اعزام دانشجو

معرفی دانشگاه استانبول

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

استانبول یکی از شهرهای کشور ترکیه می باشد که به دلیل داشتن دانشگاه های بسیار معروف مشهور می باشد. دانشگاه هایی که در این شهر وجود دارد دارای قدمت بسیار زیادی می‌باشد و تحقیقات نشان داده شده است که این مراکز از زمان حکومت عثمانی ساخته شده است.

دانشگاه استانبول از جمله مراکزی می باشد که به دلیل داشتن استادهای بسیار ماهر معروف شده است، این دانشگاه‌ها برای افرادی که دارای ضریب هوشی بالایی می باشند پیشنهاد می‌شود و در ورودی این مکان آزمون های ورودی قرار داده شده است که با توجه به این آزمون‌ها افرادی که دارای شرایط تحصیل در این دانشگاه را دارند بتوانند به این مرکز رفته و از اساتید و امکاناتی که وجود دارند استفاده کنند و به نحو احسن به تحصیل خود ادامه دهند.

دانشگاه هایی که در این شهر واقع شده است در اختیار کامل دولت می باشند و دولت آن کشور تصمیم بگیرد که چه افرادی در این دانشگاه ها می توانند تحصیل کنند. در این مراکز رشته‌های مختلفی تدریس می‌شوند که افراد می‌توانند برای رشته‌های گوناگون در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کنند.

چیزی که در مورد دانشگاه استانبول مورد توجه افراد زیادی قرار می گیرد بنایی می باشد که در بیرون از دانشگاه و در داخل این مرکز مورد استفاده قرار گرفته است. اما نکته دیگری که در مورد این مکان وجود دارد، افرادی که در این مرکز مشغول به تحصیل می باشند بر اساس نمراتی که کسب کرده اند رتبه بندی می شوند. بسیاری از افراد می باشند که برای بورسیه شدن در این دانشگاه در خواست می دهند.

این دانشگاه به داشتن کتابخانه های بسیار مجهز و به روز معروف می باشد. و بسیاری از افراد از دانشگاه های دیگری می باشند که از کتابخانه‌های این دانشگاه بازدید می‌ کنند.

دانشگاه استانبول به دلیل موقعیت ای که دارد افراد به راحتی نمی توانند به این دانشگاه ورود کنند و حتماً باید شرایط های ورود به این دانشگاه را داشته باشند که در ادامه میخواهیم به مهم ترین این شرایط بپردازیم .

رنکینگ دانشگاه استانبول

رنکینگ دانشگاه استانبول از جمله چیزهایی میباشد که بسیار مورد توجه افرادی که می‌خواهند در آنجا مشغول به تحصیل شوند واقع می شود. دانشگاه استانبول به دلیل اینکه رتبه بندی بسیار خوب و بالایی در سطح جهان دارند سالانه دانشجویان بسیار زیادی برای رفتن به این دانشگاه ها درخواست میدهند.

این دانشگاه ها به دلیل داشتن امکانات بسیار خوب و همینطور استادان بسیار ماهر دارای رتبه بندی بسیار خوبی می باشند. داشتن رتبه بندی مناسب باعث شده است که افراد بسیار زیادی به تحصیل در این دانشگاه رغبت نشان دهند. دانشگاه استانبول به دلیل امکانات های مختلفی که دارند و موقعیتی که دارا می باشد دارای رتبه بندی بالایی می باشد.

بورسیه دانشگاه استانبول,دانشگاه استانبول,دانشگاه های استانبول

شرایط تحصیل در دانشگاه استانبول

از جمله مهمترین شرایطی که افراد باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشند این می باشد که افراد باید دارای معدل درسی بسیار بالایی باشند. در صورتی که این شرایط را ندارند نمی توانند در آزمون ورودی شرکت کنند.

تحصیل در دانشگاه استانبول به دلیل اینکه دارای ارزش بسیار زیادی می‌ باشد شرایط های بسیار سختی را نیز دارد. از دیگر شرایط هایی که در تحصیل در دانشگاه‌های استانبول اهمیت دارند شرایط سنی می باشد. یعنی افرادی که سن کمتری دارند میتوانند شانس بسیار زیادی برای قبول شدن در این دانشگاه‌ها داشته باشند.

از دیگر شرایطی که افراد باید قبل از ورود به این دانشگاه‌ها داشته باشند این می باشد که افراد باید از سطح علمی بالایی برخوردار باشند و اطلاعات بسیار زیادی در زمینه رشته های که میخواهند در این دانشگاه به تحصیل بپردازند داشته باشند.

از دیگر شرایطی که بسیار اهمیت دارد این است که افراد باید توانایی پرداخت هزینه های تحصیل در این دانشگاه را داشته باشند. یعنی افراد بتوانند در زمان مقرر شده شهریه هایی را که بابت تحصیل در این دانشگاه باید بدهند پرداخت کنند.

در صورتی که شرایط پرداخت را نداشته باشند و دارای معدل بالایی باشند دولت آنها را به صورت بورسیه به تحصیل در این دانشگاه ها دعوت می کند. افرادی که به صورت بورسیه وارد این دانشگاه می شوند تمام هزینه های آنها به صورت رایگان بوده و دولت هزینه های آنها را پرداخت میکند.

رشته های دانشگاه استانبول,بورسیه دانشگاه استانبول,دانشگاه استانبول

هزینه های زندگی دانشجویی در استانبول

زندگی دانشجویی در استانبول معمولاً برای افرادی می باشد که از یک کشورهای دیگر قصد ادامه تحصیل در شهر استانبول را دارند. این نوع از زندگی در شهر استانبول آسان نیست و هزینه های بسیار سنگینی را نیز دارد که افراد باید قبل از اینکه به آن شهر بروند آنها را نیز در نظر بگیرند.

در ادامه مطلب می خواهیم به مهم‌ترین هزینه های زندگی دانشجویی اشاره کنیم که به شما دوستان عزیز پیشنهاد می شود تا پایان مطلب با ما همراه باشید تا مطالب بسیار مفیدی را در این باره برای شما ارائه بدهیم.

از جمله مهم ترین هزینه‌ها این است که افراد باید در شهر استانبول برای خود خانه ای را در نظر بگیرند که باید هزینه های بسیار زیادی را برای داشتن خانه مناسب انجام بدهند. همینطور افراد باید هزینه های بسیار زیادی را برای خوراک و پوشاک خود در آن شاهد در نظر داشته باشند. افراد باید توجه داشته باشند که از مهم‌ترین هزینه‌های زندگی که دانشجویان باید آن را در نظر داشته باشند هزینه های رفت و آمد می باشد.

دانشجویان عزیزی که در شهر استانبول مشغول به تحصیل می باشند سالانه هزینه های بسیار زیادی را بابت رفت و آمد به دانشگاه پرداخت می کنند. از دیگر هزینه‌هایی که زندگی دانشجویی دارد این است که دانشجو حتماً باید برای زندگی در شهر استانبول خود را بیمه کند و برای بیمه باید مبالغ بسیار زیادی را پرداخت کنند. همینطور افراد زمانی که بیمار می شوند نیز باید هزینه های بسیار زیادی را برای درمان خود انجام بدهند.

بورسیه دانشگاه استانبول,دانشگاه استانبول,دانشگاه های استانبول

شرایط بورسیه دانشگاه استانبول

از جمله مهمترین شرایط بورسیه برای این دانشگاه این است که افراد باید حتماً در آزمون ورودی که دانشگاه برای این افراد قرار داده است نمره قبولی را کسب کنند. در صورتی که این آزمون ورودی را با موفقیت را پشت سر نگذاشته باشند نمی‌توانند تقاضای بورسیه در این دانشگاه را داشته باشند.

از دیگر شرایط بورسیه در این دانشگاه این می باشد که افراد حتماً باید دارای معدل بسیار بالا و مقبولی باشد در صورتی که افراد در آزمون ورودی قبول شده باشند اما دارای معدل بالایی نباشند دانشگاه استانبول با بورسیه این افراد موافقت نخواهد کرد.

به همین دلیل است که افراد علاوه بر اینکه تلاش می‌کنند در آزمون های ورودی قبول شنوند تلاش می‌کنند که با معدل بالایی برای بورسیه در این دانشگاه درخواست بدهند. همینطور افرادی که میخواهند برای بورسیه شدن در دانشگاه استانبول درخواست بدهند حتما باید دارای مدرک تحصیلی انگلیسی باشند.

امکانات دانشگاه استانبول

از جمله مهم‌ترین امکانات دانشگاه استانبول ، افراد بعد از ورود دانشگاه آنها را بیمه می‌ کند و این بیمه شامل بیمه درمانی می باشد. از دیگر امکانات دانشگاه استانبول همانطور که در متن بالا گفتیم این می باشد که دارای یک کتابخانه مجهز و به روز می باشد که افراد می‌توانند به صورت رایگان از کتاب‌های آن کتابخانه استفاده کنند.

از دیگر مهمترین امکانات این می باشد که تمامی کلاس هایی که در این دانشگاه وجود دارد به صورت هوشمند می باشد و همین باعث می‌شود که افراد درس های خود را به صورت فوق العاده تری یاد بگیرند. همینطور که این دانشگاه ها دارای سالن های ورزشی بسیار مجهز می باشند که تمامی وسایل های ورزشی در آنها وجود دارد و همین طور در این سالن های ورزشی مربیان بسیار ماهر وجود دارند که افراد می توانند به صورت رایگان به این سالن های ورزشی رفته و از مربیان آنجا استفاده کنند.

از دیگر امکانات این دانشگاه این می باشد که دارای غذاهای مختلفی می باشند و همینطور دارای آشپزخانه مجهز می‌باشد که افراد می‌توانند از غذاهای مختلف این دانشگاه به صورت رایگان استفاده کنند.

بورسیه دانشگاه استانبول,دانشگاه استانبول,دانشگاه های استانبول

مزیت های تحصیل در دانشگاه استانبول

همانطور که خواندید تحصیل در دانشگاه استانبول به راحتی امکان پذیر نمی باشد و افراد باید مراحل بسیار سختی را پشت سر بگذرانند. از جمله مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در این دانشگاه این می باشد که افراد می‌توانند در بهترین امکانات و بهترین شرایط تحصیل ادامه تحصیل بدهند.

از دیگر مزیت هایی که برای بسیاری از افراد دارای اهمیت می باشد این است که بعد از گذراندن سال های تحصیلی افراد مدرک بین المللی کسب می‌کنند که با استفاده از آن مدرک می‌توانند به راحتی برای خود شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود انتخاب کنند. افراد بعد از اینکه در دانشگاه‌ استانبول وارد شدند و شروع به تحصیل کردند می توانند از تمامی امکانات دانشگاه به صورت رایگان استفاده کنند.

از جمله دیگر مزیت های تحصیل در دانشگاه استانبول این است که افراد در این دانشگاه با اساتید و دانشمندانی در ارتباط می باشند که از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار می باشند و همین به افراد بسیار کمک می‌کند که سطح علمی آنها نیز بالا برود و این از مهمترین مزیت های تحصیلی دانشگاه استانبول محاسبه می شود.

افرادی که در این دانشگاه به تحصیل مشغول می باشند در صورتی که توانایی پرداخت هزینه های خوابگاه را نداشته باشند دانشگاه یک بورسیه تحصیلی به آنها اعطا می کند و هزینه خوابگاه را نیز قبول می کند.

مزیت دیگری که برای تحصیل در دانشگاه استانبول می توانیم بیان کنیم این است که این دانشگاه دارای کتابخانه بسیار مجهز و پیشرفته می باشد که کتاب های به روز آن وجود دارند و افرادی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند می‌توانند به صورت رایگان از کتاب‌های موجود در این کتابخانه نهایت بهره را ببرند.

از دیگر مزیت های تحصیلی این است که افرادی که در دانشگاه استانبول مشغول به تحصیل می باشند می‌توانند درخواست اقامت دائم از دولت این کشور داشته باشند. از دیگر فایده هایی که تحصیل در این مراکز دارد و باعث می شود که بسیاری از افراد به خاطر همان برای تحصیل در این دانشگاه درخواست بدهند کیفیت بالای آموزش و پرورش در این کشور میباشد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا