راهنمای سفر به اروپاگردشگری

بهترین زمان سفر به برلین

افزایش بازدید در گوگل

راهنمای سفر به برلین

برلین کجاست؟ آلمان یکی از کشورهای محبوب دنیاست که جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است و وجود بهترین مناطق طبیعی در آن باعث شده تا به تکه ای بهشت بر روی زمین تبدیل شود.

یکی از بهترین شهرهای این کشور، شهر برلین است که به عنوان پایتخت کشور آلمان شناخته می شود. برلین که در شمال شرق آلمان قرار گرفته، دارای جمعیتی بالغ بر ۶ میلیون نفر است و جز دومین کشور در اتحادیه اروپا محسوب می شود. بیش از یک سوم این شهر را دریاچه ها و رودخانه ها و دیگر آثار طبیعی تشکیل داده اند.

آب و هوای برلین,بهترین زمان برای سفر به برلین,بهترین زمان مسافرت به برلین

جالب است بدانید که مهم ترین رویدادهای تاریخی کشور آلمان در این شهر رخ داده است. هنگامی که نازی ها در این کشور حکومت می کردند، برلین یکی از محورهای مهم منازعاتی بود که بعد از اتمام جنگ جهانی دوم در میان دولت هایی که پیروز جنگ بودند تقسیم شد. به همین خاطر در سال ۱۹۶۱ دیوار برلین احداث شد و آن را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم کردند. این دیوار در سال ۱۹۸۹ میلادی تخریب و اتحاد آلمانی ها ایجاد شد. ما در این مقاله میخواهیم بهترین زمان سفر به برلین را برای شما شرح دهیم.

بهترین فصل سفر به برلین,خاطرات سفر به برلین,درباره سفر به برلین

آب و هوای برلین

لازم است که پیش از سفر به برلین یا هر نقطه ای از دنیا اطلاعات کافی در مورد شرایط آب و هوایی آن منقطه داشته باشید تا سفری لذت بخش را تجربه کنید. آب و هوای برلین تقریبا قاره ای است و این یعنی زمستان هایش بسیار سرد و تابستان هایی بسیار گرم دارد. میانگین دمای همیشگی برلین حدود ۲۳ درجه سانتی گراد در فصل تابستان است. در فصل های بهار و پاییز هم هوایی بسیار معتدل و مرطوب دارد.

راهنمای سفر به برلین,هزینه سفر به برلین,آب و هوای برلین

بهترین فصل سفر به برلین

سفر به برلین در فصل بهار

با تمام شدن یک زمستان سرد و خشک، برلین آماده بهاری زیبا می شود. در شروع اوایل فصل بهار برلین تا حدودی آب و هوایی سرد دارد، اما به زودی جای خود را به روزهای گرم می دهد. به طور کلی، بهار یکی از خشک ترین زمان های سال در برلین است. در حالی که دما نمی تواند با تابستان های گرم رقابت کند، اما همچنان خشک و گرم است. به طور کلی اگر قصد سفر به برلین در فصل بهار را دارید بهتر است در اوایل فصل بهار یعنی ماه مارس سفر کنید.

سفر به برلین در فصل تابستان

بهترین ماه های تابستانی برای سفر به برلین از ماه ژوئن تا آگوست است. می توان گفت که برلین در تابستان همانند درختی است که از خواب زمستانی بیدار شود! خیابان ها، کوچه ها، کافه ها، مغازه ها رنگی تازه به خود می گیرند و جمعیت آن دو برابر می شود، چراکه گردشگران زیادی برای سفرهای تابستانی خود این شهر را انتخاب می کنند. بنابراین اگر علاقه ای به شلوغی و هیاهوی جمعیت ندارید به شما پیشنهاد می کنیم که فصلی دیگر را برای سفر به برلین در نظر بگیرید. از طرف دیگر در فصل تابستان به دلیل ازدیاد جمعیت گردشگران قیمت هتل ها و دیگر هزینه ها بسیار افزایش پیدا می کند پس اگر به فکر این هستید تا سفری کم هزینه داشته باشید همانطور که پیشنهاد کردیم یک زمان دیگر را انتخاب نمایید.

آب و هوای برلین,بهترین زمان برای سفر به برلین,بهترین زمان مسافرت به برلین

سفر به برلین در فصل پاییز

بهترین ماه های پاییزی برای سفر به برلین از اواسط سپتامبر تا نوامبر است. با شروع فصل پاییز و باز شدن مدارس دیگر خبری از هیاهو و شلوغی جمعیت نیست و برای کسانی که قصد دارند تا سفری آرام داشته باشند بهترین موقعیت است. به شما پیشنهاد می کنیم حتما در چمدان خود چند لباس گرم زمستانی داشته باشید. یکی از مزایای سفر در فصل پاییز کاهش قیمت هتل هاست و شما می توانید با کمترین هزینه در بهترین هتل ها اقامت داشته باشید.

سفر به برلین در فصل زمستان

بهترین ماه های زمستانی برای مسافرت سفر به برلین از ماه دسامبر تا اوایل مارس است. زمستان های برلین همیشه سرد است و خیابان هایش همیشه یخبندان، آسمانش خاکستری و چندان برای سفر دلگرم کننده نیست! به هر حال اگر به فکر صرفه جویی در هزینه های سفر خود هستید این فصل، بهترین زمان برای سفر به برلین است.

آب و هوای برلین,بهترین زمان برای سفر به برلین,بهترین زمان مسافرت به برلین

بهترین غذاهای برلین

شنیسل

شنیسل هم از دیگر غذاهای پر طرفدار برلین است که تقریبا اکثر رستوران های شهر این غذارا در منوی خود سرو می کنند. این غذای خوشمزه ترکیبی از مرغ، ادویه جات و سس مخصوص است.

سوسیس کاری

یکی از محبوب ترین غذاهای شهر برلین سوسیس کاری است. این غذا در فرهنگ آلمانی ها بسیار اهمیت دارد. برای پخت آن ابتدا سوسیس ها را بخارپز می کنند و سپس آن را حلقه حلقه خرد کرده و سرخ می کنند. این سوسیس به همراه ادویه کاری و سیب زمینی سرخ کرده سرو می شود.

آب و هوای برلین,بهترین زمان برای سفر به برلین,بهترین زمان مسافرت به برلین

Rote grutze

این غذا در برلین به عنوان دسر سرو می شود و ترکیبی از میوه های قرمز رنگ است که در کنار پودینگ قرار می گیرند. مهم ترین میه برای پخت این دسر انگور قرمز است. انگور های قرمز باید در آب خودشان پخته شوند و سپس کمی نشاسته ذرت بر روی آن ها پاشیده شود تا میزان غلظت آن افزایش یابد.

آب و هوای برلین,بهترین زمان برای سفر به برلین,بهترین زمان مسافرت به برلین

بهترین زمان خرید در برلین

وقتی از شهر بزرگی مانند برلین بازدید می کنید، احتمالاً یکی از لذت بخش ترین قسمت گشت و گذار های تان را صرف خرید می کنید. اما اگر خرید در سفر برای تان اهمیت زیادی دارد به شما پیشنهاد می کنیم حتما در فصل های زمستان به برلین سفر کنید تا از تخفیف های زمستانه چشمگیر و خوب آن بهره مند شوید.

آب و هوای برلین,بهترین زمان برای سفر به برلین,بهترین زمان مسافرت به برلین

ارزان ترین زمان سفر به برلین

برلین شهری بسیار بزرگ است و وجود تنوع در وسایل نقلیه ای همچون مترو، ترام، اتوبوس باعث می شود تا سرعت رفت آمد افزایش یابد، یکی از مهم ترین هزینه های سفرتان به برلین هزینه رفت و آمد و جا به جایی در شهر است که به شما پیشنهاد می کنیم، برای صرفه جویی در هزینه ها از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید که هزینه های کمتری دارند. برای اینکه هزینه های اقامت تان هم تا حدودی پایین تر برود، می تواند در خوابگاه های مشترک اقامت داشته باشید که نسبت به هتل و آپارتمان های خصوصی هزینه کمتری روی دست تان می گذارد همچنین بهترین و ارزان ترین غذاهای برلین را می توانید در رستوران های ترکی که در جنوب برلین واقع شده اند پیدا کنید.

آب و هوای برلین,بهترین زمان برای سفر به برلین,بهترین زمان مسافرت به برلین

معرفی جشنواره ها و فستیوال های معروف برلین

فستیوال فرهنگ و کارنوال برلین

این فستیوال هر سال در تعطیلات آخر هفته برگزار می شود و بیش از ۹۰۰ هزار هنرمند در آن حضور دارند. فستیوال فرهنگ برلین ۴ روزه است و بیش از ۵۰۰۰ هزار شرکت کننده از فرهنگ ها و کشورهای مختلف در آن شرکت می کنند و به تماشای رژه کارنوال می نشینند. این فستیوال فرهنگی با هدف احترام به همه قومیت ها و زندگی مسالمت آمیز در کنار انواع فرهنگ ها، از سال ۱۹۹۶ تا به امروز هر ساله در برلین برگزار می شود.

فستیوال نور برلین

فستیوال نور هر سال در ماه های اکتبر در طول ۲ هفته برگزار می شود. هنرمندان از سراسر دنیا به این فستیوال می آیند و آثار هنری سه بعدی خود را به نمایش می گذارند تا زیبایی خارق العاده ای به چهره شهر دهند و از مردم دنیا را با هنر خود بیشتر آشنا کنند.

فستیوال موسیقی برلین

این جشنواره هر سال در تاریخ ۲۱ ام ژوئن که ابتدای فصل تابستان است شروع می شود. مردم برلین فستیوال موسیقی در فضای آزاد، برگزار می کنند. این فستیوال فرصت خوبی برای خواننده هایی است که تازه پا به این عرصه گذاشته اند و در تلاش هستند تا شناخته شوند.

آب و هوای برلین,بهترین زمان برای سفر به برلین,بهترین زمان مسافرت به برلین

جاذبه های گردشگری برلین

دروازه براندنبورگ | Brandenburg Gate

مهم ترین توصیف و نماد برلین دروازه براندنبورگ است که نه تنها مشخص کننده تاریخ و قدمت این شهر است بلکه پاسخ شهر به طاق پیروزی در پاریس هم است. این دروازه که با مصالحی همچون ماسه و سنگ دانه ساخته شده و در آکروپولیس آتن طراحی شده و متعلق به پادشاه ویلیام دوم بوده است و دارای ۲۶ متر ارتفاع می باشد. این دروازه در پلاس میته قرار گرفته و جزء اولین سازه های نئوکلاسیک در آلمان به شمار می رود.

آب و هوای برلین,بهترین زمان برای سفر به برلین,بهترین زمان مسافرت به برلین

جنگل گرون والد | Grunewald Forest

این جنگل زیبا و دوست داشتنی که با درختان سر به فلک کشیده بلوط، راش، کاج، اقاقیا، صنوبر و توس احاطه شده است، در واقع محلی برایزندگی بسیاری از گونه های وحشی و کمیاب آلمان می باشد. یک دریاچه با طول ۹ کیلومتر در جنگل گرون والد قرار گرفته که برای آب تنی و ورزش های آبی بسیار مناسب است. یکی از بهترین قسمت های این منطقه، وجود تپه ای مصنوعی به نام تافلسبرگ است که ۸۰ متر ارتفاع دارد و بر روی ارتفاعات آن برج گرون والد واقع شده است.

آب و هوای برلین,بهترین زمان برای سفر به برلین,بهترین زمان مسافرت به برلین

کلیسای جامع برلین | Berlin Cathedral Church

این کلیسا یکی از جاذبه های برتر برلین است که در میدان Gendarmenmarkt واقع شده است. این کلیسا در واقع به دلیل گنبدهایی با ارتفاع ۷۵ متر و ناقوسی قدیمی که متعلق به سال ۱۵۳۲ است شهرت دارد. سبک معماری کلیسای جامع برلین بسیار خاص و منحصر به فرد است و الهام گرفته از سبک باروک می باشد. این کلیسا به سه قسمت اصلی تقسیم می شود که شامل کلیسای غسل تعمید و نکاح، کلیسای یادبود و کلیسای منطقه ای می شود.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا