بیوگرافی

زندگینامه بیلی ایلیش محبوب ترین خواننده نسل جوان

بیوگرافی بیلی ایلیش (زندگینامه هنرمندان)

بیلی ایلیش یا بیلی آیلیش، خوانند و ترانه سرا آمریکایی می باشد که در حال حاضر به یکی از محبوب ترین خوانندهای نسل جوان تبدیل شده است. او اولین بار در سال 2016 هنگامی که آهنگ ” Ocean Eyes ” را در SoundCloud بارگذاری کرد، مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. این ترانه توسط برادرش فایننس ساخته شده است و با او در موسیقی و نمایش های زنده همکاری می کند.

نخستین EP او، «لبخند نزد من» در سال 2017 در ایالات متحده، انگلیس، کانادا و استرالیا او را به جمع 15 نفر برتر موسیقی رساند.  با توجه به سن کمش تا کنون موفق به دریافت جوایز خاصی از جمله جوایز گرمی شده است. در سال 2019، TIME او را در لیست افتتاحیه Time 100 NEXT قرار داد. در این مقاله به زندگینامه ی بیلی ایلیش این خواننده پرطرفدار خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

عکس بیلی ایلیش

اهنگ بیلی ایلیش,بیلی ایلیش بیوگرافی,بیماری بیلی ایلیش,

بیلی ایلیش کیست؟ Billie Eilish Pirate Baird OConnell را همه با نام بیلی الیش می شناسند. پس از انتشار تک آهنگ های مانند Bellyache و Boredکه بخشی از موسیقی متن فیلم ” 13 دلیل برای اینکه ” به کار گرفته شد، در ماه ژوئیه سال 2017 اولین EP خود را تحت عنوان  Don’t Smile at Me  اعلام کرد. “لبخند بر من” در 11 آگوست منتشر شد و یک ماه و نیم پس از انتشار آن در بیلبورد 200 قرار گرفت.

آهنگ “پسر من” در قسمت چهارم فصل سه فیلم Shadowhunters (شکارچیان سایه) استفاده شد. بیلی در فوریه 2018 اولین تور خود با عنوان Where My Mind Tour  را آغاز کرد.

بیوگرافی بیلی ایلیش,زندگینامه بیلی ایلیش,زندگینامه کامل بیلی ایلیش,

این تور در ماه آوریل به پایان رسید. در همان ماه بیلی الیش از آهنگ مشترک خود با خالد با عنوان “دوست داشتنی” پرده برداری کرد و به عنوان موسیقی متن فصل دوم سریال  “13 دلیل برای اینکه” انتخاب شد. بیلی نخستین آلبوم خود را با عنوان “وقتی همه می خوابیم، به کجا می رویم؟ ” شروع کرد. این آلبوم در 29 مارس فقط چند هفته پس از انتشار چهارمین تک آهنگ Wish You Were Gay در فروشگاه ها قرار گرفت.

“وقتی همه می خوابیم، کجا می رویم؟” همچنان در نمودارهای موسیقی خوب عمل کرد و حتی به بیلی کمک کرد تا بعد از هر آهنگ از این آلبوم، به جز “خداحافظ”، که در Hot 100 به ثبت رسیده است، رکورد دیگری بدست آورد. این هنرمند با 14 آهنگ جوان ترین هنرمند شماره یک ایالات متحده بشمار می رود.

زندگینامه ی بیلی ایلیش,عکس بیلی ایلیش,اهنگ بیلی ایلیش,

با توجه به اینکه این آلبوم از لحاظ تجاری و انتقادی عملکرد خوبی داشت، طبیعی بود که به لطف رکورد، چندین جایزه کسب کند. ” وقتی همه می خوابیم، کجا می رویم ” در جوایز موسیقی دانمارک 2019، برنده جایزه آلبوم سال 2019 اپل موسیقی و آلبوم خارجی سال شد. علاوه بر آن، جوایز گرمی بهترین آلبوم سال موسیقی آواز پاپ و بهترین آلبوم مهندسی غیر کلاسیک 2020 را به دست آورد.

این مطلب را از دست ندهید
زندگینامه محمد رضا شجریان اسطوره موسیقی سنتی ایران

اینها همه جایزه هایی نبود که بیلی الیش در بزرگترین رویداد موسیقی در صنعت دریافت کرد. او جوان ترین هنرمند و اولین زنی شد که در چهار گروه اصلی گرمی برنده شد. بیلی بعد از آن دست از ساخت موسیقی نکشید.

در 13 فوریه 2020، او آهنگی برای فرانشیز فیلم جیمز باند با عنوان ” هیچ وقت برای مردن ” منتشر کرد. این ترانه بعد از “نوشتن بر روی دیوار” به کارگردانی سام اسمیت و اولین تک آهنگ او در انگلستان، به دومین آهنگ باند تبدیل و ساخته شده است .

بیلی ایلیش بیوگرافی,بیماری بیلی ایلیش,بیوگرافی بیلی ایلیش,

دوران کودکی بیلی ایلیش

بیلی الیش دختر مگی بیرد و پاتریک اوکانل متولد 18 دسامبر سال 2001 در لس آنجلس، در خانواده ای آشنا به بازیگری و نوازندگی بزرگ شد و به همراه برادرش فایننس ( Finneas O’Connell) در خانه تحصیل کرد.

گفته می شود که او ایرلندی و اسکاتلندی تبار است. با توجه به شرایط محیطی که بیلی داشت، از کودکی با موسیقی آشنا بوده و حتی در 8 سالگی به یک گروه کر کودک پیوست.

در 11 سالگی، بیلی الیش شروع به نوشتن و آهنگسازی آهنگ های خود کرد. بیلی در اکتبر سال 2015، هنگامی که تک آهنگی با عنوان “چشم های اقیانوس” را منتشر نمود، دنیای خوانندگی خود را آغاز کرد. این آهنگ در ابتدا توسط فایننس برای گروهش نوشته شده بود، اما او در نهایت این آهنگ را به خواهرش داد.

قبل از اینکه بیلی آهنگ را از طریق Interscope Records دوباره منتشر کند، ویدیوی برای این ترانه در 24 مارس 2016 منتشر شد. در اوایل سال 2017، او EP (آلبوم چند آهنگه) را منتشر کرد که شامل چهار ریمیکس از “چشمان اقیانوس” بود.

زندگینامه بیلی ایلیش,زندگینامه کامل بیلی ایلیش,زندگینامه ی بیلی ایلیش,

زندگی خصوصی بیلی ایلیش

بیلی یک گیاه خوار بوده و طرفدار وگانگاری در رسانه های اجتماعی است. او هنوز با والدینش در لس آنجلس زندگی می کند. بیلی می گوید که من همیشه هر کاری را که می خواهم انجام داده ام و دقیقا همان کسی بوده ام که هستم.

از نگاه عموم مردم، دختران و زنانی که دارای دیدگاه های قوی هستند نفرت برانگیزند. متاسفانه هنوز هم  افرادی هستند که از زنان موفق می ترسند و فکر می کنند که هیچ قدرتی نباید به دست زنان باشد!

از لبخند متنفرم، این باعث می شود احساس ضعف و کمبود کنم از این رو در هیچ عکسی لبخند نمی زنم. من و برادرم خیلی خوب با هم کنار می آییم. ما مثل بهترین دوستان هم هستیم و او به عقاید من احترام می گذارد و من نیز به او احترام می گذارم، حتی اگر ما عقاید یکسانی نداشته باشیم.

عکس بیلی ایلیش,اهنگ بیلی ایلیش,بیلی ایلیش بیوگرافی,

او معتقد است که همیشه اتفاقات بدی رخ خواهد داد اما می توانید آن را بنویسید و آهنگی از آن بسازید. او در کودکی به کار مدلینگ علاقه داشت و عاشق عکاسی و حضور در مقابل دوربین بود، اما چون قدش کوتاه بود نمی توانست این حرفه را دنبال کند. موسیقی هیپ هاپ ژانر مورد علاقه الیش و بزرگترین الهام بخش اوست.

این مطلب را از دست ندهید
زندگینامه مهدی طارمی فوتبالیست

او تایلر، خالق کودکانه گامبینو و آریل لووین را به عنوان الگوعمده موسیقی برای خود ذکر کرده است. وی در رسانه ها با لووین، لرد و دل ری مقایسه شده است.

ایلش گفت که وی آریانا گراند را به دلیل توانایی آوازش تحسین می کند و احساس می کند با او همسایه است، و اضافه کرد که آلبوم Grande Thanks U، Next الهام بخش او برای ادامه ساخت موسیقی است. دوست دارد که بیشتر لباس های بگ بپوشد و تمایلی ندارد که اندام هایش بیرون باشد از این رو لباس های بیلی همیشه مورد توجه است.

بیماری بیلی ایلیش,بیوگرافی بیلی ایلیش,زندگینامه بیلی ایلیش,

تور کنسرت های بیلی آیلیش

 • لبخند نزن در سال 2017
 • تور ذهن من کجاستدر سال 2018
 • یک به یک در سال 2018 و 2019
 • وقتی همه می خوابیم، کجا می رویم در سال 2019 در کوچلا و کالیفورنیا اجرا شد.
 • کجا می ریم؟ در سال 2020 در میامی و فلوریدا اجرا شد.

زندگینامه کامل بیلی ایلیش,زندگینامه ی بیلی ایلیش,عکس بیلی ایلیش,

افتخارات بیلی ایلیش

لیست جوایز و نامزدهای دریافت شده توسط بیلی الیش شامل:

 • پنج جایزه گرمی
 • دو جایزه موسیقی آمریکایی
 • دو رکورد جهانی گینس
 • سه جایزه موسیقی فیلم MTV اروپا
 • یک جایزه بریت
 • سه جایزه موسیقی MTV Video
 • یک جایزه موسیقی NRJ

بیلی الیش جوانترین فرد و دومین نفری است که موفق به کسب چهار دسته اصلی گرمی – بهترین هنرمند جدید، آهنگ سال و آلبوم در همان سال شد.

شبکه اجتماعی
Billie Eilish FacebookBillie Eilish InstagramBillie Eilish Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا