فرهنگ و هنر

10 فیلم عاشقانه با پایان تلخ

خلاصه نوشته
  • فیلم های عاشقانه با پایان تلخ را می توان از آن دسته ژانر ها دانست که طرفداران خود را دارد. چرا که معمولا این گونه فیلم ها دارای محتوایی قوی هستند و می توانند یک جذابیت خاصی را در نگاه بیننده داشته باشند. ما در این مقاله به فیلم های عاشقانه تلخ که در دنیا از محبوبیت خاصی برخوردار هستند را به شما معرفی خواهیم کرد.

معرفی فیلم های عاشقانه با پایان تلخ

تماشای فیلم برای فیلم بازان یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیاست اما معمولا کسانی که کمتر فیلم می بینند دوست دارند در مواقعی هم که وقت تماشای فیلم را دارند، یک فیلم با کیفیت و پر محتوا و به قول معروف تکان دهنده ببینند. این را از زبان نویسنده این مطلب به یاد داشته باشید که تماشای فیلم های تکان دهنده لزوما به این معنی نیست که با یک جعبه دستمال کاغذی روبروی تلویزیون بنشینید و منتظر دیدن سکانس هایی ناراحت کننده و غم انگیز باشید! فیلم تکان دهنده از نظر هر کسی معنای خاصی دارد برخی از مردم فیلمی را تکان دهنده می بینند که از محتوا و داستانش چیز جدیدی بیاموزند و یا تلنگر بخورند. ما در این مطلب فهرستی از 10 فیلم برتر و تکان دهنده تاریخ سینمای جهان را تهیه کرده ایم که انتخاب و تماشای هر کدام از آن ها بستگی به سلیقه خودتان دارد. در ادامه با ما همراه باشید.

پیشتر بهترین سایت های دانلود فیلم ایران را به شما معرفی کرده ایم که می توانید در پایان فیلم مورد نظرتان را از این سایت ها دانلود کنید.

بهترین سایت های دانلود فیلم,دانلود فیلم عاشقانه تلخ,فیلم سینمایی عاشقانه پایان تلخ,

10. گلادیاتور | Gladiator

این فیلم عاشقانه تلخ روایت یک جنگجوی معروف رومی به نام ماکسیموس است که نقش آن را راسل کرو بازی می کند. او به عنوان جانشین امپراطور روم انتخاب شده اما پسر دیگر امپراطور که برادر ماکسیموس است پسری جوان و بد ذات می باشد که به شدت او حسادت می ورزد و در تلاش است که ماکسیموس را بکشد. ماکسیموس هر بار به صورت معجزه آسایی از مرگ که در چند قدمی او است جان سالم به در می برد و هر بار با سختی هایی که متحمل می شود درس های بزرگی از زندگی می گیرد تا جایی که بالاخره به یک گلادیاتور قدرتمند تبدیل می شود. ماکسیموس که خانواده خود را از دست داده است دیگر هیچ چیزی برای از دست دادن ندارد و همین موضوع او را شجاع تر می کند تا جایی که تصمیم می گیرد از بدخواهان خود انتقام بگیرد. بازی راسل کرو در نقش ماکسیموس همه کس را در جای خود میخکوب می کند تا جایی که ممکن است اشک تان را هم در بیاورد، چراکه برخی از سکانس هایش بی نهایت عالی و تاثیر گذار هستند.

فیلم عاشقانه با پایان تلخ,فیلم عاشقانه تلخ,فیلم عاشقانه پایان تلخ,

9. دختر میلیون دلاری | Million Dollar Baby

دختر میلیون دلاری یکی دیگر از فیلم های عاشقانه با پایان تلخ است که با ایفای نقش کلینت ایستوود و هیلاری سوانک اکران شد. دختر میلیون دلاری روایتگر داستانی جذاب و هیجان انگیز است، در این فیلم هیلاری سوانک که در فیلم با نام مگی شناخته می شود، دختری جسور و جدی است که در دنیای مشت زنی بسیار مشهور شده و از این راه امرار معاش می کند. فرانکی دان یکی از برترین مربی های بوکس در شهر است که وقتی شور و اشتیاق دخترک برای قهرمانی را می بینید، به او آموزش های لازم در این ورزش را می دهد. پس از اینکه مگی به روز مسابقه نزدیک می شود همه چیز خوب پیش می رود تا اینکه سرنوشت او جور دیگری رقم می خورد. این فیلم درباره تلاش ذاتی برای چیزهایی است که باید برای رسیدن به آن بجنگیم آن هم تحت هر شرایطی!

فیلم های عاشقانه با پایان تلخ,فیلم های عاشقانه تلخ,بهترین سایت های دانلود فیلم,

8. هفت زندگی | Seven Pounds

فیلم هفت زندگی در مورد یک مرد سیاه پوست به نام بن توماس می باشد که ایفای نقش آن را ویل اسمیت به عهده گرفته است. او در یک سانجه دل خراش هفت تن از عزیزان خود را از دست داده است و خود را مقصر مرگ عزیزانش می داند. او به خاطر این موضوع بسیار ناراحت و آشفته است و به شد افسرده شده و به هر دری می زند تا اشتباه خود را به هر نحوی جبران کند. سرانجام تصمیم می گیرد تا اعضای بندش را به هفت نفر اهدا کند و هفت نفر را از مرگ نجات دهد. اما در این میان به صورت اتفاقی با یک زن زیبا به نام امیلی آشنا می شود و اوضاع کمی برایش پیچیده تر می شود. نشان دادن سکانس هایی که ویل اسمیت یا همان بن توماس تحت شرایط روحی بدی قرار دارد به تماشاگران را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

این مطلب را از دست ندهید
پردرآمدترین بازیگران جهان در سال 2020

دانلود فیلم عاشقانه تلخ,فیلم سینمایی عاشقانه پایان تلخ,فیلم عاشقانه با پایان تلخ,

7. زندگی زیباست | Life Is Beautiful

زندگی زیباست فیلم سینمایی عاشقانه پایان تلخ و ساخته کشور ایتالیا می باشد که داستان یک مرد یهودی را روایت می کند که نامش گویدو است. این مرد به ناچار مجبور می شود که در دوران جنگ جهانی دوم به همراه پسرش به اردوگاه های مرگ آلمان نازی برود. گویدو برای اینکه پسر کوچکش از این مخمصه نجات پیدا کند به او می گوید که تمامی این اتفاقا یک بازی است و هر کسی که برنده شود یک تانک واقعی جایزه می گیرد و برای برنده شدن هم باید سعی کنند جوری رفت و آمد داشته باشند که هیچکس متوجه حضورشان نشود. این پسر بچه به حرف های پدرش گوش می کند و سعی می کند در داخل یک اردوگاه نظامی در داخل خوابگاه سربازان قایم شود و زنده بماند. این فیلم بی نظیر است و پیشنهاد می کنیم حتما آن را تماشا کنید. عشق و مهربانی از جمله چیزهایی هستند که کارگردان سعی بر نمایش آن ها داشته است.

فیلم عاشقانه تلخ,فیلم عاشقانه پایان تلخ,فیلم های عاشقانه با پایان تلخ,

6. روری اوشی اینجا بود | Rory O’Shea Was Here

این فیلم روایتگر یک فردفلج مغزی به نام مایکل است که یک بیمار جدید به نام روری، زندگی و افکار او را تغییر می دهد. روری مبتلا به ضعف عضلانی است به همین دلیل نمی تواند بدنش را تکان دهد و به ناچار ویلچر نشین شده است و توانایی راه رفتن را هم ندارد. این مرد جوان هیچوقت از زندگی اش ناراضی نبوده و همیشه سعی کرده است در هر لحظه ای از زندگی اش نهایت لذت را ببرد و خوشگذرانی کند. روحیه شاد و مثبت نگر او سبب می شود تا دیدگاه مایکل هم به دنیا عوض شود و سعی کند با وجود بیماری اش از زندگی لذت ببرد. این فیلم در نوع خودش واقعا بی نظیر و تکان دهنده است و سعی دارد به بیننده بفهماند که نسبت به هر چیزی که آزارمان می دهند دیدگاه مان را تغییر دهیم و به جزئیاتی که هیچوقت به آن ها توجه نداریم توجه بیشتری کنیم.

فیلم های عاشقانه تلخ,بهترین سایت های دانلود فیلم,دانلود فیلم عاشقانه تلخ,

5. فهرست شیندلر | Schindler’s List

این فیلم هم یکی دیگر از تکان دهنده ترین فیلم های عاشقانه تلخ در تاریخ سینمای جهان است و روایتگر داستان اسکار شیندلر می باشد. او یک تاجر بسیار موفق است که در حزب نازی عضویت دارد. این فرد با درایت و هوشی که دارد موفق می شود که جان هزاران یهودی را در طول دوره یهود ستیزی نجات دهد. تمامی اتفاقا در جنگ جهانی دوم رخ می دهند و جالب است بدانید که داستان این فیلم بر اساس واقعیت ساخته شده است و دلیل ساخت آن هم تشکر از این شخصیت بزرگ یعنی شیندلر است. سکانس های واقع گرایانه فیلم سبب شده تا این اثر به عنوان یک شاهکار هنری در دنیا شناخته شود.

فیلم سینمایی عاشقانه پایان تلخ,فیلم عاشقانه با پایان تلخ,فیلم عاشقانه تلخ,

4. اسم من خان است | My Name Is Khan

شاید تصورتان از همه فیلم های هندی بزن و برقص و شادی و خنده باشد، اما این فیلم برخلاف دیگر فیلم های هندی، شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد چراکه در آن سعی شده تا به ویژگی های ذاتی انسان ها پرداخته شود. داستان از آن جایی شروع می شود که شاهرخ خان در فیلم نقش یک مرد مسلمان را بازی می کند که مبتلا به بیماری آسپرگر (نوعی بیماری عصبی) می باشد. این فرد به شدت دچار اختلالات اجتماعی است و از این موضوع رنج می برد. همسر او در زمان حملات تروریستی او را ترک کرده و او برای پیدا کردنش سراسر آمریکا را می گردد تا پیدایش کند. در آن زمان بیشتر مردم به دلیل اسلام ستیزی دیدگاه بدی نسبت به مسلمانان داشته اند، اما این فرد با اخلاق خوب و شخصیت فوق العاده قوی اش سبب می شود تا نظر دیگران در مورد مسلمانان تغییر کند.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین سوغاتی های کشور هندوستان

فیلم عاشقانه پایان تلخ,فیلم های عاشقانه با پایان تلخ,فیلم های عاشقانه تلخ,

3. مسیر سبز | The Green Mile

در این فیلم یک مرد سیاه پوست با هیکلی درشت متهم به قتل دو دختر جوان می شود و به همین دلیل حکم اعدامش صادر می شود. این مرد بی گناه است اما به خاطر ظاهر و هیکل بزرگش مردم تفکر دیگری نسبت به او دارند و بر خلاف ظاهر غلط اندازش توانایی های خارق العاده ای دارد. برای مثال می تواند بیماری و ناراحتی های جسمی را شفا دهد. در طول مدتی که این مرد در زندان است و منتظر حکم اعدامش می باشد، یکی از نگهبانان ارشد زندان متوجه بی گناهی این فرد و قلب بزرگ و رئوفش می شود. این فیلم در واقع نشانگر این است که در سختی ها و اوج نا امیدی ها هم می توان کور سوی امیدی پیدا کرد. مسیر سبز اقتباسی از رمان استفن کینگ می باشد.

بهترین سایت های دانلود فیلم,دانلود فیلم عاشقانه تلخ,فیلم سینمایی عاشقانه پایان تلخ,

2. کوبیدن بر در بهشت | Knockin’ on Heaven’s Door

این فیلم روایتگر داستان دو دوست در یک اتاق بیمارستان است که هر دو به صورت ناگهانی متوجه می شوند که مبتلا به سرطانی لاعلاج شده اند و زمان کمی برای زندگی دارند. کمی طول می کشد تا با این قضیه کنار بیایند و پس از مدتی متوجه می شوند که هیچ چیز ارزش غم و غصه خوردن را ندارد و باید از زندگی و لحظات و روزهای باقی مانده عمرشان نهایت لذت را ببرند. پس  تصمیم می گیرند که از بیمارستان فرار کنند و همین کار را هم می کنند. آن ها به وسیله ی ماشین دزدی به ساحل می روند و در طول این مسافرت اتفاقات جالب و جذابی برای شان رخ می دهد. این فیلم درس های زیادی به ما می دهد و مهم ترینش این است که از هر لحظه زندگی مان نهایت لذت را ببریم حتی اگر زندگی به ما سخت بگیرد.

فیلم عاشقانه با پایان تلخ,فیلم عاشقانه تلخ,فیلم عاشقانه پایان تلخ,

1. هاچی: داستان یک سگ | Hachi: A Dog’s Tale

به شدت پیشنهاد می کنیم که این فیلم را ببینید چرا که از بهترین فیلم های عاشقانه تاریخ سینماست. هرچند که کمی غم انگیز است و اگر آدم احساساتی باشید اشک تان را در می آورد اما ارزشش را دارد. این فیلم داستان یک مرد است که موسیقیدان است و یک روز که در حال بازگشت به خانه است یک توله سگ در ایستگاه قطار پیدا می کند. او توله سگ را به خانه می برد با این هدف که صاحبش به زودی پیدا شود. اما پس از تلاش های فراوان هیچ نتیجه ای نمی گیرد و تصمیم می گیرد که خودش سگ را بزرگ کند اما با مخالفت های همسرش روربرو می شود و در نهایت او را هم راضی به نگهداری سگ می کند و نام آن را هاچی می گذارد. این سگ نمادی از عشق واقعی و خالصانه است و بسیاری از مردمی که ادعای سنگ دلی دارند با تماشای این فیلم اشک شان جاری می شود. جالب است بدانید که این فیلم بر اساس واقعیت ساخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا