گردشگری

10 مقصد گردشگری جذاب در جنوب ایتالیا که گویی نقاشی شده هستند

خلاصه نوشته
  • جاذبه های گردشگری ایتالیا کشوری که تاریخ و تمدن و فرهنگی طولانی دارد، آنقدر زیاد است که اگر قصد بازدید از تمام آن ها را داشته باشید باید حتما طی چند سفر متوالی به آن جا بروید. ایتالیا کشوری است که مردمانش بی شباهت به ایرانی ها نیستند و این شباهت تنها به رفتار مردم ختم نمی شود و وجه اشتراک های بیشتری میان این دو کشور وجود دارد.

جاذبه های گردشگری جنوب ایتالیا

ایتالیا را با چه می شناسید؟ تاریخ چند هزار ساله؟ نام ژولیوس سزار؟ یا حضور پاپ و واتیکان؟ شهر روی آب ونیز؟ هر تصویری که با شنیدن نام این کشور جلوی چشم تان می آید، بعید است زیبا نباشد! سرزمینی در اروپا و دامان دریای مدیترانه، با شبیه ترین مردم دنیا، به ما ایرانی ها! چه بپذیرید یا نه در سفر به ایتالیا متوجه می شوید که این مردمان بسیار به ما شبیه اند. خون گرم، پر سر و صدا، اجتماعی و شیک پوش!

این منطقه به دلیل تاریخ اصیل و غنی خود، همواره جاذب گردشگران بسیاری بوده و هست. آنقدر دیدنی ها زیاد است که تنها در جنوبِ کشور بستنی ها و پیتزا های معروف و لذیذ، حداقل ده مقصد دوست داشتنی را برای تان معرفی کرده ایم. هر شخصی در هر سنی و با هر سلیقه ای که به آن جا وارد شود بعید و غیر ممکن به نظر می رسد، راضی و خشنود برنگردد! آثار باستانی می خواهید به یکی از فوق العاده ترین مکان ها پا گذاشته اید! طبیعت عالی چطور؟ باز هم گزینه مناسبی پیش روی شماست. در ادامه با BestFarsi به جنوب ایتالیا بیایید تا زیبایی های زیادی را مرور کنیم.

جاذبه های گردشگری در ایتالیا,جاذبه گردشگری ایتالیا,مناطق گردشگری در ایتالیا,

10. مارتا | Marta

مارتا اسمی مرسوم و فراگیر در اروپا به خصوص کشور ایتالیاست. افرادی مشهوری هم این نام را دارند مانند مارتا آرخریچ، نوازنده معروف آرژانتینی. علاوه بر این ها یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا، مارتا ست. اگر ساحل سنگی دریای مدیترانه را ادامه بدهید به شهری بسیار زیبا می رسید، جایی که اگر قصد دارید یک تعطیلات تابستانه زیبا را در آن بگذرانید، حتما باید از مدتی قبل محل اسکان خود را رزو کرده باشید زیرا این محل در اغلب روز های کاری اش شلوغ و پر ازدحام است.

از ماه های اکتبر تا مارس یعنی تقریبا برابر با نیمی از سال، بازدید از آن برای توریست ها ممنوع است. ورزش های آبی، آفتاب گرفتن در ساحل زیبا منطقه از تفریحات گردشگران در آنجاست.

گردشگری جنوب ایتالیا,جاذبه های گردشگری در ایتالیا,جاذبه گردشگری ایتالیا,

9. سورنتو | Sorrento

روستایی هزار رنگ در جنوب ایتالیا! سورنتو! مکانی بسیار شبیه به ماسوله گیلان، پلکانی مانند و پر از رفت و آمد گردشگران با این تفاوت که سورنتو در کنار ساحل جذاب آمالفی قرار دارد. در منطقه آمالفی و شهر ناپل، مکانی با ۹ کیلومتر مربع، زیبایی خیره کننده اش را به رخ می کشد. ارتفاع این روستا حدود ۵۰ متر از سطح دریاست. کوه ها و دره هایی شگفت انگیز دارد که مدت هاست نگاه توریست ها و عکاسان را به خود جلب کرده.

ظاهر خانه هر کدام به یک رنگ است و همین خصیصه این محوطه را متفاوت کرده. شب های سورنتو را از یاد نبرید، حتما در طول سفرتان شبی را در آنجا بگذرانید، هرچقدر هم که مدت حضورتان کوتاه باشد؛ باز هم هرگز فراموشتان نمی شود.

این مطلب را از دست ندهید
10 سفر هیجانی با تله کابین

مناطق گردشگری در ایتالیا,گردشگری جنوب ایتالیا,جاذبه های گردشگری در ایتالیا,

8. پستئوم | paestum italy

نام این شهر یونانی الاصل، از اسم خدای دریاها در یونان باستان گرفته شده، پوزیدون! حتما پیش آمده که تصاویر شگفت آور این معبد باستانی را دیده باشید اما شاید تا به حال اسم آن را نمی دانستید. کهن سال ترین معبد شهر پوزئنا به نام هرا، الهه ازدواج در یونان باستان است، با قدمتی بیش از ۵۰۰ سال. هتل های عالی و مزارع تماشایی از دیگر دیدنی های این منطقه است.

جاذبه گردشگری ایتالیا,مناطق گردشگری در ایتالیا,گردشگری جنوب ایتالیا,

7. آلبروبلو | Alberobello

شهری رویایی با معماری ای خاص! اگر خانه های عحیب آلبروبلو را، با آن سقف های سنگی بزرگ و  مخروطی شکل شان ببینید، بی شک احساس می کنید سال ها عقب رفته اید و پا به دوران حاکمیت کلیسا گذاشته اید. قدمت این محل، تقریبا به بعد از قرن چهارده میلادی برمیگردد. این مکان سرشار از اصالت و زیبایی منحصر به فرد است.

جاذبه های گردشگری در ایتالیا,جاذبه گردشگری ایتالیا,مناطق گردشگری در ایتالیا,

6. تروپئا | Tropea

تروپئا یکی دیگر از اماکن جذاب دیگر برای توریست هاست! شهری با زیبای خارق العاده در بین صخره ها و سواحل جنوبی ایتالیا. در افسانه های تاریخی گفته شده این شهر را هرکول بنا کرده. ترکیب بی نظیر شن و ماسه و نور درخشان خورشید به همراه دو کلیسای قدیمی و زیبای شهر، منظره ای دل انگیز را ساخته است.

گردشگری جنوب ایتالیا,جاذبه های گردشگری در ایتالیا,جاذبه گردشگری ایتالیا,

5. ساسی دی ماترا | Sassi di Matera

سفری به ما قبل تاریخ! ساسی دی ماترا، اقامتگاه اجدادی قبایل ساسی، با خانه های عجیبش که شبیه به غار هستند شهری با سن و سال خیلی زیادی ست؛ قدمت آن به اولین شهرک های مسکونی ایتالیا باز می گردد. معماری برخی ساختمان های آنجا نیز شبیه به ماسوله است. اگر سفری به ایتالیا داشتید، تماشای خانه های غار مانند و سنگی این محل را حتما، در لیست خود بگذارید.

مناطق گردشگری در ایتالیا,گردشگری جنوب ایتالیا,جاذبه های گردشگری در ایتالیا,

4. ناپل | Naples

پس از رم و میلان، ناپل جایگاه سوم را در بین پرجمعیت ترین شهر های ایتالیا دارد، با چهار میلیون نفر سکنه. در سواحل دریای تیرنی، یکی از بزرگ ترین و زیبا ترین شهر های بندری دنیا قرار گرفته. این شهر به اندازه رم و ونیز مشهور نیست اما پر از دیدنی هایی شگفت انگیز است.

آب و هوای معتدل شهر و معماری بی نظیری که هیچ کجای دیگر دنیا نخواهید دید، به علاوه ویرانه های باستانی پمپئی، موزه ملی باستان شناسی ناپل، این شهر را به مقصدی بی تکرار تبدیل کرده. دیدار دخمه ها و خرابه های هرکولانیوم را نیز فراموش نکنید. اضافه بر همه این ها در این محل، امکان از نزدیک دیدن یکی از معروف ترین آتشفشان های دنیا را هم خواهید داشت.

جاذبه گردشگری ایتالیا,مناطق گردشگری در ایتالیا,گردشگری جنوب ایتالیا,

3. کاپری | Capri

اگر تا اسم ایتالیا را می شنوید فقط تصاویری از آثار باستانی جلوی چشم تان نقش می بندد، شما را به بازدید از جزیره کاپری دعوت می کنیم. مکانی بکر و با چشم انداز های صخره ای خیره کننده. این منطقه سرسبز در مجاورت سورنتو و ناپل، در دریای تیرنی قرار گرفته. محل تفرج امپراطوران و ثروتمندان رومی در گذشته، گزینه‌ هایی جذاب برای معرفی به شما دارد؛ مانند ساحل مارینا پیکولا، غاری آبی در دل دریا که از قرن ۱۹ میلادی تا به حال مورد لطف و علاقه گردشگران است.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین زمان سفر به مشهد

کاخ جویز، که یکی از تفریح گاه های پادشاهان بوده، به علاوه باغ های آگوستوس، میدان کهن سال پیاتزا اومبرتو و… از دیدنی های مهم این جزیره کوچک، اما مهم محسوب می شود.

جاذبه های گردشگری در ایتالیا,جاذبه گردشگری ایتالیا,مناطق گردشگری در ایتالیا,

2. پومپئی | Pompeii

حتما اسم شهر تاریخی پومپئی را که زیر مواد آتشفشانی مدفون شده را شنیده اید. این شهر در جنوب ایتالیا قرار گرفته و هر ساله میزبان گردشگران بسیاری ست. در دامان کوه وزوو بودن بلاخره دامنگیر پومپئی شد و با اینکه که تقریبا اغلب قسمت های شهر، در خاکستر مخفی شده بود، امروزه حتی ویرانه های باقی مانده این تمدن کهن هم ارزش دیدن دارد.

این شهر نماد آبادانی و پیشرفت در آن دوران داشت و حتی پس از نابودی، همچنان مهم و اثر گذار است. پا به صفحات تاریخ بگذارید و بدانید این تجربه، بی شک تکرار نشدنی ست.

گردشگری جنوب ایتالیا,جاذبه های گردشگری در ایتالیا,جاذبه گردشگری ایتالیا,

1. آمالفی | Amalfi

و حالا آمالفی! این ساحل نه فقط از جذاب ترین، ساحل ایتالیاست، بلکه جواهری درخشان در لیست هر جهانگردی هم هست. صخره ها، گل ها، حتی شن و ماسه های ساحل به طوری زیبا کنار هم قرار گرفته و با نور گرم خورشید و آب و هوای دلچسب ترکیب شده اند، که گذشتن از غیر ممکن و یا حداقل بسیار دشوار است.

اگر روزی به این بهشت کوچک روی زمین، رسیدید، حتما چند روزی توقف کنید و از تمام شهر های کوچک این محوطه، مانند آترانی دیدن کنید. خرید و یا حتی تماشای سوغاتی های سرامیکی دست ساز و زیبای آمالفی را از دست ندهید؛ از تونل صخره ای عبور کنید و شنا و قایق سواری را امتحان کنید.‌ گرفتن عکس هم از قلم نیاندازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا