فرهنگ و هنر

10 خودکشی چهره های مشهور دنیا

خلاصه نوشته

  • چهره های مشهور که خودکشی کردند اما موفق نشدند اکنون در سراسر جهان مشغول زندگی هستند و برخی از آن ها پس از خودکشی ناموفق شان، تحت روان درمانی قرار گرفتند تا حال شان بهبود یابد. آن ها هم همانند مردم عادی دغدغه های بسیاری در زندگی دارند و این تصور که چون از لحاظ شهرت یا مالی، هیچ کم و کثری ندارند پس باید همیشه شاد و خوشحال باشند، اشتباه است!

مشهورترین افرادی که خودکشی کردند

افراد افسرده وقتی می بینند فایده ای مثبت، چه در زندگی خود و چه در زندگی دیگران ندارند، دست به خودکشی یا کارهایی از این قبلی می زنند که علت آن اغلب برای فرار از استرس های زیاد و درماندگی از خود یا مردم و زندگی است. برخی از این افراد تنها راه فرار و راحتی از این آشفتگی های ذهنی را در خود کشی می بینند. فشار روانی که روی برخی از سلبریتی ها هست، سبب به انجام چنین اعمالی می گردد. علاوه بر آن برخی از مردم انتظارات و توقعات گزافی نسبت به آنان دارند و این انتظارات در زندگی آن ها محدودیت هایی ایجاد می کند و اغلب باعث می شود احساس خوشبختی در افراد ناگاه ناپدید شود. یکی دیگر از دلایل خودکشی، ترس از حقیر شمرده شدن نزد عوام است. در این مقاله به شما چهره های مشهور که خودکشی کردند را معرفی خواهیم کرد که بیشتر سلبریتی های معروف هستند.

افراد مشهور خودکشی,افراد مشهور خودکشی کرده,خودکشی انسانهای مشهور

10. امینم | Eminem

مارشال بروس مترز که ما با نام هنری، امینم می شناسیمش جزء افراد مشهور خودکشی کرده است که تلاشش ناکام مانده است. قبل از پخش و منتشر شدن موزیک the real slim shady با مصرف دوز زیادی از تینلول قصد جان خود و اقدام به خودکشی کرد. بر اساس آسیب شناسی های این فرد دانستند، دلایل زیادی موجب شده تا او دست به چنین عملی بزند. تحقیرهای زیادی از جانب خانواده و دوستان، جدایی و طرد او از سمت پدر و مادر، جدایی از دوست دخترش کیم و گرفتن حق حضانت دخترشان از امینم و… تمام این قضایا کافیست تا فرد عادی دچار افسردگی و بحران روحی شود و از سمتی آسیب پذیر تر. اگر برخی از موزیک های او را گوش کرده باشید، شاهد برخی از احساسات درونی این خواننده در موزیک هایش خواهید بود. باید گفت باعث خوشحالیست که چنین خواننده با استعدادی موفق به خودکشی نشده و از مرگ خود خواسته نجات یافته است.

خودکشی چهره های مشهور,مشهورترین افرادی که خودکشی کردند,مشهورترین خودکشی ها

9. التون جان | Elton John

یکی از موفق ترین سلبریتی ها در تمام دوران التون جان “Sir Elton Hercules John” خواننده سبک راک و پاپ که در سال 1976 دچار اختلال در هویت جنسی خود شد و با رینیت بلال ازدواج کرد که این ازدواج پس از گذشت چهار سال به طلاق کشیده شد. او پس از مدتی در رسانه اعلام کرد که همجنسگرا است. یکی از نزدیک ترین دوستان التون «برنی تاپین» وقتی پا به آپارتمان التون گذاشت با صحنه ی خودکشی او مواجه شد. التون سر خود را به داخل بخاری گازی فرو کرده بود و قصد جان خود را داشته است. گفته شده: التون بعد از اعلام به همجس گرایی خود با زنی با نام لیندا وودرو رابطه داشته است. از اختلالات در تمایلات جنسی خود و دیگر مسائل واهمه داشته که تنها راه رهایی از این فشار روانی را در خودکشی دیده است. گاهی ترس از کوچک شمرده شدن و حقارت عمومی می تواند دلیلی قانع کننده برای خودکشی باشد.

چهره های مشهور که خودکشی کردند,افراد مشهور خودکشی,افراد مشهور خودکشی کرده

8. رابرت مک فارلن | Robert McFarlane

حتما تا به حال ماجرای مک فارلن را شنیده اید. ماجرایی که به شما نشان می دهد افرادی چون سیاست مدارها هم دچار افسردگی و آسیب می شوند. رابرت مک فارلن یک سیاست مدار که در سال 1987 معاون امنیتی رئیس جمهور ریگان بود، در این دوران درگیر رسوایی ها و معاملاتی پنهانی و سیاسی شد، این رسوایی با عواقب بدی در سه کشور به طول انجامید. رابرت مک فارلن که در این ماجرا نقش داشت، احساسی شبیه به کوچک شدن و خجالت و سرافکندگی در او شکل گرفت و دچار چندین بار افسردگی های پی در پی شد. همچنین او چندین بار دست به خودکشی، خود خواسته زد. در مصاحبه ای که مِن باب این ماجرا از او شد، گفت قضاوت هایی اشتباه در جابه جا کردن گروگان ها باعث تشدید افسردگس اش شده بود. او پس از بخشش از جانب بوش، هیچگاه به شغلش بازنگشت.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از وفادارترین زوج های مشهور دنیا

خودکشی انسانهای مشهور,خودکشی چهره های مشهور,مشهورترین افرادی که خودکشی کردند

7. بریتنی اسپیرز | Britney Spear

بریتنی جین اسپیرز این خواننده که در یک دهه بسیار درخشید و تاثیرات زیادی روی پاپ جوانان گذاشت یکی از چهره های مشهور که خودکشی کردند می باشد. او نیز لغب شاهزاده خانم پاپ را از آن خود کرده. موزیک baby one more time یکی از معروف ترین موسیقی های این خواننده است؛ اما این خواننده پاپ در روابط عاطفی و عاشقانه دچار ضربات روحی فراوانی شد و پس از یک ازدواج کارش به جدایی کشیده شد، عکس ها و رفتار های چیپی که از وی منتشر شد، کارهای عجیب و به دور از واقعیتی که انجام می داد زندگی، آینده ی شغلی، موقعیت اجتماعی و خانوادگی او را به سرعت تحت شعاع قرارداد. طی خبر ها و اطلاعات منتشر شده، این خواننده دو بار دست به خودکشی زده است که نافرجام بوده. او هم اکنون با سام اصغری رابطه دارد.

مشهورترین خودکشی ها,چهره های مشهور که خودکشی کردند,افراد مشهور خودکشی

6. کلارک گیبل | Clark Gable

کلارک گیبل، مردی جسور و گستاخ و البته خوشرو بود که در فیلم بر باد رفته نقش میچل را داشت و بسیار خوش درخشید. او بعد از مرگ همسرش کارول دیگر حس خوشبختی نداشت و دنیا را تیره تار تر از آنچه که بود می دید. کلارک گیبل عشق و دوست داشتنی، فراوان نسبت به کارول داشت. مادر گیبل بر اثر تومور مغزی پسرک ده ماهه را در این دنیای پست حقیر رها کرد و به دیار باقی شتافت. همسر وی در یک سانحه هوایی که برخی معتقدند این سانحه اصلا تصادفی نبوده و از پیش تعیین شده بود در گذشت. کلارک گیبل از شدت نا امیدی یک بار دست به خودکشی زد که موفق آمیز نبود. او وقتی سوار موتور بود، با سرعت بسیار بالا و از روی عمد و کاملا خود خواسته قصد داشت خودش را بکشد. کلارک بعد ها در سن 57 سالگی جان خد را از دست داد و طی وصیتش او را در کنار آرامگاه کارل لومبارد دفن کردند.

افراد مشهور خودکشی کرده,خودکشی انسانهای مشهور,خودکشی چهره های مشهور

5. جودی گارلند| Judy Garland

در خودکشی چهره های مشهور می توان به جودی گارلند بازیگر فیلم جادوگر شهر اوز اشاره کرد که در تمام عمر خود با افسردگی دست پنجه نرم می کرد. جودی دفعات بی شماری اقدام به خودکشی کرد و تا پای مرگ و دیدن آن دنیا هم رفت اما موفقیت آمیز نبودند و هیچ کدام از خودکشی های او به مرگ او منجر نشد. اولین خودکشی او بر می گردد به سال 1947 درست زمانی که سر فیلم برداری فیلم دزدان دریاییکارادیب بود، آن دوره بیماری او رو به وخامت می رفت و متاسفانه کاری از دست عزیزان او بر نمی آمد، او را در آسایشگاه بیماران روانی بستری نمودند که با غفلت پرستاران رگ دستش را زد خیلی عمیق زد! اما خوشبختانه باز هم خب جان سالمی به در برد. بعد از این حادثه ناگوار و وحشتناک او را به به آسایشگاه روانی واقع در ماساچوست انقال دادند و تحت مراقب های ویژه قرار گرفت. او تا آخر عمر کوتاهش هیچگاه به طور قطعی درمان نشد. وی در سن ۴۷ سالگی بر اثر تجویز اشتباه دارو از جانب پزشک درگذشت.

مشهورترین افرادی که خودکشی کردند,مشهورترین خودکشی ها,چهره های مشهور که خودکشی کردند

4. سامی دیویس | Sammy Davis Jr

سامی دیویس جونیور یکی از معروف ترین چهره های سینما و موسیقی، تلویزیونی بود. او دچار اختلالاتی در وضع جسمانی اش بود، سامی دیویس در شب عروسی خود با خانم «لوری واست» اقدام به خودکشی با یک اصلحه را کرد که خب با موفقیت روبرو نشد. بعدها خود سامی دیویس دلیل این کار را اعلام کرد، علت اقدام به خودکشی خود را اینگونه شرح داد که با کیم نواک» که بازیگری سرشناس بوده، رابطه داشته و به دلیل اینکه هر دوی ان ها متاهل بودند، به شدت عذاب وجدان گرفته و این کارش را حرمت شکنی دانسته و دیگر خودش را مستحق زندگی در این دنیا ندانسته است.

این مطلب را از دست ندهید
10 انیمیشن برتر از نگاه منتقدان

افراد مشهور خودکشی,افراد مشهور خودکشی کرده,خودکشی انسانهای مشهور

3. پرنسس دیانا | Diana Prince

اندرو مورتون نویسنده، در سال 92 بیوگرافی کاملی که از دایانا منتشر کرده است که او دچار بیماری Bulimia nervosa (پرخوری عصبی) می باشد و به همین خاطر، پنج بار اقدام به خودکشی کرده است. که خود پرنسس در یک نشست با مجله ای معتبر و رسانه ای گفت: وقتی فرزندش ویلیام را باردار بوده قصد داشته خودش را از پله های کاخ به پایین پرت کند! با توجه به تمامی گفته ها، ملکه انگلیس و اعضای خانواده هیچگاه مهر تایید بر این اقدامات را نزدند. ولی خوب است بدانید، از حالات روحی و مشهود پرنسس دیانا، این اقدامات و افسردگی وی اصلا خارج از تصور نیست.

خودکشی چهره های مشهور,مشهورترین افرادی که خودکشی کردند,مشهورترین خودکشی ها

2. الیزابت تیلور | Elizabeth Taylor

یکی از مشهورترین افرادی که خودکشی کردند بانوی جذاب الیزابت تیلور بود که در چند دهه گذشته زیبایی ستودنیش وصف ناپذیر بود هم اقدام به خودکشی کرده! او که جایزه های بسیاری دریافت کرده و گردنبند و جواهرات گران قیمتش زبانزد عام و خاص است! بله این ها شادی آفرین نیستند. او که بعد مرگ چندی از دوستان نزدیکش مِن جمله مایکل جکسون به مصرف الکل و قرص های روان گردان روی آورد. رابطه نامشروعش با افراد دیگر و خیانت به همسرش ریچارد برتون با انتقادات زیادی حتی واتیکان روبرو بود. ریچارد برتون و الیزابت نقش آفرینی های زیادی در کنار یک دیگر داشتند و یکی از بهترین زوج های هنری آن دوران بودند. پس از جدایی و پایان این، رابطه الیزابت با استفاده از دوز بالایی از قرص خواب آور قصد جان خود را کرد. رابطه و ازدواج این دو یکی از طولانی ترین رابطه های الیزابت بود که 11 سال و چند ماه دوام داشت. الیزابت بعد از برتون ازدواج کرد ولی پس از گذشت ۹ ماه طلاق گرفت.

چهره های مشهور که خودکشی کردند,افراد مشهور خودکشی,افراد مشهور خودکشی کرده

1. هالی بری | Halle Berry

هالی بری اولین زن سیاه پوستی است که اسکار بهترین بازیگر زن را گرفت و نماد یک زن خود ساخته است. او پس از پایان رابطه اش با دیوید جاستیس در سال 1997، قصد جان خوHalle Berryد را با مونوکسید کربن کرد، در آن لحظه با چند دقیقه فکر به مادرش که اگر بعد از خودکشی با جسد افتاده بر زمین او مواجه شود چه رخ می دهد دست از این کار کشید و نادم پشیمان گشت. او پس از واقعه تلخ با خود پیمان بست که دیگر دست به چنین کار احماقانه ای نزند و دیگر در زندگی حماقت نکند و به خودش قول داد؛ هیچوقت تا پایان عمر ازدواج نکند و در تنهایی خود بماند و موفقیت های زیادی را کسب کند. البته او بعدها دو بار ازدواج کرد و یکی از موفق ترین زنان آمریکا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن