راهنمای سفر به ایرانگردشگری

10 مکان از بهترین مقاصد گردشگری زمستان در ایران

خلاصه نوشته
  • بهترین مقاصد گردشگری در زمستان می تواند دارای تنوع بسیاری باشد، اما در این میان برخی مکان ها به دلیل شرایط خاص و زیبایی منحصر به فردی که در این فصل دارند بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و از آن ها به عنوان بهترین نقاط گردشگری در زمستان یاد می کنند. قطعا رفتن به این مناطق و بازدید از آن ها می تواند بسیار هیجان انگیز باشد و زمستانی خاطره انگیز را برای شما به ارمغان آورد.

بهترین مقاصد گردشگری در فصل زمستان

در گذشته سفرهای خانوادگی فقط مربوط به  تعطیلات نوروز و ایام تابستان بود و به دلیل حجم بالای مسافرت ها در این ایام برخی مناطق و مسیرها ترافیک بسیار شدیدی وجود داشت. از این رو سفر در این ایام با مشکلات و چالش های بسیاری همراه بود، اما امروزه سفر جای خود را در زندگی مردم باز کرده است و در فصل های پاییز و زمستان نیز بازه های زمانی کوتاهی را به سفر اختصاص می دهند. سفر در زمستان با طعم یخ و برف می تواند بسیار هیجان انگیز و متفاوت باشد، پس بهتر است به جای  ماندن در خانه چند روزی را به سفر بروید و از زیبایی های این فصل لذت ببرید. با ما همراه باشید تا با بهترین مناطق گردشگری ایران در زمستان بیشتر آشنا شوید.

بهترين مقصد گردشگري در زمستان,بهترین مقاصد گردشگری ایران در زمستان,بهترین مقاصد گردشگری در زمستان,

10. جزیره کیش | Kish Island

با توجه به آنکه کیش در ماه های دی تا فروردین بهترین شرایط آب و هوایی را دارد، بنابراین می تواند یکی از بهترین مقاصد گردشگری ایران در زمستان باشد. سفر به کیش در زمستان که اکثر مناطق سرد است، شنا در دریا می تواند بسیار لذبخش و هیجان انگیز باشد. در جزیره کیش می توانید به پارک های ساحلی مانند پارک مرد ماهیگیر یا پارک آبی اوشن بروید و از دیدن غروب آفتاب لذت ببرید. همچنین می توانید لحظات آرامش بخشی را با قدم زدن در ساحل تجربه کنید.

بهترین مقاصد گردشگری در فصل زمستان,بهترین مقاصد گردشگری زمستان,بهترین مناطق گردشگری ایران در زمستان,

9. کاخ آپادانای شوش | Palace of Darius in Susa

در زمان هخامنشیان شاهان فصل زمستان در این کاخ اقامت داشتند. دیواره ها و ستون های کاخ از جنس سنگ می باشد و به دستور پادشاه هخامنشیان ” داریوش بزرگ ” ساخته شد. کاخ آپادانای از بخش های مختلفی از جمله حرم سرا، تالار بارعام، کاخ پذیرایی، دروازه و سه حیاط مرکزی تشکیل شده است. بر روی دیوارهای داخلی کاخ از آجرهای لعاب دار نقش برجسته که نمادهای شیر بالدار، گل نیلوفر وسپاه هخامنش می باشد استفاده کرده اند. این کاخ بسیار زیبا است و معماری و سبک زندگی زمان هخامنشیان را به خوبی به تصویر می کشد.

بهترین مکان گردشگری در زمستان,بهترين مقصد گردشگري در زمستان,بهترین مقاصد گردشگری ایران در زمستان,

8. جزیره آشوراده و منطقه گمیشان | Ashooradeh Island

گلستان یکی از استان هایی است که دارای اقلیم های متفاوتی می باشد و می توان در آن علاوه بر کوهستان های مرتفع مناطق کویری نیز مشاهده نمود. یکی از زیبا ترین مناطق گلستان جزیره آشوراده و منطقه گمیشان می باشد که باید از طریق اسکله بندر ترکمن با قایق به آنجا رفت. این جزیره بکر و منطقه گمیشان بسیار زیبا است و عشایر زیادی در آنجا زندگی می کنند. در این جزیره اسب های زیبا و آزاد بسیاری وجود دارد که منظره ای چشم نواز خلق کرده اند، همچنین چادرهای عشایر این منطقه  سبک زندگی سنتی عشایر را نشان می دهد.

بهترین مقاصد گردشگری در زمستان,بهترین مقاصد گردشگری در فصل زمستان,بهترین مقاصد گردشگری زمستان,

7. جنگل حرا | Avicennia marina

اگر در فصل زمستان به سیستان و بلوچستان سفر کردید حتما سری به جنگل حرا بزنید. این جنگل که در نزدیکی رودخانه های فصلی خورباهو و باهوکلات واقع شده بسیار زیبا است. در این رودخانه ها تمساح هایی به نام گاندو وجود دارد، بنابراین بهتر است خیلی به رودخانه نزدیک نشوید و از همان فاصله دور از این منظره زیبا لذت ببرید. رودخانه های باهوکلات و خورباهو جز رودخانه های آب شیرینی محسوب می شوند که در نهایت به دریای عمان راه می یابند. این مکان می تواند بهترین مقصد گردشگری در زمستان باشد.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین زمان سفر به سمنان شهری میان کویر و کوه

بهترین مناطق گردشگری ایران در زمستان,بهترین مکان گردشگری در زمستان,بهترين مقصد گردشگري در زمستان,

6. غار نمکدان قشم | Salt Cave Of Qeshm

این غار شگفت انگیز که در جزیره قشم واقع شده است یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری قشم محسوب می شود. در قشم غارهای نمکی متعددی به علت تجمع و رسوب نمک های موجود در آب دریا در داخل گسل های عمیق به وجود آمده اند. از جذاب ترین غارهای نمکی که به این صورت به وجود آمده اند می توان به غار نمکدان اشاره نمود که در داخل کوهی گنبدی شکل قرار دارد. این کوه با شهر قشم 90 کیلومتر فاصله دارد و در جنوب غربی جزیره قشم واقع شده است.

بهترین مقاصد گردشگری ایران در زمستان,بهترین مقاصد گردشگری در زمستان,بهترین مقاصد گردشگری در فصل زمستان,

5. آبگرم کلات نادری | Kalat Abgarm Waterfall

مشهد علاوه بر جاذبه های مذهبی جاذبه های گردشگری دیگری نیز دارد که از زیبا ترین آن ها مخصوصا در فصل زمستان آبگرم کلات نادری می باشد. این آبشار منحصر به فرد در نزدیکی روستای آبگرم، در 5 کیلومتری جاده مشهد به کلات نادری واقع شده است. آبشار آبگرم مشهد اولین و تنها آبشاری است که در ایران دارای آب گرم می باشد. دمای آب این آبشار 40 درجه سانتی گراد است و یکی از بهترین مقاصد گردشگری در زمستان بحساب می آید.

بهترین مقاصد گردشگری زمستان,بهترین مناطق گردشگری ایران در زمستان,بهترین مکان گردشگری در زمستان,

4. منطقه باستانی اشکفت سلمان ایذه | Eshkaft e Salman

قدمت این منطقه به دوره ایلامیان باز می گردد و از یک غار، چشمه معدنی و پنج سنگ نگاره تشکیل شده است. منطقه باستانی اشکفت سلیمان در 3 کیلومتری جنوب ایذه واقع شده است. این منطقه در صخره طبیعی کوه قرار گرفته و دارای وسعت بسیار زیادی است. در این ناحیه علاوه برآثار آبرفتی، چشمه آب شیرین وجود دارد که  از دل غار کوچکی خارج می شود. بر روی کوهی که در سمت راست این مجموعه قرار دارد دو چهار گوش مقعر حکاکی شده که در هر کدام از آن ها نقش نیم رخ برجسته حک گردیده است.

بهترين مقصد گردشگري در زمستان,بهترین مقاصد گردشگری ایران در زمستان,بهترین مقاصد گردشگری در زمستان,

3. پیست اسکی یام تبریز | Yam Ski Resort

این پیست اسکی در دامنه های کوه “می شو” در روستای پلکانی ” یام”  واقع شده است. این روستا در 20 کیلومتری مسیر تبریز به مرند قرار دارد. اگر قصد دارید به این پیست اسکی بروید حتما روزهای آخر هفته را انتخاب نمایید، زیرا فقط در سه روز آخر هفته پیست اسکی پیام باز است. از امکانات این پیست می توان به بوفه، پارکینگ، سرویس بهداشتی، فروش و کرایه وسایل اسکی و تله سیژ اشاره نمود.

بهترین مقاصد گردشگری در فصل زمستان,بهترین مقاصد گردشگری زمستان,بهترین مناطق گردشگری ایران در زمستان,

2. آبشار پریشان کرمانشاه | Parishan Waterfall

بازدید از این آبشار یخ زده در زمستان نیاز به تجهیزات کامل دارد، زیرا در یکی از سردترین نقاط استان کرمانشاه واقع شده است. آبشار پریشان در زمستان به دلیل سرمای هوا یخ می زند و افراد زیادی برای دیدن آن به این منطقه سفر می کنند. این آبشار در مسیر سنقر به قروه در روستای چرمه علیا واقع شده است و  یکی بهترین مکان گردشگری در زمستان به شمار می آید.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین زمان سفر به بالی

بهترین مکان گردشگری در زمستان,بهترين مقصد گردشگري در زمستان,بهترین مقاصد گردشگری ایران در زمستان,

1. کاروانسرای رباط نو | New Rabat Inn

این بنا که در شمالی ترین قسمت روستا قرار دارد دارای پلانی مستطیل شکل به ابعاد 35*20 متر می باشد. در ساخت رباط نو بیشتر از آجر استفاده شده است و از مهم ترین بناهای دوران صفویه می باشد. از بخش های مختلف این بنا می توان به اطاق قرار گرفته بر روی سر در ورودی رباط، رواق ها، اطاق های متعددی برای استراحت و … اشاره کرد. این بنا با گذشت مدت زمان زیادی از عمرش همچنان پابرجاست و به خوبی از آن محافظت شده است. امروزه از رباط نوسریزد به عنوان  سالن برگزاری مجالس و رستوران استفاده می کنند.

حتما سری مقالات راهنمای سفر به ایران را در بست فارسی دنبال کنید تا ایرانمان را بیشتر بشناسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا