بیوگرافی

زندگینامه لیونل مسی مارادونای کوچک

افزایش بازدید در گوگل

بیوگرافی لیونل مسی (زندگینامه ورزشکاران)

لیونل آندرس مسی کوچیتنی فوتبالیست آرژانتینی است که برای تیم ملی آرژانتین و باشگاه بارسلونا بازی می کند. او اکنون کاپیتان تیم ملی فوتبال آرژانتین و باشگاه فوتبال بارسلونا می باشد. مسی تنها بازیکن در طول تاریخ فوتبال به شمار می رود که شش بار برنده جایزه بهترین بازیکن سال جهان شده، همچنین در ۲۱ سالگی موفق شد توپ طلای فیفا را از آن خود کند. او با بردن توپ طلا در سال های ۲۰۱۰، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲،۲۰۱۵، و ۲۰۱۹ موفقیت های خود را بیشتر کرد. لیونل مسی به عنوان مهاجم بازی می کند و شماره پیراهن او ۱۰ می باشد. ما قصد داریم در این مطلب به معرفی زندگی نامه لیونل مسی این فوتبالیست حرفه ای آرژانتینی بپردازیم.

عکس لیونل مسی

بهترین فوتبالیست جهان,بیوگرافی لیونل مسی,زندگی نامه لیونل مسی

لیونل مسی کیست؟ بدون شک می توان گفت مسی یکی از بهترین گل زن های تاریخ فوتبال بارسلونا می باشد که در ۲۴ سالکی این موفقیت را کسب کرد. در سن ۲۵ سالگی وی لقب جوان ترین فوتبالیست رقابت های لالیگا به دست آورد که در طی بازی خود ۲۰۰ گل را برای این تیم به ارمغان آورده است. از نظر کارشناسان بزرگ فوتبال و تحقیقات کالج هلند مسی باهوش ترین فوتبالیست دنیا محسوب می شود به نحوی که در یک صدم ثانیه قدرت تصمیم گیری برای بازی با توپ را دارد.

نحوه بازی این بازیکن نامی  و توانایی های بالقوه ای که دارد باعث شده که او را با دیه گو مارادونا مقایسه کنند، یعنی مارادونا مسی را به عنوان جانشین خود معرفی کرده است. در سال ۲۰۱۲ مسی توانست صاحب رکورد بیشترین گل زده با ۹۱ گل در یک سال شود ،اما متاسفانه رکورد وی را فیفا به ثبت نرساند.

زندگینامه لیونل مسی,لیونل مسی کیست,بهترین فوتبالیست جهان

دوران کودکی لیونل مسی

در زندگینامه لیونل مسی آمده است که: وی در ۲۴ ژوئن سال ۱۹۸۷ در شهر روساریو آرژانتین به دنیا آمده است. لیونل یک خواهر به اسم ماریا سل و دو برادر به اسم های رودریگو و ماتیاس دارد. یک سال قبل از تولد لیونل تیم ملی آرژانتین با بازی مارادونا قهرمان جام جهانی شده بود به همین علت فوتبال در صدر توجه عمومی قرار داشت.

باید بگوییم فوتبال ورزش خانوادگی مسی بود، هر سه برادر وی فوتبال بازی می کردند و پدر او یعنی خورخه سرمربی تیم ملی جوانان بود. در سن ۵ سالگی لیونل در تیم پدرش مشغول به بازی شد. در اولین روزی که وارد باشگاه شد به او گفتند که نمی تواند همراه با دیگر بازیکنان بازی کند چرا که از نظر بدنی بسیار ضعیف بود.

بهترین فوتبالیست جهان,بیوگرافی لیونل مسی,زندگی نامه لیونل مسی

مسی با مربی خود مشغول به تمرینات دریبل زنی شد و به اندازه ای در این کار مهارت داشت که زمانی که بچه ها قصد داشتند یار کشی کنند  مسی اولین بازیکن انتخابی بود. توانایی های مسی در همان سنین کودکی باعث شد که باشگاه نولز اولد بویز یک باشگاه محلی به دنبال جذب وی باشد، در ۸ سالگی لیونل به این تیم پیوست.

بازیکنانی مثل خورخه والدانو و گابریل باتیستوتا در این باشگاه قدرتمند بازی کرده اند، همچنین برای مدتی مارادونا در این باشگاه بازی کرده بود. مسی توانایی شوت زدن با هر دو پا را داشت و خیلی سریع از بین مدافعان رد می شد و بدون ترس بازی می کرد. مشکل لیونل مسی جثه کوچک وی بود،  زمانی که مسی به سن ۱۱ سالگی رسید پزشکان به خانواده او خبر دادند که دچار اختلال هورمونی شده و درمان او ماهانه هزینه های زیادی را در بر می داشت.

بیمه پدر مسی هزینه های آمپول را به مدت یک سال پرداخت کرد ولی با اوضاع بد اقتصادی که در آرژانتین به وجود آمد آن پول خیلی سریع تمام شد. باشگاه ریو پلاته در اوایل علاقه زیادی به مسی نشان داد اما زمانی که از هزینه های درمان او با خبر شد از وی دست کشید. تیم بارسلونا اسپانیا از توانایی های مسی آگاه شده بود به همین علت پیشنهاد جذب مسی را به آن ها داد و هزینه درمان آن را قبول کرد اما به شرطی که مسی به اسپانیا نقل مکان کند.

بهترین فوتبالیست جهان,بیوگرافی لیونل مسی,زندگی نامه لیونل مسی

زندگی حرفه ای لیونل مسی

لیونل برای درمان به اسپانیا رفت و به تیم بارسلونا پیوست. در آن زمان با پوشیدن پیراهن بارسلونا گرد و خاک زیادی بر پا کرد و موفق شد پنج گل را برای بارسا به ارمغان آورد. خورخه از نزدیک بازی پسرش را در تیم بارسلونا زیر نظر داشت و پیشنهاد بارسلونا را بسیار مناسب تلقی می کرد.

در سال ۲۰۰۰ مسی و خانواده وی به اقیانوس اطلس رفتند و در آن جا درمان خود را شروع نمود. لیونل در آن جا به تیم زیر ۱۴ سال های بارسلونا رفت. زمانی که بازی را به طور حرفه ای یاد گرفت به تیم سوم و دوم بارسلونا راهی شد، بعد از مدت زمان کمی با توجه به توانایی هایی که داشت وارد تیم اصلی بارسلونا شد.

بهترین فوتبالیست جهان,بیوگرافی لیونل مسی,زندگی نامه لیونل مسی

لیونل اولین بازی خود را برای تیم بارسلونا در برابر پورتو که ۱۶ سال داشت انجام داد. چند ماه بعد از این بازی در تیم ملی زیر ۲۰ سال آرژانتین در برابر تیم پاراگوئه بازی کرد. در همین سال آرژانتین قهرمانی جام جهانی زیر ۲۰ سال را به دست آورد که مسی به عنوان بهترین گل زن جوایز توپ طلا و کفش طلا را به دست آورد، سپس در رقابت های جام جهانی و آخرین دیدار در مقابل نیجریه توانست ۲ گل خود را با پنالتی به ارمغان آورد.

عملکرد خوبی که در این بازی ها نشان داد باعث شد به تیم بزرگسالان آرژانتین راهی شود. اولین بازی که برای تیم ملی انجام داد در مقابل مجارستان بود، در این بازی مسی به عنوان بازیکن ذخیره وارد زمین شد. تیم بارسلونا در فصل ۲۰۰۶ و ۲۰۰۵ قرارداد مسی را تا سال ۲۰۱۴ تمدید نمود. مسی ۱۰ روز بعد از این قرارداد حق شهروندی اسپانیا را به دست آورد.

بهترین فوتبالیست جهان,بیوگرافی لیونل مسی,زندگی نامه لیونل مسی

اولین بازی جدی مسی در مقابل تیم اوینزه ایتالیا بود، در همان سال مسی چند بازی بی نظیر انجام داد که بهترین آن ها در مقابل چلسی و یوونتوس بود. لینول در ۱۷ بازی که انجام داد شش گل را به ثمر رساند و در شش بازی لیگ قهرمانان موفق شد گل هایی را به ثمر برساند، اما هنگام بازی در برابر چلسی از ناحیه عضله آسیب دید و مجبور شد بازی های دیگر فصل را از روی نیمکت نگاه کند، باید بگوییم مسی برای دومین بازی در جام جهانی ۲۰۰۶ ظاهر شد.

متاسفانه در این بازی ها مسی دوباره دچار آسیب شد که به مدت سه ماه از بازی کردن معاف شد. مسی بعد از اینکه آسیب های خود را بر طرف کرد اولین بازی خود را در ال کلاسیکو در مقابل رئال مادرید انجام داد. در این بازی که نتیجه مساوی بود مسی هت تریک کرد و هر سه گل تیم را به ثمر رساند وی در این بازی ۱۸ سال داشت و به عنوان جوان ترین بازیکن تیم بارسلونا موفق شد در ال کلاسیکو گل زنی کند.

بهترین فوتبالیست جهان,بیوگرافی لیونل مسی,زندگی نامه لیونل مسی

در پایان فصل مسی موفق شد ۱۴ گل را به ارمغان آورد که ۱۱ تای آن مربوط به ۱۳ بازی آخر بود. در مسابقات جام حذفی مسی در مقابل تیم ختافته گلی را به ثمر رساند که یاد آور گل مارادونا به انگلیس در جهام حذفی ۱۹۸۶ بود. بعد از این بازی روزنامه اسپانیایی از وی به مسیدونا یاد می کند. نکته ای که مورد توجه است این می باشد که در دیدار بعدی خود هم گل دیگری را به ثمر رساند که باز هم یاد آور گل مارادونا به انگلیس بود.

هنگام بازی های المپیک ۲۰۰۸ پکن تردید هایی درباره حضور مسی در بازی وجود داشت، اگر مسی در این رقابت ها شرکت می کرد تیم بارسلونا چند بازیکن خود را از دست می داد اما با وجود این مسی در رقابت های المپیک شرکت کرد و در مقابل نیجریه یک پاس گل داد و نتیجه را ۱ بر ۰ عوض کرد، بنابراین مسی مدال طلای المپیک را به دست آورد. رونالدینو بعد از این بازی ها در فصل ۲۰۰۹ از تیم بارسلونا جدا شد و مسی که با پیراهن ۱۹ در زمین بازی می کرد توانست شماره ۱۰ را به دست آورد.

بهترین فوتبالیست جهان,بیوگرافی لیونل مسی,زندگی نامه لیونل مسی

اولین مسابقه خود را با شمار ۱۰ در مقابل شاختار دونتسک انجام داد که موفق شد ۲ گل را به ثمر برساند و باعث موفقیت خود شود. مسی در بازهای خود موفق شد چند گل را به ارمغان آورد  او بعد از هر گل تیشرت خود را بالا می زد تا نشان اکس را به نمایش بگذارد، هدف او از این کار این بود که نشان دهد به کودکان بیمار سندروم اکس کمک می کند.

مسی از اولین بازیکنانی است که توانسته است در چهار رقابت لیگ قهرمانان اروپا عنوان آقای گلی را به دست آورد. در سال ۲۰۱۲ در لیگ قهرمانان اروپا توانست در یک مسابقه ۵ گل را به ثمر برساند. او توانست به رکورد خوزه آتالفینی برسد و در یک فصل از مسابقات توانست ۱۴ گل را به ثمر برساند، همچنین توانست در فصل ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ رکورد بیشترین گل زده را با ۷۳ گل به دست آورد.

بهترین فوتبالیست جهان,بیوگرافی لیونل مسی,زندگی نامه لیونل مسی

وی در همان فصل در مسابقات لالیگا توانست ۵۰ گل را به ثبت برساند، از طرفی اولین فوتبالیستی بود که توانست در شش رقابت در یک فصل هم گل بزند هم پاس گل دهد. در سال ۲۰۱۳ یعنی در مدت زمان بسیار کمی توانست سیصدمین گل را به ثمر برساند و یک سال بعد چهار صدمین گل خود را به ثبت رساند.

در بیست و یکمین بازی های لایگا در سال ۲۰۱۳ موفق به گل زدن شد لیونل مسی تنها بازیکنی است که توانسته شش توپ طلا را به دست آورد و رکورد خود را به ثبت برساند. مسی در بازی های فصل ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ لالیگا در برابر آلچه توانست ۲ گل را به ارمغان آورد. در بازی در مقابل ویارئال یک پاس گل را داد و موفق شد تنها گل بازی را به ثمر برساند.

بهترین فوتبالیست جهان,بیوگرافی لیونل مسی,زندگی نامه لیونل مسی

سابقه حضور در تیم ملی

لینول مسی به عنوان یک فوتبالیست آرژانتینی – اسپانیایی شناخته می شود  این موضوع زمانی اوج گرفت که در سال ۲۰۰۴ از طرف تیم اسپانیا دعوت به بازی در تیم ملی جوانان زیر ۲۰ سال شد، وی این دعوت را رد کرد  و فرصت بازی در تیم جوانان زیر ۲۰ سال در آرژانتین را به دست آورد و با بازی دوستانه در مقابل پاراگوئه به میدان رفت. در سال ۲۰۰۵ مسی یکی از اعضای تیم جوانان آرژانتین در جام جهانی جوانان بود، وی در این مسابقات توانست ۶ گل را به ثمر برساند. و بهترین بازیکن و بهترین گل زن مسابقات نام گرفت.

بهترین فوتبالیست جهان,بیوگرافی لیونل مسی,زندگی نامه لیونل مسی

مسی اولین بازی در مقابل ایلات متحده را در سال ۲۰۰۷ انجام داد و با نتیجه ۴ بر ۰  توانست بر حرف خود چیره شود در این بازی مسی تمامی توانایی های خود را نشان داد. دومین بازی خود را در مقابل کلمبیا انجام داد و یک پنالتی گرفت که در نتیجه تبدیل به گل شد و این بازی را با نتیجه ۴ بر ۲ برد. سومین بازی کوپا آمریکا که در مقابل تیم پاراگوئه بود سر مربی تیم به مسی استراحت داده بود، اما در دقیقه ۶۴ که بازی صفر بر صفر بود وارد زمین شد و توانست یک پاس گلا را به ثمر برساند.

در بازی های المپیک ۲۰۰۸ مسی به دلایلی حذف شده بود، اما بارسلونا با مشورت هایی که با مربی جدید تیم انجام داد اجازه داد مسی در تیم کشورش شرکت نماید. اولین بازی های المیپک سال ۲۰۰۸ در مقابل ساحل عاج بود که مسی توانست بازی را ۲ بر ۱ به نفع آرژانتین به پایان رساند. وی همچنین در بازی در مقابل هلند هم توانست گل اول را به ثمر برساند  و پس گل دوم را هم به دی ماریا داد. این بازی به نفع تیم آرژانتین به پایان رسید. مسی در دیداری که در برابر برزیل داشت توانست با ۳ گل پیروز شود و به فینال راه پیدا کند.

بهترین فوتبالیست جهان,بیوگرافی لیونل مسی,زندگی نامه لیونل مسی

در جام جهانی ۲۰۱۴ همان طور که گفته شد مسی به جای رونالدینو پیراهن شماره ۱۰ را پوشید و در بازی اول در مقابل نیجریه حضور داشت و موقعیت های زیادی برای گل زدن به دست آورد اما دروازه بان تیم نیجریه با مهارت هایی که داشت توانست شوت های وی را دفع کند. در بازی که در مقابل کره جنوبی انجام داد توانست ۴ بر ۱ باعث پیروزی تیم آرژانتین شود. مسی در بازی های جام جهانی ۲۰۱۴ در مقابل بلژیک بازی کرد و در نهایت تیم آرژانتین به مرحله نیمه نهایی جام جهانی راه پیدا کرد.

این تیم در مرحله نیمه نهایی در مقابل هلند بازی کرد و در نهایت با پنالتی توانست نتیجه را ۴ بر ۲ به سود خود به پایان رساند، در نتیجه بعد از زمانی که مارادونا این تیم را به فینال رساند توانست در این سال به بازی پایانی برسد هر چند در این بازی مسی نتوانست گلی را به ارمغان آورد اما با پنالتی توانست گل اول را به ثمر برساند.

مسی توانست در لیست ۱۰ نفره جایزه کفش طلایی فیفا و بهترین فوتبالیست تورنمنت قرار بگیرد. مسی تورنمنت که با چهار گل و یک پاس گل عنوان سومین گلزن برتر جام را به دست آورده بود بازی را به پایان رساند. در این بازی ها تعداد گل های زده نیمار با مسی برابر بود و به دلیل اینکه بازی های کمتری نسبت به مسی انجام داده بود کفش برنز را دریافت کرد.

مسی در تورنمنت توانست چهار بار بهترین بازیکن فصل شود. با وجود اینکه مسی نتوانست در مرحله حذفی گلی را به ثمر برساند اما موقعیت های زیادی را به وجود آورد، بیش ترین پاس صحیح در محوطه جریمه، موفق ترین حرکت ها با توپ و دریبل را خلق کرد و رکورد بیشترین پاس را در آن تورنمنت به دست آورد.

بهترین فوتبالیست جهان,بیوگرافی لیونل مسی,زندگی نامه لیونل مسی

مسی در فینال مسابقات بین المللی در کوپا آمریکا سال  ۲۰۱۵ که در شیلی انجام شد حضور داشت. در این رقابت ها تیم ملی آرژانتین با سرمی سابق بارسلونا یعنی تاتا مارتینو توانست به فینال راه پیدا کند. در اولین بازی در مقابل پاراگوئه در تیم هاول دو گل را به ثمر رسانند که توانستند تا آخر بازی این موقعیت خود را حفظ کنند و بازی را به صورت تساوی به پایان رسانند.

مسی در این بازی توانست یک پنالتی را به گل تبدیل کند یعنی تنها گل مسی در این مسابقات فقط ضربه پنالتی بود. بعد از پیروزی ۱ بر ۰ در مقابل اروگوئه مسی توانست با بازی در مقابل جامائیکا عنوان مدافع قهرمانی را به دست آورد، بنابراین پنجمین بازیکن آرژانتینی بود که توانست به این عنوان مهم دست پیدا کند. در فینال کوپا آمریکا در مقابل شیلی مسی نتوانست پنالتی خود را به گل تبدیل کند و به دلیل چهار سال ناکامی اظهار داشت که این تیم را ترک می کند.

بهترین فوتبالیست جهان,بیوگرافی لیونل مسی,زندگی نامه لیونل مسی

زندگی خصوصی لیونل مسی

مسی مدتی با ماکارنو لموس رابطه عاطفی داشت که مدتی بعد از بهبودی در سال ۲۰۰۶ توسط پدرش به او معرفی شد، ناگفته نماند مسی برای مدتی با مدل آرژانتینی یعنی لوچیانو سالازار رابطه داشت. در سال ۲۰۰۹ مسی در هت تریک بارسا اعلام کرد که من یک دوست دختر آرژانتینی دارد و خیلی خوشحال و راحت هستم.

لئو در شهر سیتخس در کارناوالی با دختری به اسم آنتونلا دیده شد، باید بگوییم وی با دوست دوران کودکی خود رابطه عاطفی عمیقی داشته، به نحوی که هنگام برد در بازی مقدماتی جام جهانی سال ۲۰۱۲ در مقابل اکوادور بعد از اینکه گل را به ثمر رساند که بیست و سومین گل ملی لیونل به شمار می رفت یک توپ را زیر تی شرت خود قرار داد که نشان از حاملگی دوست دختر وی بود و این را جشن گرفت. آنتونلا در تویتر اعلام نمود که فرزند وی در ماه سپتامبر به دنیا می آید.

بهترین فوتبالیست جهان,بیوگرافی لیونل مسی,زندگی نامه لیونل مسی

فرزند لیونل و آنتونلا در ۲ نوامبر سال ۲۰۱۲ به دنیا آمد. مسی در مورد پدر شدنش این چنین نوشت: اکنون من خوشبخت ترین مرد دنیا هستم پسر من به دنیا آمد و به خاطر این هدیه زیبا خدا را شکر می کنم. لیونل اسم پسر را بر روی ساق پای چپ خود خاکوبی نمود. مسی هنگام جشن تولد پسرش، خود و پسرش را در کمپین تبلیغاتی یونیسف عضو کرد، در این کمپین رسانه ای کسانی که می توانستند ثبت نام کنند این اقبال را داشتند که یک جفت از کفش های مسی با پیراهن امضا شده او را ببرند.

مسی و آنتونلا زمانی به همدیگر علاقه مند شدند که این ستاره فوتبالی تنها ۹ سال داشت و آنتونلا ۸ ساله بود. در آن زمان مسی توجه ویژه ای به این دختر داشت اما با انتقال به تیم بارسلونا ارتباط آن ها با هم قطع شد. بعد از گذشت چند سال یکی از دوستان آنتونلا از دنیا رفت و در همان زمان لیونل مسی هم برای تعطیلات و استراحت به زادگاه خود بازگشته بود که از این اتفاق اطلاع پیدا کرد و برای دلداری دادن به آنتونلا دست به کار شد تا بتواند کمی از غم دوست دوران کودکی را بکاهد.

در همین زمان با وجود اینکه مدت زمان زیادی از هم فاصله داشتند رابطه خود را عمیق تر کردند و به یک زوج جدایی ناپذیر تبدیل شدند. بعد از مدتی آنتونلا هم برای زندگی به بارسلونا نقل مکان کرد. فرزندان مسی و انتونلا تیاگو، متئو و چیرو نام دارند.

بهترین فوتبالیست جهان,بیوگرافی لیونل مسی,زندگی نامه لیونل مسی

مسی دارای سه پسر خاله است که هر سه در تیم فوتبال بازی می کنند. ماکسی بیانکوچی در تیم باهیای برزیل بازی می کنند که مانند مسی در روزاریو متولد شده، برنوی از دیگر پسرخاله های مسی است که در تیم جوانان نیوول بازی می کند. پسر خاله دیگر مسی برادر ماکسی بیانکوچی است  که به عنوان هافبک در تیم باهیای برزیل بازی می کند.

مسی از هنگامی که به اسپانیا نقل مکان کرده رابطه خود را با خانواده اش حفظ نموده است. او از طریق پیام های متنی و تلفن با دوستان و خانواده خود ارتباط برقرار می کند. لئو خانه قدیمی خود در روزاریو را همچنان نگه داشته است. او در ساختمانی مسکونی اختصاصی یک پنت هاوس را خریداری نمود که مادر وی در آن جا زندگی می کند.

بهترین فوتبالیست جهان,بیوگرافی لیونل مسی,زندگی نامه لیونل مسی

پدر مسی به دلیل ناتوانی در پرداخت ۱۴ میلیون یورو از مالیاتش در سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ تحت تعقیب بود. مسی و پدر وی متهم شده بودند که سرمایه خود را از طریق کشورهای پادشاهی متحده و سویس به تعدادی از کشور های پوششی مالیات یعنی اروگوئه و بلیز انتقال داده اند، بنابراین از طریق پوشش مالیات بر درآمد های بازرگانی و تبلیغاتی خود در اسپانیا از پرداخت مالیات امتناع ورزیدند. در نهایت در سال ۲۰۱۳ پدر مسی برای پوشش دادن مالیات های پرداخت نشده بیشتر از ۵ میلیون را پرداخت کرد. بازرس پرونده با این نظر که خورخه مسئول طرح مالیاتی بوده موافقت کرد و  اتهام را از مسی لغو کردند. نام مسی به عنوان یکی از افراد پولشو در اسناد پاناما ثبت شده است.

تاسیس امور خیریه

در سال ۲۰۰۷ لیونل مسی یک بنیاد را احداث نمود. این بنیاد امور خیریه ای می باشد که در آن جا وظیفه درمان و تحصیل کودکان آسیب پذیر را بر عهده دارد. مسی با توجه به این که در زمان کودکی از بیماری رنج می برد بنیاد لئو مسی را تاسیس نمود که برای حمایت از کودکان نیازمند درمان در اسپانیا در حال فعالیت می باشد. همچنین در این بنیاد حمایت های مالی برای هزینه های بیمارستان، انتقال و درمان را بر عهده دارد. هزینه های این بیماران با سرمایه شخصی مسی و به کمک شرکت هربالایف تامین می شود.  در سال ۲۰۱۰ مسی به عنوان سفیر صلح یونیسف برگزیده شد.

حوزه کاری وی به عنوان سفیر صلح حمایت از حقوق کودکان بود. مسی به وسیله باشگاه بارسلونا که با یونیسف همکاری دارد حمایت می شود. برای مدتی مسی و نیولز اختلافاتی داشتند که به آن خاتمه داده اند و مسی هم برای آکادمی جوانان باشگاه یک خوابگاه در استادیوم نیوولز تاسیس کرده.

از دیگر کارهای وی ساختن یک ورزشگاه برای باشگاه است. در سال ۲۰۱۳ لیونل مسی برای بازسازی یک بیمارستان در روزاریو حدود ششصد هزار یورو را اهدا نمود. این پول برای بازسازی  واحد های غده شناسی و تومور شناسی در این بیمارستان به کار گرفته شد. از کارهای خیریه دیگر مسی می توان به هزینه سفر پزشکان به بارسلونا برای درمان بیماران نام برد.

بهترین فوتبالیست جهان,بیوگرافی لیونل مسی,زندگی نامه لیونل مسی

حضور در رسانه

عکس های لیونل مسی بر روی جلد بازی های فوتبال حرفه ای سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ و فیفا ۱۳ و فیفا ۱۶ وجود دارد. همچنین عکس وی با فرناندو تورس بر روی جلد بازی فوتبال حرفه ای ۲۰۱۰ وجود دارد. در سال ۲۰۱۱ عکس مسی به عنوان عکس روی جلد بازی های فوتبال حرفه ای یعنی فیفا معرفی گردید. بعد از آن در سال ۲۰۱۲ عکس وی را بر روی جلد بازی فیفا خیابانی قرار دادند. همچنین بازی های فیفا ۱۳ و فیفا ۱۴ عکس مسی را انتخاب نمودند. هلدینگ پوشاک ورزشی آدیداس از لیونل مسی برای تبلیغات خود بهره می برد و در تبلیغات تلویزیونی حضور دارد. در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۱ در لیست سالانه تاثیر گذار ترین افراد جهان در مجله تایم حضور داشت.

بهترین فوتبالیست جهان,بیوگرافی لیونل مسی,زندگی نامه لیونل مسی

در سال ۲۰۱۲ مسی سفیر جهانی تبلیغاتی تورکیش ایرلاینز شد. لیونل به همراه ستار اتحادیه ملی بسکتبال یعنی کوبی برایانت برای خط هوایی تور کیش ایرلاینز در یک آگهی تبلیغاتی حضور داشت. در آخرین آگهی های تبلیغاتی برای این خط هوایی مسی و بازیکن حرفه ای بسکتبال برای جلب نظر یک پسر با هم رقابت داشتند. همچنین در سال ۲۰۱۳ لئو برای تبلیغات یک شوینده صورت ژاپنی در تلویزیون حضور داشت.

ناگفته نماند در همین سال مسی به همراه ۱۰ بازیکن دیگر از سراسر جهان برای تبلیغات شرکت های کره ای سامسونگ به عنوان کاپیتان تیم گالاسی ۱۱ حضور داشت. از دیگر کارهای تبلیغاتی مسی می توان حضور به آگهی تبلیغات برای ژیلت را نام برد که به همراه ستاره تنیس راجر فدرز این آگهی را انجام دادند. وی به عنوان چهره جهانی کمپین بین المللی فوتبال شناخته می شود.

شبکه اجتماعی
Lionel Messi InstagramLionel Messi TwitterLionel Messi Facebook

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا