بیوگرافی

زندگینامه تام هیدلستون بازیگر جذاب انگلیسی

افزایش بازدید در گوگل

بیوگرافی تام هیدلستون (زندگینامه هنرمندان)

تام هیدلستون تهیه کننده، بازیگر و صداپیشه انگلیسی است که فعالیت در زمینه بازیگری را از سال ۲۰۰۱ شروع کرده است.

بازی در فیلم هایی مانند انتقام جویان و ثور باعث شد تا تام به سرعت به یکی از چهره های شناخته شده و محبوب سینما تبدیل شود.

جالب است بدانید که او در نیمه شب در پاریس، مدیر شیفت شب، مرد خانواده، ماجراهای نیکولاس نیکلبی، فمیلی گای، تینکر بل و دزدان دریایی و بسیاری از آثار دیگر به نقش آفرینی و صداپیشگی پرداخته است.

بیوگرافی تام هیدلستون,زندگینامه تام هیدلستون,بیوگرافی تام هیدلستون

وی در سال ۲۰۱۷ در فهرست دبرت به عنوان یکی از برجسته ترین بازیگران حال حاضر کشور بریتانیا و همچنین یکی از تاثیرگذارترین افراد این کشور قرار گرفت و همچنین در سال ۲۰۱۵ با عنوان نخستین سفیر رسمی موسسه فیلم انگلیس برگزیده شد.

از مهم ترین جوایز و افتخارات این بازیگر محبوب می توانیم به دو جایزه ساترن، یک جایزه گلدن گلوب و همچنین کاندیدای دریافت ۲ جایزه امی اشاره کنیم.

ما قصد داریم تا در این مطلب به معرفی زندگینامه تام هیدلستون، بازیگر توانای انگلیسی بپردازیم.

عکس تام هیدلستون

بیوگرافی تام هیدلستون,زندگینامه تام هیدلستون,بیوگرافی تام هیدلستون

تام هیدلستون کیست؟ همانطور که پیش از این گفتیم؛ تام هیدلستون یکی از معروف ترین هنرپیشه های انگلیسی است که علاوه بر فعالیت در عرصه بازیگری در زمینه صداپیشگی و تهیه کنندگی نیز فعالیت دارد.

او در اوایل حرفه کاری اش در وست اند حضور پیدا کرد و همچنین در نمایش نامه های تئاتر با عنوان های سیمبلین (۲۰۰۷) و ایوانف (۲۰۰۸) به نقش آفرینی پرداخت. هنرنمایی او در سیمبلین تا جایزه الیویه برای بهترین هنرمند تازه کار در یک نمایش را به خانه ببرد.

اولین تجربه هیدلستون در دنیای سینما به درام ناسازگار در سال ۲۰۰۷ باز می گردد. در ادامه، بازی در نقش لوکی در مجموعه فیلم های مارول باعث شد تا به شهرت بین المللی دست پیدا کند.

بیوگرافی تام هیدلستون,زندگینامه تام هیدلستون,بیوگرافی تام هیدلستون

در سال ۲۰۱۱ موفق شد تا جایزه امپایر بهترین بازیگر مرد تازه کار را دریافت کرده و همچنین برای جایزه ستاره نوظهور بفتا نیز کاندید شود.

از دیگر هنرنمایی های او می توانیم به دریای آبی عمیق، نیمه شب در پاریس، تنها عاشقان زنده ماندند، اسب جنگی، قله ای به رنگ خون و برج اشاره کنیم.

فیلم “کونگ: جزیره جمجمه” از پر فروش ترین فیلم هایی به شمار می رود که تام در آن ها به عنوان نقش اصلی حضور داشته است.

بیوگرافی تام هیدلستون,زندگینامه تام هیدلستون,بیوگرافی تام هیدلستون

دوران کودکی تام هیدلستون

در زندگینامه تام هیدلستون آمده است که: تامس ویلیام هیدلستون در ۹ فوریه ۱۹۸۱ در وست مینستر لندن متولد شد.

مادر وی دیانا پاتریشیا هیدلستون، سرپرست هنری و مدیر سابق صحنه نمایش بوده و پدر او دکتر جیمز نورمن هیدلستون نیز یک شیمیدان و مدیر عامل سابق یک شرکت بیوتکنولوژی در ارتباط با دانشگاه آکسفورد می باشد.

اگر کنجکاو هستید بهتر است بدانید که مادر تام اهل سافک در انگلستان، و پدرش اهل گرینوک در اسکاتلند است.

او یک خواهر کوچک تر با نام اما و یک خواهر بزرگ تر به نام سارا نیز دارد. اما یک هنرپیشه است در حالی که سارا در هند به روزنامه نگاری مشغول می باشد.

اوایل زندگی تام در ویمبلدون گذشت، اما در ادامه به روستایی نزدیک آکسفورد نقل مکان کرده و در سن ۷ سالگی در مدرسه ویندلشام هاوس مشغول به تحصیل شد.

بیوگرافی تام هیدلستون,زندگینامه تام هیدلستون,بیوگرافی تام هیدلستون

یک سال بعد به مدرسه دراگون منتقل شد و زمانی که ۱۲ سال داشت پدر و مادرش از یکدیگر جدا شدند.

او در مصاحبه ای که با دیلی تلگراف انجام داده درباره این جدایی گفته است: فکر می  کنم که این اتفاق من را در درک گفته ها و اشتباهات انسانی، فردی دلسوزتر و مهربان تر کرده است.

او در سال ۲۰۰۵ از آکادمی سلطنتی هنرهای دراماتیک در رشته بازیگری فارغ التحصیل شد. وی در بخش شمال غربی لندن و منطقه پارک بلزیز اقامت دارد.

بیوگرافی تام هیدلستون,زندگینامه تام هیدلستون,بیوگرافی تام هیدلستون

زندگی حرفه ای تام هیدلستون

تام در طی دوران تحصیلی اش در نقش های تلویزیونی با عنوان های اقتباسی از نیکلاس نیکلبی (۲۰۰۱) توطئه (۲۰۰۱) طوفان در راه است (۲۰۰۲) پرداخته و بلافاصله پس از آن که فارغ التحصیل شد در اولین کار جوانا هاگ، یعنی فیلم نامربوط (۲۰۰۶) در نقش اکلی حاضر شد. او در این فیلم در کنار خواهرش اما بازی کرد.

وی در ادامه برای بازی در فیلم های دمدمی (۲۰۰۶) و سیمبلین (۲۰۰۷) انتخاب شده و توانست برای دومین بار جایزه لورنس الیویر برای بهترین تازه وارد را به خانه ببرد.

هیدلستون در سال ۲۰۰۶ به عنوان صداپیشه مستند بی بی سی فعالیت کرده و همچنین در سال ۲۰۰۷ برای کتاب صوتی گردنبند قرمز اثر سالی گاردن نقش صداپیشه را برعهده داشت.

آغاز شهرت وی به سال ۲۰۱۱ و پذیرفته شدن در نقش لوکی در مجموعه فیلم های دنیای مارول (ثور) بر می گردد.

بیوگرافی تام هیدلستون,زندگینامه تام هیدلستون,بیوگرافی تام هیدلستون

او در سال ۲۰۱۲ در یکی دیگر از فیلم های کمپانی مارول به عنوان انتقام جویان در نقش لوکی ظاهر شد.

جالب است بدانید که فیلمبرداری یکی از صحنه های این فیلم که درگیری بین لوکی و ثور را نشون می داد چندان واقعی به نظر نمی رسید، بنابراین تام به هم بازیش پیشنهاد کرد که او را واقعا بزند!

او در اوایل سال ۲۰۱۷ گفت که می خواهد برای مدتی طولانی از کار جدا شده و دوباره به دنیای تئاتر بازگردد، اما همین سال بود که او در فیلم کونگ: جزیره جمجمه حاضر شد و این فیلم با فروش ۵۶۶ میلیون دلاری اش توانست موفقیت تجاری بزرگی در سراسر جهان کسب کند.

وی در سال ۲۰۱۶ موفق شد تا از سوی دنباله سال، جایزه زنده دل بریتانیا را از آن خودش کند. او همچنین بارها در رتبه بندی های متفاوت به عنوان یکی از خوش لباس ترین مردان معرفی شده است.

بیوگرافی تام هیدلستون,زندگینامه تام هیدلستون,بیوگرافی تام هیدلستون

زندگی خصوصی تام هیدلستون

تام هیدلستون و سوزانا فیلدینگ در سال ۲۰۰۸ با یکدیگر آشنا شده و در یک قسمت از سریال ولندر نیز با یکدیگر هم بازی شدند. این رابطه تا سال ۲۰۱۱ به طول انجامید، اما در نهایت به جدایی ختم شد.

در سال ۲۰۱۶ تام با تیلور سوییفت در رابطه بود، اما آن ها نیز در نهایت پس از چند ماه از یکدیگر جدا شدند.

جالب است بدانید که کارگردان قله ای به رنگ خون، یعنی گیرمو دل تورو و همچنین استن لی (از نویسنده کتاب داستان های مصور)، از تام با عنوان مهربان ترین مرد روی زمین یاد می کنند.

بیوگرافی تام هیدلستون,زندگینامه تام هیدلستون,بیوگرافی تام هیدلستون

تفی برادسر اکنر نیز در مورد او گفته است که تام یک کتاب خوان خوش ذات با هیکلی کاملا مناسب برای پوشیدن کت شلوار می باشد!

بهتر است بدانید که تام از خیریه های مختلفی مانند درمان بیماری پروانه ای، امداد کمیک آمریکا، امداد کمیک، عفو بین الملل، بنیاد کودکان استارلایت، بیمارستان خیابان اورموند بزرگ، بنیاد توماس کورام برای کودکان و شانس تابش حمایت می کند.

وی سفیر کمپین بفتا درخشان نیز می باشد که هدف آن ایجاد فرصت برای افرادی است که شانس حضور در صنعت فیلم، تلویزون و بازی به آن ها داده نمی شود.

بیوگرافی تام هیدلستون,زندگینامه تام هیدلستون,بیوگرافی تام هیدلستون

آثار و فیلم های تام هیدلستون

 • نامربوط ۲۰۰۶
 • مجمع الجزایر ۲۰۱۰
 • نیمه شب در پاریس ۲۰۱۱
 • اسب جنگی ۲۰۱۱
 • درخواست دوستی در حال بررسی ۲۰۱۱
 • انتقام جویان ۲۰۱۲
 • دریای آبی عمیق ۲۰۱۲
 • خارج از زمان ۲۰۱۲
 • بیرون از تاریکی ۲۰۱۲
 • تنها عاشقان زنده ماندند ۲۰۱۳
 • نمایشگاه ۲۰۱۳
 • ثور: دنیای تاریک ۲۰۱۳
 • ماپت ها: تحت تعقیب ۲۰۱۴
 •  دزدان دریایی تحت تعقیب ۲۰۱۴
 • وحدت ۲۰۱۵
 • قله ای به رنگ خون ۲۰۱۵
 • برج ۲۰۱۵
 • من نور را دیدم ۲۰۱۵
 • Muse of fire 2015
 • کونگ جزیره جمجمه ۲۰۱۷
 • ثور: رگناروک ۲۰۱۷
 • انسان های نخستین ۲۰۱۸
 • لیدینگ لیدی پارتز ۲۰۱۸
 • انتقام جویان: جنگ ابدیت ۲۰۱۸
 • انتقام جویان: پایان بازی ۲۰۱۹

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا