تکنولوژی

10 حقیقت شگفت انگیز در مورد گوگل که تا به حال نشنیده اید!

افزایش بازدید در گوگل

حقایق جالب درباره گوگل که باید بدانید

همانطور که می دانید گوگل جستجوگر پرچم داری است که در سال ۲۰۰۴ با جمله “گوگل شرکتی معمولی نیست و قصد ندارد تا به یکی از آن ها تبدیل شود”  ثبت شد و شروع به کار کرد.

این موتور جستجوی قدرت مند که بیشتر افراد دست کم یک بار از آن استفاده کرده اند، یکی از مهم ترین پلتفرم ها برای دسترسی به میلیون ها منبع اطلاعاتی است که در زمان معرفی اش نقش بزرگی در تحول زندگی انسان ها داشت.

در مورد این شرکت حقایق جالبی وجود دارد که احتمالا آن ها را نشنیده اید، اما اگر شما هم کنجکاو شده اید تا در مورد آن ها بدانید، با ما همراه باشید تا حقایق جالب در مورد گوگل برای شما ذکر کنیم.

حقایق جالب در مورد گوگل,حقایق جالب درباره گوگل,حقایق جالب درباره ی گوگل

۱۰. تی رکس؛ دایناسور غول پیکر شرکت گوگل!

گوگل از همان ابتدای کارش در تلاش بود تا از فضای تکراری و کسل کننده جلوگیری کند و این امر در این موتور جستجو و حتی شرکت آن هم به خوبی مشهود است.

یکی از جالب ترین چیزهایی که در گوگل پلکس وجود دارد، وجود اسکلت بزرگ تی رکس می باشد. نام مستعار این اسکلت stan می باشد که به خودی خودش یکی از عجایب گوگل به شمار می رود که در کنار ماکت های حاضر در این محوطه مانند لوگو اندروید و فلامینگوهای صورتی حسابی معروف شده است.

۹. لوگوی گوگل

در صفحه اصلی این غول جستجوگر، بیشترین چیزی که خودنمایی می کند لوگوی آشنا و کلاسیک گوگل است که از معروف ترین لوگوهای شناخته شده در جهان می باشد.

اما جالب است بدانید که در ابتدا لوگوی گوگل در مرکز صفحه اصلی اش وجود نداشت و برای اولین بار در تاریخ ۳۱ مارچ ۲۰۰۱ در این نقطه قرار گرفت. اگر از کابران قدیمی این سرویس هستید احتمالا یادتان هست که این صفحه در ابتدا به چپ متمایل بود و پیش از آن گوگل هم درست مانند یاهو، با یک علامت تعجب در انتهای نامش شناخته می شد.

حقایق جالب گوگل,حقایق جالب در مورد گوگل,حقایق جالب درباره گوگل

۸. ماهی سوئدی، اولین میان وعده در گوگل!

جالب است بدانید ماهی سوئدی یکی از اولین اسنک هایی بود که در این شرکت سرو شد. شاید فکر کنید که سرو یک اسنک چیز خاصی نیست اما باید بدانید که پس از این اتفاق، سرو میان وعده های رایگان به یکی از پایه های ثابت این شرکت تبدیل شد و اکنون نه تنها با نوشیدنی و اسنک از کارمندان پذیرایی می شود، بلکه گوگل ۳ وعده غذای با کیفیت و خوشمزه را هم در رستوران های مختلف ارائه می دهد.

اگر خیال کرده اید که داستان خوشمزه گوگل در اینجا تمام می شود، باید به شما بگوییم که باربیکیو در تابستان هم به یکی از پایه های پذیرایی این شرکت تبدیل شده است.

۷. دوستی گوگل با سگ ها!

جالب است بدانید که این کمپانی قدرتمند یکی از بزرگترین حمایت کننده های سگ ها در جهان است، تا حدی که گوگل با نام افتخاری کمپانی سگ ها شناخته می شود.

یوشکا یکی از سگ های دوست داشتنی این شرکت است که به مدیر ارشد این کمپانی تعلق دارد. یکی از حقایق بامزه در مورد گوگل این است که کارکنان آن اجازه دارند تا سگ های شان به سر کار ببرند و در این کمپانی همیشه به روی سگ ها باز است.

البته باید بدانید که گوگل تمایل دارد تا دوستی اش را با سگ های خوش رفتار ادامه دهد و در صورتی که یکی از سگ ها پرخاشگری کند باید در خانه اش بماند.

اگر در مورد گربه ها کنجکاو شده اید باید به شما بگوییم گوگل بیان کرده است که محبت نسبت به سگ ها یکی از فرهنگ های جدا نشدنی از این سازمان است. هرچند که گوگل گربه ها را هم دوست دارد اما این کمپانی خانه سگ هاست و وجود گربه ها در آن زیاد منطقی نخواهد بود.

حقایق جالب در مورد گوگل,حقایق جالب درباره گوگل,حقایق جالب درباره ی گوگل

۶. گوگل؛ مهمان جدید لغت نامه ها!

احتمالا شنیده اید که واژه گوگل به عنوان یک فعل جدید به لغت نامه های انگلیسی مانند آکسفورد اضافه شده است اما اگر فکر می کنید که این اتفاق یکی از دست آوردهای خوشایند برای این کمپانی بوده است، اشتباه می کنید.

گوگل یکی از کمپانی های قدیمی می باشد که همواره سعی در حفظ ارزش برند و نام تجاری اش داشته است و یکی از بزرگ ترین دلایلی که گوگل را پس از این اتفاق خوشحال نکرد این بود که این شرکت نمی خواست تا نام تجاری اش به یک واژه عادی در بین مردم تبدیل شود.

اما اکنون همه ما می دانیم که گوگل به یکی از واژه های روزمره در زندگی انسان ها تبدیل شده است و عبارت “گوگل کن” به جایگزینی برای سرچ کردن تبدیل شده است.

بنابراین می توانیم بگوییم که تلاش های این کمپانی نه تنها در این زمینه بی نتیجه بوده است، بلکه امروزه واژه های دیگری هم با استفاده از نام تجاری این برند بر سر زبان ها افتاده است.

به طور مثال کارمند های این کمپانی با نام Googler ها شناخته می شوند و افرادی که در این کمپانی تازه وارد هستند هم Noogler نام گرفته اند.

۵. بزها؛ کارمند های جدید شرکت گوگل!

شاید با دیدن این تیتر حسابی خندیده باشید و آن را فقط در حد شوخی یا دروغ آپریل بدانید، اما باید به شما بگوییم که این امر کاملا حقیقت دارد.

شرکت گوگل برای رهایی از علف های هرز کنار کمپانی دسته ای ۲۰۰ تایی از بزها را به همراه یک سگ گله اجاره کرده است تا این مشکل را به طور طبیعی حل کند و باور دارد که این بزها بسیار دوست داشتنی تر از ماشین های چمن زنی هستند!

حقایق جالب در مورد گوگل,حقایق جالب درباره گوگل,حقایق جالب درباره ی گوگل

۴. توییت گوگل به زبان باینری!

جالب است بدانید که این کمپانی نه تنها در طراحی لوگوهای متفاوت خلاق است، بلکه اولین توییت این شرکت هم به اندازه کافی خلاقانه و هوشمند بود تا توجه ها را به خودش جلب کند.

اولین توییت گوگل شامل عبارت زیر بود:

من ۰۱۱۰۰۱۱۰ ۰۱۱۰۰۱۰۱ ۰۱۱۰۰۱۰۱ ۰۱۱۰۱۱۰۰ ۰۱۱۰۱۰۰۱ ۰۱۱۰۱۱۱۰ ۰۱۱۰۰۱۱۱ ۰۰۱۰۰۰۰۰ ۰۱۱۰۱۱۰۰ ۰۱۱۱۰۱۰۱ ۰۱۱۰۰۰۱۱ ۰۱۱۰۱۰ ۱۱ ۰۱۱۱۱۰۰۱ ۰۰۰۰۱۰۱۰ هستم.

اگر شما هم چیزی از این توییت سر در نیاورده اید باید بگوییم که گوگل در این توییت از زبان باینری استفاده کرده است تا عبارت ” I’m feeling lucky ” را بیان کند.

این عبارت معروف در اول گوگل خودنمایی می کند و این توییت راه خلاقانه ای برای معرفی محسوب می شد.

۳. لگوهای بازی؛ اولین فضای ذخیره سازی!

این حقیقت مربوط به زمانی است که گوگل تنها یک پروژه تحقیقاتی به نام backrub بوده است. در سال ۱۹۹۶ گوگل فضایی ۴۰ گیگابایتی را به کمک لگو ساخت.

درباره علت اینکار باید بدانید که گوگل به فضایی احتیاج داشت تا بتواند چهار هارد با ظرفیت ۱۰ گیگابایت را در خودش جای بدهد و علاوه بر آن به راحتی قابلیت ارتقا هم داشته باشد.

چه چیزی ارزان تر و در دسترس تر از لگو می توانست سازندگان خلاق این کمپانی را راضی کند؟! بنابراین اتفاق به یکی از حقایق بامزه در مورد این شرکت تبدیل شد اما داستان به همین جا ختم نمی شود و جالب است بدانید که رنگ لگوهای به کار رفته در این سازه، هماهنگ با رنگ های به کار رفته در لوگوی امروزی این شرکت می باشند.

هرچند که این تشابه به طور رسمی ثابت نشده است اما با توجه به هوشمندی این شرکت بعید می دانیم تصادفی باشد.

حقایق جالب در مورد گوگل,حقایق جالب درباره گوگل,حقایق جالب درباره ی گوگل

۲. خلاقیت در فروش سهام!

گوگل یکی از کمپانی هایی بود که در ابتدای فعالیتش از گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری به شمار می رفت. در سال ۲۰۰۴ هر سهم از این شرکت قیمتی معادل ۸۵ دلار داشت که این رقم در سال ۲۰۱۰ با رسیدن به ۶۰۰ دلار اهمیت سهام این شرکت را مشخص کرد.

اما حقیقت هوشمندانه و بامزه ای که در مورد فروش اولین سهام این شرکت وجود داشت چیز دیگری است. گوگل با امید به پیشرفت در فرم s-1 در نظر داشت تا به رقم ۲,۷۱۸,۲۸۱,۸۲۸ برسد.

شاید این مقدار برای تان تنها رقمی عادی باشد اما اگر کمی با ریاضیات آشنا باشید متوجه می شوید که این اعداد نشان دهنده ده رقم ابتدایی از عدد ثابت e هستند!

۱. گوگل و دودل های جذابش!

مطمئنا با دودل های جذاب این شرکت آشنا هستید و اگر نمی دانید منظورمان چیست باید بدانید که Doodle ها در واقع همان تغییر شکل های لوگوی گوگل هستند که در مناسبت ها و رویداد های مختلف قابل دیدن می باشند.

این ایده های خلاقانه منشاء جالبی داشته اند. اولین باری که گوگل از این تغییر لوگو استفاده کرد به زمانی مربوط می شود که این شرکت قصد داشت تا به مردم بفهماند که کارمندان در شرکت حاضر نیستند!

سال ۱۹۹۸ دو تن ازکارمندان این شرکت با نام های برین و پیج برای گذراندن آخر هفته به یکی از فستیوال های معروف نوادا رفتند و تصمیم گرفتند تا با راهی خلاقانه این خبر را به مردم بدهند.

آن ها با قرار دادن نماد این فستیوال در صفحه اصلی این موتور جستجو به مردم اطلاع دادند که در شرکت حضور ندارند و در حال حاضر نمی توانند پاسخ گوی مشکلات و خرابی ها باشند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا