فرهنگ و هنر

10 تا از بهترین بازیگران تاریخ سینمای جهان

فهرست 10 نفره از برترین بازیگران تاریخ سینمای جهان

هر ساله فهرستی از 10 بازیگر برجسته ی سینمای دنیا توسط سایت سینه ریوو تهیه میشود. هدف این سایت انتخاب ستارگان مرد سینما تاریخ می باشد و افراد برگزیده توسط این سایت از مشهورترین بازیگران تاریخ سینما محسوب می شوند.

در این فهرست نام 5 نفر از ستاره های مدرن سینما و 5 نفر از ستاره های کلاسیک سینما را میتوان مشاهده کرد. براندو، پاچینو، نیکلسون، دونیرو، نیومن از بازیگران مدرن و کری گرانت، جیمزاستوارت، همفری بوگارت، هنری فاندا از بازیگران کلاسیک سینما می باشند که به عنوان 10 تا از برترین بازیگران تاریخ سینمای جهان انتخاب شده اند.
این سایت همچنین نام 10 بازیگر دیگر از بازیگران برتر سینما را به عنوان ده نفر دوم در لیستی قرار داده است و معتقد است این بازیگران نیز شایستگی و قابلیت آن را دارند که جز بهترین بازیگران تاریخ سینمای دنیا عنوان شوند و در پایان مقاله از آن ها یاد می شود.

برترین بازیگران تاریخ سینما,برترین بازیگران تاریخ سینمای جهان,بزرگترین بازیگران تاریخ سینما,

1. مارلون براندو (1924-2004) | Marlon Brando

مارلون براندو با اعتماد به نفس فوق العاده اش بدون شک بهترین بازیگر تاریخ سینمای دنیا می باشد. او با درخشش در فیلم های اتوبوسی به نام هوس، زنده باد زاپاتا و در بارانداز در دهه های 40 و50 و فیلم پدر خوانده در دهه ی 70 به یک چهره شناخته شده و مشهور دنیای سینما تبدیل شد. همانطور که مشاهده می کنید این اسطوره بزرگ فیلم های سینمایی بزرگی را در کارنامه خود ندارد اما حضور پر قدرتش در همین چند فیلم موجب شده است که بر بازیگران نسل آینده تاثیروحشتناکی داشته باشد و آنها را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. او به سبب دغدغه های سیاسی و اقتصادی که داشت نتوانست در فیلم های زیادی حضور داشته باشد اما با همین چند اثربی نظیر استعداد بازیگری اش را به رخ همگان کشید.

• معروف ترین فیلم های او: اتوبوسی به نام هوس، در بارانداز، پدر خوانده
• سایر فیلم های برجسته بازیگر: زنده باد زاپاتا، شیرهای جوان، آخرین تانگو در پاریس، وحشی

بهترین بازیگر تاریخ سینمای جهان,بهترین بازیگران تاریخ سینما جهان,بهترین بازیگران تاریخ سینمای جهان,

2. آلپاچینو (1940) | Al Pacino

آلپاچینو یکی از بهترین بازیگران دهه ی 70 می باشد که شهرت فراوانی دارد و یکی از بزرگترین بازیگران تاریخ سینما می باشد. این بازیگر نیویورکی با چهره جذاب و روشنفکرانه ای که دارد با حضور در فیلم پدر خوانده معروف شد و پس از آن با حضور در فیلم های بعد از ظهر سگی، سرپیکو، مترسک و پدرخوانده دو توانست شهرتی جهانی پیدا کند و به چهره ای محبوب تبدیل شود. وی مدتی را به جهت مصرف مشروبات الکلی که داشت کمتر به فعالیت های هنری پرداخت اما در دهه ی 90 با حضور قدرتمند در فیلم ها مخمصه و بوی خوش زن توانست مجددا شهرت و محبوبیت سابق را به دست آورد و بازگشتی شگفت انگیز داشت.

• معروف ترین فیلم های او: صورت زخمی، بعدازظهر سگی، پدرخوانده
• سایر فیلم های برجسته بازیگر: سرپیکو، مخمصه، نفوذی، پدرخوانده 2

بهترین بازیگران مرد تاریخ سینما,برترین بازیگران تاریخ سینما,برترین بازیگران تاریخ سینمای جهان,

3. جک نیکلسون (1937) | Jack Nicholson

چهره دوست داشتنی و دلربای او باعث شده است که به راحتی مسیر پیشرفت و موفقیت در سینما را طی کند و به یکی از برترین بازیگران تاریخ سینمای جهان مبدل شود. می توان گفت او هرگز زیبایی خاصی ندارد و چهره ی او از معصومیت خاصی برخوردار نیست اما به گونه ای است که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند به طوری که نمی توان بی تفاوت از کنارش گذشت.
او در دهه 70 توانست به خوبی بدرخشد، هنرنمایی فوق االعاده او موجب شد که صنعت سینما دچار تحولی بزرگ و بی نظیر شود. جک نیکلسون با نبوغ و استعداد بی نظیرش اش با حضور در هر فیلمی قطعا بخش قابل توجه ای از جذابیت فیلم را به خود اختصاص می دهد و با سبک عجیبی که در بازی های خود استفاده می کند تماشاگر را کاملا تحت تاثیر قرار داده و به تفکر وا میدارد. جک نیکلسون با حضور پر قدرت و خیره کننده ای که داشت همچنان از محبوبیت اولیه خود برخوردار است و از قطب های اصلی هالیوود محسوب می شود.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین سایت برای دانلود و تماشای آنلاین فیلم و سریال

• معروف ترین فیلم های او: تلالو، محله چینی ها، دیوانه از قفس پرید
• سایر فیلم های برجسته بازیگر: پستچی دوباره زنگ می زند، پتمن، چند قطعه آسان، بهترین شکل ممکن

بزرگترین بازیگران تاریخ سینما,بهترین بازیگر تاریخ سینمای جهان,بهترین بازیگران تاریخ سینما جهان,

4.رابرت دنیرو (1943) | Robert De Niro

این بازیگر محبوب ایتالیایی با حضور درخشان در مجموعه فیلم های اسکورسیزی توانست به چهره ای معروف تبدیل شود و یکی از بهترین بازیگران تاریخ سینما جهان به حساب می آید. او همچنین با نقش آفرینی در فیلم پدر خوانده به عنوان شخصیت دن کورلئونه موفق شد به خوبی استعداد های خودش را به نمایش بگذارد. مهارت عجیب او در اجرای خشم مهار نشده، شورش های غیر منتظره و هیجانات احساسی او را به یک بازیگر دوست داشتنی و برجسته اسکوریزی تبدیل نموده است.
رابرت دنیرو در دهه 90 تصمیم گرفت که از با حضور در فیلم های کمدی استعداد طنزپردازی و کمیک خود را به تصویر بکشد. این بازیگر معاصر دارای قدرت بی نظیری در جلب نظر تماشاگران می باشد اما مدتی است که حضورش کمرنگ شده است.

• معروف ترین فیلم های او: راننده تاکسی، پدرخوانده2، گاو خشمگین
• سایر فیلم های برجسته بازیگر:روزی روزگاری آمریکا، مخمصه، سلطان کمدی، کازینو

بهترین بازیگران تاریخ سینمای جهان,بهترین بازیگران مرد تاریخ سینما,برترین بازیگران تاریخ سینما,

5. پل نیومن (1925-2008) | Paul Newman

او فعالیت هنری جدی خود را از دهه ی 50 با نقش آفرینی به جای جیمز دین آغاز نمود و نقش یک پسر احساساتی و گوشه گیر و ناراضی را ایفا می کرد اما در همین نقش توانست استعدادهای خود را به سرعت نمایان کند، به طوری که به همگان فهماند که دارای مهارت و استعدادهای بسیار بالاتری در عرصه بازیگری می باشد.
او با درخشش فوق العاده در نقش هایش توانست به یکی از بازیگران کلاسیک و بهترین بازیگران تاریخ سینمای جهان تبدیل شود که هر بیننده ای با مشاهده فیلم هایش لبخندی در چهره خود احساس می کند. درخشش این بازیگر در دهه ی 60 به اوج خود رسید اما پس از آن در دهه ی 70 و 80 از شهرت و محبوبیت اولیه برخوردار نبود.

• معروف ترین فیلم های او:بیلیاردباز، لوک خوش دست، گربه روی شیروانی داغ
• سایر فیلم های برجسته بازیگر: مرد، نیش، هاد، بوچ کسیدی و ساندنس کید

برترین بازیگران تاریخ سینمای جهان,بزرگترین بازیگران تاریخ سینما,بهترین بازیگر تاریخ سینمای جهان,

6. کری گرانت (1904-1986) | Cary Grant

کری گرانت نماد یک بازیگر هالیوود واقعی می باشد زیرا در نقش های او به خوبی می توان طنز، جذابیت ظاهری، مدیریت زمان و مهارت های بی نظیر دیگری را به خوبی احساس نمود. وی که فعالیت هنری خود را از اوایل دهه ی 30 آغاز نمود توانست چیزی حدود 4 دهه بازیگر ستاره سینما باشد و در کارنامه ی او همکاری با کارگردان های برجسته ای دیده می شود. او استاد فیلم های کمدی بود و از سبک خاصی در ایفای نقش های خود استفاده می کرد.
کری گرانت همچنین توانست در فیلم های درام نیز به خوبی به درخشد و توانایی های خود را نشان دهد. بازیگران معروفی مانند جورج کولنی و تام هنکس کاملا تحت تاثیر سبک بازی این ستاره سینما می باشند. کری گرانت با وجود تمام استعداد ها و شهرتی که داشت هرگز تمایلی به اسکار نداشت.

• معروف ترین فیلم های او: شمال از شمال غربی، بدنام، نگهداری از بیبی، معما
• سایر فیلم های برجسته بازیگر: فقط فرشته ها بال دارند، حقیقت تاسفبار، ماجرای به یادماندنی

بهترین بازیگران تاریخ سینما جهان,بهترین بازیگران تاریخ سینمای جهان,بهترین بازیگران مرد تاریخ سینما,

7. جیمز استوارت (1908-1997) | James Stewart

جیمز استوارت بازیگربا اخلاق سینما پس از کری گرانت پا به عرصه بازیگری گذاشت و نزدیک به چهل سال با بیشترین قدرت و مهارت در سینما ایفای نقش نمود و آثار بی نظیری را خلق نمود. او به سبب داشتن استایل جذاب و قامت بلندش نظر تماشاگر را به خوبی جلب می کرد اما چهره او مطابق استانداردهای امریکایی نبود.
در کارنامه او حضور در فیلم های سینمایی بسیاری به چشم می خورد و بیشتر در قالب شخصیتی اخلاق گرا، رمانتیک و احساسی همراه با طنز ایفای نقش می کند. او به خاطر مهارت ها و توانایی بی نظیرش توانست در تمامی فیلم هایی که حضور داشته است به خوبی در نقش خود ظاهر شود و به چهره ای معروف تبدیل گردد.

این مطلب را از دست ندهید
10 نویسنده مشهور دنیا را بیشتر بشناسید

• معروف ترین فیلم های او: چه زندگی شگفتی، مغازه سر نبش، پنجره عقبی، سرگیجه
• سایر فیلم های برجسته بازیگر: داستان فیلا دلفیا، آقای اسمیت به واشنگتن می رود، مردی که لیبرتی والانس را کشت.

برترین بازیگران تاریخ سینما,برترین بازیگران تاریخ سینمای جهان,بزرگترین بازیگران تاریخ سینما,

8. همفری بوگارت (1899-1957) | Humphrey Bogart

همفری بوگارت فعالیت خود را با سینمای گانگلستری در دهه ی 30 آغاز نمود و در فیلم های زیادی ایفای نقش کرد و پس از آن در دوره ای که سینمای سیاه پیشرفت نمود و به اوج خود رسید، توانست به یکی از چهره های اصلی و برجسته این سینما و بهترین بازیگر تاریخ سینمای جهان تبدیل شود.
او نمادی از بد اندیشی، آزادی اخلاقی می باشد که زبانی تند و گزنده دارد و به عنوان یکی از شمایل سینما محسوب می شود. او به قدری واقعی در نقش های خود ظاهر می شود که تشخیص توانایی های او دشوار است به طوری که نمی توان خود حقیقی او را شناخت. همفری بوگات درسن 58 سالگی از دنیا رفت و زندگی هنری این بازیگر خاتمه یافت.

• معروف ترین فیلم های او:کازابلانکا، خوب ابدی، شاهین مالت، در مکانی خلوت
• سایر فیلم های برجسته بازیگر:داشتن و نداشتن، گنج های سی یرا مادره، قایق آفریکن کویین

بهترین بازیگر تاریخ سینمای جهان,بهترین بازیگران تاریخ سینما جهان,بهترین بازیگران تاریخ سینمای جهان,

9. گری کوپر (1901-1961) | Gary Cooper

او یکی از ستاره های سینمای صامت در سه دهه متوالی 30 و 40 و 50 می باشد. وی برخلاف چهره متینی که دارد دارای شخصیتی با بازی گوشی های کودکانه می باشد و می توان این خامی را کاملا در کارهایش حس کرد اما این موضوع باعث نشده است که گری کوپر به جایگاه ویژه ی خود به عنوان ستاره محبوب سینمای آمریکا دست نیابد.
ظاهر کوپر همیشه همراه با حس و نیروی خاصی بود که نشان از سلامت روان وی بود اما او توانست در فیلم های دهه ی 50 خود استرس و ناپایداری را درنقش های خود به تصویر بکشد که برخلاف خود واقعیش بود، این موضوع نشان دهنده به کمال رسیدن استعداد های بازیگری وی می باشد.

• معروف ترین فیلم های او: ماجرای نیمروز، عشق در بعدظهر، گروهبان یورک، مردی از غرب
• سایر فیلم های برجسته بازیگر: زنگ ها برای که به صدا در می آیند، آقای دیدز به شهر می رود.

بهترین بازیگران مرد تاریخ سینما,برترین بازیگران تاریخ سینما,برترین بازیگران تاریخ سینمای جهان,

10.هنری فاندا (1905-1982) | Henry Fonda

یکی از بهترین بازیگران سینمای امریکا در دهه 30 که دارای قامتی بلند بود هنری فاندا نام داشت که به چهره ای معروف تبدیل شد. او در مدت 46 ساله فعالیت هنری خود در فیلم های کمدی زیادی بازی کرد و همچنین به سبب رمانتیسم ویکتوریایی که در حالت چهره ی او وجود داشت مورد توجه کارگردانان بسیاری قرارگرفت.
فیلم برکه طلایی آخرین فیلمی بود که هنری فندا در سال 1981 در آن ایفای نقش کرد و موفق شد برای حضور در این فیلم اسکار بگیرد. او مدتی مشغول هنرنمایی در عرصه تائتر بود و با این هدف سینما را به طور موقت رها نمود.

• معروف ترین فیلم های او: لیدی ایو، کلمنتاین عزیزم، مرد خشمگین
• سایر فیلم های برجسته بازیگر: آقای لیکلن جوان، روزی روزگاری در غرب، تنها یکبار زندگی می کنی

لیست دوم بهترین بازیگران تاریخ سینمای جهان:

  • مارچلو ماسترویانی | Marcello Mastroianni
  • جان وین | John Wayne
  • گریگوری پک | Gregory Peck
  • اسپنسر تریسی | Spencer Tracy
  • ژان گابن | Jean Gabin
  • برت لنکستر | Burt Lancaster
  • الک گینس | Alec Guinness
  • جیمز دین | James Dean
  • تام هنکس | Tom Hanks
  • دانیل دی لوییس | Daniel Day-Lewis

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا