رپورتاژگردشگری

آژانس های مسافرتی آنلاین و کمک به صنعت گردشگری

رشد تکنولوژی و راحت تر شدن مسافرت

با رشد تکنولوژی های مختلف یکی از مهم ترین حوزه هایی که به شدت دستخوش تغییر شد صنعت گردشگری بود. شروع تغییرات عمده در این صنعت و رشد روز افزون تعداد مسافرت ها تقریبا از سالهای 1980 به بعد آغاز شد، زمانی که با ورود وسایل حمل و نقل عمومی سریعتر و به صرفه تر، طی کردن مسافت های طولانی ممکن تر از گذشته شد. هواپیماها در این سالها هم از لحاظ سرعت، هم از لحاظ مسافت و هم از لحاظ تعداد مسافر پیشرفت قابل توجهی داشتند. مسیرهای هوایی جدید و متعدد ایجاد شد، دقت کنترل پروازها و هواپیمای بهبود پیدا کرد، فرودگاه های مدرن و مجهزتر ایجاد شدند و زمینه برای گسترش چشم گیر پروازهای داخلی و بین المللی فراهم شد. به طور مثال تا پیش از این اتفاقات برای پرواز از سنگاپور به لندن نیاز بود هواپیما حداقل در 4 فرودگاه توقف کرده و پس از سوختگیری مجدد پرواز به سمت لندن را ادامه دهد به شکلی که سفر هوایی بین این دو فرودگاه بیش از 3 روز زمان میبرد، در حالی که معمولا ظرفیت هوایپما نیز کمتر از 50 مسافر بود. اما هم اکنون با یک پرواز 14 ساعته با هواپیمای ایرباس بیش از 800 مسافر به راحتی بین این دو مقصد جابجا می شوند.

رشد روز افزون هتل و اقامتگاه ها

همچنین در این سالها صنعت هتلداری نیز با رشد خوبی روبرو شد و تعداد هتل های قابل دسترس افزایش یافت. در این صنعت هم علاوه بر رشد تعداد، شاهد ساخت هتل های زنجیره ای، هتل های ارزان، هتل های لوکس و … نیز بوده ایم که هر کدام برای گروهی از مسافرین مناسب است. امروزه هر کسی می تواند به راحتی هتل مد نظر خود را از میان انبوه گزینه های پیش رو انتخاب و رزرو کند.

تغییر سبک زندگی و تقاضای بیشتر سفر

در کنار این موضوع تغییر سبک زندگی مردم و تمایل بیشتر به سفر و جهانگردی باعث رونق صنعت شد. مردم در قرن 21 نسبت به قرن گذشته وقت آزاد و منابع مالی بسیار بهتری برای سفر دارند. به همین دلیل است که تعداد توریست های بین الملی در سطح دنیا از حدود 300 میلیون در سال 1980، چند سالی است که از مرز 1 میلیارد گذشته است.

رزرو آنلاین هتل و خرید اینترنتی بلیط هواپیما

اما شاید مهم ترین موضوعی که باعث رونق گردشگری در دنیا شده، رشد فناوری اطلاعات و همه گیر شدن اینترنت است. اگرچه شاید حدود 20 سال پیش رزرو هتل یا خرید بلیط هواپیما برای خیلی ها یک کار سخت، پیچیده و زمان بر بود ولی امروز به مدد سایت های رزرو آنلاین هتل و خرید بلیط هواپیما این امر به سهولت فراوانی ممکن شده است. دیگر نیاز نیست که برای سفر به استانبول یا سفر به تفلیس ترافیک را تحمل کرده، زمان بگذارید و به دفاتر آژانس های گردشگری بروید. در هر زمانی که مایل باشید می شود به راحتی و با چند کلیک بلیط هواپیمای خود را تهیه و هتل مورد نظر خود را رزرو کنید.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین سایت برای دانلود و تماشای آنلاین فیلم و سریال

بهترین سایت رزرو آنلاین,خرید اینترنتی بلیط هواپیما,خرید بلیط هواپیما,

توسعه آژانس های گردشگری آنلاین

توسعه ی آژانس های گردشگری آنلاین در کنار دسترسی آسان به اطلاعات گردشگری و راهنماهای سفر به مردم جرات و شجاعت بیشتری برای انتخاب مقاصد گردشگری متفاوت و جدید داده است. امروزه هر کسی به راحتی می تواند در مورد مقصدی که به آن سفر خواهد کرد اطلاعات کسب کرده و تمام جزئیات سفر را پیش از سفر تعیین کند. به طور مثال اگرچه تا قبل از سال 1980 بیش از 70 درصد مسافرت های دنیا به مقصد اروپا انجام میگرفت ولی با توسعه ی کشورهای دیگر و جریان بهتر اطلاعات این نسبت به شدت کاهش پیدا کرده و هم اکنون اروپا مقصد کمتر از 40 درصد مسافرت هاست و کشورهای جنوب شرق آسیا به یک رقیب جدی برای اروپا تبدیل شده اند. برآورد می شود که هم اکنون نزدیک به 40 درصد خرید بلیط هواپیما و 30 درصد از رزرو هتل ها در جهان از روش های آنلاین صورت میگیرد و پیش بینی می شود این ارقام تا 5 سال آینده به بیش از 70 درصد برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا