بیوگرافی

10 حقیقت جالب از زندگی آیزاک نیوتن

افزایش بازدید در گوگل

آیزاک نیوتن کیست؟

آیزاک نیوتن که گاهی او را پدر علم مدرن می نامند، انقلابی در درک ما از جهان ایجاد کرد. او یک انسان واقعی رنسانس بود و در چندین زمینه از جمله نجوم، فیزیک، ریاضیات، ستاره شناسی، الهیات و نویسندگی به موفقیت هایی دست یافت.

از او به عنوان یکی از بزرگترین ریاضیدانان و تأثیرگذارترین دانشمندان در همه زمان ها و به عنوان یک شخصیت اصلی در انقلاب علمی نام برده می شود. نیوتن نظریه های جدیدی در مورد گرانش، حرکت سیارات و اپتیک به ما داد.

او با انتشار Philosophiae Naturalis Principia Mathematica (اصول ریاضی فلسفه طبیعی) در سال ۱۶۸۷ زمینه را برای فیزیک مدرن فراهم کرد. همچنین موقعیت وی را به عنوان یکی از ذهن های برجسته آن زمان تقویت کرد.

تقریباً غیرممکن است که جهان علمی بدون نام آیزاک نیوتون تجسم شود. وی اولین دانشمندی بود که به طور مشروع سعی در یافتن توضیحی داشت که چرا هر جسمی که وزنی دارد فقط به سمت زمین سقوط می کند.

او با نگاه به یک سیب در حال سقوط به نخستین استدلال خود در مورد نیروی جاذبه رسید. ما در این مقاله می خواهیم به ۱۰ حقیقت درباره زندگینامه آیزاک نیوتن این فیزیکدان صاحب نام انگلیسی بپردازیم.

حقایق زندگی آیزاک نیوتن,حقیقت زندگی آیزاک نیوتن,زندگینامه آیزاک نیوتن

۱۰ حقیقت شگفت انگیز از زندگی آیزاک نیوتن

  • انتظار نمی رفت که آیزاک نیوتن در کودکی زنده بماند؛ زیرا او ۱۱ تا ۱۵ هفته زودتر به دنیا آمده بود.
  • وی در سال ۱۶۶۹ استاد ریاضیات لوکازایی در کمبریج لقب گرفت.
  • به عنوان استاد کمبریج، سخنرانی های نیوتن بسیار ضعیف بود.
  • آیزاک نیوتن در سال ۱۶۸۹ به عنوان نماینده کمبریج به پارلمان انتخاب شد.
  • در سال ۱۶۹۶ به عنوان سرپرست ضرابخانه سلطنتی منصوب شد. نیوتن سه سال بعد استاد ضرابخانه شد و در واقع پوند انگلیس را از استاندارد استرلینگ به طلا تغییر داد.
  • در اواخر زندگی، دچار یک شکست عصبی شد و به انجام رفتارهای خارج از هنجار معروف بود.
  • او علاقه زیادی به کیمیاگری داشت و تلاش های زیادی در این راستا انجام داد و هدفش یافتن سنگ فلسفه بود، ماده ای که گفته می شود می تواند فلزات معمولی مانند سرب و آهن را به طلا تبدیل کند.
  • آیزاک نیوتن در میان دیگر پروژه های تحقیقاتی خود، کتاب مقدس را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و تلاش کرد پیام های مخفی در مورد نحوه کار جهان پیدا کند.
  • او در سال ۱۷۰۵ توسط ملکه آن شوالیه شد.
  • آیزاک نیوتن در سن ۸۴ سالگی در ۲۰ مارس ۱۷۲۷ و پیکرش در ابی وست مینستر، محل استراحت پادشاهان انگلیس و همچنین افراد غیر سلطنتی برجسته ای مانند چارلز داروین، چارلز دیکنز و دیوید لیوینگستون به خاک سپرده شد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا