خبریفرهنگ و هنر

10 تا از بهترین دانشگاه های کانادا

لیست معتبرترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا این فرصت را در اختیار دانشجویان خارجی قرار می دهد که خدمات آموزشی تراز اول دنیا را در اختیار خود بگیرند. و دانشجویان این امکان را خواهند داشت که بعد از اتمام تحصیل بتوانند اقامت خود را دائمی کنند. مزیت دیگری که این دانشگاه ها را برتری می بخشد این است که با سازمان ها و موسسات بین المللی همکاری دارند و تجربه های ارزشمندی برای دانشجویان خارجی فراهم می آورد. بر اساس رتبه بندی جهانی سازمان تحلیل و ارزیابی اطلاعات ( times Higher Education) در سال 2019، 9 دانشگاه از دانشگاه های کانادا در لیست 200 دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند. که نسبت به سال گذشته 3 دانشگاه کانادایی به این لیست افزوده شده اند. از معتبرترین و بهترین دانشگاه های کانادا می توان به شرح ذیل استناد کرد:

ارزان ترین دانشگاه های کانادا,بهترین دانشگاه های کانادا,بهترین دانشگاه کانادا,

10. دانشگاه تورنتو کانادا | University Toronto

دانشگاه دولتی تورنتو در کانادا رتبه ی اول را مختص خود کرده است و در سال 2019 با 3 پله ارتقا نسبت به سال گذشته در رنکینگ 21 جهان قرار گرفت. فارغ التحصیل های این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاه ها از موقعیت های شغلی بهتری برخوردار خواهند بود. این دانشگاه بستری بسیار مناسب در زمینه ی اختراع و نوآوری برای دانشجویانش فراهم کرده است. این امر باعث شده تا دستاورد های متعددی برای دانشگاه تورنتو به ثبت برسد و یکی از دانشگاه های پیشتاز عرصه ی علم شناخته شود. از مهم ترین افتخارات دانشگاه تورنتو میتوان به نظریه ی ارتباطات، نظریه ان-پی کامل در علوم کامپیوتر، درمان با استفاده از سلول های بنیادی، کشف انسولین، و کشف میکروسکوپ الکترونی اشاره کرد. درحال حاضر این دانشگاه نزدیک به 700 مدرک در مقاطع کاردانی و لیسانس، و همچنین بیشتر از 200 مدرک در دو مقطع فوق لیسانس  و دکتری ارائه می کند. و همینطور حرف های زیادی در رشته های علوم پزشکی دارد. شاید جالب باشد بدانیم پنج نخست وزیر کانادایی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

از این بستر پویای علم و ادب نویسنده های مطرحی چون مایکل اونداتیه و مارگرت آتوود برخاسته اند؛ همچنین ده نفر از کسانی که مفتخر به کسب جایزه ی نوبل شدند یا در این دانشگاه پرورش یافتند و یا ارتباط نزدیک با این دانشگاه داشته اند.

دانشگاه های کانادا,رنکینگ دانشگاه های کانادا,لیست دانشگاه های کانادا,

9. دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا | University British Columbia

دانشگاه دولتی بریتیش کلمبیا، در رنکینگ جهانی 37 جهان قرار دارد و بعد از دانشگاه تورنتو دومین جایگاه را در میان دانشگاه های کانادایی به خود اختصاص داده است. برتیش کلمبیا با قدمت ترین دانشگاه این استان است و در شهرهای ونکوور و کلونا واقع شده است. این دانشگاه به عنوان یکی از قطب های آموزش، یادگیری و تحقیق، از شهرتی جهانی برخوردار است و بین المللی ترین دانشگاه آمریکا شناخته شده است. هشت برنده ی جایزه ی نوبل، 71 دانشجویی که مفتخر شدند فرصت تحقیقاتی و کمک هزینه تحصیل در دانشگاه آکسفورد را بدست بیاورند، و 65 مدال آور المپیک نیز فارغ التحصیل همین دانشگاه بوده اند.

سه نخست وزیر کانادایی از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند که جاستین ترودو، نخست وزیر فعلی یکی از آنها بوده است. دیگر وجه تمایز دانشگاه بریتیش کلمبیا مبلغ هنگفتی است که سالیانه صرف کارهای تحقیقاتی می کند. بزرگترین سیکلوترون جهان در آزمایشگاه ملی فیزیک ذرات و فیزیک اتمی کانادا واقع شده است.
همچنین این دانشگاه برای کسانی که قصد دریافت بورسیه تحصیلی کانادا را دارند ایده آل است. و مسئولین دانشگاه هر سال مبلغی برای این امر اختصاص می دهند. ساختمان بریتیش کلمبیا در ونکوور شامل 12 دانشکده است و 7 دانشکده ی دیگر در کلونا واقع شده است.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از سخت ترین سازهای موسیقی برای یادگیری

معتبرترین دانشگاه های کانادا,ارزان ترین دانشگاه های کانادا,بهترین دانشگاه های کانادا,

8. دانشگاه مک گیل کانادا | McGill University

دانشگاه دولتی که در لیست معتبرترین دانشگاه های کانادا در سال 2019 قرار گرفته، دانشگاه مک گیل است که به عنوان سومین دانشگاه ممتاز کانادایی شناخته میشود و در رنکینگ 44 جهان با دانشگاه فنی مونیخ برابری می کند. همچنین در میان دانشگاه های استان کبک، یکی از سه دانشگاهی است که به زبان انگلیسی تدریس می کند. از افتخارات این دانشگاه می توان به کشف امکان تجزیه ی اتم، نخستین نقشه از قشر حرکتی مغز و اختراع پلکسی گلاس اشاره کرد. و این دانشگاه بیش از ده سال متوالی رتبه ی اول دانشگاه های علوم پزشکی را در میان دانشگاه های کانادا کسب کرده است.

از جمله افراد مشهوری که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند؛ لئونارد کوهن خواننده و ترانه سرای مشهور و ویلیام شاتنر بازیگر هستند. همچنین در مقایسه با دیگر دانشگاه های کانادا، بیشترین تعداد دانشجویی که موفق به کسب بورسیه تحصیلی آکسفورد شده اند همگی متعلق به این دانشگاه هستند.
دیگر وجه تمایز دانشگاه مک‌ گیل از دانشگاه های کانادا کتابخانهٔ فوق‌ العادهٔ آن است که شامل سیزده زیرمجموعهٔ کوچک‌ تر و حاوی شش میلیون کتاب است. و بیش از سیصد مدرک در مقاطع مختلف در این دانشگاه ارائه می‌ شود.

بهترین دانشگاه کانادا,دانشگاه های کانادا,رنکینگ دانشگاه های کانادا,

7. دانشگاه مک مستر کانادا | McMaster University

این دانشگاه دولتی امسال با یک رتبه ارتقا در رنکینگ جهانی 77 و جایگاه چهارم کانادا قرار گرفته است. دانشگاه مک مستر در همیلتون انتاریو واقع شده است و ساختمان های اصلی آن در 121 هکتار، در مجاورت باغ های زینتب همیلتون ساخته شده اند. دانشکده ی پزشکی مک مستر در میان دانشگاه های کانادا بنام است و دستاوردهای جهانی متعددی در آن ثبت شده است. از جمله این افتخارات می توان به کشف راهکاری برای وارد کردن ذراتی از پوست انسان به جریان جریان خون، اشاره کرد. با این ایده ی جالب می توان کمبود اهدا کنندگان خون برای بیماران سرطانی را جبران کرد. نقطه ی قدرت دانشگاه مک مستر برای جذب دانشجو، فعالیت های مشارکتی آن در سطح بین المللی است و در حال با حدود هفتاد دانشگاه در نقاط مختلف جهان قراردادهایی جهت همکاری، مشارکت و تبادل اطلاعات دارد.

لیست دانشگاه های کانادا,معتبرترین دانشگاه های کانادا,ارزان ترین دانشگاه های کانادا,

6. دانشگاه مونترال کانادا | Montreal University

دانشگاه دولتی مونترال رنکینگ جهانی 90 را از آن خود کرده است. این دانشگاه عالی رتبه ی فرانسوی زبان که در شهر مونترال استان کبک واقع شده بارها صاحب افتخار از فارغ التحصیل هایش شده است. مدیران تجاری بین المللی مطرحی همچون لوئی آر شنورت که مدیر اجرایی سازمان اتحادیه فناوری است. دیگر فارغ التحصیلان مطرح دانشگاه بیشتر شامل محققانی می شود که دستاوردهای مهمی در حوزه هایی مانند انرژی هسته ای، درک بصری، و رمزنگاری کوانتومی داشته اند. فرد مشهور دیگری که از این دانشگاه فارغ التحصیل شد، پیِر ترودو نخست وزیر اسبق کانادایی است.
دانشگاه مونترال بیش از 600 رشته متنوع تحصیلی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، و دکترا دارد. و علیرغم فرانسوی زبان بودن دانشگاه مونترال، برخی از رشته ها در مقاطع ارشد و دکترا نظیر بیوشیمی، علوم کامپیوتر، میکروبیولوژی به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌ گردند.

بهترین دانشگاه های کانادا,بهترین دانشگاه کانادا,دانشگاه های کانادا,

5. دانشگاه آلبرتا کانادا | University Alberta

دانشگاه دولتی علوم و تحقیقات آلبرتا با رتبه 132 جهان در شهر ادمونتون که مرکز آلبرتا است تاسیس گردیده است. دانشگاه آلبرتا، یکی از معدود دانشگاه های کانادا است که در آن می‌ توان در رشته‌ های بومی مختص کانادا تحصیل کرد و آشنایی بیشتری با شرایط اقلیمی، جغرافیایی، فرهنگ و تاریخ این کشور پیدا کرد. از جمله می توان به رشته های حوزه ی کشاورزی اشره کرد.
کسانی که در این دانشگاه افتخار آفریدند، افرادی بودند که زمینه‌ ساز شروع فعالیت ۷۰ هزار سازمان و مؤسسهٔ مختلف در نقاط مختلف جهان شدند.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از عجیب ترین فسیل های جهان !

رنکینگ دانشگاه های کانادا,لیست دانشگاه های کانادا,معتبرترین دانشگاه های کانادا,

4. دانشگاه اتاوا کانادا | University Ottawa

این دانشگاه که بزرگترین دانشگاه دو زبانه ( انگلیسی و فرانسوی) در جهان است، در شهر مرکزی اتاوا قرار دارد و در رنکینگ جهانی رتبه ی 176 جهان را از آن خود کرده است. دانشگاه اتاوا با برخورداری از ۱۰ دپارتمان تحصیلی مختلف در ارائه تخصصی رشته‌ های پزشکی، حقوق و مدیریت دارای شهرت جهانی شده است. همچنین در میان بهترین دانشگاه‌ های کانادا توجه ویژه‌ای به مقوله پژوهش و تحقیقات دارد. ابن دانشگاه نقش چشم گیری در اقتصاد منطقه داشته به شکلی که موفق به فراهم کردن موقعیت شغلی برای 97 درصد فارغ التحصیلانش شده است.

ارزان ترین دانشگاه های کانادا,بهترین دانشگاه های کانادا,بهترین دانشگاه کانادا,

3. دانشگاه وسترن کانادا | Western University

دانشگاه دولتی علوم و تحقیقات وسترن با کسب رتبه 190 در رنکینگ جهانی 2019 افتخار دیگری برای خود آفرید. این دانشگاه 12 دپارتمان تحصیلی مختلف دارد. پردیس دانشگاه وسترن با وسعت 400 هکتار از تاریخچه ای غنی در اکتشافات بنیادین و کاربردی برخوردار شده است. از این جمله می شود کشف انسولین را نام برد. و اکنون نیز بیشتر از هر چیز به خاطر برنامه های علمی و دستاوردهای تحقیقاتی اش شهرت پیدا کرده است. لازم به ذکر است این دانشگاه دارای شهرت جهانی در رشته های پرستاری، فلسفه، و روانشناسی است.

دانشگاه های کانادا,رنکینگ دانشگاه های کانادا,لیست دانشگاه های کانادا,

2. دانشگاه کلگری کانادا | University Calgary

این دانشگاه جوان و دولتی یکی از معدود دانشگاه‌های علوم تحقیقات است که در سال 1996 تاسیس شده است. اما در همین زمان کم توانسته رتبه 199 رنکینگ جهانی را از آن خودش کند.
پر واضح است که این دانشگاه پویا و فعال یکی دیگر از برترین دانشگاه‌ های کانادا است که در پایتخت انرژی کانادا یعنی شهر کلگری- آلبرتا واقع شده است. این دانشگاه در مجموع دارای 4 پردیس در کلگری و 1 پردیس در دوحه قطر است. دانشگاه کلگری از 14 دپارتمان تحصیلی و بیش از 85 موسسه و مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است.
کلگری یکی از دانشگاه‌ های مشهور در بین دانشگاه‌ های کانادا در زمینه رشته‌ های پرستاری و زمین‌ شناسی نیز هست و با درآمد تحقیقاتی 360 میلیون در سال، جزو دانشگاه‌ های پیشرو در امور پژوهشی نیز به شمار می‌ رود.

معتبرترین دانشگاه های کانادا,ارزان ترین دانشگاه های کانادا,بهترین دانشگاه های کانادا,

1. دانشگاه واترلو کانادا | University Waterloo

دانشگاه دولتی واترلو در میان دانشگاه‌های کانادا برای بیست و هفتمین سال متوالی به عنوان نوآورترین دانشگاه کانادایی و همچنین سومین دانشگاه محبوب دانشجویان لقب گرفته است و در رنکینگ جهانی رتبه 201 را از ان خود کرده است. این دانشگاه به دانشجویانش تجربه ی ارزشمند کار در شرکت هایی نظیر آمازون، گوگل و فیس بوک را می دهد. این دانشگاه دارای 6 دپارتمان تحصیلی و 4 دانشکده وابسته است و به مهد دانشجویان کارآفرین و موفق از سراسر دنیا تبدیل شده است.
این دانشگاه در رشته‌های تحصیلی علوم آماری، معماری، فناوری نانو، روانشناسی و بازرگانی در بین دانشگاه‌های کانادا پیشرو بوده و دارای شهرتی جهانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا