راهنمای سفر به هندرپورتاژگردشگری

در سفر به هند و باکو با این تفریحات آشنا شوید

خلاصه نوشته
  • تور هند، فرصتی را برای کسانی فراهم می آورد که می خواهند با یکی از غنی ترین فرهنگ های جهان آشنا شوند. سفر به هند مخصوصا برای ایرانیان می تواند جذابیت بسیاری داشته باشد، چرا که پیشینۀ مشترکی با هندیان دارند. برای سفر به هند لازم است تا نکاتی را در نظر گرفت تا سفر بهتری را تجربه کرد.

تور سفر به هند

شاید هیچ کشوری به اندازۀ هند، برای آنکه یک ایرانی به آن سفر کند جذاب نباشد. در فرهنگ جهانی ایران و هند را خواهر یکدیگر می دانند، چرا که در هزاران سال پیش مهاجرانی که به این دو سرزمین وارد شدند از یک قوم بودند. تور هند این امکان را برای شما فراهم می کند تا با یکی از غنی ترین فرهنگ های جهان آشنا شوید و مهم تر از آن بتوانید از فرهنگ مردمانی که روزگارانی را در گذشته در کنار آن ها زیسته بودید، دیدن کنید. هند به کشور هفتاد و دو ملت معروف است و در طول تاریخ خود شاهد هجوم اقوام متعددی بوده است. قرار گرفتن هند در میان دو امپراتوری بزرگ جهان یعنی چین و ایران باعث شده تا از هر دو فرهنگ، تأثیراتی را بپذیرد و در عین حال با هوش و ذکاوت مردمانش، فرهنگ خود را نیز حفظ کند و در ترکیب همۀ این فرهنگ ها با یکدیگر نمایشی زیبا را از آداب و رسوم پدید آورد.

تور هند سفر باتو ، و کشور هند سرزمین افسانه ها و قصه های زیبا، جادوها و ماوراء الطبیعه و خیالات و اوهام است. قرن ها در کتاب های مختلف از داستان های هندی نوشتند. از ایران، یونان و روم باستان تا امروز، هند هرگز جذابیت و مرموز بودن خود را برای گردشگران از دست نداده است. هند کشور رنگ ها و آواهاست. چشم و گوش در هند بیش از هر جای دیگری با مناظر و نغمه های خارق العاده آشنا می گردد. برای آنکه هند را ببینید و بشناسید باید سفر هند را تجربه کنید. سفری پر از هیجان، پر رمز و راز و پر از دیدنی های منحصر به فرد.

تور سفر به هند,سفر به باکو,سفر به هند,

هند و ایران

زبان شناسان از روی کتیبه هایی که در ایران و هند به دست آورده اند به این نتیجه رسیده اند که این دو قوم روزگاری از یک مبدا، سفر خود را آغاز کردند و در دو منطقۀ آباد جهان ساکن شدند. اما سکونت آن ها در این دو محل با یکدیگر تفاوت های بسیاری داشت. آریاییانی که به هند رفتند، آداب و رسوم خود را بهتر حفظ کردند. آن  ها خود را از اقوام محلی قبلی جدا می دانستند و حتی با در دست گرفتن قدرت آن ها را پست تر از خود قرار دادند و سیستم کاستی را برقرار ساختند که هزاران سال بر هند حکمفرما بود. ادیان هند هم در تقویت این سیستم عمل کردند و کار به جایی رسید که به دنیا آمدن در پست ترین طبقه مساوی با نجاست بود و مجازات کسانی بود که در زندگی خود کارهای ناشایستی انجام داده بودند و پس از مرگ دوباره در این طبقه متولد می شدند. اما در ایران آریاییان در مواجه به اقوام محلی، هنر و تمدن آن ها را پذیرفتند و خیلی زود خود نیز شبیه آن ها گشتند. زاویۀ ایجاد شده میان هند و ایران تا جایی پیش رفت که پس از چند قرن دیوها، یعنی خدایان اقوام آریایی برای هندیان همچنان مقدس و برای ایرانیان تبدیل به موجودات اهریمنی گشتند. با این حال هند در گذرگاه عقاید و افکار متفاوت قرار داشت و به زودی مجبور شد که این عقاید متنوع را از تبت در شمال، چین در شرق و ایران و اسلام در غرب خود بپذیرد. شبه جزیره هند از سه طرف با دریا همسایه است و بازرگانی و دریانوردی خود موجب آن شده است تا یک دید وسیع نسبت به فرهنگ های مختلف در میان هندیان رواج پیدا کند. تور باکو ارزان قیمت را در سایت ببینید و رزرو کنید.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین زمان سفر به برلین

به گزارش سفر باتو، هیچ جایی در دنیا نیست که به اندازۀ هند جاذبه های فرهنگی، اعم از معماری، جشن ها و خوراکی ها و ادیان داشته باشد. بتکده های هند مملو از طلا و جواهراتی است که گنجینه های افسانه ای هند را می سازد. بتکده هایی که هنوز هم از زیباترین و ثروتمندترین عبادتگاه های جهان شمرده می شوند.

تور سفر به هند,سفر به باکو,سفر به هند,

تور هند فرصتی برای بازدید از جهانی کوچک

هند دومین کشور پر جمعیت جهان است و بیشترین مسلک ها و ادیان هم در هند دیده می شود. در واقع به غیر از ادیان خاص بومیان آفریقایی، هیچ دین دیگری نیست که نتوان در هند آن را نیافت. با این حال بعد از آنکه هند تبدیل به یک کشور یکپارچه گردید، برخی از جشن های پرطرفدار آن در طول تاریخ مثل جشن رنگ ها تبدیل به جشن های ملی هند شدند و به شکل گسترده در سراسر هند برگزار می شوند. با این حال در طول سال با توجه به اینکه شما به کدام شهر سفر کنید، می توانید از دیدن جشن های مختلف لذت ببرید. هندیان به شدت به سنت های خود پای بندند و در برگزاری آن ها می کوشند.

اگر تصمیم دارید گردشگری در هند را تجربه کنید لازم است که نکاتی را در نظر بگیرید:

1- کشور هند جمعیت زیادی دارد برای همین در شهرها معمولا با ترافیک سنگین و ازدحام زیادی روبرو می شوید. جمعیت زیاد باعث شده تا تأمین امنیت هم به سختی ممکن باشد و دزدی های زیادی از گردشگران صورت می  گیرد برای همین بهتر است که اشیای باارزش همراه خود نداشته باشید و از حمل پول نقد هم خودداری کنید.

2- تعریف بهداشت در هند کاملا متفاوت از ایران است. اگر به هند سفر می کنید بی خیال پروتکل های بهداشتی تان شوید و سعی کنید از زیبایی های آن لذت ببرید. ولی نسبت به خوراکی و آشامیدنی ها حساس باشید تا سفر خوبی را تجربه کنید.

3- کشور هند، جاذبه های گردشگری بسیاری دارد. بهتر است به جای آنکه مدام از این شهر به آن شهر بپرید و با سرعت همه جا را ببینید، یکی، دو شهر را با دقت بیشتری بگردید و وقت بیشتری را برای بازدید از جاذبه های آن بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا