فرهنگ و هنر

10 فیلم های زیبا و تاثیرگذار از زندگی روزمره انسان‌

افزایش بازدید در گوگل

بهترین فیلم های زیبا و تاثیر گذار دنیا که باید ببینید!

تمامی فیلم ‌هایی که در اختیار بینندگان قرار می گیرد هر کدام به نوبه خود هیجاناتی را به مخاطبان ارائه خواهند داد که از شیوه‌ های معمولی زندگی فاصله زیادی دارد. در واقع برخی از فیلم ‌ها می ‌توانند ماجراجویی ‌های اکشنی را به نمایش بگذارند که آندرنالین بالایی دارد و مبارزه‌ های مختلفی را به ما نشان خواهند داد.

فیلم های بسیاری وجود دارد که یک دنیایی خیالی را رو به‌ روی ما قرار می‌ دهد و تنها در تخیلات وجود دارد یا گاهی اوقات موقعیت‌ هایی نشان داده می ‌شود که اگر در دنیای واقعی با آن ‌ها برخورد کنیم هیچ ‌گونه تهدید جانی برای ما ندارد، اما گاهی اوقات عکس این موضوعات درست است و فیلمسازان از اقرار بیش‌ از حد پرهیز می‌ کنند و به نشان‌ دادن اتفاقات روزمره می ‌پردازند.

این نوع داستان‌ ها در واقع زندگی‌ های معمولی و روزمره را نشان می دهند و به جزئیاتی را پیش روی ما قرار می دهند که شاید هیچ‌ کسی به آن‌ ها اهمیتی ندهد، ینابراین باعث می‌ شود که با دقت بیشتری به زیبایی ‌های زندگی روزمره بپردازید.

چنین فیلم‌ هایی شاید در نگاه اول جذاب نباشند، اما تجربه‌ هایی را برای بینندگان به‌ جا می ‌گذارند که باعث می ‌شود با نگاه بهتری زندگی را ببینند. حال در ادامه مطالب قصد داریم ۱۰ تا از بهترین و تأثیرگذارترین فیلم‌ های جهان را که به ‌سادگی لحظات زندگی می پردازند را برای شما معرفی کنیم. تمامی این فیلم ها را می توانید از بهترین سایت های دانلود فیلم تهیه نمایید.

بهترین فیلم های تاثیرگذار دنیا,بهترین فیلم های زیبا و تاثیر گذار,فیلم زیبا و تاثیر گذار

۱۰. فیلم داستان یک روح | A Ghost story (2017)

در زندگی روزمره ما لحظات ارزشمندی وجود دارد که تنها زمانی متوجه آن‌ ها خواهیم شد که آن موقعیت را از دست داده باشیم. در واقع لوری تلاش می‌ کند که این موارد را از زبان مردی که زندگی خود را از دست داده است به نمایش بگذارد.

فیلم a ghost story درباره‌ زندگی مردی است که در قالب یک روح  سفیدپوش بعد از مرگ ناگهانی به خانه بر می‌ گردد. این فیلم تجربه‌ ای تکان‌ دهنده را نشان می ‌دهد، چرا که این روح همواره در تلاش است تا دوباره به عشق زندگی خود برسد.

به طور کلی این فیلم مطالب زیادی را در مورد وسواس فکری، موارد بی ‌اهمیت، از دست دادن چیزهای مهم، وسواس فکری و … را به نمایش می‌ گذارد و به بینندگان کمک می ‌کند تا بتوانند تفکر عمیق ‌تری در مورد زندگی خود داشته باشند.

فیلم های زیبا و تاثیر گذار,بهترین فیلم های تاثیرگذار دنیا,بهترین فیلم های زیبا و تاثیر گذار

۹. فیلم دزد دوچرخه | Bicycle Thieves (1948)

در زندگی ما انسان‌ ها گاهی اوقات شرایطی وجود دارد که فقر یکی از سخت ‌ترین آن‌ ها می‌ باشد. افرادی که با فقر مواجه هستند ناامیدی و درماندگی را به درستی تجربه می‌ کنند، چرا که نشان ‌دهنده مشکلات بزرگ جامعه می‌ باشد و یکی از موضوعاتی است که ما هیچ توجهی به آن نداریم، اما دقت داشته باشید که هنوز هم لحظات زیبا و باشکوهی در زندگی وجود دارد که می ‌توانید نور امیدی از آن را ببینید و همه آن‌ ها را می‌ توانید در فیلم bicycle thieves  مشاهده کنید.

این فیلم گویای ایتالیای بعد از جنگ جهانی دوم می‌ باشد که نشان‌ دهنده رکود اقتصادی عمیق در کشور است و پدری را در آن مشاهده خواهید کرد که از بیکاری رنج می ‌برد و به ‌قدری خود را خوش ‌شانس می بیند که شغلی را برای چسباندن برخی از پوسترها به دیوار پیدا کرده، اما تنها چیزی که نیاز دارد یک دوچرخه می‌ باشد و بعد از این‌ که دوچرخه وی دزدیده می ‌شود با توجه به شرایط سخت زندگی مجبور است که تمام خیابان‌ های رم را برای پیدا کردن آن بگردد.

فیلم bicycle thieves را می‌ توان یکی از بهترین فیلم های تاثیرگذار جهان و تلخ و تکان دهنده معرفی کرد که امید را در برابر ناامیدی نشان می دهد.

بهترین فیلم های تاثیرگذار دنیا,بهترین فیلم های زیبا و تاثیر گذار,فیلم زیبا و تاثیر گذار

۸. فیلم مموریا | Memoria (2021)

گاهی اوقات برخی از فیلم ها تجربه‌ های نابی را در اختیار ما می‌ گذارد که تمامی خاطرات و رویاهای متعادل را بهم می ریزد. در واقع فیلم memoria  از آپیچاتپونگ ورازتاکول داستان زنی را بازگو می‌ کند که به دیدار خواهرش در کلمبیا می‌ رود و هر شب با صداهای بسیار عجیب‌ و غریبی روبه رو است، اما همواره سعی می ‌کند به بررسی و تحقیق درباره منابع آن صدا بپردازد.

داستان این فیلم گرچه ساده و عجیب است اما تجربه ‌های  نادری را در اختیار بینندگان قرار می ‌دهد. این فیلم معمایی می ‌باشد که هر صحنه ‌ای از آن آرامش خاصی را به شما القا می ‌کند و باعث می ‌شود که بینندگان همواره این سوال را از خود بپرسند که چرا باید به تماشای این فیلم بپردازیم.

بهترین فیلم های تاثیرگذار دنیا,بهترین فیلم های زیبا و تاثیر گذار,فیلم زیبا و تاثیر گذار

۷. فیلم مرد معمولی | Ordinary people (1980)

زمانی ‌که روزمرگی ‌ها و ساده بودن زندگی را در نظر می ‌گیریم تنها چیزهای معمولی را خواهیم دید که هیچ‌ گونه تفاوتی با هم ندارند و گاهی اوقات متوجه می ‌شویم که هیچ‌ چیز حالت عادی ندارد.

فیلم ordinary people یکی از بهترین فیلم های تاثیر گذار جهان معرفی می‌ شود که دقیقا موضوعات بالا را به بینندگان نشان خواهد داد. این فیلم داستان درامی را به نمایش می‌ گذارد که یک خانواده سعی دارند خودکشی آخرین فرزند بازمانده خود را فراموش کنند و روابط پیچیده‌ ای را درون خانواده به نمایش می‌ گذارد که به‌ دلیل ناتوانی‌ هایی که دارند کشمکش‌ ها و تنش‌ های روانی زیادی بین آن‌ ها به وجود خواهد آمد.

فیلم ‌های زیادی در این خصوص وجود دارد که موضوع سلامت روان و افسردگی را نشان می دهد، اما هیچکدام از آن‌ ها به ‌اندازه این فیلم صادقانه به چنین موضوعی نپرداخته است و افسردگی را در مرکز کلی در داستان قرار می‌ دهد. در واقع فیلم ordinary people به نشان ‌دادن درام خانوادگی می ‌پردازد که می‌ تواند زندگی افراد را به‌ راحتی تغییر دهد و مردم را تشویق کند که با هم مهربان باشند.

بهترین فیلم های تاثیرگذار دنیا,بهترین فیلم های زیبا و تاثیر گذار,فیلم زیبا و تاثیر گذار

۶. فیلم آخرین نمایش فیلم | The Last Picture Show (1971)

بسیاری از افراد تصور می ‌کنند یک زندگی روزمره و معمولی در شهری کوچک و ناشناخته رخ می‌ دهد که افراد جز رویای فرار کردن از آن چیزی را در ذهن پرورش نمی‌ دهند، اما فیلم The Last Pictur Show  که توسط پیتر بوگدانوویچ ساخته شده زندگی دو دانش آموز دبیرستانی در یک شهر در حال ویرانه شدن را نشان می ‌دهند که این ۲ از خود می ‌پرسند چگونه می‌ توانند در شهری دیگر زندگی بهتری داشته باشند.

پیتر بوگدانوویچ در این فیلم احساس بسیار غم ‌انگیز و قابل درکی را ارائه می ‌دهد که شخصیت‌ های آن دقیقا مانند افرادی هستند که می ‌شناسید یا حتی می‌ تواند دوران جوانی شما را نشان دهد، بنابراین هر فردی به ‌عنوان مخاطب می‌ تواند به‌ راحتی ترس ‌ها و امیدهای این مردم را درک کند، ش که هر شخصی بدون شک در زندگی خود با این احساس مواجهه بوده، به طور کلی داستان این فیلم در زمان اکران به یک موفقیت بزرگ برای پیتر بوگدانوویچ تبدیل شد.

بهترین فیلم های تاثیرگذار دنیا,بهترین فیلم های زیبا و تاثیر گذار,فیلم زیبا و تاثیر گذار

۵. فیلم سوناتین | Sonatine (1993)

بسیاری از فیلم‌ هایی که موضوعات آن ‌ها گانگسترها هستند هیجانات عجیبی را نشان می‌ دهند، اما تاکشی کیتانو در Somation یکی از فیلم های تاثیر گذار دنیا به سراغ موضوعی کاملاً متفاوت می‌ رود.

این فیلم داستان مرد مافیای سالخورده‌ ای را نشان می ‌دهد که برای میانجی‌ گری بین اعضای مافیا فرستاده می ‌شود، اما متوجه می ‌شود هیچ‌ گونه اختلافی بین آن‌ ها وجود ندارد و هدف تنها قرار دادن وی در موقعیتی آسیب ‌پذیر می‌ باشد. این داستان در نگاه اول شاید کاملا جنایی و اکشن باشد، اما داستانی دردناک و غم انگیز می باشد.

قسمت عمده ‌ای از فیلم داستان گروهی را نشان می ‌دهد که در کلبه ‌ای در کنار ساحل خود را مخفی کرده و جایی برای پناه گرفتن ندارند و تلاش‌ های بیهوده ‌ای را انجام می‌ دهند تا خود را از درماندگی نجات دهند. این موضوع اتفاقات خنده‌ داری را به وجود می آورد، اما شخصیت رئیس مافیای این فیلم بیشتر به چشم می‌ خورد که زندگی خود را با غم و اندوه زیادی به سر می‌ برد.

بهترین فیلم های تاثیرگذار دنیا,بهترین فیلم های زیبا و تاثیر گذار,فیلم زیبا و تاثیر گذار

۴. فیلم بوفالو ۶۶ | Buffalo 66 (1998)

در زندگی روزمره هر کسی ممکن است شکست هایی وجود داشته باشد که احساس دردناکی را به آنان القا می کند. در واقع در فیلم Buffalo مردی را مشاهده می‌ کنیم که با شکست‌ های پی‌ در پی مجوز مواجه بوده و قادر به یافتن راه فرار نیست. این فرد یک زندانی تازه از حبس آزاد شد است که هنگام بازگشت به خانه والدین از همه‌ جا بی‌ خبر است و فکر می‌ کند که پسر او ازدواج کرده و کارمند دولت است.

بیلی براون شخصیت مرد زندانی رل بازی می کند که اصلا دوست ‌داشتنی نیست، زیرا یک بالرین را می دزدد او را به‌ عنوان همسر خود به والدینش معرفی می کند، اما در کنار آن بیلی شخصیتی دارد که بینندگان با او هم ‌دردی می کنند، چرا که به دردسر می‌ افتد و نمی ‌تواند راه چاره ای بیابد، بنابراین دروغ ‌هایی را می‌ گوید و با هر فردی وارد صحبت می‌ شود تا به آرامش درونی برسد، همچنین نشانه‌ های آسیب ‌پذیری زیادی در او وجود دارد که می‌ توان برای او دل سوزاند.

بهترین فیلم های تاثیرگذار دنیا,بهترین فیلم های زیبا و تاثیر گذار,فیلم زیبا و تاثیر گذار

۳. فیلم شب | La Notte (1961)

نشان‌ دادن از هم‌ گسیختگی رابطه ای که زمانی دو نفر احساس خاصی نسبت‌ به یکدیگر داشته اند و یکباره آن را از دست می دهند کار بسیار سختی است، اما شما می‌ تونید این حس را در فیلم La Notte که توسط میکل آنجلو آنتونیونی ساخته ‌شده است مشاهده کنید. این فیلم ازدواجی را نشان می ‌دهد که در حالت ناامیدی و سردی قرار گرفته و تمامی اقداماتی را که این ۲ نفر انجام می‌ دهند از سر اجبار است.

آنتونیونی فیلمبرداری این فیلم را سیاه و سفید انجام داده و بازی سردی را از بازیگران اصلی فیلم نشان می که و بدون شک تا بع حال هیچ فیلمی را ندیده ‌اید که به این اندازه سادگی و از بین رفتن یک رابطه واقعی را نشان دهد.

بهترین فیلم های تاثیرگذار دنیا,بهترین فیلم های زیبا و تاثیر گذار,فیلم زیبا و تاثیر گذار

۲. فیلم جیب بر | Pickpocket (1959)

Pickpocket یکی از تأثیرگذارترین فیلم ‌های جهان است که داستان ‌های واقعی دنیوی و روزمره را نشان می ‌دهد و منبع بزرگی برای بسیاری از فیلمسازان می‌ باشد به‌ نحوی که پل شریدر فیلم ‌نامه‌ نویس راننده تاکسی را تحت تأثیر قرار می دهد.

در واقع فیلم pickpocket روزگار مردی را نشان می‌ دهد که زندگی خود را به‌ تنهایی سپری می‌ کند و یک تناقض متحرکی است که از آن رنج بسیار می برد. وی اخلاق را همواره نادیده می‌ گیرد، اما انتظار دارد که او را دستگیر کنند، همچنین فرصت‌ های عشقی را کاملا نادیده گرفته، اما از طرفی به آن نیاز شدید پیدا می‌ کند تمامی این زیبایی ‌ها را می‌ توانید در سبک فیلمسازی رابرت برسون مشاهده کنید.

بهترین فیلم های تاثیرگذار دنیا,بهترین فیلم های زیبا و تاثیر گذار,فیلم زیبا و تاثیر گذار

۱. فیلم اواخر بهار | Late spring (1949)

یکی از فیلمسازهایی که همواره در تلاش است در فیلم‌ های خود جنبه‌ های روزمره زندگی و دنیوی را نشان دهد یاسوجیرو اوزو نام دارد که شاهکارهای زیادی را در مورد درام‌ های خانوادگی ارائه داد، اما فیلم late spring به‌ عنوان یکی از بهترین فیلم های تاثیرگذار دنیا معرفی می ‌شود که وضعیت عجیب‌ و غریب بین یک پدر و دختر ۲۷ ساله را نشان می‌ دهد که توسط خاله‌ اش تحت فشار قرار می‌ گیرد و در سنین پایین او را مجبور به ازدواج می‌ کند.

این تجربیات با صبر و حس بی‌ نظیری نشان داده می ‌شود که باعث شده بیننده ها هر رویداد را کاملا معنی ‌دار ببینند. این اتفاقات هر چند به‌ نظر ساده می ‌باشد، اما غم و اندوه زیادی را نشان می‌ دهد، چراکه پدر در این فیلم متوجه این موضوع است که باید شادی خود را در ازای عشق دخترش فدا کند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا