تکنولوژی

10 تا از بهترین سایت های مترجم متن آنلاین

خلاصه نوشته
  • ترجمه آنلاین مسئله ای است که در حال حاضر توجه افراد زیادی را به سمت خود جذب کرده است. گاهی پیش می آید که به طور ناگهانی و کاملا سریع به مترجم آنلاین نیاز پیدا می کنید. در این حال برای ترجمه متون هم می توانید به دیکشنری یا دوستی مترجم مراجعه کنید یا به بهترین سایت های ترجمه آنلاین.

معرفی بهترین مترجم آنلاین دنیا با قابلیت های ویژه

این روز ها با پیشرفت تکنولوژی می توان به راحتی از مترجم های آنلاین برای ترجمه سریع استفاده کرد. استفاده از مترجم آنلاین مزیت های زیادی دارد، به عنوان مثال آن ها بسیار سریع و هوشمندانه عمل می کنند و با قاطعیت می توان گفت که درصد بالایی از نیاز کاربران را پاسخ خواهد گفت. البته لازم به ذکر است که هر یک ازز این مترجم های آنلاین ویژگی خاص خود را دارد. در انتخاب مترجم مورد نیاز خود دقت کنید تا بتوانید نتیجه ای خوب از آن به دست آورید.

در این مقاله بست فارسی به 10 مورد از بهترین سایت های مترجم متن آنلاین اشاره خواهد کرد که در دنیای وب و از طریق اینترنت می توان به وسیله آنها اقدام به ترجمه متون نمود:

برنامه مترجم آنلاین,برنامه مترجم آنلاین گوگل,بهترین سایت مترجم متن آنلاین,

1. Google Translate

از جمله محبوب ترین ابزاری که امروزه برای ترجمه آنلاین متن در اختیار کاربران قرار گرفته، می توان به محصول شرکت گوگل اشاره کرد.

این محصول شگفت انگیز شرکت گوگل به حدی محبوبیت بالایی دارد که کمتر کسی را می توان یافت که برای ترجمه از آن بهره نبرده باشد. برای استفاده از آن باید متن دلخواه را در یک باکس مربوطه تایپ کرد و در مقابل آن ترجمه را مشاهده کرد. لازم به ذکر است اگر بخواهیم مزیت های استفاده از گوگل ترنسلیت را بیان کنیم باید به این موارد اشاره کرد؛ امکان ذخیره متن ترجمه شده، امکان گوش دادن به تلفظ متن، امکان کپی کردن متن ترجمه شده، امکان به اشتراک گذاشتن متن، امکان ویرایش متن، و مهم ترین مزیتی که می توان برای آن نام برد پشتیبانی از 100 زبان زنده دنیا است که آن را به بهترین مترجم آنلاین متن دنیا مبدل کرده است.

بهترین مترجم آنلاین,بهترین مترجم آنلاین متن,سایت ترجمه آنلاین متن,

2. Bing Translator

این مترجم آنلاین مربوط به شرکت مایکروسافت است و کاربر می تواند زبان ورودی را انتخاب کرده و در صورتی که میکروفن در دسترس داشت به جای اینکه متن را در سایت تایپ کند به این مترجم آنلاین دیکته کند. بعد از اینکه متن ترجمه آن به اتمام رسید توسط یک زن یا مرد، شنیدن متن ترجمه در دسترس قرار می گیرد و از این طریق می تواند آن را در اختیار افراد دیگر نیز قرار داد، بینگ ترسلیت بهترین سایت مترجم متن آنلاین است که تا 60 زبان پشتیبانی می کند.

مترجم آنلاین,نرم افزار مترجم آنلاین,برنامه مترجم آنلاین,

3 .SDL Free Translation

مترجمی که قصد معرفی آن را داریم به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار ندارد، اما ویژگی ها و مزیت های زیادی را می توان برای آن نام برد که همین سبب شده تا در گروه بهترین مترجمان آنلاین قرار بگیرد. از مزیت های آن می توان به ترجمه لحظه ای اشاره کرد. ترجمه لحظه ای به این معنی است که همان لحظه که متن را وارد می کنید می توانید ترجمه را در مقابل مشاهده کنید. فایل نهایی که در اختیار شما قرار می گیرد می توان به صورت نوشته یا صوت باشد که کاملا به دلخواه کاربر انتخاب خواهد شد. در نهایت می توانید فایل نهایی را پرینت بگیرید یا به اشتراک بگذارید. از دیگر ویژگی های آن می توان به پشتیبانی از 45 زبان زنده دنیا اشاره کرد.

این مطلب را از دست ندهید
سه کلیک از کجا اومده!

برنامه مترجم آنلاین گوگل,بهترین سایت مترجم متن آنلاین,بهترین مترجم آنلاین,

4. Translate.com

ابزاری که هم اکنون قصد معرفی آن را داریم هم از سرویس های مایکروسافت بهره برده است. Translate.com سرویسی است که برای ترجمه در آن می توانید، هم از کیبورد استفاده کرده و تایپ کنید و هم آنکه متن را با صدا خود بخوانید تا تایپ شود. این ابزار قابلیت ویرایش و بررسی متن ترجمه شده را هم دارد. البته این کار در 100 کلمه رایگان است و بعد از آن باید هزینه پرداخت کنید. از دیگر ویژگی های این مترجم می توان به پشتیبانی از 100 زبان زنده دنیا اشاره کرد.

بهترین مترجم آنلاین متن,سایت ترجمه آنلاین متن,مترجم آنلاین,

5. DeepL Translator

مترجم دیگری که در این باید به آن اشاره کرد Deepl نام دارد. در این سرویس هنگامی که می خواهید یک متن را ترجمه کنید منویی در مقابل شما قرار می گیرد که گزینه های بیشتری را در دسترس کاربر قرار می دهد. همچنین در قسمت پائینی صفحه می توانید کلمات مشابه را ببینید. این قابلیت به شما کمک می کند تا بتوانید در یادگیری زبان پیشرفت کنید. از مزیت هایی که برای این مترجم وجود دارد می توان به این موارد اشاره کرد؛ Deepl قادر است به طور خودکار جمله و معنی آن را کامل کند. این مترجم 7 زبان زنده دنیا را پشتیبانی می کند.

نرم افزار مترجم آنلاین,برنامه مترجم آنلاین,برنامه مترجم آنلاین گوگل,

6. Babylon Online Translator

سرویس بابیلون از بهترین سایت های ترجمه آنلاین در دنیا است که نرم افزارهای خاصی دارد که در صورت ورود به این سایت می توان آنها را دانلود و در سیستم نصب و استفاده کرد. اما موضوعی که در حال حاضر برای ما حائز اهمیت است سیستم مبتنی بر وب آن می باشد که یک مترجم آنلاین بسیار عالی دارد. با استفاده از این مترجم انلاین می توانید به یک متن ساده و روان دست پیدا کنید. متخصصین در این زمینه عملکرد این مترجم را بسیار عالی می دانند. مترجم بابیلون مترجمی است که در کسب و کار حرفه ای شما می تواند بسیار موثر و مفید ظاهر شود. به این نکته توجه کنید که  این برنامه می تواند از 30 زبان زنده دنیا پشتیبانی کند.

بهترین سایت مترجم متن آنلاین,بهترین مترجم آنلاین,بهترین مترجم آنلاین متن,

7. PROMT Online Translator

مترجمی که قصد معرفی آن را داریم ویژگی های منحصر به فردی دارد که تعدادی از آن ها را می توان به این صورت شرح داد؛ می تواند زبان ورودی را به طور کاملا خودکار مشخص کند. البته برای این کار لازم است که در ابتدا این گزینه را فعال کرده باشید. مچنین قابلیت این را دارد که موضوع متن ورودی را به طور کامل اختصاصی کنید، به عنوان مثال در ابتدا مشخص کنید که متن ورزشی است. این کار سبب می شود که در متن ترجمه شده لغات تخصصی را به درستی به کار برده شود.

در هنگام استفاده از این مترجم آنلاین می توانید از کیبورد اختصاصی آن هم بهره ببرید. البته این در حالی است که با گوشی یا تبلت بخواهید ترجمه کنید. در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که PROMT  تنها از 16 زبان زنده دنیا پشتیبانی می کند.

این مطلب را از دست ندهید
همه چیز در مورد اپلیکیشن Faceapp چالش پیری

سایت ترجمه آنلاین متن,مترجم آنلاین,نرم افزار مترجم آنلاین,

8. Collins Dictionary Translator

به این مترجم آنلاین می توانید از طریق سایت Collins دسترسی داشته باشید. ترجمه در این مترجم از طریق ابزار مایکروسافت انجام می شود. از ویژگی های مهم این مترجم می توان به این اشاره کرد که کپی کردن متن ترجمه در آن بسیار راحت و آسان است که با یک دکمه انجام خواهد شد. امکانات مترجم کالینز مانند موارد گفته شده زیاد نیست اما می توان آن را به عنوان یک مترجم خوب به کار برد. از ویژگی های خاص مترجم Collins می توان به پشتیبانی از 30 زبان زنده دنیا اشاره کرد.

برنامه مترجم آنلاین,برنامه مترجم آنلاین گوگل,بهترین سایت مترجم متن آنلاین,

9. IM Translator

ابزاری که اینک قصد معرفی آن را داریم یک امکان ویژه و خاص دارد، این که می توانید ترجمه های انجام شده در گوگل ترنسلیت و همینطور مترجم مایکروسافت را در آن مقایسه کنید. این امکان به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین ترجمه ممکن را انتخاب کنید. این ابزار امکان خاص دیگری هم دارد که به نام مترجم معکوس از آن یاد می شود. مترجم معکوس به این صورت عمل می کنید که می توانید بعد از ترجمه باز هم متن را به زبان اصلی برگردانید. این روش کمک می کند تا بتوانید میزان دقت ترجمه را متوجه شوید. از ویژگی های خاص این ابزار می توان به موارد زیر اشاره کرد؛ قابلیت شناسایی خودکار زبان، دیکشنری، قدرت نوشتن کلمه به صورت صحیح و در نهایت امکان اشتراک گذاری متن ترجمه شده اشاره کرد.

بهترین مترجم آنلاین,بهترین مترجم آنلاین متن,سایت ترجمه آنلاین متن,

10. SpanishDict

مترجمی که قصد معرفی آن را داریم در زمانی کاربرد دارد که می خواید یک متن را از زبان انگلیسی به اسپانیایی ترجمه کنید. این مترجم می تواند کلمه به کلمه یا جمله ترجمه را انجام دهد. لازم به ذکر است که قابلیت ترجمه معکوس در SpanishDict  وجود دارد که سبب می شود تا دقت ترجمه را به خوبی متوجه شویم. این مترجم آنلاین می تواند راهنمای خوبی برای آن هایی باشد که به زبان اسپانیایی علاقه دارند و قصد یادگیری این زبان را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا