اعزام دانشجو

شرایط اعزام دانشجو به کانادا

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

متقاضیان زیادی در سراسر جهان هستند که برای ادامه تحصیلات خود کشور کانادا را انتخاب خواهند کرد، از طرفی ویزای تحصیلی به ‌عنوان یکی از پرطرف‌ دارترین روش ‌های مهاجرت معرفی می ‌شود.

اگر شما هم قصد دارید برای ادامه تحصیلات خود کشور کانادا  را انتخاب کنید بهتر است از میان بهترین موسسات اعزام دانشجو به کانادا یکی از معتبرترین آن‌ ها را بیابید تا بتوانند به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند و با توجه به شرایط و مراحل پیش بدون هیچ عیب و نقصی کارهای پذیرش شما را انجام دهد.

برای پیدا کردن بهترین موسسه اعزام دانشجو روی لینک کلیک کنید

از طرفی متقاضیان می ‌توانند با مشاوره‌ تلفنی از مدارک مورد نیاز و شرایط پذیرش در دانشگاه‌ های کانادا اطلاع پیدا کنند.

دانشگاه های کانادا در بین دانشجویان بین‌ المللی توانسته رتبه اول را بدست آورد و به‌ عنوان یکی از اصلی ‌ترین مقاصد ایرانیان برای مهاجرت تحصیلی معرفی می‌ شود، بنابراین باید بگوییم که فضایی رقابتی برای تحصیل بین‌ کشورها وجود آمده به همین علت برای بررسی شرایط و دریافت ویزای تحصیلی خود باید به موسسه اعزام دانشجو به کانادا مراجعه نمایید.

تحصیل در کانادا نسبت به کشورهای دیگر مقرون به‌ صرفه است و دانشجویان می توانند در مدت زمان کمتری تحصیل خود را به اتمام برسانند و در حین تحصیل یا بعد از فارغ ‌التحصیلی درخواست اخذ مجوز کار را به این کشورها ارائه دهند، همچنین یکی از سریع‌ ترین و بهترین راه‌ های مهاجرت به کانادا به شمار می‌ رود.

شرایط اعزام دانشجو به کانادا

اعزام دانشجویان به کانادا برای ادامه تحصیلات یکی از موضوعات قابل بحثی است که امروزه بین دانشجویان مورد گفتگو قرار می گیرد، چرا که متقاضیان به راحتی می توانند در دانشگاه های بین المللی کانادا تحصیلات خود را به اتمام برسانند.

دانشجویان بسیاری که قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را دارند به بررسی شرایط اعزام دانشجو به کانادا می پردازند و با توجه به این ‌که این کشور هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان را در دانشگاه‌ های مختلف پذیرش می‌ کند تمامی افراد بومی و اشخاصی که از تابعیت این کشور برخوردار هستند به‌ راحتی می‌ توانند در دانشگاه ‌های دولتی به‌ صورت رایگان تحصیلات خود را ادامه دهند، البته باید بگوییم که دانشجویان قادر خواهند بود که از نظام تحصیلی خصوصی آن بهره ببرند.

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا را دارید به این نکته توجه داشته باشید که تدریس اکثر درس ها در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی انجام می ‌گیرد، بنابراین باید مدرک آیلتس خود را دریافت کرده باشید، اما دقت داشته باشید که متقاضیانی که حداقل نمره را به دست نیاورند می ‌توانند بعد از پذیرش در دانشگاه ‌های کانادا در ابتدای راه دوره های تقویت زبان انگلیسی را پشت سر بگذارند، سپس زبان انگلیسی را تا حد مطلوب یاد گرفتند دروس اصلی خود را برای تحصیل انتخاب کنند، البته دقت داشته باشید فردی که قصد دارد در دانشگاه‌ هایی که تدریس را به ‌صورت فرانسوی ارائه می دهند شرکت کنند باید مدرک زبان فرانسوی هم داشته باشد.

مدارک مورد نیاز اعزام دانشجو به  کانادا

افرادی که قصد دارند در دانشگاه های کشور کانادا تحصیل کنند باید به اخذ ویزا کشور کانادا بپردازند که برای دریافت ویزا باید به ارائه مدارکی چون اصل گذرنامه و کپی آن‌ که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد، اصل شناسنامه و کپی آن به‌ صورت ترجمه شده، ۲ قطعه عکس، ریز نمرات و مدارک تحصیلی که به زبان انگلیسی ترجمه شده ‌اند، مدرک زبان انگلیسی، مدرک مربوط به تمکن مالی و رسید پرداخت شهریه دانشگاه بپردازند.

مراحل اعزام دانشجو به کانادا

همان‌ طوری‌ که متوجه هستید کانادا جز کشورهای پیشرفته‌ ای است که تعداد بی‌ شماری دانشگاه را درون خود جای داده و هزینه تحصیل در آن‌ جا نسبت‌ به کشورهای انگلیسی ‌زبان دیگر کمتر می ‌باشد، بنابراین متقاضیان بین ‌المللی بسیاری برای ادامه تحصیلات خود کشور کانادا را انتخاب می‌ کنند.

با توجه به این‌ که کانادا هر ساله دانشجویان بسیاری را می‌ پذیرد از شرایط تحصیلی متفاوتی برخوردار است که هر ساله به دنبال تغییر آن ‌ها می‌ باشد، بنابراین اگر شما هم قصد دارید به تحصیل در کانادا بپردازید باید با شرایط و مراحل اعزام دانشجو به کانادا آشنایی داشته باشید.

برای اطلاع از شرایط پذیرش دانشگاه‌ های کانادا می‌ توانید به وب‌ سایت دانشگاه‌ های مدنظر خود مراجعه کنید یا از موسسه ‌های اعزام دانشجو مختلف سوالات خود را بپرسید. اولین مرحله ای که دانشجویان باید به آن توجه داشته باشند این است که دانشگاه و رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند، چرا که باید بتوانید دانشگاهی را بیابید که از سطح علمی مناسبی برخوردار باشد.

اخذ پذیرش تحصیلی از دیگر مراحلی است که بعد از انتخاب دانشگاه مدنظر باید برای آن درخواست خود را ارائه دهید. هر دانشگاهی مدارک مد نظر خود را از متقاضیان درخواست می‌ کند، بنابراین ابتدا باید مدارک لازم را تهیه کنید، سپس درخواست خود را به دانشگاه ارائه دهید.

بعد از ارائه درخواست خود در مرحله بعدی باید به اخذ ویزای دانشجوی کانادا بپردازید، بنابراین باید از سفارت مربوطه نوبتی را برای مصاحبه اخذ کنید، مراحل بعدی سفر به کانادا و دریافت پوشش بیمه‌ های درمانی و نهایی کردن ثبت‌ نام خود در دانشگاه می‌ باشد.

اعزام دانشجو به کانادا,تحصیل در کانادا,موسسات اعزام دانشجو به کانادا

مراحل اعزام دانشجو به کشور کانادا

کانادا با توجه به این‌ که یکی از کشورهای پیشرفته معرفی می‌ شود از دانشگاه‌ های با کیفیتی برخوردار است و هزینه‌ های تحصیل آن نسبت ‌به دیگر کشورهای انگلیسی ‌زبان بسیار پایین‌ تر است.

متقاضیان زیادی با توجه این مزایا کشور کانادا را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب خواهند کرد، به همین علت دولت کانادا قوانینی را برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌ ها وضع کرده‌ است.

یکی از مراحل اعزام دانشجو به کانادا انتخاب دانشگاه و رشته مورد نظر می ‌باشد، در واقع اولین قدم از مراحل اعزام دانشجو به کشور کانادا انتخاب رشته و گرایش و دانشگاه مورد نظر می‌ باشد، شما می توانید با توجه به لیستی که در اختیارتان قرار می‌ دهند یکی از دانشگاه‌ هایی را که سطح علمی خوبی برخوردار است با توجه به رشته تحصیلی خود انتخاب کنید.

موسسه اعزام دانشجو به کانادا,اعزام دانشجو به کانادا,تحصیل در کانادا

بعد از این‌ که دانشگاه و رشته مورد نظر خود را انتخاب کردید باید برای پذیرش درخواست خود را ارائه دهید، هر دانشگاهی مدارک خاصی را برای پذیرش دانشجویان دریافت می ‌کند که با مراجعه به موسسه های معتبر اعزام دانشجو به کانادا می توانید از این مدارک اطلاع پیدا کنید.

شما ابتدا باید با توجه به آن دانشگاه مدارک خود را آماده کرده، سپس درخواست خود را ارائه دهید؛ از طرفی اگر قصد دریافت بورسیه تحصیلی را دارید باید درخواست بورسیه خود را همراه با مدارک ارائه دهد.

بعد از آنکه دانشگاه مربوطه درخواست شما را تایید کرد باید وقتی را از سفارت رزرو کنید و برای مصاحبه به آن ‌جا مراجعه کنید، بعد از طی تمامی این مراحل باید به کشور کانادا سفر کرده و ثبت ‌نام خود را نهایی نمایید.

اعزام دانشجو به کانادا,تحصیل در کانادا,موسسات اعزام دانشجو به کانادا

شرایط اعزام دانشجو به کشور کانادا

همان‌ طور که گفته شد اعزام دانشجو به کشور کانادا یکی از مسائلی است که امروزه از متقاضیان بسیاری برخوردار است، در واقع هر ساله دانشجویان بسیاری از سراسر کشورهای دنیا برای ادامه تحصیلات دانشگاهی خود قصد دارند پذیرش دانشگاه های این کشور را دریافت کنند.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارد به موسسه‌ های معتبری مراجعه می ‌کنند تا با شرایط اعزام دانشجو به کانادا آشنا شوند.

یکی از نکاتی که در این‌ جا باید ذکر کنیم این است که ادامه تحصیلات دانشگاهی برای افراد بومی و متقاضیانی که از تابعیت این کشور برخوردار است در دانشگاهی دولتی کاملا یکسان می باشد، البته ناگفته نماند که دانشگاه‌ های خصوصی خدمات ارزنده ‌ای را ارائه می‌ دهند؛ اما از لحاظ هزینه با دانشگاه های دولتی تفاوت بسیار زیادی دارد.

متقاضیان ادامه تحصیل در کشور کانادا زمانی ‌که برای اطلاع از شرایط پیش رو به موسسه اعزام دانشجو به کانادا مراجعه می کنند متوجه خواهند شد که بیشتر دانشگاه‌ های کشور تدریس خود را به زبان انگلیسی انجام خواهند داد، بنابراین متقاضیان باید دارای مدرک زبان آیلتس باشند.

از طرفی این امکان برای متقاضیان فراهم‌ شده که در صورت نداشتن مدرک هم بعد از اخذ پذیرش در دوره های  زبان انگلیسی شرکت نمایند سپس واحدهای اصلی درس را شروع کنند، از دیگر شرایط اعزام دانشجو به کانادا داشتن مدرک زبان فرانسوی است.

اعزام دانشجو به کانادا,تحصیل در کانادا,موسسات اعزام دانشجو به کانادا

مدارک لازم برای اعزام دانشجو به کشور کانادا

برای اعزام دانشجو به کشور کانادا مدارکی نیاز است که این مدارک ارتباط مستقیمی با مقطع تحصیلی انتخاب ‌شده دارند، در واقع بعد از این‌ که مشخص شد که در چه مقطعی قصد دارید تحصیلات خود را در کشور کانادا ادامه دهید مدارک مورد نیاز را به شما اعلام خواهند کرد.

به‌ عنوان مثال مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل مقطع کارشناسی شامل پر کردن فرم‌ های مربوطه، داشتن ریز نمرات تحصیلی، ارائه مدرک دیپلم، اصل و کپی پاسپورت، داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره ۶.۵، داشتن مدرک زبان فرانسوی، رزومه‌ عالی و سن زیر ۲۳ سال می ‌شود.

از مدارک مورد نیاز برای اعزام دانشجو به کانادا در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد  می توان بع پر کردن فرم درخواست ویزا، ارائه مدارک هویتی، ۲ قطعه عکس، مدرک کارشناسی، دیپلم دوازده ‌ساله، ریز نمرات، پاسپورت و کپی آن، توصیه ‌نامه و مدرک زبان انگلیسی اشاره کرد.

همچنین دانشجویان متقاضی مقطع دکترا باید مدارکی چون توصیه ‌نامه، مقاله ISI، انگیزه نامه، رزومه‌ محلی، مدرک کارشناسی ارشد، مدرک زبان انگلیسی، ریز نمرات تحصیلی، انگیزه نامه و بیانیه از هدف را آماده و ارائه دهند، همچنین یک استاد راهنما باید پذیرش آن ها را تایید کند.

اعزام دانشجو به کانادا,تحصیل در کانادا,موسسات اعزام دانشجو به کانادا

اعزام دانشجو در مقطع کارشناسی به کشور کانادا

برای بسیاری از متقاضیان این سوال پیش می ‌آید که در چه مقطعی تحصیل می ‌توان پذیرش دانشگاه کانادا را اخذ کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما می‌ توانید در تمامی مقاطع تحصیلی به اخذ پذیرش دانشگاه‌ های کانادا بپردازید.

لازمه پذیرش در مقطع کارشناسی کشور کانادا داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله است نمرات سه سال آخر تحصیل دانشجویان مورد بررسی قرار می گیرد. متقاضیان باید از مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ برخوردار باشند، حتی اگر فردی از این مدرک را نداشته باشد، می ‌تواند در دوره های زبان انگلیسی شرکت کرده و بعد از آن شروع به گذراندن واحدهای اصلی رشته خود کنند، با مراجعه به موسسه اعزام دانشجو به کانادا می توانید از شرایط شرکت در این دوره اطلاع پیدا کنید.

برای دریافت مدرک کارشناسی خود در دانشگاه‌ های کانادا باید چهار سال درس بخوانید، از طرفی دانشجویان می توانند به مدت ۲۰ ساعت در طول هفته به کار دانشجویی بپردازند.

اعزام دانشجو به کانادا,تحصیل در کانادا,موسسات اعزام دانشجو به کانادا

اعزام دانشجو در مقطع کارشناسی ‌ارشد به کشور کانادا

همان ‌طور که گفته شد دانشجویان می ‌توانند در مقاطع مختلف تحصیلی برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌ های کشور کانادا درخواست دهند، از طرفی اگر شما هم متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی‌ ارشد دانشگاه کانادا هستید باید بتوانید مدرک کارشناسی و دیپلم ۱۲ ساله‌ خود را ارائه دهد.

همچنین داشتن مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ از الزامات پذیرش در مقطع کارشناسی ‌ارشد می‌ باشد. یکی از نکات مهمی که هنگام ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ‌ارشد باید به آن توجه داشته باشید این است که دانشجویان می ‌توانند خانواده خود را با ویزای همراه به کشور کانادا ببرند.

اعزام دانشجو به کانادا,تحصیل در کانادا,موسسات اعزام دانشجو به کانادا

اعزام دانشجو در مقطع دکترا به کشور کانادا

اعزام دانشجو به کانادا در مقطع دکترا از شرایطی برخوردار است که یکی از آن ‌ها داشتن مدرک آیلتس با نمره ۷ است‌. در واقع دانشجویان باید برای دریافت مدرک دکترای خود بین ۲ تا ۵ سال در دانشگاه به تحصیل بپردازند، همچنین برخی از رشته ‌های متقاضی در مقطع دکترا می‌ توانند حقوقی را هم دریافت کنند.

داشتن استاد راهنما برای پذیرش در دانشگاه های کشور کانادا بسیار مهم می ‌باشد، البته برخورداری از یک رزومه مناسب می تواند در پیشبرد روند موثر باشید و  دانشجویان می‌ توانند حدود ۳۰ ساعت را در هفته به کار دانشجویی اختصاص دهند تا از پس هزینه‌ های خود برآیند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا