیا قرار می گیرد. این مسجد در کشور ترکیه و شهر بزرگ استانبول می باشد. در ابتدا کلیسایی باشکوه و محبوب بود و با سلطه حکومت عثمانی به مسجد تغییر کاربری داد.

ایاصوفیه با نمایی خیره کننده و معماری بسیار باشکوه در قلب استانبول همچون نگین می درخشد و جلوه ای بی همتا را به تصویر می کشد.

عجایب ده گانه زمین,عجایب ده گانه طبیعت,عجایب ده گانه معماری مدرن

۸. تاج محل هندوستان | Taj Mahal India

شاه جهان سلطان مقتدر و ثروتمند هندوستان برای اثبات عشقش به بیگم بانو همسر ایرانیش دستور داد تا بنایی با شکوه و بی همتا به نام تاج محل را ساخته و به او تقدیم نمایند.

تاج محل به عنوان نماد کشور هند از ارزش بسیار بالایی در بین مردمش برخوردار بوده و به نوعی آن را مقدس می شمارند.

سازمان یونیسف در سال ۲۰۰۷ به طور رسمی نام تاج محل را در لیست عجایب دهگانه جهان قرار داد. هر ساله میلیون ها نفر از سراسردنیا برای دیدار از عمارت رویایی و معماری بی نظیرش به هندوستان سفر می کنند.

عجایب ده گانه زمین,عجایب ده گانه طبیعت,عجایب ده گانه معماری مدرن

۷. شهر تاریخی پترا اردن | Petra

برای شناخت یکی دیگر از عجایب ده گانه زمین باید به کشور اردن سفر کنیم. شهر پترا قدمتی حدود ۳۱۲ سال پیش از میلاد دارد و در دامنه های کوه جبل المذبح واقع در ناحیه ی شرقی صحرای عرب قرار گرفته است.

سال ۲۰۰۷ برای شهر تاریخی پترا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا به عنوان یکی از عجایب دهگانه جهان شناخته شد. خانه های سنگی با راه های زیرزمینی و آبراهه های یچ در پیچ که آب شرب شهر را تامین می کرده اند، با مهارت و معماری خیره کننده ای بنا گردیده.

عجایب ده گانه زمین,عجایب ده گانه طبیعت,عجایب ده گانه معماری مدرن

۶. ماچو پیچو پرو | Machu Picchu

کشور پرو میزبان یکی دیگر از عجایب دهگانه جهان به نام ماچو پیچوست که قدمتی پیش از کشف قاره آمریکا توسط کریستوف کلمب دارد.

این شهر بنایی بکر و خیره کننده و ترکیبی از سنگ و جنگل است. در آن زمان امپراطوری بزرگ و باشکوه به نام اینکاها بر محدوده ماچو پیچو حکمرانی می کرده اند.

سال ۱۹۸۳ سازمان یونیسف ماچو پیچو را به عنوان بنایی تاریخی پذیرفت و در سال ۲۰۰۷ به جرگه عجایب دهگانه پیوست. خوشبختانه این شهر زیبا هنوز پابرجا مانده و از گزند بشر در امان بوده.

عجایب ده گانه زمین,عجایب ده گانه طبیعت,عجایب ده گانه معماری مدرن

۵. چیچن ایتزا مکزیک | Chichén Itzá

۴۰۰ سال قبل از میلاد مسیح قوم بزرگ مایاها بنایی مذهبی از سنگ در شمال مکزیک ساخته اند که به چیچن ایتزا شهرت دارد. این سکوی عظیم به عنوان مکانی برای انجام مراسم دینی و آیینی این قوم مورد استفاده قرار گرفته و از نقش های حکاکی شده بر سنگ ها می توان به تمام آداب و رسوم کهن مایاها پی برد.

جادوگران متبحر مایا افرادی را برای قربانی کردن انتخاب می کردند و پس از اجرای مراسم از بلندای برج سنگی به پایین پرتاب می کردند و چنانچه فرد قربانی زنده می ماند او را به شخصیتی مقدس و خداگونه تبدیل نموده و مورد پرستش قرار می دادند.

عجایب ده گانه زمین,عجایب ده گانه طبیعت,عجایب ده گانه معماری مدرن

۴. برج کج پیزا | Leaning Tower of Pisa

بدون شک با اولین نگاه می توان به راحتی فهمید که برج کج پیزا با زیبایی و نمای خیره کننده اش در دره عجایب دهگانه دنیا قرار می گیرد.

هنر والا معماران ایتالیایی در ساخت این برج شگفت انگیز تحسین تمام مردم دنیا را بر انگیخته. اگر چه شکل بیرونی برج کاملا کج دیده می شود، اما از استحکام فوق العاده ای برخوردار است.

شیب برج حاصل خطای محاسباتی نیست بلکه به طور عمد جلوه ای متفاوت از بناها را به تصویر می کشد.

عجایب ده گانه زمین,عجایب ده گانه طبیعت,عجایب ده گانه معماری مدرن

۳. دیوار بزرگ چین | Great Wall of China

دیوار بزرگ چین حدود ۷۰۰ سال پیش از میلاد به منظور تامین امنیت کامل چین در برابر حمله مهاجمان و اقوام یاغی جنگل های استپ اوراسیا ساخته شد. این دیوار عظیم از فراز کره ماه بدون چشم مصلح و هر وسیله رصد آسمانی قابل روئیت می باشد.

با اولین نگاه به راحتی می توان فهمید که دیوار بزرگ چین در لیست عجایب دهگانه جهان قرار می گیرد.

عجایب ده گانه زمین,عجایب ده گانه طبیعت,عجایب ده گانه معماری مدرن

۲. مجسمه مسیح نبی برزیل | Cristo Redentor Brasil

کشور بزریل با انواع مجسمه های غول پیکر و سنگیش در جهان شهرتی خاص به دست آورده. تندیس هایی که به گونه ای خیره کننده بر محیط دریا و سواحل بی نظیرش احاطه یافته و نمایی خیره کننده به این کشور بخشیده اند.

مجسمه سنگی مسیح نبی که با مهارتی باور نکردنی در طی سال های ۱۹۲۲ تا ۱۹۳۱ طراحی و بنا گردید. تندیس مسیح نبی در قرن نوزده میلادی به فهرست عجایب دهگانه جهان پیوست.

عجایب ده گانه زمین,عجایب ده گانه طبیعت,عجایب ده گانه معماری مدرن

۱. حمام های رومی وارنا | Roman Baths Varna

کشور انگلستان حمام هایی مشهور به نام رومی را در خود جای داده که قدمتشان به قرن ۱۹ میلادی بر می گردد.

حمام های رومی بر بناهای تخریب شده حمام های قرن ۶۶ میلادی دوباره ساخته شدند و امروزه به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری جهان به شمار می رود. سال ۲۰۰۵ سازمان یونیسف حمام ها را به لیست عجای دهگانه جهان افزود.

داخل فضای حمام را حوض های بزرگ پر آبی فرا گرفته که مسافران و بازدید کنندگان با قایق های کوچک می توانند به راحتی در آن به گشت و گذار بپردازند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا