بیوگرافی

10 حقیقت جالب از زندگی ملکه الیزابت دوم

ملکه الیزابت دوم کیست؟

ملکه الیزابت دوم بیش از هر پادشاه دیگری، در تاریخ بریتانیا حکومت کرده و به شخصیتی محبوب و مورد احترام در سراسر جهان تبدیل شده است. اوچهره مهمی برای بریتانیا و کشورهای مشترک المنافع بشمار می رود.

اعلیحضرت به اجرای یک برنامه کامل از تعهدات، بازدید از موسسات خیریه و مدارس، میزبانی از سران کشورها، رهبری کشور در مراسم یادبود و جشن، که همه توسط سایر اعضای خانواده سلطنتی حمایت می شوند، ادامه می دهد.

او از سال 1952 به عنوان پادشاه سلطنتی بریتانیا و بسیاری از قلمروهای دیگر و همچنین رئیس کشورهای مشترک المنافع، گروهی از 53 کشور مستقل، خدمت می کند. تاجگذاری رسمی او به عنوان ملکه الیزابت دوم در 2 ژوئن 1953 در کلیسای وست مینستر انجام شد.

در سپتامبر 2015، الیزابت از رکورد 63 سال و 216 روز بر تاج و تختی که ملکه ویکتوریا تعیین کرده بود، گذشت و طولانی ‌ترین پادشاه بریتانیا در تاریخ شد. در دهه اول سلطنت خود، الیزابت نقش خود را به عنوان ملکه ثابت کرد.

با نخست وزیر وینستون چرچیل (اولین نخست وزیر از 13 نخست وزیری که در طول سلطنت با او در همکاری بود)، رابطه نزدیکی داشت و از یک فاجعه روابط خارجی در بحران سوئز عبور کرد.

ما در این مقاله می خواهیم به 10 حقیقت درباره زندگینامه ملکه الیزابت دوم، ملکه کنونی انگلیس بپردازیم.

حقایق زندگی ملکه الیزابت دوم,حقیقت زندگی ملکه الیزابت دوم,زندگینامه ملکه الیزابت دوم,

10 حقیقت شگفت انگیز از زندگی ملکه الیزابت دوم

  • ملکه الیزابت دوم طولانی ترین پادشاهی را در انگلیس داشته و تا کنون 68 سال سلطنت کرده است.
  • ملکه نه تنها بر بریتانیا بلکه بر بسیاری از مکان های دیگر مانند: آنتیگوا و باربودا، باربادوس، باهاما، بلیز، گرانادا، جامائیکا، پاپوآ گینه نو، سنت لوسیا، جزایر سلیمان، سنت کیتس و نویس، و سنت وینسنت و گرنادین ها حکومت می کند.
  • او در طول سلطنت خود به عنوان ملکه، صاحب بیش از 30 سگ کورگی بوده است.
  • وی تنها فردی است که مجاز به رانندگی بدون گواهینامه رانندگی در بریتانیا می باشد.
  • به عنوان ملکه، 13 نخست وزیر بریتانیا به او خدمت کرده اند، از جمله وینستون چرچیل، مارگارت تاچر و اخیراً بوریس جانسون.
  • ایشان دو تولد دارند؛ تولد واقعی او 21 آوریل و تولد رسمی اش، در ژوئن برگزار می شود، زمانی که هوا برای جشن گرفتن بهتر باشد.
  • الیزابت دوم صاحب یک فیل، دو لاک پشت غول پیکر، یک جگوار و یک جفت تنبل است. هدایایی از کشورهای دیگر که همگی در باغ وحش لندن زندگی می کنند.
  • پرنسس الیزابت اولین پخش رادیویی خود را در اکتبر 1940 در طول جنگ جهانی دوم انجام داد.
  • سال 2019، برای اولین بار در اینستاگرام پست گذاشت.
  • ملکه الیزابت با تمام نفوذی که دارد، ثروتمندترین فرد در بریتانیا نیست.
پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا