فرهنگ و هنر

10 تا از بهترین رزمی کاران تاریخ سینمای جهان

خلاصه نوشته
  • بدون شک اولین چیزی که با شنیدن فیلم و سریال های رزمی به ذهن تان خطور می کند، کسی نیست جزء بروسلی یا جکی چان! این دو شخصیت جزء بهترین رزمی کاران سینمای جهان هستند و در میان دوست داران فیلم ها و حرفه های ورزشی رزمی، طرفداران بسیاری دارند!

بهترین فیلمهای رزمی تاریخ سینما جهان

اسطوره تکرار نشدنی ورزش های رزمی در دنیای سینما و تلویزیون، بدون اغراق بروسلی بزرگ و تواناست که می توان او را محبوب ترین و پرطرفدار ترین رزمی کار دنیا نامید.

بروسلی با متحول کردن فنون رزمی، توانست آن را به تکامل برساند او ابتدا با ورزش وینگ چون زیر نظر استاد ایپ من شروع کرد و در ادامه با ورودش به آمریکا سبک خاص خودش را با نام “جان فن کونگ فو” پایه گذاری کرد و معتقد بود ورزش های رزمی همگی از یک ریشه و بنیان نشات می گیرند و تمامی آن ها در جهت تکامل یکدیگر باید عمل نمایند و همواره به تمام اساتید هنرهای رزمی توصیه می کرد برای تعالی و تکامل فنون خود باید با یکدیگر تعامل و تبادل فن داشته باشند. از این رو بروس در نظر اساتید ورزش های رزمی هم دوره خود زیاد محبوب نبود اما همچنان به تلاش ادامه می داد تا در نهایت توانست سبک کامل و نسبتا بدون نقص جیت کان دو را به نام خود ثبت نماید!

جیت کان دو در واقع ترکیبی از ووشو و برخی از ورزش های رزمی کشورهای غربی بود که بروس به خوبی توانست آن ها را به بهترین نحو تکامل بخشد. بعد از بروسلی افراد بسیار دیگری پای انواع ورزش های رزمی را به سینما باز کردند و از آنجا که این ژانر از سینما مخاطبان فراوانی را به خود جذب نموده، کارگردانان سینما نیز از ساخت این سبک فیلم ها بسیار استقبال کردند.

رزمی کاران زیادی توانستند بر پرده سینما بدرخشند و محبوبیت زیادی را کسب کنند و در این میان نیز بانوان رزمی کار زیادی به عرصه فیلم های رزمی ورود پیدا کردند اگر چه همچون مردان موفقیت چشمگیری کسب نکردند اما با ورود زنان رزمی کار جرات و جسارت حضور زنان در اجتماع هم افزایش یافت و نوع نگرش سینما به زنان تا حدودی تغییر یافت.

بسیاری از رزمی کاران موفق از گذشته تا به حال پا به عرصه فیلم و سریال نهاده اند، اگرچه نتوانتسند شهرت و محبوبیتی همچون بروسلی کسب کنند اما آن ها نیز به سهم خود دنیای سینمای رزمی را متحول نمودند.

در ابتدای راه، تمام فیلم های رزمی از جدیت خاص خود برخوردار بودند اما با گذشت زمان و مرگ بروسلی و ورود رزمی کاران متعدد به عرصه سینما موضوعات فیلم ها دستخوش تغییر شد و برخی از آنان مانند جکی چان با ساختار شکنی پای طنز را به سینمای رزمی باز کردند که با گذشت زمان این ژانر از سینمای رزمی محبوبیت فراوانی بدست آورد.

از این رو ما قصد داریم به معرفی 10 نفر از بهترین رزمی کاران سینمای جهان که فعالیت های پر رنگی در این عرصه داشته اند بپردازیم، در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین بازیگر رزمی کار,بهترین بازیگر رزمی کار جهان,بهترین بازیگران رزمی کار دنیا,

10. جت لی در رشته ووشو

Jet Li

لی لیان جی یا همان جت لی از بهترین رزمی کاران تاریخ جهان سینما است که در سال 1963 در پایتخت چین یعنی شهر زیبای پکن متولد شد او از سن 8 سالگی شروع به آموزش ورزش ووشو در مدرسه هنرهای رزمی کرد و با تلاش فراوان توانست در سن 12 سالگی به تیم ملی ووشو چین راه یابد و 5 دوره متوالی مقام قهرمانی مسابقات ملی ووشو را کسب کند. اما متاسفانه بر اثر آسیب دیدگی از ناحیه زانو دیگر قادر به همراهی تیم ملی کشورش نشد!

بهترین رزمی کاران تاریخ سینما,بهترین رزمی کاران جهان,بهترین رزمی کاران سینما,

بعد از گذشت چند سال و با طی دوره های درمانی دوباره تمرینات خود را از سر گرفت و با آشنایی او با یکی از کارگردانان چینی به نام چانگ هسین ین پا به عرصه بازیگری گذاشت و خیلی زود توانست بینندگان فیلم هایش را مجذوب حرکات سریع و چابکی خود کند.

همین امر او را به یکی از بهترین بازیگران رزمی کار دنیا تبدیل نمود، از شناخته شده ترین فیلم های او می توان به  مشت افسانه ایی، اسلحه مرگبار، بوسه اژدها، پادشاهی ممنوعه، و مجموعه سه قسمتی بی مصرف ها اشاره کرد. جت لی خیلی سریع توانست جایگاه بالایی در بین هنرپیشگان رزمی پیدا کند.

درست است که او در طی سال های اخیر بسیار کم کار شده اما هنوز  هم به عنوان یکی از برترین رزمی کاران سینمای هالیوود خودنمایی می کند.

بهترین رزمی کاران سینمای جهان,بهترین فیلمهای رزمی تاریخ سینما جهان,قویترین رزمی کار تاریخ جهان,

9. استیون سیگال در رشته آیکیدو /کنجوتسو

Steven Seagal

استیون فردریک سیگال یکی دیگر از بهترین رزمی کاران سینما است که در سال 1952 در ایالت میشیگان آمریکا متولد شد او اولین حضور خود را در سینما در سن هفت سالگی تجربه کرد از همان کودکی به ورزش های رزمی علاقه زیادی داشت.

او در دوران دبیرستان با استادان نام آوری همچون آیکیدو و استاد کوبایاشی آشنا شد و در کنار آموزش هنرهای رزمی با فرهنگ کهن آسیایی بخصوص ژاپن آشنایی کامل پیدا کرد. استیون پس از اتمام دوران تحصیل خود به ژاپن مهاجرت کرد و پس از فراگیری کامل فنون رزمی دوباره به آمریکا بازگشت.

بهترین بازیگر رزمی کار,بهترین بازیگر رزمی کار جهان,بهترین بازیگران رزمی کار دنیا,

اولین حضور حرفه ای او در سینما با فیلم فراتراز قانون بود و به سرعت مورد توجه کارگردانان هالیوود قرار گرفت چون در فیلم هایش از بدل کار استفاده نمی کرد و تمام کارهای سخت و برخوردهای رزمی در فیلمش را خودش انجام می داد.

علاوه بر آن دست مزد بالایی می گرفت. او فیلم های موفق زیادی همچون در جست جوی عدالت، تحت محاصره، میهن پرست، آتش زیرخاکستر، بیگانه، به سوی خورشید، و ده ها فیلم دیگر را در کارنامه کاری خود دارد در سال های اخیر در بیشتر فیلم هایش به جای انجام حرکات رزمی دست به اسلحه شده اما هنوز هم محبوب هوادارانش می باشد.

بهترین رزمی کاران تاریخ سینما,بهترین رزمی کاران جهان,بهترین رزمی کاران سینما,

8. دلف لاندگرن در رشته کیوکوشین /کاراته سبک گوجوریو

Dolph Lundgren

هانس دلف لاندگرن متولد سال 1957 بوده و در شهر استهکلم به دنیا آمده است. او اصالتی سوئدی دارد و از سن هفت سالگی به آموزش ورزش جودو و کاراته پرداخت و تحصیلات خود را در رشته ی مهندسی شیمی ادامه داد.

زمانی که دانشجو بود به شغل بادیگاردی روی آورد و مدتی به عنوان بادیگارد یکی از خوانندگان جاماییکایی به نام گریس جونز مشغول به کار شد و به تشویق او به نیویورک آمد و به حرفه مدلینگ مشغول شد و به خاطر جذابیت زیادی که داشت، کم کم مورد توجه کارگردانان قرار گرفت!

بهترین رزمی کاران سینمای جهان,بهترین فیلمهای رزمی تاریخ سینما جهان,قویترین رزمی کار تاریخ جهان,

اولین حضور دلف لاندگرن در فیلم راکی 4 به عنوان نقش مقابل سیلوستر استالونه بود و بعدها در فیلم های بسیاری همچون سرباز جهانی، تیرانداز، جریمه، پل اژدها، مکانیک و بسیاری از فیلم های دیگر با هنرپیشگان محبوبی همچون ژان کلود ون دام و کیانوریوز همبازی شد.

این مطلب را از دست ندهید
10 فیلم عالی زیبا از چگونگی تولد عشق

او به زبان های سوئدی، انگلیسی، فرانسوی، ژاپنی و اسپانیایی مسلط است. دلف به خاطر بدن تنومند و عضلانی که داشت به راحتی می توانست از پس نقش های اکشن بربیاید و جایگاه خود را دربین هواداران فیلم های رزمی و اکشن پیدا کند اگر چه او این روزها بسیار کم کار شده اما هنوز جزء بهترین رزمی کاران سینمای جهان شناخته می شود.

بهترین بازیگر رزمی کار,بهترین بازیگر رزمی کار جهان,بهترین بازیگران رزمی کار دنیا,

7-جیمی وانگ یو بدون هیچگونه حرفه خاصی!

Wang Yu

جیمی وانگ یو متولد سال 1943 در شانگهای چین است البته اصالتی تایوانی دارد. اگر چه برخی او را کاراته کار می دانند اما در واقع وانگ هرگز هیچ رشته رزمی را به صورت جدی دنبال نکرده است!

ولی در لیست افتخاراتش قهرمانی شنا را در سال های نوجوانیش دارد و چون همیشه از اندامی ورزیده و کاملا مردانه برخوردار بوده و از آنجا که حس بازیگری او از توان رزمیش برتر بود می توانست به راحتی نقش های رزمی را ایفا کند.

یکی از نقش های درخشانش جیمی وانگ فیلم شمشیر زن یک دست بود که بسیار مورد توجه سینماگران واقع شد.

بهترین رزمی کاران تاریخ سینما,بهترین رزمی کاران جهان,بهترین رزمی کاران سینما,

از جمله فیلم های برجسته او می توان به همیشه اژدها، نیروی حمله زد، شمشیر زن یک دست، و علائم خشم اشاره کرد. جیمی در زمان بازیگریش ستاره بی رقیب سینما در رزمی بود تا زمانی که بروسلی پا به عرصه بازیگری گذاشت.

ورود بروس برابر شد با افول این ستاره سینما اما همچنان به عنوان بازیگر نقش دوم در کنار بروسلی در برخی از فیلم هایش ایفای نقش می کرد. این ستاره رزمی کار در طی دوران فعالیتش نزدیک به 100 فیلم بازی کرد و چند بارهم نامزد دریافت جوایز از سوی سازمان سینمایی چین و تایوان شد.

بهترین رزمی کاران سینمای جهان,بهترین فیلمهای رزمی تاریخ سینما جهان,قویترین رزمی کار تاریخ جهان,

6. وسلی اسنایپس در رشته تکواندو / شوتوکان کاراته

Wesley Snipes

وسلی ترنت اسنایپس متولد 1962 فلوریدای آمریکاست او بازیگر و رزمی کار سیاه پوست و موفق هالیوود است.

توانایی های وسلی در عرصه بازیگری آنقدر زیاد بود که می تواند در فیلم های متنوعی چه اکشن و رزمی و چه طنز و یا حتی فیلم هایی سرشار از خشونت به راحتی ایفای نقش کند او حتی موفق به دریافت جایزه بهترین هنرپیشه از جشنواره فیلم ونیز به خاطر فیلم “رابطه یک شبه” شد.

بهترین بازیگر رزمی کار,بهترین بازیگر رزمی کار جهان,بهترین بازیگران رزمی کار دنیا,

اگرچه امروزه بیشتر در فیلم هایش به جای حرکات رزمی اسلحه به دست ظاهر می شود اما هنوز جزء بهترین بازیگران رزمی کار دنیا به شمار می رود و فیلم های درخشان زیادی همچون تیغه، آشفتگی، بی مصرف ها، امنیت پرواز، بازی مرگ، پیمانکار و پلیس بروکلین در کارنامه کاری خود دارد.

بهترین رزمی کاران تاریخ سینما,بهترین رزمی کاران جهان,بهترین رزمی کاران سینما,

5. مایکل جی وایت در رشته کیوکوشین/ شوتوکان کاراته

Michael Jai White

دومین سیاهپوست از این برگزیده منتقدان سینمای رزمی کسی نیست جزء مایکل جی وایت مردی تنومند با اندامی ورزیده و مناسب برای ساختن ابر قهرمانی دوست داشتنی.

مایکل متولد سال 1967 در بروکلین آمریکاست که البته اصالتی آمریکایی آفریقایی دارد و از سال 1989 تا امروز مشغول ایفای نقش های متعدد و متفاوت در فیلم های اکشن و رزمی می باشد.

فیلم های شکست ناپذیر3، خون و استخوان، دینامیت سیاه، عقب نشینی هرگز، شوالیه تاریکی و آخرین مرد مقاوم از جمله بهترین کارهای او محسوب می شوند.

بهترین رزمی کاران سینمای جهان,بهترین فیلمهای رزمی تاریخ سینما جهان,قویترین رزمی کار تاریخ جهان,

او از جزء بازیگرانی است که به نمایه های طنز در کارهایش بسیار معتقد می باشد و همین بازی های هیجان با چاشنی طنز او را به ابرقهرمانی شیرین تبدیل کرده است.

مایکل ایفای نقش مایک تایسون در سریال تلویزینی زندگینامه تایسون را نقطه عطف کارهایش می داند و با همین نقش بود که شناخته شد و پا به فضای حرفه ایی نقش آفرینی در سینما گذاشت.

او تنها ابر قهرمانی است که در تمام نقش های جدی و خشن خود رگه هایی از طنز را می گنجاند و این نه تنها لطمه ایی به بازی اش نمی زند بلکه به محبوبیت او نیز می افزاید.

بهترین بازیگر رزمی کار,بهترین بازیگر رزمی کار جهان,بهترین بازیگران رزمی کار دنیا,

4. جکی چان در رشته هاپکیدو/ وینگ چون

Jackie Chan

چان کونگ سانگ یا همان جکی چان معروف و دوست داشتنی خودمان در سال 1954 در هنگ کنگ به دنیا آمد. او علاوه بر اینکه یک رزمی کار حرفه ایی است یک بازیگر، کارگردان، تهیه کننده و دوبلور موفقی نیز می باشد.

جکی چان در خانواده ای بسیار فقیر زندگی می کرد سطح مالی خانواده به حدی پایین بود که پدرش تصمیم داشت او را در سن پنج سالگی به یک خانواده ی انگلیسی بفروشد!

اما بعد پشیمان شدند و تصمیم گرفتند برای پیدا کردن کار به استرالیا مهاجرت کنند جکی هم مانند خانواده اش در استرالیا مشغول به کار شد و صاحب کارش او را جکی صدا می کرد و همین باعث شد نام جکی را به عنوان اسم دیگر خود انتخاب نماید.

او حدود 10 سال در حضور استاد یوشان یوان به آموزش کونگ فو و حرکات آکروباتیک پرداخت و اولین حضورش در عرصه بازیگری با نقشی کوتاه در فیلم هفت شانس کوچولو بود و بعد از آن نقش های کوتاه در فیلم های شاد و موزیکال را بازی می کرد.

بهترین رزمی کاران تاریخ سینما,بهترین رزمی کاران جهان,بهترین رزمی کاران سینما,

جکی می تواند بهترین بازیگر رزمی کار جهان است که به زبان های اسپانیایی، انگلیسی، فرانسوی، ژاپنی، روسی و آلمانی صحبت کند و جالب است بدانید که به تمامی این زبان ها کاملا مسلط است.

پس از سال ها او به عنوان بدل کار و یا سیاهی لشکر در فیلم های بروسلی بازی می کرد تا اینکه با ایفای نقش در فیلم های “مار در سایه عقاب” و “میمون مست” توانست خود را به دنیا بشناساند و در فهرست محبوب ترین هنرپیشگان رزمی تاریخ سینما قرار بگیرد.

جکی چان اصولا مردی به شدت خانواده دوست است و عقیده دارد فیلم های رزمی باید مناسب تمام سنین باشد به همین خاطر طنز و شوخی را به دنیای فیلم های رزمی وارد کرد اگر چه سینماگران و منتقدانی که به جدیت در ژانر رزمی معتقد بودند از او دل خوشی نداشتند اما همین تنوع و طنز در کارهای جکی او را در بین تمام بینندگانش محبوب و دوست داشتنی کرد.

بهترین رزمی کاران سینمای جهان,بهترین فیلمهای رزمی تاریخ سینما جهان,قویترین رزمی کار تاریخ جهان,

3. ژان کلود ون دام در رشته کاراته / کیک بوکسینگ / فول کونتاکت

Jean-Claude Van Damme

ژان کلود کمیل فرانسوا ون ورنبرگ نام اصلی این هنرپیشه پر طرفدار فیلم های اکشن و حادثه ایی است. او متولد سال 1960 در بلژیک می باشد از سن 11 سالگی آموزش ورزش های رزمی را در رشته کاراته در آکادمی ملی بلژیک آغاز نمود.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین موزیک ویدیوهای جهان

وی به سرعت توانست با پیراهن ملی کشورش عناوین برتر برخی از مسابقات را کسب نماید، سپس با علاقه ایی که به سایر رشته های رزمی نشان داد به فراگیری کیک بوکسینگ و فول کونتاکت کاراته نیزپرداخت و با توانایی بالایی که داشت در مسابقات پی در پی توانست رکورد کمترین شکست را نیز به نام خود ثبت نماید.

بهترین بازیگر رزمی کار,بهترین بازیگر رزمی کار جهان,بهترین بازیگران رزمی کار دنیا,

در تمام سال های جوانی اش بسیار به بازی در فیلم های اکشن علاقه داشت اما کارگردانان زیادی معتقد بودند که او گزینه ی مناسب و درآمد زایی برای سینما نخواهد بود!

ژان به مدت 4 سال تلاش کرد تا بتواند جایگاهی برای خودش در سینما باز کند و حتی مدتی به عنوان راننده شخصی چاک نوریس و یا به عنوان مبارزان کلوپ های شرط بندی فعالیت می کرد تا بالاخره در سال 1986 موفق شد در فیلم ” نه عقب نشینی نه تسلیم ” ایفای نقش کند.

وی تا حدودی توانست اعتماد کارگردانان را به خود جلب کند تا اینکه با بازی در فیلم موفق و پر فروش “رینگ خونین” به شهرت و محبوبیت فراوانی در بین مردم دست یافت و پس از آن در فیلم های کیک بوکسور، سرباز جهانی، ضربه دو جانبه، تیم دو نفره، برخواسته از مرگ و بسیاری از فیلم های دیگر به بازیگری پر فروش برای گیشه سینما ها تبدیل شد.

بهترین رزمی کاران تاریخ سینما,بهترین رزمی کاران جهان,بهترین رزمی کاران سینما,

در طی سال های اخیر او به دلیل استرس های ناشی از بازی در فیلم ها دچار بیماری شخصیت دو قطبی شد و حتی به مصرف مواد و مشروبات الکلی روی آورد و این موجب ناراحتی طرفدارانی شد که همواره او را قهرمان خود می دانستند!

ژان کلود با کمک خانواده و دوستانش توانست از دام اعتیاد نجات یابد و به روزهای روشن زندگی خود بازگردد او امروزه به عنوان بازیگر، تهیه کننده، طراح صحنه های اکشن، فیلم نامه نویس و صدا پیشه به فعالیت خود ادامه می دهد.

بهترین رزمی کاران سینمای جهان,بهترین فیلمهای رزمی تاریخ سینما جهان,قویترین رزمی کار تاریخ جهان,

2. چاک نوریس در رشته تکواندو/ کاراته

Chuck Norris

کارلوس ری چاک نوریس متولد 1940 در تگزاس از جمله بهترین رزمی کاران سینمای جهان است. او در رشته های کاراته و تکواندو صاحب نام بوده و مدتی نیز به آموزش تکاوران ارتش آمریکا هم پرداخته است فیلم های زیادی را در ژانر اکشن و رزمی برای سینمای هالیوود بازی کرده اما مهم ترین فیلم او بازی در نقش مقابل بروسلی در راه اژدها بود.

چاک نوریس می گوید که در این فیلم صحنه های مبارزه با بروسلی تا حدود زیادی واقعی بوده و اصابت ضربه ها به صورت کامل انجام می شده است او طی مصاحبه ایی اعلام کرد که اگر در یک مبارزه واقعی در برابر بروس قرار بگیرد قطعا شکست خواهد خورد!

بهترین بازیگر رزمی کار,بهترین بازیگر رزمی کار جهان,بهترین بازیگران رزمی کار دنیا,

مهمترین آثار چاک نوریس در طی دوران فعالیتش شامل فیلم های: راه اژدها، من بروسلی هستم و بی مصرف های 2 می باشد. او در بسیاری از فیلم های حادثه ایی به ایفای نقش پرداخته و توانسته به طور کامل رضایت بینندگانش را جلب کند و در رده دوم بهترین های رزمی سینما قرار بگیرد.

او در کنار فعالیت های سینمایی به برخی احزاب سیاسی نیز گرایش داشته و با آنان همکاری می نماید چاک نوریس تحصیلاتش را در رشته ریاضیات تا فوق لیسانس به پایان رساند اگر چه به لحاظ هوشی در سطح بالایی قرار داشت اما ترجیح داد به جای ریاضی به فیلم و سینما بپردازد.

بهترین رزمی کاران تاریخ سینما,بهترین رزمی کاران جهان,بهترین رزمی کاران سینما,

1. بروسلی در رشته وینگ چون/ جیت کان دو

Bruce Lee

بروسلی این مرد ریز نقش و افسانه ای سینما و دنیای رزمی! کمتر کسی را سراغ داریم که به ورزش های رزمی و یا سینمای اکشن علاقه داشته باشد و نامی از بروسلی بهترین بازیگر رزمی کار تاریخ سینما نشنیده باشد.

او اسطوره تکرار نشدنی دنیای رزمی بود و چنان در بین هوادارانش محبوب بوده و هست که هنوز پس از گذشت سالیان متمادی از مرگش؛ یاد او همچنان در دل های هوادارانش زنده است و هنوز هم سوژه بسیاری از فیلم نامه ها و الهام بخش ایجاد صحنه های رزمی و پر هیجان فیلم های هالیوودی است.

بروسلی بیشتر از اینکه یک استاد رزمی باشد یک فیلسوف بزرگ است و همواره معتقد بود که دنیای رزمی باید در خدمت انسان و جامعه بشری باشد و برای تعالی روح و تکامل فکر از آن بهره برد.

او معتقد بود تمام ورزش های رزمی از یک خانواده هستند و نژاد و جنسیت و یا حتی زادگاه آن ورزش ها  نباید موجب تفکیک و یا انحصار طلبی و ایجاد تمایزو برتری یک رشته نسبت به رشته ی دیگر شود بروس همواره اعلام می کرد برای داشتن بدنی قوی باید ذهنی قوی و آگاه داشته باشی قدرت زیاد به تنهایی نه تنها موجب تعالی نمی شود بلکه با ایجاد تکبر و غرور کاذب موجبات اضمحلال بشر را فراهم می آورد.

بروس با تلفیق و ترکیب چندین رشته رزمی از جمله کونگ فو، کاراته، ووشو، جودو و حتی آکروبات توانست سبک جیت کان دو را پایه گذاری نماید و به مبارزی بی بدیل تبدیل شود و از این رو اکثر اساتید کونگ فو و ووشو از او به دلیل پایبند نبودن به اصول سنتی این ورزش ها  دوست نداشتند.

بهترین رزمی کاران سینمای جهان,بهترین فیلمهای رزمی تاریخ سینما جهان,قویترین رزمی کار تاریخ جهان,

بروس آنقدر در بین هوادارانش محبوب بود که مرگ زود هنگام او موجی از شوک و سر درگمی برای طرفدارانش بوجود آورد تا آنجا که شایعه کشته شدن او را برسر زبان ها انداخت اما طبق گفته پزشکان و خانواده اش بر اثر رشد یک تومور بدخیم در مغزش جان باخته است.

بروسلی در طی دوران بازیگری اش فیلم های درخشان و عامه پسندی را بازی کرد از جمله راه اژدها، اژدها وارد می شود، مشت خشم، رییس بزرگ، بازی مرگ و بسیاری فیلم های دیگر. او همیشه در فیلم هایش نقش مثبت و حامی افراد ضعیف جامعه را بازی می کرد و این موضوع به محبوبیتش می افزود.

سینمای رزمی آنچنان پرمهره و گسترده است که شاید بتوان به راحتی نام ده ها تن دیگر را نیز به این لیست اضافه نمود خصوصا هنرپیشگانی که طی سالهای اخیر به این عرصه پا نهاده اند همچون اسکات ادکینز، تونی جا، دانی ین و یا بانوان توانمندی همچون میشل ینو و یا اوما تورمن!

3 واکنش کاربران به این مقاله

  1. بنظر من کشتی گیر ها حرفه ایی ترین،شجاع ترین و سریع ترین رزمی کاران در جهان هستند و هیچ رزمی کاری آمادگی جسمانی کشتی گیر های آزاد کار و فرنگی کار ها را ندارد.

  2. داداش کشتی ورزش رزمی نیست تو فدراسیون جهانی هم جزو ورزش های رزمی نیست پس چجوری میتونه بهترین رزمی ها باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا