گردشگری

بهترین زمان سفر به بالی

راهنمای سفر به بالی

جزایر بالی کجاست؟ بالی یک جزیره است، جزیره ای که در کشور اندونزی قرار دارد، شکل این جزیره خیلی متفاوت است و به شکل یک ماهی می باشد، موقعیت این جزیره روی خط استوا قرار دارد و بین اقیانوس هند و هم چنین دریای جاوه است.
جزیره بالی برای هر فرد با هر تنوع خاصی که در ارتباط با گردشگری از جایی مد نظر باشد جذاب می باشد، افرادی که به تاریخ علاقه دارند و دنبال اطلاعات بیشتری از سالهای گذشته هستند می توانند معابد بودایی را ببینند، برای افرادی که ترجیح می دهند منطقه ای باشند که هوا کاملا مناسب باشد و بتوانند در ساحل زیبایی آفتاب بگیرند انتخاب جزیره بالی مناسب است، افرادی که دنبال ماجراجویی های مختلف هستند و دوست دارند جاهایی پر هیجان را تجربه کنند می توانند از دیدن کوه های آتشفشان ها و جنگل های زیبای این جزیره لذت ببرند. ما در این مقاله قصد داریم به بهترین زمان مسافرت به بالی از نظر گردشگران بپردازیم.

بهترين زمان سفر به بالي اندونزي,بهترین زمان سفر به بالي,بهترین زمان سفر به جزیره بالی,

بالی به عنوان بهترین مقصد ساحلی در جهان، و در آسیا به عنوان بهترین منطقه گردشگری شناخته شده است. این شهر به عنوان مزارع پلکانی برنج در جهان معروف است. این منطقه پر از آتشفشان هایی است که با جنگل های زیبا و سرسبز پوشیده شده اند، ساحل زیبای این منطقه آب فیروزه ای زیبایی دارد و هم چنین معبدهای خاص برای افراد بودایی با معماری بی نظیر خاص بودن این منطقه را دو چندان کرده است. بالی پایتخت اندونزی نیست اما در این کشور بهترین منطقه از لحاظ جذب گردشگر است و قطب گردشگری محسوب می شود.

بهترین زمان مسافرت به بالی,بهترین غذاهای بالی,بهترین وقت سفر به بالی,

آب و هوای بالی

بالی آب و هوایی استوایی دارد، در این منطقه تغییرات فصلی خیلی کم مشاهده می شود، کشور بالی معمولا تغییر دمای خیلی کمی را نیز در تمام فصول سال مشاهده می کند، مثلا می توان گفت که درجه حرارت این کشور در میان 20 درجه در طول شب و هم چنین 33 درجه در طول روز متغیر است. بالی در کل آب و هوای گرمسیری دارد.
در چند ماهی از سال بادهای غربی در این کشور که رطوبت را از اقیانوس هند به همراه دارند سبب تغییراتی در آب و هوای این کشور می شوند و بارش هایی را به وجود می آورند، این بارش ها به عنوان فصل تابستان محسوب می شود، کلا آب و هوا در بالی متفاوت است، و دما کاهش می یابد و هوا در شب خنک تر می شود و همچنان در طول روز هوا آفتابی است.

جزایر بالی کجاست,درباره سفر به بالی,راهنمای سفر به بالی,

بهترین فصل سفر به جزیره بالی

ماه هایی که می تواند در بالی جزء بهترین ماه های توریستی باشد می توان به ماه های آوریل، می و ماه های سپتامبر و اکتبر اشاره کرد.
این جزیره در این ماه ها خیلی شلوغ می شود و به تبع آن هزینه هتل هم افزایش می یابد فصل خشک در این جزیره بهترین زمان سفر است که از فرودین ماه تا تقریبا مهر ماه را شامل می شود. در کل بهترین وقت سفر به بالی، فصل تابستان است.

سفر به بالی در فصل بهار

بالی در فصل بهار خشک است، تقریبا از ماه آوریل بادهای موسمی در این منطقه جریان می یابند و این فصل برای گردشگران که عاشق موج سواری هستند مناسب می باشد.

سفر به بالی در فصل تابستان

در فصل تابستان گردشگران زیادی به این جزیره سفر می کنند و پرهزینه ترین ماه ها را در ارتباط با رزرو هتل در این فصل مشاهده می کنیم. این فصل برای خیلی از افراد که طالب موج سواری، سوار شدن به قایق و یا آفتاب گرفتن هستند ایده آل می باشد. معمولا بهترین فصل از لحاظ گردشگری و بهترین زمان سفر به بالی اندونزی این فصل می باشد.

هزینه سفر به جزیره بالی,بهترين زمان سفر به بالي اندونزي,بهترین زمان سفر به بالي,

سفر به بالی در فصل پاییز

فصل پاییز هم در بالی بارش های فراوانی رخ می دهد، و یکی از فصل هایی هست که افراد کمی آن را برای سفر انتخاب می کنند، البته ماه مهر در این جزیره به قوت خود گردشگران خاص خودش را دارد و این مسأله از آبان و آذر مشاهده می شود.

سفر به بالی در فصل زمستان

در فصل زمستان گردشگری در این جزیره کم می شود. و کم هزینه ترین فصل گردشگری را شامل می شود، در این مدت بارش های فراوان مشاهده می شود و معمولا هر روز نم نم باران را شاهد هستیم، رطوبت در این مدت به شدت زیاد است و شاید برای خیلی از افراد دمای بالا همراه با رطوبت آزار دهنده باشد و لازم است در انتخاب این فصل به عنوان بهترین وقت سفر به بالی مدیریت شود.

بهترین زمان سفر به جزیره بالی,بهترین زمان مسافرت به بالی,بهترین غذاهای بالی,

بهترین غذاهای بالی

پیسانگ گورنگ

پسانگ گورنگ یک دسر است که در بالی به شدت محبوبیت دارد، این نوع غذا یک موز سرخ شده است، در بالی موز زیاد وجود دارد و معمولا موزهای بزرگ و کوچکی در جاهای مختلف وجود دارد و همین مسأله باعث شده که در هر منطقه و رستوران این دسر به شکل خاصی درست شود، این موزها با عسل و در بعضی موارد با شهد خرما سرو می شود و روی آن کمی پودر نارگیل استفاده می شود.

می کورنگ

از غذاهای پرطرفدار در بالی می کورنگ است، این غذا نوعی نودل است، نودل سرخ شده که با سبزیجات معطر و گوشت هایی مانند میگو و گوشت خوک یا مرغ درست می شود، بعضی افراد دوست دارند این نودل را با تخم مرغ و سس مخصوص بادام زمینی بخورند، افرادی هم دوست دارند که در کنار این غذا ترشی بخورند و این غذا بر اساس ذائقه هر فردی می تواند در انواع مختلفی تهیه شود.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین زمان سفر به اتریش

ریجستافل

معمولا ریجستافل را برای چند نفر مناسب می دانند و هیچ کسی شاید نتواند آن را به تنهایی بخورد، این نوع غذا شامل یک سینی بزرگ است که روی این سینی غذاهای مختلف وجود دارد و در این سینی بر اساس چیزی که فرد بخواهد می تواند ببک بتوتو، سبزیجات مختلف، ساته و برنج و هم چنین گوشت کبابی استفاده شود، در این سینی کراکت سیب زمینب و توفو نیز استفاده می شود.

بهترین وقت سفر به بالی,جزایر بالی کجاست,درباره سفر به بالی,

ساته

در تهیه این غذا معمولا گوشت مرغ را چرخ کرده و ادویه های متفاوتی به آن اضافه می کنند، این گوشت ها را بر روی چوب لیمو قرار داده و با آن کباب درست می کنند، و برای افرادی که عاشق کباب های مختلف هستند استفاده از این غذا لذت بخش است.

ببک بتوتو

این غذا از اردک درست می شود، البته اردک را یا کباب کرده و یا اینکه به صورت بخارپز استفاده می کنند، این غذا را به این صورت درست می کنند که اردک را تکه تکه کرده و با ادویه های زیادی مزه دار کرده و این گوشت را بین برگ نخل می گذارند و به این شیوه آن را کباب کرده، با استفاده از این برگ دور گوشت اردک باعث می شود که این گوشت که طعم خاصی روی آتش بگیرد و طعم دودی پیدا کند، افرادی که غذاهای خیلی ادویه دار دوست دارند معمولا عاشق این غذا می شوند. برای پخت این غذا زمان زیادی فرصت لازم است در حدود 12 ساعت طول می کشد تا این غذا به آرامی و به درستی طبخ شود به همین دلیل این غذا مزه ی خاصی دارد.

گادو گادو

این غذا نوعی سالاد است یک سالاد با تنوع زیاد و مخلوط و ترکیبی از چند نوع گیاه و سبزیجات. گادو گادو جزء سالادهای معروف بالی است و خیلی افراد دوست دارند که آن را سرد بخورند، در تهیه این نوع سالاد معمولا از سبزیجاتی مانند لوبیا سبز، سیب زمینی و اسفناج و هم چنین ذرت و لوبیایی که از قبل پخته شده و هم چنین تخم مرغ آب پز و پنیر فراوان استفاده می شود، این سالاد را معمولا این طور استفاده می کنند که کسانی که دوست دارند آن را با سس می خورند.

راهنمای سفر به بالی,هزینه سفر به جزیره بالی,بهترين زمان سفر به بالي اندونزي,

بهترین زمان خرید در بالی

نمی توان گفت که در بالی در زمان خاصی قیمت ها بهتر می باشد و تفاوت قیمتی را می توان مشاهده کرد. اما این مسأله به معنی این نمی باشد که نمیتوان در بالی خرید انجام داد و یا هزینه ها خیلی زیاد می باشند، بلکه بالی و بازارچه هایی که در ارتباط با صنایع دستی و هم چنین آثار هنری وجود دارد. امروزه بازارچه هایی خاص راه اندازی شده است که می تواند برای افراد این موقعیت را ایجاد کند که با سلیقه خود و محدودیت پولی که دارند وسایلی با هزینه مناسب را تهیه نمایند.

در بازارچه های محلی افراد در صورتیکه هزینه بیشتری را شاهد باشند، می توانند تخفیف بگیرند و مردم بالی عموما تخفیف در ارتباط با اجناس خود را می دهند، چون تخفیف گرفتن جزء عادت رفتاری هست که قبول دارند. هم چنین احتمال دارد که خیلی از فروشگاه های برند در زمان هایی از سال به ویژه فصل هایی که گردشگران کمتری به این کشور سفر می کنند از تخفیفاتی در ارتباط با وسایل خود استفاده کنند. مانند زمان هایی که آخر فصل می باشد و برای اینکه اجناس به فروش برسد با هزینه هایی کمتر این کار را می کنند.

بهترین زمان سفر به بالي,بهترین زمان سفر به جزیره بالی,بهترین زمان مسافرت به بالی,

هزینه سفر به جزیره بالی

خیلی از افراد رفتن به بالی را در زمان تعطیلات خود انتخاب می کنند و چون می دانند که این مکان بهشتی برای گردشگران و عاشقان طبیعت است،
مسئولان برای اقامت افراد در این منطقه معمولا سعی کرده اند اقامت گاه هایی را ایجاد کنند که هم هزینه اجاره آنها مناسب باشد و هم لوکس باشد، خیلی از مکان های اقامتی نیز صبحانه را به فرد رایگان می دهند.
واحد پول این جزیره روپیه است همان واحد پول اندونزی. اسکناس های رایج در این جزیره به صورت 2000، 50000 و تا 10000 روپیه ای است و سکه های این منطقه به صورت 50، 100 و 1000 روپیه ای است. در این جزیره و در کل اندونزی فرد اگر روپیه همراه داشته باشد بهتر است و در صورتی که فرد دلار به همراه داشته باشد می تواند در بعضی هتل ها دلار را پرداخت کند و خدمات مورد نظر را دریافت کند.

در ارتباط با هزینه سفر به بالی میتوان گفت که هزینه حمل و نقل در این جزیره کاملا مناسب می باشد و افراد با هزینه ای زیاد مواجه نمی شوند، همچنین باید گفت که هزینه خورد و خوراک در این منطقه خیلی پایین است به خصوص در ارتباط باغذاهای محلی موجود در این جزیره و گردشگر به راحتی می تواند غذای خود را بدون دغدغه مالی سفارش دهد.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از عجیب ترین مکان های طبیعی دنیا

بهترین غذاهای بالی,بهترین وقت سفر به بالی,جزایر بالی کجاست,

معرفی جشنواره ها و فستیوال های بالی

فستیوال هنری بالی

در ماه ژانویه و جولای این فستیوال ویژه برگزار می شود، قبل از برگزاری این فستیوال رژه بی نظیری را افراد اجرا می کنند، معمولا افراد دیگری مانند سفیران چند جزیره اطراف بالی نیز در این فستیوال شرکت می کنند، در این فستیوال جشن های سنتی نیز برگزار می شود این مراسم در دنپاسار اجرا می شود.

فستیوال گالونگان و کونینگان

این فستیوال در خیابان های بالی برگزار می شود و بهترین فستیوال خیابانی در بالی است، در این مراسم معمولا سبدهای بامبو را به شیوه زیبایی تزئین می کنند و به عنوان نماد پیروزی خوبی بر بدی تشکیل می دهند، این مراسم در کونینگان تا ده روز ادامه دارد.

درباره سفر به بالی,راهنمای سفر به بالی,هزینه سفر به جزیره بالی,

جشن نوسا دو

جشن نوسا دو یک جشن می باشد که به صورت نمایشگاه هنری برگزار می شود، در این مراسم معمولا نمایشگاه خاصی مانند اتومبیل آنتیک برگزار می شود، مراسم هایی در جاهای مختلف در ارتباط با موسیقی های زنده نیز برای علاقه مندان دایر است.

عید نایت

بعضی وقتها به جای گفتن واژه “عید نایت” از این روز با نام “روز سکوت” یاد می شود، در روز عید نایت افراد در خانه های خود می مانند و چون روز سکوت می باشد رفت و آمد ممنوع است، در روز قبل از اینکه عید نایت انجام شود معمولا افراد رژه رفتن غول ها را دوست دارند ببینند، در هنگام غروب مردم بیرون می آیند و با مجسمه ها و عروسک هایی که به شکل دیو و غول ساخته اند در خیابان ها حرکت می کنند، این غول ها به عنوان نمادی برای نیروهای اهریمنی است، در این رژه که در هیچ کجای دنیا همتا ندارد ، مردم به معابد خود رفته و برای کسانی که مرده اند طلب آمرزش می کنند.

بهترين زمان سفر به بالي اندونزي,بهترین زمان سفر به بالي,بهترین زمان سفر به جزیره بالی,

جاذبه های گردشگری بالی

جنگل میمون اوبود | Sacred Monkey Forest Sanctuary

این جنگل از نقاط گردشگری زیبای بالی است، هم موقعیت خاص جغرافیایی وجود دارد، و این منطقه به راحتی در دسترس است، گونه های جانوری متفاوت هم در اینجا وجود دارد، مناطقی از این جنگل حفاظت شده است اما در جاهایی که میتوان رفت، میمون هایی وجود دارند که می توانند سرگرمی ایجاد کنند. در طول جنگل ساختمان های باستانی وجود دارد که افراد می توانند از دیدن این ساختمان ها و ماندن در آن لذت ببرند.

بهترین زمان مسافرت به بالی,بهترین غذاهای بالی,بهترین وقت سفر به بالی,

مزارع برنج پلکانی | Rice Farms In Bali

در منطقه اوبود مزارع برنجی وجود دارد که روی تپه هایی به صورت پلکانی قرار گرفته اند، این مزارع به صورت پلکانی مشاهده میشوند و افراد می توانند از روی پلکان ها طبیعت شگفت انگیزی را ببینند، مکان هایی برای رفت و آمد نیز در نظر گرفته شده که گردشگر می تواند از مزارع پایین آمده و در کنار خیابان های متصل به مزارع عکس بگیرد و لذت ببرد.

جزایر بالی کجاست,درباره سفر به بالی,راهنمای سفر به بالی,

غواصی و تفریحات زیر آبی | Diving In Bali

در بالی جاهای زیادی در نزدیکی ساحل وجود دارند که خدماتی در ارتباط با غواصی ارائه می دهند، عمق جاهایی که افراد برای غواصی می روند حدود هفت متر است، در این منطقه میتوان ماهی های مختلف و رنگارنگ، انواع مرجان ها و جانداران دیگر آبی را در این سطح از آب مشاهده کرد.

هزینه سفر به جزیره بالی,بهترين زمان سفر به بالي اندونزي,بهترین زمان سفر به بالي,

سافاری در بالی | Bali Safari

پارکی بی نظیر است که امرزوه به یکی از مناطق گردشگری بالی تبدیل شده است، افراد علاقه مند به محیط زیست و کسانی که دوست دارند حیواناتی را از نزدیک مشاهده کنند می توانند به این منطقه رفته ، در این مکان فیل ها، کوسه و حیوانات وحشی دیگری وجود دارند.

بهترین زمان سفر به جزیره بالی,بهترین زمان مسافرت به بالی,بهترین غذاهای بالی,

الوواتا، پورا لوهور اولاووتا | Pura Luhur Uluwatu

اولاووتا یکی از جاذبه های تاریخی بالی و یک بنای بی نظیر است که برای مردم خود بالی نیز جالب است، زیرا در بالای صخره های شیب دار قرار گرفته و افرادی که دوست دارند غروب خورشید را از دریچه اقیانوس هند مشاهده کنند در این محل جمع می شوند، در این مکان شاهد معماری خاصی هستید چرا که در استفاده از دروازه ها، طرح های سنتی استفاده شده است.

بهترین وقت سفر به بالی,جزایر بالی کجاست,درباره سفر به بالی,

کوه آتشفشانی باتور، کینتانامی | Kintamani Volcano

کوه آتشفشانی باتور یکی از جاذبه گردشگری بی نظیر در ارتفاعات مرکزی بالی می باشد، در کنار این کوه دریاچه کالدرا وجود دارد که در کنار هم زیبایی خاصی را ایجاد کرده اند، افرادی که علاقه مند باشند می توانند به کنار قله کوه رفته و دهانه آتشفشان را ببینند، یا در کنار دریاچه لحظات خوبی را سپری کنند و اگر دوست داشتند به سمت قلعه دانو باتوور بروند، و در این منطقه نیز چشمه آب گرم وجود دارد.

راهنمای سفر به بالی,هزینه سفر به جزیره بالی,بهترين زمان سفر به بالي اندونزي,

بساکی | Besakih

در بالای کوه آگونگ یک مجموعه تاریخی و هنری وجود دارد که بناهای زیادی را در خود دارد و به بساکی معروف است، یکی از بناهای معرف و در بین 86 بنای خاص این منطقه بنای پورا پناتاران است، در کنار این بنا شالیزارهای برنج، تپه و کوه های زیبا وهم چنین رودخانه های زیبا مشاهده می شود، در برخی اتفاقات مانند زلزله و آتشفشان این بنا آسیب دیده اما هنوز پابرجا است و مردم محلی اعتقاد دارند علت پایداری این بنا این است که نیروهای ماورائ الطبیعه از آن محافظت می کنند.

پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا