فرهنگ و هنر

10 تا از پرفروش ترین فیلم های جهان تا امروز

پرفروش فیلم تاریخ سینمای جهان کدام است؟

هنگامی که فیلم ها به شدت بسیار مورد توجه و استقبال قرار بگیرند فروش خوبی در گیشه به دست خواهند آورد که البته این موفقیت را مدیون دیده شدن و استقبال بی نظیر افراد هستند. معمولا زمانی که فیلم های جدید تر و موفق تر عرضه می شود رتبه این فیلم ها تغییر می کند.
موفقیت این نوع فیلم ها و فروش بالای آن ها متاثر از ژانر های فانتزی، تخیلی و اکشن است که تقریبا همه آن ها به دو دهه اخیر باز می گردد. بی شک کیفیت و پیشرفت صنعت سینما در رشته های سخت افزاری و فیلم برداری متنوع، و پیشرفت دوربین ها و لنز های قوی در این موفقیت تاثیر زیادی دارد. همچنین اتفاقات مثبتی که در زمینه نمایش و توزیع فیلم ها رخ داد نیز باعث استقبال بیشتر بینندگان شد.
نکته ی دیگر گسترده شدن سینمای کمیک یا مارول است که ایده ها و فیلم نامه ها از کتاب های مصور با شخصیت های فوق قدرت بشری می آید. قهرمان های این نوع فیلم ها با توانایی انجام هر کاری که از عهده بشر خارج است طرفداران زیادی پیدا کرده است. به عبارتی فیلم هایی با زمینه سورئال مخاطبان را بیشتر به سمت سینما کشانده است. ما در این مقاله قصد داریم 10 فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان به جز انیمیشن ها را به شما معرفی کنیم. و شما می توانید در بهترین سایت های دانلود فیلم ایران دنبالشان کنید.

10 فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان,ده فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان,فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان,

1. انتقام‌جویان: پایان بازی | Avengers: Endgame

یک فیلم آمریکایی در ژانر ابرقهرمانی به کارگردانی برادران روسو است و پرفروش ترین فیلم های جهان تا به امروز می باشد. این فیلم به استناد شخصیت‌ های ابر قهرمانی شرکت مارول کامیکس بر روی گیشه رفته است. فیلم پایان بازی توسط شرکت مارول استودیوز تهیه و توسط استودیو سینمایی والت دیزنی منشر گشته است. این فیلم ادامه انتقام‌جویان: جنگ ابدیت (۲۰۱۸) و همچنین ادامه فیلم‌ های انتقام‌جویان مارول 2012 تا 2015 می‌ باشد که فروشی بالغ بر 2 میلیاردو هشتصد میلیون دلار داشته است.

پرفروش ترين فيلم هاي جهان,پرفروش ترین فیلم های جهان تا به امروز,پرفروش فیلم تاریخ سینما جهان,

2. آواتار | Avatar

ایده ساخت “آواتار” از سال 1994 به ذهن کامرون رسیده بود و قصد اجرایی کردن آن را پس از فیلم “تایتانیک” داشت اما نبود تکنولوژی های مورد نیاز ساخت فیلم باعث عقب افتادن تاریخ ساخت آن شد. این فیلم با ریسک پذیری بالایی استارت خورد. این را می توانیم از بودجه و هزینه ای که برای آن شد بفهمیم، آواتار یکی از پرفروشترین فیلم های تاریخ سینما جهان است.
بر اساس آماری که از این فیلم گرفته شد، بودجه ای 280 تا 310 میلیون دلار برای ساخت آواتار هزینه شده و اگر با 150 میلیون دلاری که خرج هزینه تبلیغات شده جمع ببندیم به حدودا نیم میلیون دلار می رسیم. گرچه امروزه با توجه به فروش 2.7 میلیارد دلاری فیلم این رقم منطقی است اما کارگردان در آن زمان ریسک بسیار بالایی کرده است. دو بازیگر اصلی فیلم زویی سالدانا و سم ورتینگتون هستند و داستان در آینده دور و روی سیاره دیگری رخ می دهد.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از پرفروش ترین فیلم های ایرانی سال 98 - پارت دوم

پرفروشترین فیلم تاریخ سینما جهان,10 فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان,ده فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان,

3. تایتانیک | Titanic

فیلم تایتانیک ساخته جیمز کامرون دومین فیلم در فهرست ده فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان است. تایتانیک از آن دست فیلم هایی بود که توانست فروشی بالای 2.2 میلیارد دلار به دست آورد و از رکورد داران مراسم اسکار باشد. “همه چیز درباره ایو” فیلم رکورد دار قبلی در مراسم اسکار بود که در آخر مراسم تایتانیک با دریافت 11 اسکار از آن پیشی گرفت. داستان تایتانیک روایتی عاشقانه را در بستر یک رویداد دلخراش تاریخی به تصویر می کشد و نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی به عهده خود جیمز کامرون بود.

فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان,پرفروش ترين فيلم هاي جهان,پرفروش ترین فیلم های جهان تا به امروز,

4. جنگ ستارگان: نیرو بر می خیزد | Star Wars: The Force Awakens

سومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان با فروشی بالای 2 میلیارد دلار جنگ ستارگان است که در بین هواداران خود شوری به پا کرد. بازیگران قدیمی این فیلم از جمله هریسون فورد، مارک همیل و کری فیشر در کنار بازیگران تازه وارد مانند دیزی ریدلی و جان بویگا در این حماسه فضایی شوری جدید به پا کردند و طرف داران خود را پای این فیلم میخکوب کردند.

پرفروش فیلم تاریخ سینما جهان,پرفروشترین فیلم تاریخ سینما جهان,10 فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان,

5. دنیای ژوراسیک | Jurassic World

این فیلم چهارمین فیلم از سری “پارک ژوراسیک” است که اکران آن در سال 2015 بوده است و خیلی زود توانست یکی از عنوان های داغ گیشه جهانی را تصاحب نماید. دنیای ژوراسیک در هفته اول اکران از مرز فروش 500 میلیون دلار عبور کرد ولی با گذشت چند هفته نتوانست مانند قبل بفروشد و افت کرد. در نهایت با رقمی بیش از یک میلیارد و 600 میلیون دلار به فروش خود خاتمه داد. داستان فیلم در حواشی فیلم پارک ژوراسیک است و بهتر است بعد از آن تماشا شود. 22 سال پس از پارک ژوراسیک حوادثی رخ می دهد که کریس پرت و برایس دالاس هاوارد در آن بازی می کنند.

ده فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان,فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان,پرفروش ترين فيلم هاي جهان,

6. انتقام جویان مارول | Marvel’s The Avengers

انتقام جویان مارول پنجمین منتخب این 10 فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان است. مارول در این فیلم از ابر قهرمان های بسیاری استفاده کرد تا فضایی جذاب برای میخکوب کردن مخاطب بیافریند. رابرت داونی جونیور، کریس همسورث، مارک روفالو، کریس اوانز و اسکارلت جوهانسون در نقش های مرد آهنی، ثور، هالک، کاپیتان آمریکا و بیوه سیاه نقش آفرینی کردند. انتقام جویان توانست به فروشی یک و نیم میلیارد دلاری برسد.

پرفروش ترین فیلم های جهان تا به امروز,پرفروش فیلم تاریخ سینما جهان,پرفروشترین فیلم تاریخ سینما جهان,

7. سریع و خشمگین 7 | 7 Furious

سریع و خشمگین یک فیلم اکشن از جیمز وان می باشد که در سال 2015 اکران شد و فروشی 1.516 میلیارد دلاری داشت. در این فیلم شاهد نقش آفرینی های جذاب وین دیزل، دیان جانسون و میشل رودریگز هستیم.

10 فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان,ده فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان,فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان,

8. انتقام جویان: عصر الترون | Avengers: Age of Ultron

این فیلم اکشن که فروش بسیار بالایی در گیشه داشت از پر مخاطب ترین فیلم های تاریخ سینما بود. اکران آن در سال 2015 بود و رقم فروش آن به 1.405 میلیارد دلاری رسید. رابرت داونی جی آر، اسکارلت جوهانسون، مارک روفالو و کریس همسورث از بازیگران این مجموعه بودند.

این مطلب را از دست ندهید
10 بازیگر زن ثروتمند جهان در سال 2021 + عکس بازیگران

پرفروش ترين فيلم هاي جهان,پرفروش ترین فیلم های جهان تا به امروز,پرفروش فیلم تاریخ سینما جهان,

9. هری پاتر و یادگاران مرگ. قسمت دوم | Harry Potter and the Deathly Hallows Part

این فیلم که پرفروش فیلم تاریخ سینما جهان در سال 2011 بود هنگام اکران با استقبال بی نظیری رو به رو شد. این سینمایی، فیلم پایانی هری پاتر است و با بازی کسانی چون دنیل ردکلیف، روپرت گرینت و اما واتسون هر بیننده علاقه مند به این ژانر را میخ کوب می کند. فروش فیلم در سال 2011 و در هنگام اکران به 1.341 میلیار دلاری رسید. هری پاتر قدیسان مرگ بار_قسمت دوم، جزو 250 فیلم برتر تاریخ سینما از نظر کاربران سایت معتبر “آی ام دی بی” می باشد.

پرفروشترین فیلم تاریخ سینما جهان,10 فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان,ده فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان,

10. مرد آهنی 3 | Iron Man 3

مرد آهنی 3 یکی از سه گانه های رابرت داونی جی آر است. که در سال 2013 به روی پرده رفت و در گیشه موفقیت زیادی به دست آورد. فروش آن چیزی نزدیک به مبلغ 1.215.439.994 دلار شد. مرد آهنی 3 پس از پایان فیلم برداری سه بعدی شد. 14 آوریل 2013 فرش قرمز این اثر در پاریس برگزار شد و 25 آوریل به صورت جهانی و در 3 مه 2013 در ایالات متحده اکران و به روی پرده رفت. حتما برای شما هم این حجم از شوق تاثیر گذار بوده است به همین خاطر پیشنهاد می شود در دیدن آن تعلل نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا