راهنمای سفر به اروپاگردشگری

بهترین زمان سفر به فرانسه

افزایش بازدید در گوگل

راهنمای سفر به فرانسه

فرانسه کجاست؟ فرانسه یکی از زیبا ترین کشورهای اروپایی است و سومین کشور بزرگ قاره اروپا است که در جنوب غربی این قاره قرار دارد. فرانسه در همسایگی کشورهای المان، سوئیس، بلژیک و … قرار دارد و جز سه کشوری است که سواحل آن ها به دریای مدیترانه راه دارد.

تنوع آب و هوایی این کشور و جاذبه های گردشگری و بناهای تاریخی متعدد آن موجب شده که سالیانه گردشگران بسیاری از سراسر نقاط دنیا به فرانسه سفر کنند.

فرانسه بالغ بر ۶۹ میلیون نفر جمعیت دارد و دومین کشور پر جمعیت اتحادیه اروپا محسوب می شود. مردم این کشور به زبان فرانسوی صحبت می کنند و دین اغلب آن ها مسیحی کاتولیک است.

پاریس بزرگ ترین شهر اقتصادی فرانسه و پایتخت آن می باشد و به دلیل دارا بودن بیش از ۴۸ هزار درخت به آن لقب سرسبزترین پایتخت اروپا را داده اند.

گردشگرانی که فرانسه را برای سفر انتخاب می کنند معمولا پیش از سفر به سایت های گردشگری مراجعه می کنند تا با جاذبه ها، آداب و رسوم، فرهنگ، فستیوال ها، غذاها و … بهترین زمان برای سفر به فرانسه بیشتر آشنا شوند و سفری به یادماندنی را برای خود رقم بزنند.

اگر شما نیز می خواهید با بهترین زمان سفر به فرانسه بیشتر آشنا شوید و اطلاعات جامعی از این کشور گردشگرپذیر به دست آورید به شما پیشنهاد می کنیم که تا پایان با بست فارسی همراه باشید.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه,بهترین زمان سفر به فرانسه,بهترین فصل سفر به فرانسه

آب و هوای فرانسه

فرانسه با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد دارای ۴ منطقه آب و هوایی می باشد. به طوری که شامل دریایی مرطوب با تابستان های خنک ، نیمه قاره ای با زمستان های سرد و تابستان های گرم، منطقه متوسطه با زمستان های سرد و تابستان های گرم می باشد.

همچنین مناطق مدیترانه ای زمستان های ملایم و تابستان های گرم در جنوب فرانسه دارند. گرم ترین ماه های سال در فرانسه ماه های ژانویه و اوت هستند و مرطوب ترین ماه سال اکتبر می باشد.

بنابراین با توجه شرایط آب و هوایی مناطق مختلف در فصول گوناگون، باید ابتدا مشخص کرد که مقصد کدام شهر است و با بررسی شرایط آن بهترین زمان مسافرت به فرانسه را انتخاب نمود.

راهنمای سفر به فرانسه,سفر به فرانسه,سفر به فرانسه با تور

بهترین فصل سفر به فرانسه

فرانسه کشور وسیع و نسبتا بزرگ است که اقلیم های آب و هوایی متفاوتی دارد. از این رو سفر به آن در هر فصلی از سال می تواند بسیار لذت بخش باشد.

اما برای تعیین سفر به فرانسه با تور باید ابتدا هدف سفر را مشخص نمود و یک برنامه ریزی مناسب با در نظر گرفتن بودجه و محدودیت ها انجام داد تا بتوان سفری خاطره انگیز را تجربه کرد. اما بهترین فصل سفر به فرانسه بر اساس شرایط آب و هوایی به شرح زیر است.

مسافرت به فرانسه,هزینه مسافرت به فرانسه,بهترین زمان برای سفر به فرانسه

سفر به فرانسه در بهار

اگر می خواهید سفری کم هزینه به فرانسه داشته باشید ما به شما فصل بهار را پیشنهاد می کنیم. فصل بهار یعنی ماه های مارچ تا می (۱۰ اسفند تا ۱۰ خرداد) دمای هوا حدود ۴.۴ تا ۱۵.۶ درجه سانتی گراد است و معمولا بارش های باران به صورت عصرگاهی رخ می دهد.

در این فصل طبیعت فرانسه بسیار زیبا است و در پارک های پاریس گل های رنگارنگ خیره کننده ای به چشم می خورد. در این فصل معمولا هزینه رزرو اتاق های هتل با توجه به متوسط بودن تعداد گردشگران خیلی مناسب و مقرون به صرفه است. همچنین هزینه بازدید از جاذبه های دیدنی نیز کمتر می باشد.

سفر به فرانسه در تابستان

فصل تابستان ماه های ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور) بهترین فصل سفر به فرانسه است و میانگین دما در این مدت ۲۱ درجه سانتی گراد می باشد.

از این رو بازدید از نقاط مختلف فرانسه و گردشگری در شهر می تواند بسیار لذت بخش و خاطره انگیز باشد. می توان گفت تابستان شلوغ ترین فصل سفر به فرانسه است و همین موضوع موجب شده که قیمت بلیط هواپیما، هتل و … خیلی افزایش یابد.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه,بهترین زمان سفر به فرانسه,بهترین فصل سفر به فرانسه

سفر به فرانسه در پاییز

فصل پاییز ماه های سپتامبر تا اکتبر (۱۰ شهریور تا ۹ آبان) نیز شهرهای فرانسه معمولا جمعیت کمتری دارند و از طرفی آب و هوا خنک و مناسب است.

از این رو می تواند فرصت مناسبی برای سفر به فرانسه باشد چون کاهش گردشگران موجب پایین آمدن قیمت بلیط، هتل و … می شود. متوسط دمای هوا در این فصل ۱۵.۶ درجه سانتی گراد است و هر چقدر که به اواخر پاییز نزدیک می شویم دما کاهش می یابد.

سفر به فرانسه در زمستان

زمستان یعنی ماه های نوامبر تا فوریه (۱۰ آبان تا ۹ اسفند) خلوت ترین فصل گردشگری در فرانسه است. در این فصل دمای هوا خیلی کاهش می یابد و همین موضوع باعث می شود که گردشگران محدودی فرانسه را برای سفر انتخاب کنند.

از این رو هتل ها، اماکن گردشگری، شرکت های هواپیمایی و … به منظور کاهش ضرر و زیان خدمات خود را با قیمت بسیار پایینی ارائه می دهند. در نتیجه می توان گفت زمستان ارزان ترین زمان سفر به فرانسه است. اگر می خواهید در زمستان راهی این سفر شوید حتما لباس گرم به همراه داشته باشید.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه,بهترین زمان سفر به فرانسه,بهترین فصل سفر به فرانسه

بهترین غذاهای فرانسه

غذاهای فرانسوی بسیار ساده و در عین حال خوشمزه هستند. از این رو سخت پسند ترین افراد نیز می توانند متناسب با سلیقه خود یک غذای عالی در سفر به فرانسه انتخاب کنند. از لذیذ ترین غذاهای فرانسوی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

سوپ پیاز

سوپ پیاز از غذاهای سنتی فرانسه محسوب می شود. برای تهیه این سوپ از پیاز و آب گوشت گاو استفاده می کنند و معمولا با پنیر آب شده و ورق های نازک نان برشته سرو می شود و می تواند انتخابی عالی به عنوان پیش غذا باشد.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه,بهترین زمان سفر به فرانسه,بهترین فصل سفر به فرانسه

بوف بورگینیون

این غذای سنتی فرانسه دارای شهرتی بین المللی است و برای تهیه آن از گوشت گاو، آب گوشت چاشنیدار شده با سیر، سبزی های تازه، قارچ و پیازهای نگینی استفاده می کنند. این غذا بسیار خوش طعم است و معمولا در جشن ماه اوت آن را سرو می کنند.

خوراک اردک

خوراک اردک از خوشمزه ترین و بهترین غذاهای پاریس فرانسه است که با اردک تهیه می شود. برای تهیه این غذا به یک روش سنتی و خاص به مدت ۳۶ ساعت در نمک، سیر و آویشن می خوابانند و بعد در دمایی پایین می پزند. در کنار خوراک اردک سیب زمینی برشته شده و سیر سرو می شود.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه,بهترین زمان سفر به فرانسه,بهترین فصل سفر به فرانسه

سالاد نیسوآز

این سالاد لذیذ و خوشمزه می تواند به عنوان غذای اصلی یا فرعی سرو شود. در تهیه این سالاد از کاهو، گوجه فرنگی تازه، تن ماهی، تخم مرغ آب پز، زیتون، لوبیا سبز  استفاده می شود. سالاد نیسوآز به روش های مختلفی طبخ می شود.

رتتوی

این غذای فرانسوی دارای شهرت جهانی است و نوعی خوراک سبزیجات پخته می باشد. برای تهیه رتتوی ابتدا سبزیجات را با مقدار کمی چربی در حرارت بالا در فر می پزند. رتتوی از سیر، پیاز، گوجه فرنگی، بادمجان، هویج، فلفل، ریحان، آویشن و … تشکیل شده و می تواند به عنوان سالاد، پیش غذا و یا وعده اصلی سرو شود.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه,بهترین زمان سفر به فرانسه,بهترین فصل سفر به فرانسه

بهترین سوغات فرانسه

فرانسه از زیبا ترین و بهترین کشورهای اروپایی است که به دلیل جاذبه های گردشگری خاصی که دارد سالانه پذیرای گردشگران متعددی می باشد.

در نقاط مختلف این کشور به ویژه شهر پاریس سوغاتی های زیبا و متنوعی وجود دارد که از جمله مشهور ترین آن ها در راهنمای سفر به فرانسه می توان به موارد زیر اشاره نمود.

عطر و ادکلن فرانسه

عطر و ادکلن های فرانسوی از مشهور ترین عطرهای دنیا هستند که بو و رایحه آن ها فوق العاده است. از این رو در صنعت مد و فشن جایگاه وِیژه ای دارند.

از معروف ترین برندهای عطر فرانسوی می توان به شانل، کارتیر، گرلین، لاکوست و … اشاره نمود. از این رو این عطرها می توانند یک سوغاتی لوکس و خاص باشند.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه,بهترین زمان سفر به فرانسه,بهترین فصل سفر به فرانسه

شیرینی ماکارون فرانسه

این شیرینی های سنتی معروف متعلق به شهر پاریس هستند و دارای طعم بی نظیری می باشند. در شهرهای دیگر فرانسه نیز مانند مونت موریلون شیرینی های ماکارون خوش طعمی تهیه می شود  و معمولا برای تهیه آن از بادام، عسل و میوه استفاده می کنند.

عروسک های دیزنی فرانسه

عروسک های دیزنی که شخصیت های کارتونی هستند بسیار زیبا می باشند و علاوه بر کودکان در میان بزرگسالان نیز دارای طرفداران بسیاری است.

در خیابان شانزلیزه فروشگاه هایی وجود دارد که برای خرید این عروسک های زیبا می توان به آن ها مراجعه نمود.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه,بهترین زمان سفر به فرانسه,بهترین فصل سفر به فرانسه

کلاه برت

کلاه برت از شیک ترین سوغاتی های فرانسه محسوب می شود که دارای طرفداران بسیاری است. اگر به مراکز خرید و فروشگاه ها در شهرهای مختلف فرانسه مراجعه کنید می توانید این کلاه های اصیل و زیبا را با قیمت مناسبی به عنوان سوغات خریداری نمایید.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه,بهترین زمان سفر به فرانسه,بهترین فصل سفر به فرانسه

بهترین زمان خرید در فرانسه

فرانسه نیز همانند بسیاری از کشورهای اروپایی دارای حراج های تابستانه و زمستانه است و این حراج ها فرصتی عالی برای خرید کالاهای مد نظر هستند. زیرا معمولا کالاها با قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای ارائه می شوند.

اگر بخواهیم بهترین زمان سفر به فرانسه برای خرید را به شما معرفی کنیم باید گفت که از اواسط ژانویه تا اواسط فوریه و از اواخر ژوئن تا اوایل لوت بهترین زمان هستند و می توانید از تخفیفات ویژه ای که مراکز خرید و پاساژ های فرانسه دارند استفاده کنید.

هزینه سفر به فرانسه

هزینه سفر به فرانسه معمولا شامل هزینه اقامتگاه، غذا، فعالیت های تفریحی و حمل و نقل عمومی است. این هزینه ها به میزان زیادی به شهری که گردشگران برای سفر انتخاب می کنند بستگی دارد.

معمولا هتل های واقع در پاریس، بوردو و ریویرای فرانسه دارای قیمت بالاتری هستند. هزینه غذا نیز اگر رستوران ها برای صرف غذا انتخاب شود خیلی بالا است اما می توان مواد غذایی لازم را از فروشگاه هایی که دارای تخفیف هستند خریداری نمود تا هزینه های سفر کاهش یابد.

همچنین می توان جاذبه های گردشگری برای بازدید انتخاب نمود که دارای هزینه ورودی کمتری هستند. به منظور کاهش هزینه های حمل و نقل نیز بهتر است که  از قطارهای بین شهری و اتوبوس استفاده شود و به این ترتیب سفری مقرون به صرفه به فرانسه را تجربه نمود.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه,بهترین زمان سفر به فرانسه,بهترین فصل سفر به فرانسه

بهترین فستیوال ها و جشنواره ها در فرانسه

هر ساله در کشور فرانسه فستیوال ها و جشنواره های بین المللی متعددی برگزار می شود که از جمله مشهورترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

جشنواره فیلم کن

این جشنواره معتبرترین فستیوال فیلم جهان است که هر ساله در شهر کن فرانسه برگزار می شود و مکانی برای جمع آوری برترین فیلم های سینمایی جهان است که در آن بهترین فیلم جایزه معتبر نخل طلایی دریافت می کند.

جشنواره روز موسیقی

این جشنواره با شکوه هر ساله در ماه ژوئن در شهر پاریس کشور فرانسه برگزار می شود. این فستیوال در واقع یک کنسرت زنده و بسیار پر شور و هیجان است که در آن صدها نوازنده آهنگ های مختلفی را می نوازند و می تواند یک موقعیت استثنایی برای درخشش نوازنده های تازه کار باشد.

از جمله سبک های موسیقی این جشنواره می توان به جاز، راک، الکترونیک و هیپ هاپ اشاره نمود.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه,بهترین زمان سفر به فرانسه,بهترین فصل سفر به فرانسه

فستیوال کارناوال نیس

این فستیوال هر ساله در ماه فوریه و شهر نیس برگزار می شود. از این رو به شما پیشنهاد می کنیم که اگر در زمستان و حوالی ماه بهمن به فرانسه سفر کردید حتما در فستیوال کارناول نیس شرکت کنید.

این فستیوال در چند روز متوالی برگزار می شود و دارای لحظات بسیار شاد و هیجان انگیزی است. از جمله مراسمات آن می توان به رژه های بزرگ و آتش بازی های تماشایی، موسیقی و رقص و … اشاره نمود.

فستیوال تور فرانسه

این فستیوال از سال ۱۹۰۳ هر ساله در ماه جولای در فرانسه برگزار می شود و یک رویداد معتبر ورزشی بسیار معتبر و مشهور در سراسر دنیا است. این مسابقه دارای مسیر ثابتی نیست و هر ساله تغییر می کند. البته عبور از آلپ و پایان تور در شانزالیزه جز برنامه های ثابت فستیوال است.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه,بهترین زمان سفر به فرانسه,بهترین فصل سفر به فرانسه

جاذبه های گردشگری در فرانسه

کشور فرانسه یکی از مهم ترین قطب های گردشگری در جهان است که دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری متعددی است.

به همین دلیل سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید این اماکن دیدنی به فرانسه سفر می کنند. از معروف ترین جاذبه های گردشگری فرانسه می توان به موارد زیر اشاره نمود.

برج ایفل | Eiffel Tower

برج ایفل در پاریس از مشهورترین لند مارک های جهان است که برای ساخت آن از ۸ هزار قطعه فلزی استفاده شده است. طراح این برج فردی به نام گوستاو ایفل است و برج دارای ۳۲۰ متر ارتفاع می باشد.

برج ایفل از محبوب ترین جاذبه های دیدنی فرانسه و شهر پاریس محسوب می شود . هر یک از سه طبقه برج ایفل دارای چشم انداز فوق العاده ای به پاریس می باشد و عظمت و شکوه این برج بسیار حیرت انگیز است.

رستوران های که در برج ایفل وجود دارد ارائه دهنده غذاهای بسیار لذیذ و با کیفیتی هستند.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه,بهترین زمان سفر به فرانسه,بهترین فصل سفر به فرانسه

موزه ی لوور | Musée du Louvre

موزه زیبا و باشکوه لوور در کاخ سلطنتی سابق پادشاهان فرانسه واقع شده است  و این موزه از مشهور ترین موزه های اروپا می باشد. در موزه لوور آثار هنری معروف تمدن های غربی مانند تابلو مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی و … جمع آوری شده و نگهداری می شود.

به طور دقیق می توان گفت که در این موزه بزرگ بالغ بر ۳۰ هزار اثر برتر هنری بسیار ارزشمند وجود دارد که تماشای آن ها از نزدیک می تواند بسیار لذت بخش باشد.

امکان بازدید از تمامی بخش های موزه در یک روز به دلیل گسترده بودن آن وجود ندارد و باید بخش هایی از آن را جهت بازدید انتخاب نمود.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه,بهترین زمان سفر به فرانسه,بهترین فصل سفر به فرانسه

کلیسای قلب مقدس در پاریس | Sacré Coeur

کلیسای کاتولیک رومی یکی از نمادهای شهر پاریس پایتخت فرانسه است که به قلب مقدس عیسی مشهور می باشد. این کلیسا با سبک معماری منحصر به فرد در سال های ۱۸۷۵-۱۹۱۴ توسط یک معمار فرانسوی بر روی تپه مونتمارتر که مرتفع ترین نقطه پاریس است ساخته شد.

در ساخت کلیسا کاتولیک رومی از سنگ های تراورتن که نوعی سنگ آهکی هستند استفاده شده و دارای مقاومت بسیار خوبی در شرایط سخت آلودگی است. به طوری رنگ سفید زیبا آن همچنان محفوظ است.

در داخل کلیسا یک سالن مدیتیشن بزرگ با چشمه وجود دارد که بسیار زیبا است و بازدید از آن می تواند بسیار لذت بخش باشد.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه,بهترین زمان سفر به فرانسه,بهترین فصل سفر به فرانسه

پل پون دو گار |  Pont Du Gard

قدمت این بنا به دوره روم باستان باز می گردد و در شهر Rome در جنوب فرانسه قرار دارد. این پل غول پیکر بر روی رودخانه گاردون عبور می کند و دارای طولی حدود ۵۰ کیلومتر است.

ویژگی های منحصر به فرد این پل موجب شده که نام آن به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو به ثبت برسد. برای ساخت پل از سنگ های آهک زرد، بلوک های خرد شده، رسوبات کلسیم و … استفاده شده است.

این پل دارای سه قوس باریک و ارتفاع ۴۸.۸ متر است  و رومیان باستان تا قرن ۱۶ روزانه ۲۰۰۰۰۰ متر مکعب  از آب رودخانه استفاده می کردند و پس از آن به عنوان پل اجاره ای مورد استفاده قرار گرفت.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه,بهترین زمان سفر به فرانسه,بهترین فصل سفر به فرانسه

کوت دازور | French Riviera

کوت دازور در واقع زیباترین خط ساحلی واقع در کشور فرانسه است که بسیار زیبا و با شکوه می باشد. کوت دازور به معنی ساحل آبی است و بیکران دریای مدیترانه موجب این نام گذاری شده است. این منطقه زیبا هر ساله در فصل تابستان مملو از گردشگران بسیاری می باشد. شهر نیس در این منطقه واقع شده که دارای ویلاهای لوکس و امکانات تفریحی متنوعی هستند که گردشگران می توانند با رزرو آن ها از چشم انداز فوق العاده این ساحل لذت ببرند و سفری خاطره انگیز را برای خود رقم بزنند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا