بیوگرافی

زندگینامه بندیکت کامبربچ بازیگر و تهیه کننده انگلیسی

افزایش بازدید در گوگل

بیوگرافی بندیکت کامبربچ (زندگینامه هنرمندان)

بندیکت کامبربچ، بازیگر تحسین برانگیز سینما، تئاتر و تلویزیون بریتانیایی که به خاطر بازی در فیلم هایی همچون فرانکاشتاین، دکتر استرنج و مینی سریال شرلوک هلمز بسیار شناخته شده است. کامبربچ در فیلم های سینمایی، تلویزیونی و نمایشی زیادی به ایفای نقش پرداخته و همینطور یکی از بهترین صدا پیشگان هالیوودی بشمار می رود. او تا کنون موفق به دریافت جوایز بسیاری از جمله: جایزه امی، جوایز لورنس اولیویه و جوایز بفتا شده و همچنین برای اخذ جایزه اسکار و گلدن گلوپ نیز نامزد بوده است. ما قصد داریم تا در این مطلب به معرفی زندگی نامه ی بندیکت کامبربچ، این سوپراستار هالیوودی بپردازیم.

عکس بندیکت کامبربچ

بیوگرافی بندیکت کامبربچ,زندگی بندیکت کامبربچ,زندگی نامه ی بندیکت کامبربچ

بندیکت کامبربچ کیست؟ بندیکت کامبربچ یکی از بازیگران بسیار تحسین شده انگلیسی بوده که تقریباً در اغلب زمینه های سرگرمی و نمایشی کار کرده است. بندیکت از همان اوایل زندگی با بازی در نقش تیتانیا در سنین بسیار کم به شهرت رسید. وی در صنعت سینما، تلویزیون، تئاتر و رادیو کار می کند. کامبربچ فردی بسیار با استعداد بوده و برخی شخصیت های شاخص آثار داستانی معروف مانند “سیمپسون ها” و سه گانه فیلم “هابیت” را صدا گذاری کرده است.

وی بخشی از تولیدات مهم سینمایی بوده و در صنعت تلویزیون نیز تأثیر بسزایی دارد. فیلم “دکتر استرنج” که توسط اسکات دریکسون گارگردانی شده بود، در سراسر جهان به یک موفقیت بزرگ بدل گردید. بازی او از شخصیت نمادین شرلوک هولمز در مجموعه تلویزیونی معروف “شرلوک” مورد توجه منتقدان سراسر جهان قرار گرفت.

زندگینامه بندیکت کامبربچ,عکس زن بندیکت کامبربچ,فیلمهای بندیکت کامبربچ

دوران کودکی بندیکت کامبربچ

در زندگینامه بندیکت کامبربچ آمده است که: بندیکت تیموتی کارلتون کامبربچ در ۱۹ ژوئیه سال ۱۹۷۶ در لندن، انگلیس متولد و بزرگ شد. والدین او تیموتی کارلتون و واندا ونتهام هر دو از هنرپیشگان دنیای هنر و سینما هستند. وی نوه فرمانده زیردریایی جنگ جهانی، هنری کارلتون کامبربچ و نتیجه هنری آرنولد کامبربچ دیپلمات ملکه ویکتوریا، است.

او از ازدواج اول مادرش یک خواهر ناتنی به اسم تریسی پیکاک دارد. وی بیشتر سال های ابتدایی را در مدارس شبانه روزی بود و تحصیلات خود را از “مدرسه برامبلتیه” در ساسکس غربی و از “مدرسه هارو” دریافت کرد.

پیج اینستا بندیکت کامبربچ,پیج اینستاگرام بندیکت کامبربچ,بیوگرافی بندیکت کامبربچ

عضوی از “انجمن راتیگان” بود که در آن زمان بهترین باشگاه هنرهای نمایشی در مدرسه او بشمار می رفت. کامبربچ بعد از اتمام دبیرستان به عنوان یک معلم انگلیسی در یک صومعه تبتی در دارجلینگ هند، برای یک سال به تدریس داوطلبانه مشغول شد. وی تحصیلات خود را در “آکادمی موسیقی و هنرهای نمایشی لندن” ادامه داد و در رشته بازیگری کلاسیک فارغ التحصیل شد.

وی در رشته تئاتر در “دانشگاه ویکتوریا منچستر” تحصیل کرد که اکنون به عنوان “دانشگاه منچستر” شناخته می شود. کامبربچ در ۱۲ سالگی با بازی در نقش تیتانیا در نمایش معروف “رویای یک شب نیمه تابستان” اولین بازی خود را انجام داد.

بیوگرافی بندیکت کامبربچ,زندگی بندیکت کامبربچ,زندگی نامه ی بندیکت کامبربچ

زندگی حرفه ای بندیکت کامبربچ

نمایش: بندیکت کامبربچ کار تئاتر خود را از سال ۲۰۰۱ آغاز کرد و در چندین نمایش کلاسیک نقش اصلی را داشته است. در سال ۲۰۰۵، از بازی وی به عنوان جورج تسمن در نمایش “هدا گابلر” بسیار استقبال شد و وی برای “بهترین بازی در نقش مکمل” نامزد جایزه “الیویه” شد. برخی دیگر از نمایشنامه های مهمی که کامبربچ در آن شرکت داشته است،

شامل “مونولوگ های کودکان” (۲۰۱۰) ساخته دنی بویل و ” فرانکشتاین” نوشته مری شلی ساخته دنی بویل (۲۰۱۱) می باشد. برای بازی در فیلم “فرانکشتاین”، وی موفق به دریافت جایزه تئاتر “منتقدان، “جایزه تئاتر استاندارد” و “جایزه الیویه” شد و “تاج سه گانه تئاتر لندن” را به دست آورد. در سال ۲۰۱۵ او در نمایش”هملت” شکسپیر در “تئاتر باربیکان” لندن بازی کرد و سومین نامزدی “جایزه لارنس الیویه” را برای بازی خود به دست آورد.

بیوگرافی بندیکت کامبربچ,زندگی بندیکت کامبربچ,زندگی نامه ی بندیکت کامبربچ

تلویزیون: بندیکت کامبربچ در سال ۲۰۰۲ در برنامه تلویزیونی ” تپش قلب” ظاهر شد. او سپس در سال ۲۰۰۳ در فیلم تلویزیونی “جاسوس کمبریج” نقش ادوارد هند را بازی کرد. در همان سال او در نقش روری در سریال درام کمدی “چهل سالگی” به ایفای نقش پرداخت. وی اولین نقش اصلی خود را در تلویزیون در سال ۲۰۰۴ به دست آورد. او برای بازی در نقش استیون هاوکینگ در مجموعه تلویزیونی معروف “هاوکینگ” انتخاب شد.

بیوگرافی بندیکت کامبربچ,زندگی بندیکت کامبربچ,زندگی نامه ی بندیکت کامبربچ

بندیکت برای بازی در نقش استیون هاوکینگ نامزد دریافت جایزه تلویزیون BAFTA برای بهترین بازیگر مرد گردید. در سال ۲۰۰۷ در کنار تام هاردی در فیلم تلویزیونی “استوارت: زندگی به عقب” بازی کرد. این سریال در سپتامبر ۲۰۰۷ از ‘شبکه بی بی سی’ پخش شد. در سال ۲۰۰۸ وی نقش اصلی را در سریال “آخرین دشمن” بازی کرد.

بازی وی به عنوان شخصیت اصلی باعث نامزدی در “جایزه ماهواره” برای “بهترین بازیگر نقش اول مرد در یک مینی سریال یا فیلم تلویزیونی” شد. در سال ۲۰۰۹ در نمایش تلویزیونی Maple: Murder is Easy”” در نقش لوک فیتز ویلیام بازی کرد. وی همچنین در اقتباس تلویزیونی از رمان آندره لووی در “جزیره کوچک” نقش برنارد را بر عهده گرفت. بازی وی در نقش برنارد نامزد دیگری برای “بهترین بازیگر نقش مکمل” BAFTA را به ارمغان آورد.

بیوگرافی بندیکت کامبربچ,زندگی بندیکت کامبربچ,زندگی نامه ی بندیکت کامبربچ

سال ۲۰۱۰ برای بندیکت کامبربچ سال قابل توجهی بود. وی برای بازی در نقش وینسنت ون گوگ در فیلم پرطرفدار “ون گوگ: نقاشی با کلمات” انتخاب گردید. عملکرد وی به عنوان ون گوگ در سراسر جهان مورد استقبال قرار گرفت و هنوز هم به عنوان یکی از بهترین نمایش های این هنرمند مورد احترام است. در همان سال او به عنوان شرلوک هلمز در سریال تلویزیونی تحسین شده “شرلوک” انتخاب شد.

سال ۲۰۱۲ بندیکت بازی در سریال تلویزیونی “پایان رژه” را برگزیده و این مینی سریال فقط برای پنج قسمت فیلمبرداری شد و کارگردانی آن را سوزانا وایت برعهده داشت. بازی در این مینی سریال موجب گردید تا او دومین نامزدی “جایزه امی” را برای “بهترین بازیگر نقش اول مرد در یک مینی سریال یا فیلم تلویزیونی” کسب کند. در فوریه ۲۰۱۸ حضور در سریال “پاتریک ملروز” را انتخاب کرد که اقتباسی از رمان های ادوارد سنت آوبین بود.

بیوگرافی بندیکت کامبربچ,زندگی بندیکت کامبربچ,زندگی نامه ی بندیکت کامبربچ

سینما: نخستین فیلم سینمایی کمبریج “تپه ها مانند فیل های سفید” نام داشت که در سال ۲۰۰۲ تولید شد. سال بعد با فیلم “کشتن یک پادشاه” به کارگردانی مایک بارکر روی پرده سینما ظاهر گردید. او بیش از ۳۶ فیلم سینمایی در کارنامه هنری خود دارد که برخی از آنها مانند سه گانه هاپیت و کتاب جنگل را صدا گذاری کرده است.

از معروف ترین فیلم های سینمایی کمبریج باید “به دختر دیگر بولین” (۲۰۰۸)، اسب جنگی (۲۰۱۱)، ۱۲ سال بردگی (۲۰۱۳)، بازی تقلید (۲۰۱۴) (نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب، بفتا، SAG و اسکار) و دکتر استرنج  (۲۰۱۶) اشاره کنیم. وی در نقش توماس ادیسون در فیلمی با عنوان “جنگ جریان” به کارگردانی آلفونسو گومز رخون در کنار بازیگرانی مانند: مایکل شنون، نیکلاس هولت، تام هالند و کاترین واترستون به ایفای نقش پرداخت.

بیوگرافی بندیکت کامبربچ,زندگی بندیکت کامبربچ,زندگی نامه ی بندیکت کامبربچ

زندگی شخصی بندیکت کامبربچ

بندیکت کامبربچ مدت زیادی با اولیویا پولت در ارتباط بود و در سال ۲۰۱۱ از هم جدا شدند. او در سال ۴۰۱۴ خواستگاری خود از سوفی هانتر، کارگردان تئاتر و اپرای انگلیسی را اعلام کرد. این دو در ۱۴ فوریه ۲۰۱۵ در کلیسای قرن ۱۲ سنت پیتر در جزیره وایت ازدواج کردند و حاصل این ازدواج دو پسر به نام های کریستوفر کارلتون کامبربچ (متولد ۱ ژوئن ۲۰۱۵) و هال آودن کامبربچ (متولد ۳ مارس ۲۰۱۷) می باشد.

کامبربچ سفیر The Prince’s Trust بوده و حامی سازمان هایی است که در استفاده از هنر برای کمک به جوانان محروم متمرکز شده اند. از زمان به تصویر کشیدن استیون هاوکینگ در سال ۲۰۰۴ وی به عنوان سفیر و در سال ۲۰۱۵ به عنوان حامی برای انجمن بیماری های عصبی نورون حرکتی فعالیت کرده است. وی همچنین یک صندوق بهبودی را به نفع انجمن اسکلروز جانبی آمیوتروفی تاسیس کرد.

بیوگرافی بندیکت کامبربچ,زندگی بندیکت کامبربچ,زندگی نامه ی بندیکت کامبربچ

کامبربچ آثار هنری زیادی برای موسسات خیریه جمع آوری و درآمد حاصل از آنها را به سازمان های خیریه متفاوت هدیه کرده است. او همراه با پرنس فیلیپ، جایزه دوک ادینبورگ را در ۱۹ مارس ۲۰۱۴ در کاخ سنت جیمز به ۸۵ جوان اهدا کرد. کامبربچ از طرف وی گفت: “آرمان ما این است که این فرصت را به صدها هزار نفر در سراسر انگلیس بدهیم”. او در کارهای انسان دوستانه زیادی مشارکت داشته است. در سال ۲۰۰۳ این هنرمند به اعتراضات ائتلاف متوقف کردن جنگ در لندن علیه جنگ عراق پیوست.

کامبربچ یکی از طرفداران حقوق LGBT +  می باشد و در ژوئیه ۲۰۱۳ در یک ازدواج همجنسگرایانه شرکت کرد. او خود را فمینیست معرفی می کند. در سال ۲۰۱۶ یکی از ۲۸۰ چهره معروف دنیای هنر بود که از رای به انگلیس برای ماندن در اتحادیه اروپا با توجه به همه پرسی ژوئن ۲۰۱۶ حمایت کرد.

بیوگرافی بندیکت کامبربچ,زندگی بندیکت کامبربچ,زندگی نامه ی بندیکت کامبربچ

فیلم های سینمایی بندیکت کامبربچ

 • تپه‌ ها مانند فیل های سفید، تولید سال ۲۰۰۲
 • کشتن یک پادشاه، ساخته مایک بارکر، تولید سال ۲۰۰۳
 • شروع کننده برای ۱۰، ساخته تام وان، تولید سال ۲۰۰۶
 • لطف حیرت ‌آور، ساخته مایکل اپتد، تولید سال ۲۰۰۶
 • جدایی ناپذیر، تولید سال ۲۰۰۷
 • تاوان، ساخته جو رایت، تولید سال ۲۰۰۷
 • دختر دیگر بولین، ساخته جاستین چادویک، تولید سال ۲۰۰۸
 • آفرینش، ساخته جان امیل، تولید سال ۲۰۰۹
 • افسانه‌ های مضحک، ساخته سوزان لوسیانی، تولید سال ۲۰۰۹
 • چهار شیر، ساخته کریس موریس، تولید سال ۲۰۱۰
 • ستاره سوم، ساخته هاتی دالتون، تولید سال ۲۰۱۰
 • افشاگر، ساخته لاریسا کندراکی، تولید سال ۲۰۱۰
 • بندزن خیاط سرباز جاسوس، ساخته توماس آلفردسن، تولید سال ۲۰۱۱
 • اسب جنگی، ساخته استیون اسپیلبرگ، تولید سال ۲۰۱۱
 • مخرب، ساخته R. Hood، تولید سال ۲۰۱۱
 • هابیت: یک سفر غیرمنتظره، ساخته پیتر جکسون، ضبط حرکت و صداپیشه، تولید سال ۲۰۱۲
 • پیشتازان فضا به ‌سوی تاریکی، ساخته جی. جی. آبرامز، تولید سال ۲۰۱۳
 • ۱۲ سال بردگی، ساخته استیو مک ‌کوئین، تولید سال ۲۰۱۳
 • دسته پنجم، ساخته بیل کاندن، تولید سال ۲۰۱۳
 • هابیت: برهوت اسماگ، ساخته پیتر جکسون، ضبط حرکت و صداپیشه، تولید سال ۲۰۱۳
 • آگوست: اوسیج کانتی، ساخته جان ولز، تولید سال ۲۰۱۳
 • بازی تقلید، ساخته مورتن تیلدام، تولید سال ۲۰۱۴
 • پنگوئن‌ های ماداگاسکار، ساخته اریک دارنل و سیمون جی. اسمیت، صدا پیشگی، تولید سال ۲۰۱۴
 • هابیت: نبرد پنج سپاه، ساخته پیتر جکسون، ضبط حرکت و صداپیشه، تولید سال ۲۰۱۴
 • عشاء ربانی سیاه، ساخته اسکات کوپر، تولید سال ۲۰۱۵
 • زولندر ۲، ساخته بن استیلر، تولید سال ۲۰۱۶
 • دکتر استرنج، ساخته اسکات دریکسون، تولید سال ۲۰۱۶
 • جنگ جریان، ساخته آلفونسو گومز-رجون، مستند، تولید سال ۲۰۱۷
 • ثور: رگنراک، ساخته تایکا وایتیتی، تولید سال ۲۰۱۷
 • انتقام‌ جویان: جنگ ابدیت، ساخته برادران روسو، تولید سال ۲۰۱۸
 • گرینچ، ساخته یارروو چنی و اسکات موژر، تولید سال ۲۰۱۸
 • انتقام ‌جویان: آخر بازی، ساخته آنتونی و جو رسو، تولید سال ۲۰۱۹
 • ۱۹۱۷، ساخته سم مندس، تولید سال ۲۰۱۹

بیوگرافی بندیکت کامبربچ,زندگی بندیکت کامبربچ,زندگی نامه ی بندیکت کامبربچ

فیلم های تلویزیونی بندیکت کامبربچ

 • ۲۰۰۰ و ۱۹۹۸، تپش قلب
 • ۲۰۰۲، تزیین مخملی
 • ۲۰۰۲، شاهد خاموش
 • ۲۰۰۳، جاسوس کمبریج
 • ۲۰۰۳، مأموران مخفی
 • ۲۰۰۳، Fortysomething
 • ۲۰۰۴، دانکرک
 • ۲۰۰۴، تپش قلب
 • ۲۰۰۴، هاوکینگ
 • ۲۰۰۵، ناتان جو
 • ۲۰۰۵، برای پایان دادن به زمین
 • ۲۰۰۵، اخبار شکسته
 • ۲۰۰۷، استوارت: زندگی به عقب
 • ۲۰۰۸، آخرین دشمن
 • ۲۰۰۹، جزیره کوچک
 • ۲۰۰۹، مارپل: قتل آسان است
 • ۲۰۱۰، ون گوگ: نقاشی با کلمات
 • ۲۰۱۰، معما راتتیگان
 • ۲۰۱۰ – ۲۰۱۷، شرلوک
 • ۲۰۱۲، پایان رژه
 • ۲۰۱۳، سیمپسون ها
 • ۲۰۱۴، گزارش کلبر
 • ۲۰۱۶، تاج خالی
 • ۲۰۱۷، کودک در زمان
 • ۲۰۱۸، پاتریک ملروز
 • ۲۰۱۸، TBA

بیوگرافی بندیکت کامبربچ,زندگی بندیکت کامبربچ,زندگی نامه ی بندیکت کامبربچ

افتخارات بندیکت کامبربچ

 • دریافت جایزه فیلم هالیوود برای فیلم اوسیج کانتی در سال ۲۰۱۳
 • دریافت جایزه فیلم هالیوود برای بهترین بازیگر نقش مرد در فیلم بازی تقلید در سال ۲۰۱۴
 • دریافت جایزه بهترین گروه از طرف اتحادیه منتقدان فیلم واشنگتن برای فیلم ۱۲ سال بردگی در سال ۲۰۱۳
 • دریافت جایزه مستقل فیلم بریتانیا برای فیلم بازی تقلید در سال ۲۰۱۴
 • دریافت جایزه بفتا برای عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم پاتریک ملروز در سال ۲۰۱۹
 • دریافت جایزه امی برای بازی در فیلم شرلوک در سال ۲۰۱۴
شبکه اجتماعی
Benedict Cumberbatch InstagramBenedict Cumberbatch FacebookBenedict Cumberbatch Twitter

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا