فرهنگ و هنر

10 ستاره سینمای هالیوود که هم اسکار دارند هم تمشک طلایی!

افزایش بازدید در گوگل

ستارگان سینمای هالیوود که جوایز اسکار گرفتند و هم تمشک طلایی

در صورتیکه اینگونه نیست! تمشک طلایی در واقع این جایزه به افتضاح ترین نقشی که یک بازیگر در فیلم اجرا کرده تعلق می گیرد.

جالب است بدانید که حتی معروف ترین و محبوب ترین ستاره های دنیای سینما هم این جایزه خجالت آور را دریافت کرده اند.

درست است که دریافت تمشک طلایی به یک بازیگر، می تواند رسوایی بدی در دنیای حرفه ای و شغلی او به وجود بیاورد و اگر کمی فکر کنید متوجه خواهید شد که هیچ بازیگری دوست ندارد چنین جایزه مزخرفی را از آن خود کند!

به هر حال فراز و نشیب و پستی و بلندی برای رسیدن به موفقیت در هر کاری وجود دارد و هیچکس  حق قضاوت در این زمینه را ندارد. مراسم اهدای جوایز تمشک طلایی هر ساله یک روز پیش از مراسم اهدای جوایز اسکار برگزار می شود.

جایزه افرادی که تمشک طلایی را برنده می شوند، یک تمشک پلاستیکی به ارزش ۴ دلار است که آن را به رنگ طلایی در می آورند و به بازیگران اهدا می کنند.

اما شاید این تصور برای شما به وجود آمده باشد که بازیگرانی که تمشک طلایی دریافت کرده اند واقعا افتضاح هستند! در صورتیکه بسیاری از همین بازیگرها دارای کارنامه کاری بسیار موفقی هستند و حتی اسکار هم گرفته اند!

در ادامه با بست فارسی همراه باشید تا شما را با ۱۰ بازیگری که هم تمشک طلایی گرفته اند و هم اسکار بیشتر آشنا کنیم. پس از انتخاب شما می توانید این فیلم ها را از بهترین سایت دانلود فیلم ایران تهیه نمایید.

ستاره سینمای هالیوود,ستاره هالیوودی,ستاره های هالیوودی

۱۰. ویل اسمیت | Will Smith

بدون شک بسیاری از ما با شنیدن نام ویل اسمیت به یاد نقش آفرینی جذاب وی در فیلم “در جستجوی خوشبختی” خواهیم افتاد. فیلمی که به جرات می توان گفت اگر ویل اسمیت در آن بازی نمی کرد به این حد از جذابیت نمی رسید!

این ستاره هالیوودی با بازی در این فیلم سینمایی ثابت کرد که به همان اندازه که می تواند یک بازیگر کمدی موفق باشد در اجرای نقش های جدی و درام هم بسیار ماهر است.

ویل اسمیت تا به اکنون ۲ بار موفق شده است که نامزد جایزه اسکار شود، اما زمانی که کارنامه کاری این بازیگر موفق را ورق می زنید قطعا تمامی صفحاتش خوشایند و موفقیت آمیز نخواهند بود! این بازیگر ۲ بار جایزه تمشک طلایی را دریافت کرده آن هم به خاطر بازی در فیلم های “پس از زمین” و “غرب وحشی وحشی”!

بازی ویل اسمیت و پسرش در فیلم غرب وحشی بسیار مورد انتقاد قرار گرفت و می توان گفت که نقش آفرینی در این فیلم برای او چندان خوشایند نبود!

ستارگان سینمای هالیوود,ستاره سینمای هالیوود,ستاره هالیوودی

۹. جنیفر لارنس | Jennifer Lawrence

جنیفر لارنس هم یکی دیگر از بازیگران جذاب هالیوودی است که در چند سال اخیر بسیار خوش درخشیده و محبوب تر شده است. این ستاره سینمای هالیوود دارای یک جایزه اسکار بوده و تا به اکنون ۴ بار نامزد دریافت این جایزه شده است.

جنیفر لارنس در سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ در چند فیلم سینمایی با نام های “جوی”، “حقه بازی آمریکایی” و “زمستان استخوان سوز” نقش آفرینی داشت که همین نقش ها هم سبب شدند تا توجه آکادمی اسکار را به خود جلب نمود و نامزد جایزه اسکار شد.

اما او برای بازی در فیلم “دفترچه امید بخش” اسکار را دریافت کرد. اما چه کسی فکرش را می کند که این بازیگر موفق و زیبا در کارنامه کاری خود یک تمشک طلایی هم گرفته باشد؟

جنیفر در سال ۲۰۱۸ در یک فیلم سینمایی با نام “مادر” بازی کرد و همین بازی که از نظر بسیاری از منقدین سینما افتضاح بود، باعث شد تا او یک تمشک طلایی بگیرد!

ستاره سینمای هالیوود,ستاره هالیوودی,ستاره های هالیوودی

۸. جان تراولتا | John Travolta

جان تراولتا هم جزء آن دسته از بازیگران هالیوودی پر طرفداری است که به خاطر بازی در فیلم های “عامه پسند” و “تب شب یکشنبه” موفق شد تا نامزد جایزه اسکار شود.

اما اگر بخواهیم فهرستی از بازیگرانی تهیه کنیم که بیشترین جایزه تمشک طلایی را دریافت کرده و برایش نامزد شده اند، نام تراولتا در صدر این لیست قرار خواهد گرفت!

این بازیگر در طول کارنامه کاری خود ۲ بار به عنوان بدترین بازیگر دهه شناخته شد و تشمک طلایی دریافت کرد و جدای از آن تا کنون ۸ بار هم نامزد دریافت این جایزه شده است.

ستاره سینمای هالیوود,ستاره هالیوودی,ستاره های هالیوودی

۷. ملیسا مک کارتی | Melissa McCarthy

ملیسا مک کاری در طول یک سال در سه فیلم سینمایی بازی کرد که یکی از آن ها فیلم “هرگز می توانی مرا ببخشی؟” بود و بخاطر نقش آفرینی در همین فیلم هم توانست جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را دریافت کند.

اما دو فیلم دیگر او چندان جالب نبودند و به شدت مورد انتقاد قرار گرفتند به همین خاطر هم مک کارتی در طول یک سال به خاطر بازی افتضاحی که در دو فیلم “قتل در ساعات خوشی” و “پایه مهمانی” تمشک طلایی بدترین بازیگر زن را دریافت کرد!

البته ملیسا یک جایزه دیگر با عنوان Razzie Redeemer هم دریافت کرد که این جایزه را فقط به بازیگرانی می دهند که قبلا نامزد دریافت تمشک طلایی شده اند و توانسته اند در مدت زمانی کوتاه در یک اثر دیگر بسیار موفق جلوه کنند.

ستاره سینمای هالیوود,ستاره هالیوودی,ستاره های هالیوودی

۶. هلی بری | Halle Berry

هلی بری یکی از بهترین بازیگران زن در هالیوود است و جدا از آن اولین بازیگر زن سیاهپوستی است که موفق به دریافت جایزه اسکار شد.

هلی بری در سال ۲۰۰۲ برای بازی در فیلم “مهمانی هیولا” جایزه اسکار گرفت و درست سه سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۵ در یک فیلم  با نام “زن گربه ای” بازی کرد و به خاطر همین نقش آفرینی هم تمشک طلایی را به او دادند!

جالب است بدانید که بری در آن سال درست زمانی که در یک دستش جایزه اسکار قرار داشت، در دست دیگرش تمشک طلایی بود! با این حال خودش را نباخت و اکنون کارنامه کاری بسیار موفق و حرفه ای دارد.

ستاره سینمای هالیوود,ستاره هالیوودی,ستاره های هالیوودی

۵. شارون استون | Sharon Stone

مگر می شود بازیگری به جذابی و حرفه ای بودن شارون استون هم تمشک طلایی بگیرد؟ این سوالی است که شاید برای طرفدارانش به وجود بیاید! طرفدارانی که روح شان هم خبر ندارد شارون در کارنامه کاری خود ۲ جایزه تمشک طلایی دریافت کرده است.

شارون استون ۸ بار به خاطر نقش آفرینی در اثرهای مختلف، نامزد جایزه اسکار شد اما در سال۲۰۰۷ برای بازی در فیلم “غریزه اصلی” به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و در نهایت تمشک طلایی را از آن خود کرد.

ستاره سینمای هالیوود,ستاره هالیوودی,ستاره های هالیوودی

۴. ادی ردمین | Eddie Redmayne

ادی ردمین بازیگر جذاب بریتانیایی توانست در اولین سالی که نامزد دریافت اسکار شد، اسکار بهترین بازیگر مرد را بگیرد آن هم به خاطر بازی در فیلم “تئوری همه چیز” که در سال ۲۰۱۵ اکران شد و از سراسر دنیا از آن استقبال کردند.

بازی ردمین و کاراکتری که در این فیلم داشت فوق العاده جذاب و خیره کننده بود و چند سال بعد ردمین برای بازی در فیلم “دختر دانمارکی” نامزد دریافت اسکار شد که متاسفانه آن سال به لئوناردو دی کاپریو تعلق گرفت.

اما یک روز پیش از اینکه ردمین به مراسم اسکار برود، در مراسم تمشک طلایی به خاطر بازی افتضاحش در فیلم “صعود ژوپیتر” تمشک طلایی بدترین بازیگر نقش مکمل مرد را گرفت.

ستاره سینمای هالیوود,ستاره هالیوودی,ستاره های هالیوودی

۳. گوئینت پالترو | Gwyneth Paltrow

بدون شک به خاطر فیلم معروف و محبوب “شکسپیر عاشق” همه گوئینت پالترو را می شناسند. بازیگری که به خاطر نقش آفرینی اش در این فیلم جذاب جوایز  بسیاری دریافت کرد و یکی از آن ها هم جایزه اسکار سال ۱۹۹۹ بود.

برای گوئینت پالتروی ۴۶ ساله این موفقیت بسیار چشمگیری بود که نسیبش شد. این بازیگر در فیلم ها و آثار زیادی نقش آفرینی کرده است. وی در سال ۲۰۱۶ بخاطر بازی پر از نقصش در فیلم “موردکای”  نامزد دریافت جایزه اسکار به عنوان بدترین بازیگر زن سال شد.

البته کاندیدای اصلی دریافت تمشک کاریس فن هاوتن بود که شاید او را بخاطر بازی اش در سریال معروف “بازی تاج و تخت”  در نقش “بانو ملیساندرا” بشناسید اما این جایزه به پالترو رسید!

ستاره سینمای هالیوود,ستاره هالیوودی,ستاره های هالیوودی

۲. بن افلک | Ben Affleck

بن افلک جزء بازیگرانی است که هیچوقت برای جایزه بهترین بازیگر مرد نامزد نشده است! اما جالب است بدانید که به خاطر بازی شگفت انگیزش در فیلم های “آرگو” و “ویل هانتینگ خوب” به خاطر فیلمنامه غیر اقتباسی قوی و بهترین فیلم اسکار دریافت کرده است.

با اینکه بن افلک جزء بازیگران پر طرفدار هالیوود است اما در زندگی حرفه و کاری خود بارها نامزد جایزه تمشک طلایی شده است.

اولین باری که نامزد این جایزه افتضاح شد در سال ۲۰۰۲ برای بازی در فیلم “پرل هاربر” بود! و دو بار بعدی هم در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۰۴ به خاطر بازی در فیلم های “سوپرمن” و “بی باک” جایزه تمشک طلایی را از آن خود کرد.

ستاره سینمای هالیوود,ستاره هالیوودی,ستاره های هالیوودی

۱. ساندرا بولاک | Sandra Bullock

بولاک در سال ۲۰۱۰ سالی طوفانی به لحاظ کاری داشت! فکرش را بکنید که در یکسال هم اسکار بهترین بازیگر زن را دریافت کنید و هم اسکار بدترین بازیگر را!

او برای بازی در فیلمی با ژانر کمدی به نام “همه چیز درباره استیو” تمشک طلایی گرفت و  روز بعد به خاطر بازی فوق العاده اش  در فیلم “نقطه کور” اسکار گرفت!

ساندرا بولاک در کارنامه کاری خود ۲ بار نامزد برای دریافت اسکار شده و ۳ بار هم نامزد دریافت تمشک طلایی! این بازیگر در هر ۳ نوبتی که کاندید دریافت بدترین بازیگر زن برای تمشک طلایی شده بود، شخصا در مراسم حضور داشت و این کار بسیار بعید بود!

بولاک هر بار که نامزد دریافت تمشک طلایی می شد با خودش فیلم هایی که به خاطرشان به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود را در قالب سی دی و دی وی دی به مراسم می آورد و در میان حضار پخش می کرد و از آن ها می خواست تا یک بار دیگر فیلمش را با دقت تماشا کنند!

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا