سلامت

۱۰ ورزش چشم برای تقویت بینایی

افزایش بازدید در گوگل

ورزش های چشم برای تقویت بینایی کدامند؟

تمریناتی که برای چشم در نظر گرفته شود می‌ شود بسیار ساده است که تعداد کمی از مردم احتمالا آن‌ ها را انجام می دهند، اما همین تمرینات باعث تقویت بینایی چشم شما می شود، به‌ همین علت در ادامه مطالب به بررسی ۱۰ روش برای تقویت بینایی می ‌پردازیم.

 ۱۰. شما می ‌توانید در حالی ‌که به رو به‌ روی خود خیره شده ‌اید سرتان را به حالت دایره‌ ای مانند بچرخانید، به این صورت که اول از سمت راست به چپ و در نهایت از بالا به پایین این‌ کار را انجام دهید که در چشم‌ های شما گردش خون افزایش پیدا کند.

۹. چشمک زدن از دیگر تمریناتی است که برای تقویت بینایی بسیار مناسب می باشد، بنابراین شما می‌ توانید به مدت ۲ دقیقه چشمک بزنید تا گردش خون در چشم شما تنظیم شود.

💥🩺 بهترین سایت های مقالات پزشکی 🩺 💥
❤️ نگران بیماری خود نباشید، مقالات آموزشی، مشاوره و خدمات پزشکی ❤️

۸.  اگر نگاه خود را به جهت مختلف حرکت دهید یعنی به سمت راست، چپ، بالا و پایین به تقویت بینایی خود کمک زیادی خواهید کرد، همچنین از دیگر روش ‌های تقویت چشم می ‌توان ترسیم کردن عدد ۸ با چشم ‌ها را نام برد.

ورزش هایی برای تقویت بینایی چشم,ورزش چشم برای تقویت بینایی,ورزش هایی برای تقویت بینایی چشم

۷. برای مدت زمان کوتاه چشمان خود را ببندید و به آن‌ها استراحت دهید، چرا مه تاریکی باعث تقویت سلول ‌های چشم می‌ شود.

۶. با چشم به سمت راست خود نگاه کرده و آن را به ‌آرامی به سمت چپ حرکت دهید، این کار را از سمت چپ به سمت راست هم انجام دهید.

۵. سعی کنید چشمان خود را ببندید و به‌ آرامی کره چشم را به سمت بالا و پایین تکان دهید.

۴. می‌ توانید با انگشتان دست به‌ آرامی شقیقه‌ های خود را فشار دهید و این حالت را برای مدت ۲ ثانیه نگه دارید. ۴ تا ۵ بار این کار را انجام دهید، چرا که جریان مایعات داخل چشم را بهبود می‌ بخشد.

۳. سعی کنید چشمان خود را بر روی نقاط نزدیک و دور متمرکز کنید، برای انجام این کار می‌ توانید بر روی صندلی بنشینید و به یک دیوار خالی خیره شوید یا این ‌که انگشتان خود را حدود ۱۰ سانتیمتر به چشم نزدیک کنید و بر روی آن‌ ها تمرکز نمایید، این کار را با در فاصله دورتر هم بر روی یک شی انجام دهید.

۲. از دیگر راه‌ های تقویت بینایی می‌ توان ترسیم کردن اشکال هندسی را با چشم نام برد، همچنین می‌ توانید شکل‌ های پیچیده‌ تری را هم ترسیم کنید.

۱. برای چند ثانیه محکم چشم ‌های خود را ببندید و آن‌ ها را باز کنید، اگر این کار را هفت بار در روز انجام دهید باعث آرامش عضلات چشم خود خواهید شد و گردش خون در چشم شما افزایش پیدا می ‌کند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا