بیوگرافی

زندگینامه فرزاد ناظم مدیر اجرایی سابق یاهو

افزایش بازدید در گوگل

بیوگرافی فرزاد ناظم (زندگینامه بزرگان)

از جمله کسانی که در موفقیت شرکت یاهو تاثیر بسزایی داشته است، یک متخصص ایرانی در زمینه علوم رایانه، به نام فرزاد ناظم است. وی برای سال های متمادی در بخش های مختلف شرکت یاهو مشغول به کار بوده است. در این مقاله قصد داریم به بررسی زندگی نامه فرزاد ناظم، این کارآفرین موفق بپردازیم.

عکس فرزاد ناظم

بیوگرافی فرزاد ناظم,زندگی نامه فرزاد ناظم,فرزاد ناظم بیوگرافی

فرزاد ناظم کیست؟ مهندس فرزاد ناظم در سال ۱۳۴۰ هجری شمسی در شهر تهران چشم به جهان گشود. وی در دبیرستان البرز دوران متوسطه خود را به پایان برد. بعد از اتمام دوران متوسطه، فرزاد ناظم به آمریکا رفت و در دانشگاه پلی تکنیک در ایالت کالیفرنیا مشغول به تحصیل شده و در رشته کامپیوتر با مدرک فوق لیسانس فارغ التحصیل شد. این مهندس موفق ایرانی که در حال حاضر ساکن آمریکاست، به عنوان یک ثروتمند ایرانی شناخته می شود. ثروت فرزاد ناظم را در حدود ۳۰۰ میلیون دلار تخمین زده اند.

بیوگرافی فرزاد ناظم,زندگی نامه فرزاد ناظم,فرزاد ناظم بیوگرافی

فعالیت های شغلی فرزاد ناظم

زمینه فعالیت های مهندس ناظم بسیار گسترده است. وی در ابتدا به استخدام شرکتهای syDis و Rolm در آمد و پس از مدتی با کمپانی بزرگ اوراکل قرارداد همکاری بست. فرزاد ناظم برای یک دهه در پست های مهمی، از جمله معاون رسانه ای این شرکت وهمچنین در بخش هیئت مدیره کمیته فروش محصولات شرکت فعالیت داشت.

بیوگرافی فرزاد ناظم,زندگی نامه فرزاد ناظم,فرزاد ناظم بیوگرافی

فرزاد ناظم یاهو

در سال ۱۹۹۶ میلادی، مهندس ناظم به شرکت یاهو راه یافت و در آنجا به عنوان عضو دائمی مهندسی سایت یاهو کار خود را شروع کرد. به سبب تخصص و شایستگی های وی در این شرکت عظیم جهانی، ناظم به بخش فنی سایت یاهو راه یافت، و در مدت زمان کوتاهی، مدیریت این بخش را بر عهده گرفت. در سال ۲۰۰۲ میلادی فرزاد ناظم رسما مسئولیت مدیریت فنی این سایت را در دست گرفت.

بیوگرافی فرزاد ناظم,زندگی نامه فرزاد ناظم,فرزاد ناظم بیوگرافی

در این سمت آقای ناظم، مسئولیت رسیدگی به تمام فعالیت های شبکه و ارائه خدمات فنی را برعهده داشت. در این ارتباط وی گروه های تخصصی موفقی را هم آموزش داده بود، چرا که بر این باور بود که برای تسریع روند موفقیت باید از تمام ظرفیت های موجود استفاده کرد. به همین دلیل او تلاش می کرد تا افرادی را که در اختیار داشت، برای انجام امور مهم و کلیدی، تربیت و آماده کند.

او به شدت مخالف دخالت سرمایه داران در این شرکت بود. دلیل مخالفت این مهندس جوان، عدم تخصص این افراد بود. فرزاد ناظم معتقد است، که اگر یک تیم حرفه ای با هم همکاری داشته و سخت تلاش کنند و از نقطه نظرات یکدیگر نیز استفاده کنند، حتما در کارشان پیشرفت کرده و به اهداف مورد نظر خواهند رسید.

بیوگرافی فرزاد ناظم,زندگی نامه فرزاد ناظم,فرزاد ناظم بیوگرافی

فرزاد ناظم با استفاده از این استراتژی موفقیت های بسیاری برای شرکت یاهو در عرصه جهانی به ارمغان آورد. این مهندس جوان ایرانی برای مدت ۱۱ سال مدیر فنی شرکت یاهو بود که یکی از طولانی ترین دوره های مدیریت در تاریخ این شرکت است. فرزاد ناظم در سال ۱۳۸۶ هجری شمسی از مقام خود در یاهو استعفا داد.

با وجود این که در طول فعالیت های ناظم در شرکت یاهو، همواره سرمایه گذاران این شرکت مخالفت های زیادی با ایده های وی داشتند؛ اما مدیران یاهو همیشه از این مهندس جوان ایرانی حمایت و پشتیبانی می کردند. ناظم نیز در مقابل از هیچ تلاش و کوششی برای پیشرفت این شرکت دریغ نمی کرد. بعد از این استعفا، یاهو برای قدردانی از تمامی تلاش های صادقانه فرزاد ناظم، پاداشی به مبلغ ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار برای وی در نظر گرفت.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا