راهنمای سفر به ایرانگردشگری

10 تا از شهرهای خنک ایران در تابستان

معرفی خنک ترین شهر ایران در تابستان

فصل تابستان و تحمل روزهای گرم تابستان در کشور ایران همانند تمام کشورهای جهان سخت است. تحمل بودن در خیلی از مناطق به شدت مشکل است، اما بعضی مناطق خنک ایران در تابستان وجود دارند که حتی احتیاج به روشن کردن کولر در این فصل ندارد. ما در این مقاله به معرفی 10 تا از شهرهای خنک ایران در تابستان پرداخته ایم، تا شما بتوانید به دور از شدت گرمای هوا در این فصل از زیبایی های گردشگری شهرهای مختلف لذت ببرید.

جاهاي خنك ايران در تابستان,جاهای خنک ایران در تابستان,خنک ترین شهر ایران در تابستان,

10. ارومیه | Urmia

از کلان شهرهای کشور ایران شهر ارومیه است، این شهر همچنین مرکز استان آذربایجان غربی است و در شمال غربی کشور قرار دارد. به دلیل وجود دریاچه ارومیه و ارتفاعی که دارد همچنین وجود کوه و دامنه کوه ها، فضایی مناسب را ایجاد کرده که این شهر را به یکی از شهرهای خنک ایران در تابستان مبدل کرده است. معمولا ارومیه در فصل تابستان خیلی گرم نبوده و در فصل زمستان نیز این شهر هوایی سرد دارد و شما می توانید در هر زمانی از جاذبه های گردشگری ارومیه دیدن کنید.

خنک ترین شهرهای ایران در تابستان,شهرهاي خنك ايران در تابستان,مناطق خنک ایران در تابستان,

9. اردبیل | Ardabil

اردبیل از استان های مرزی است که با کشور جمهوری آذربایجان هم مرز می باشد و از جمله مناطق سردسیر کشور ایران می باشد، این استان در خود جاذبه های زیادی دارد و از لحاظ گردشگری و تاریخی جزء برترین شهرهای ایران است. جاذبه های گردشگری اردبیل شامل خانه تاریخی ارشادی، همچنین مسجد جامع در شهر اردبیل است. جاذبه های دیگر نیز پل بندی گور و مجسمه شاه اسماعیل نیز وجود دارد، از دوران قبل از صفویه و دوران قاجاریه گرمابه هایی هنوز در این شهر وجود دارد و از لحاظ تاریخی توجه ویژه ای به آن می شود. این شهر یکی از جاهای خنک ایران در تابستان بحساب می آید که در بهترین زمان سفر به اردبیل می توانید از آنها دیدن کنید.

جاهاي خنك ايران در تابستان,جاهای خنک ایران در تابستان,خنک ترین شهر ایران در تابستان,

8. کندوان تبریز | Kandovan

روستای کندوان و زیبایی ساخت این روستا، چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. باید این روستا را جزء زیباترین و جالب ترین روستاها و مناطق در کشور ایران و همچنین جهان دانست، ساخت این روستا از صخره هایی است که در دل کوه قرار دارند و در هیچ جای جهان نظیر این روستای صخره ای را نمی توان پیدا کرد، به عنوان یک منطقه جالب و گردشگری در شمال غربی ایران همیشه مدنظر قرار داشته و دارد. در طول سال از لحاظ آب و هوا این روستا همیشه ییلاقی است و به دلیل نمای صخره ای حتی در فصل تابستان نیازی به وجود کولر نمی باشد و همین امر سبب شده تا خنک ترین شهر ایران در تابستان محسوب شود، ولی به دلیل هوای کوهستانی که دارد لازم است که در فصل زمستان از لحاظ امکانات گرمایشی توجه خاصی در نظر گرفت و هوا را در این مناطق کنترل کرد. زمان سفر به تبریز و خصوصا به روستای کندوان و دیدن این منطقه از اوایل فصل بهار تا آخر ماه شهریور و شروع فصل پاییز است.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ایلام

خنک ترین شهرهای ایران در تابستان,شهرهاي خنك ايران در تابستان,مناطق خنک ایران در تابستان,

7. فیروزکوه تهران | Firuzkuh

فیروزکوه در جاده تهران به سمت قائم شهر قرار گرفته است و مانند خیلی دیگر از شهرهای ایران از لحاظ طبیعت و جاذبه هایی که دارد جزء شهرهای مناسب است. هوای خوب این شهر و سرد بودن هوا سبب می شود که این شهر در ماه هایی که هوا گرم است توریست های بیشتری را به سمت خود جذب کند، آثار تاریخی برجسته ای نیز در این شهر قرار دارد که تنگه واشی از جمله این مناطق است. این تنگه نقش های برجسته ای را داراست که از دوران قاجار به یادگار مانده است. وجود کاروانسراها و همچنین قلعه هایی که از دوران قدیم مانده نیز برای گردشگران و افرادی که به این شهر سفر می کنند جالب است. در فصل تابستان هوای شهر فیروزکوه خنک است و در فصل زمستان آب و هوایی سرد دارد.

جاهاي خنك ايران در تابستان,جاهای خنک ایران در تابستان,خنک ترین شهر ایران در تابستان,

6. آلاشت مازندران | Alasht

آلادشت از مناطق جالبی است که در شهرستان سوادکوه قرار گرفته است. این شهرستان جزء استان شمال کشور یعنی مازندران می باشد. مردم این منطقه به زبان مازندرانی صحبت می کنند و در این زبان آلاشت را هم معنی آشیانه عقاب می دانند، علت این نامگذاری نیز احتمالا این است که در کوه هایی که در آلاشت وجود دارد معمولا عقاب های زیادی وجود دارند. آبشارهای زیبایی در منطقه آلاشت قرار دارد و یکی از آبشارها را نارم می گویند که حدود سی و پنج دقیقه با خود شهر آلاشت فاصله دارد، این آبشار در روستایی به نام چرات قرار دارد.

خنک ترین شهرهای ایران در تابستان,شهرهاي خنك ايران در تابستان,مناطق خنک ایران در تابستان,

5. جهان نما گرگان | Jahan Nama

در استان گلستان نیز منطقه خوش آب و هوا و خنکی قرار دارد که به نام جهان نما معروف است و این شهر را می توان به عنوان خنک ترین شهرهای ایران در تابستان دانست. این منطقه دهکده ای به صورت ییلاقی است چون امکاناتی خیلی ساده و در سطح ابتدایی دارد همین مسأله آن را جذاب تر کرده است. در این دهکده می توان با طبیعت ارتباط بیشتری برقرار کرد و از امکانات و شرایط شهرها دور ماند. این روستا هم موقعیت مناسبی از لحاظ طبیعی دارد، هم جزء مناطق حفاظت شده می باشد و هم منظره هایی خیلی قشنگی دارد. ارتفاعات بلند و زیبا، وجود چشمه ها و همچنین رودخانه های زیبایی که وجود دارد در خیلی از ماه های سال به ویژه در فصل بهار سبب شده که افراد زیادی را به سمت خود جذب کند و پوشش های گیاهی زیبا با تنوع زیاد آن نیز در جذب افراد بی تاثیر نبوده، این دهکده در دامنه کوه قرار دارد.

جاهاي خنك ايران در تابستان,جاهای خنک ایران در تابستان,خنک ترین شهر ایران در تابستان,

4. بجنورد | Bojnurd

مرکز خراسان شمالی شهر بجنورد است که با کشور ترکمنستان نیز هم مرز می باشد. این شهرستان جاذبه هایی که دارد هم از لحاظ جاذبه های گردشگری و طبیعت زیبا و همچنین از لحاظ تاریخی مدنظر توریست ها قرار گرفته است. مناطق مذهبی زیادی نیز در این شهر وجود دارد، زمان مناسب برای سفر به این شهر و دیدن جاذبه های گردشگری بحنورد دو فصل بهار و همچنین تابستان است.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین ایرلاین های دنیا

خنک ترین شهرهای ایران در تابستان,شهرهاي خنك ايران در تابستان,مناطق خنک ایران در تابستان,

3. شهرکرد | Shahrekord

در استان چهارمحال و بختیاری شهرستان زیبای شهرکرد قرار دارد که جزء شهرهای مرکزی در کشورمان است. شهرکرد از شهرهای نزدیک شهر اصفهان می باشد که قبلا به شهر دهکرد معروف بوده است. این ناحیه در تابستان هوایی بسیار خنک و معتدل دارد و در زمستان نیز دارای هوایی خیلی سرد می باشد. همین هوای مناسب و دمای هوای در سطح خوب سبب شده مسافران و افراد زیادی این شهر را در فصل های تابستان برای سفر انتخاب کنند.

جاهاي خنك ايران در تابستان,جاهای خنک ایران در تابستان,خنک ترین شهر ایران در تابستان,

2. همدان | Hamedan

در منطقه غرب کشور، شهر همدان قرار دارد که جزء کلانشهرها ایران هم می باشد. همدان در دامنه کوه زیبای الوند قرار گرفته و از جمله شهرهای سردسیر کشور محسوب میشود. در سفر به همدان متوجه می شوید که این منطقه به خاطر وجود مناطق کوهستانی دارای آب و هوایی بسیار مناسب می باشد که این شهر را به یکی از جاهای خنک ایران در تابستان مبدل کرده است، برف زیادی در این شهر می بارد و در فصل زمستان معمولا خیلی مواقع پوشیده از برف است.

خنک ترین شهرهای ایران در تابستان,شهرهاي خنك ايران در تابستان,مناطق خنک ایران در تابستان,

1. ماسوله| Masuleh

در تابستان هوای ماسوله فوق العاده خنک و خوب و در زمستان سرد می باشد. این شهر را جزء شهرهای تاریخی با جاذبه های گردشگری فراوان در کشور می دانند که در شهر گیلان و در نزدیکی شهرستان فومن قرار گرفته است. جاده این روستا از بین جنگل های بی نظیر عبور می کند. این شهر هم از لحاظ معماری و هم از لحاظ آب و هوا و منطقه گردشگری، وجود آبشار و تپه های جنگلی زیبا هر ساله افراد خیلی زیادی را به خصوص در فصل بهار و تابستان به سوی خود جذب می کند.

حتما سری مقالات راهنمای سفر به ایران را در بست فارسی دنبال کنید تا ایرانمان را بیشتر بشناسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا