سلامت

10 علت عمده مرگ و میر در جهان

خلاصه نوشته
  • مرگ و میر انسان ها امری کاملا طبیعی است اما امروزه این اتفاق با سرعت بیشتری رخ می دهد و شاهد مرگ و میر بسیاری افراد به دلایل مختلفی هستیم که باور نمودن آن ها کاری دشوار است. همین عوامل موجب شده است که بر خلاف گذشته مرگ به سراغ همه افراد در تمامی سنین برود.

آشنایی با بیشترین علل مرگ و میر در جهان

امروزه مرگ و میر بسیار آسان شده است و مانند گذشته نیست که افراد بیشتر بر اثر کهولت سن فوت کنند. به طوری که شاهد مرگ بسیاری از افراد در سنین مختلف هستیم. بسیار جالب است که روز به روز بر تعداد علل مرگ و میر در جهان افزوده می شود. بنابراین نیاز است که  هر فردی با این عوامل بیشتر آشنا شود تا پیشگیری های لازم را برای حفظ سلامت و جان خود انجام دهد. عوامل بسیاری وجود دارد که ما تصمیم گرفته ایم به معرفی ده علت عمده مرگ و میر در جهان بپردازیم.

10. تصادف

تصادف یکی ازشایع ترین اتفاقات و از ده علت عمده مرگ و میر در ایران است که امروزه آمار بسیار بالایی دارد و سالانه 1.34 میلیون نفر در دنیا جان خود را در اثر تصادف از دست می دهند.

9. بیماری سل

از دیگر علل مرگ و میر در جهان می توان به بیماری سل اشاره نمود و سالانه 1.37 میلیون نفر در جهان بر اثر مبتلا شدن به بیماری سل دچار مرگ می شوند.

ده علت عمده مرگ و میر در ایران,ده علت عمده مرگ و میر در جهان,علت مرگ و میر در ایران,

8. اسهال

اسهال هم از دیگر مهمترین علل مرگ انسان ها در جهان است و سالیانه 1.39 میلیون انسان در دنیا بر اثر اسهال می میرند.

7. بیماری آلزایمر

آلزایمر نیز می تواند یکی از علل مرگ و میر انسان ها باشد و این بیماری سالیانه جان 1.54 میلیون انسان را در سراسر جهان می گیرد.

6. دیابت شیرین

دیابت یکی دیگر از بیماری هایی است که امروزه خیلی از افراد با آن درگیر هستند و سالانه موجب مرگ 1.59 میلیون انسان در جهان می شود.

5. سرطان ریه

متاسفانه امروزه مصرف دخانیات و سیگار در بین جوانان و افراد میان سال بسیار افزایش یافته است و یکی از علل اصلی به وجود آمدن سرطان ریه در افراد می باشد. سالانه در کل جهان سرطان ریه موجب مرگ 1.69 میلیون انسان  می شود.

علل مرگ و میر در جهان,مرگ و میر سالانه ایران,ده علت عمده مرگ و میر در ایران,

4. بیمارهای مزمن ریوی

از دیگر علل مرگ و میر انسان ها می توان به بیماریهای مزمن ریوی اشاره نمود  که جان 3.17 میلیون انسان را در سال می گیرند.

3. عفونت های تنفسی

خیلی از افراد عفونت های تنفسی را چندان جدی نمی گیرند اما همین عفونت های تنفسی جز علل مرگ و میر در جهان محسوب شده و عامل مرگ 3.19 میلیون نفر در سال در سراسر جهان می باشد.

2. سکته مغزی

سکته مغزی نیز از جمله مهم ترین علل مرگ میر انسان ها است و سالانه 6.24 میلیون نفر در دنیا بر اثر سکته مغزی می میرند.

1. بیماری قلبی

شایع ترین علت مرگ و میر افراد در سراسر جهان بیماری های قلبی است که از ده علت عمده مرگ و میر در جهان بشمار می آید، به طوری که سالانه 8.76 میلیون نفر در اثر بیماری های قلبی جان خود را از دست می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا