گردشگری

۱۰ تا از محبوب ‌ترین کشورهای جهان برای گذراندن تعطیلات

افزایش بازدید در گوگل

بهترین کشورها برای تعطیلات کدامند؟

در ادامه مطالب قصد داریم لیستی از محبوب ‌ترین کشورهای جهان برای تعطیلات را در اختیار شما قرار دهیم. در واقع نظر گردشگران بسیاری برای انتخاب این کشورها لحاظ شده‌ است که آن ها را به بهترین مقاصد گردشگری تبدیل کرده، کشورهایی چون فرانسه، ایالات‌ متحده‌ آمریکا، چین، ترکیه، مکزیک و … از جمله کشورهایی می‌ باشند که برای گردشگری بسیار مناسب هستند.

بهترین کشور برای تعطیلات,بهترین کشور برای تعطیلات تابستان,بهترین کشورها برای تعطیلات کریسمس

۱۰. کشور انگلستان

کشور انگلستان که به‌ عنوان پایتخت بریتانیا معرفی می ‌شود هر سال نزدیک به ۳۸ میلیون توریست دارد. در واقع یکی از مواردی که باعث می شود گردشگران توجه زیادی به این کشور نشان دهند جاذبه های زیبای آن می باشد، چرا که از بناهای تاریخی و قدیمی بسیاری برخوردار است و جاذبه‌ های تاریخی چون برج آلفرد، کلیسای جامع داوود مقدس، قلعه آمبرلی، کاخ همپتون، حمام رومی و … را درون خود جای داده ‌است.

۹. کشور تایلند

جاذبه ‌های گردشگری بی ‌نظیر، غذاهای منحصر به ‌فرد، مراسم‌ های سنتی، سازه‌ های طبیعی و … کشور تایلند را به‌ عنوان یکی از محبوب ترین کشورهای جهان معرفی می ‌کند که سالانه ۳۸ میلیون نفر بازدید کننده دارد.

از جاذبه ‌های گردشگری این کشور می ‌توان سواحل آرامش ‌بخش، معابد، حیات وحش و … را نام برد که هرکدام به‌ تنهایی می‌ تواند توجه گردشگران را بسوی خود جلب کند، در واقع در این کشور پیش ‌از ۴۰ هزار معبد بودایی وجود داد که هر کدام از طراحی خاصی برخوردار هستند و به‌ عنوان یکی از مشخص ‌ترین سمبل‌ های کشور تایلند معرفی می ‌شوند.

بهترین کشور برای تعطیلات,بهترین کشور برای تعطیلات تابستان,بهترین کشورها برای تعطیلات کریسمس

۸. کشور آلمان

کشورهای بسیاری در سطح جهان وجود دارند که پذیرای گردشگران زیادی هستند، از میان ان ها می توان به کشور آلمان اشاره کرد که قطب اقتصاد جهان معرفی می‌ شود و یکی از پر جمعیت ‌ترین کشورهای قاره اروپا است که سالانه ۳۹ میلیون بازدید کننده دارد.

جاذبه‌ های تاریخی بسیاری در این کشور وجود دارند که می‌ توانند توجه گردشگران را بسوی خود جلب کنند، اما فستیوال ‌هایی که در این کشور برگزار می ‌شود و بازارهای کریسمس و جشنواره‌ های نوشیدنی برای گردشگران جذابیت بیشتری دارد.

افرادی که به اروپا گردی علاقه دارند بدون ‌شک از جاذبه ‌های بی ‌نظیر کشور آلمان هم بازدید خواهند کرد. با توجه به این ‌که این کشور از جهت ‌های مختلفی با کشورهای دیگر هم ‌مرز است باعث رفت و آمد مسافران بسیاری می شود و به عنوان یکی از محبوب ترین کشورهای دنیا از آن یاد خواهد شد.

۷. کشور مکزیک

مکزیک به‌ عنوان یکی از سرزمین‌ های باستانی معرفی می ‌شود که در گردشگری جایگاه ویژه ‌ای را دارا می‌ باشد، چرا که مرز مشترکی با همسایه های شمالی خود دارد و همین امر باعث می شود گردشگران آمریکایی بسیاری برای بازدید از جاذبه های منحصر به فرد این کشور راهی شوند.

کشور مکزیک با توجه به این‌ که در لیست کشورهای توریستی جهان قرار دارد، سالانه پذیرای ۵۰ میلیون مسافر می ‌باشد و بناهای تاریخی بسیاری را از دوران حکمرانی مایاها و ازتک ها می‌ توان در این کشور مشاهده کرد.

در کشور مکزیک هرم باستانی چولولا قرار دارد که به‌ عنوان بزرگ ‌ترین هرم در بین تمامی کشورها معرفی می ‌شود، این جاذبه می تواند به تنهایی توجه گردشگران بسیار زیادی را به سوی خود جذب کند.

بهترین کشور برای تعطیلات,بهترین کشور برای تعطیلات تابستان,بهترین کشورها برای تعطیلات کریسمس

۶. کشور ترکیه

ترکیه از میان کشورهای محبوب برای تعطیلات  در جایگاه ششم قرار دارد که سالانه ۵۲ میلیون گردشگر را پذیرا می ‌باشد، در واقع  ترکیه به‌ عنوان یکی از کم‌ هزینه ترین مقاصد گردشگری برای ساکنین اروپا و خاورمیانه به شمار می ‌رود که از لحاظ جغرافیایی مساحت بسیار زیادی را در بر می ‌گیرد.

در این کشور می ‌توان خرابه‌ هایی از امپراطوری‌ های باستان، چشمه های طبیعی، شهرهای بزرگ، روستاهای چشم نواز، کوهستان‌ های زیبا و … را مشاهده کرد.

در روزگاران قدیم کشور ترکیه به‌ عنوان گذرگاه سپاهیان هخامنشی ساسانی و رومی مورد استفاده قرار می‌ گرفت و سلسله‌ های مختلفی مثل چون عثمانیان و سلجوقیان بر این کشور حکمرانی کرده‌ اند به ‌همین‌ علت یادگاری‌ های مختلفی از سلسله ها را می‌ توان در آن‌ جا مشاهده نمود.

۵. کشور ایتالیا

هر کشوری زیبایی‌ های خاص خود را دارد، گردشگران زمانی ‌که به فکر انتخاب مقصدی برای مسافرت هستند می‌ توانند به اینترنت مراجعه کنند و لیستی از محبوب ‌ترین کشورهای جهان را برای خود تهیه کنند.

از میان این کشورها می‌ توان ایتالیا را نام برد که هر سال ۶۲ میلیون بازدید کننده را دارا است و با توجه به مناظر بسیار زیبا و روستاهای خاطره‌ انگیز گردشگران توجه بیشتری به آن نشان می ‌دهند.

ایتالیا همانند دیگر کشورها از لحاظ خوراکی، جاذبه‌ های گردشگری، سواحل آرام، کوهستان‌ های منحصر به‌ فرد، دریاچه و … کاملا تکمیل می‌ باشد، بنابراین از هر جهت می‌ توان گفت که یک کشور توریستی می‌ باشد.

شهر رم به‌ تنهایی در این کشور می‌ تواند توجه گردشگران بسیار زیادی را به خود جلب کند، چرا که بناهای تاریخی بسیاری را دارا می‌ باشد.

علاوه‌ بر این موارد روستاهایی در اطراف ایتالیا مستقر شده‌ اند که جاذبه ‌های گردشگری بی ‌نظیری را دارا هستند، یکی از معروف‌ ترین آن‌ ها روستای توسکانی می ‌باشد که از تپه ‌ها و زمین ‌های کشاورزی سرسبزی برخوردار است.

بهترین کشور برای تعطیلات,بهترین کشور برای تعطیلات تابستان,بهترین کشورها برای تعطیلات کریسمس

۴. کشور چین

از میان کشورهای محبوب برای گردشگری می ‌توان کشور چین را نام برد که هر سال ۶۳ میلیون گردشگر را در خود جای می ‌دهد، این سرزمین توانسته ۵۵ اثر خود را در میراث فرهنگی یونسکو به ثبت برساند، همچنین دارای مناطق چشم‌ نواز و اثرهای تاریخی منحصر به‌ فردی است که می‌ تواند توجه هر فردی را به سوی خود جذب کند.

این کشور با توجه به این‌ که زمین ‌هایی مجاور با اقیانوس و دشت‌ هایی بی‌ انتها را در مناطق مرکزی دارا است، انواع و اقسام اقلیم ‌ها را درون خود جای داده، در واقع افرادی که علاقه زیادی به کوهنوردی دارند می‌ توانند نهایت استفاده را از طبیعت زیبای این کشور مانند کوهپایه معروفش هیمالیا و قله اورست ببرند.

با توجه به این‌ که آثار تاریخی بسیار زیادی در این کشور دیده می‌ شود از لحاظ تمدن کنار تمدن ‌های ایران، مصر، یونان و … قرار خواهد گرفت، همچنین سازه‌ های غول ‌پیکری را می ‌توان در شهر باستانی چون لیو جیانگ مشاهده کرد، در واقع این کشور سالانه ۶۳ میلیون گردشگر را پذیرا خواهد بود.

۳. ایالات ‌متحده‌ آمریکا

از دیگر کشورهای محبوب جهان می اوان کشور آمریکا را نام برد که سالانه پذیرای ۷۰ میلیون توریست می ‌باشد، هر کدام از ایالت ‌های این کشور زیبایی‌ های بی ‌نظیری را برای بازدید دارا هستند که از میان آن‌ ها می ‌توان کالیفرنیا را نام برد، چرا که از آن به‌ عنوان توریستی ‌ترین ایالت آمریکا می ‌شود. با توجه به وسعتی که این کشور دارد با یک ‌بار مسافرت نمی ‌توان تمام جاذبه‌ های آن را مورد بازدید قرار داد.

بهترین کشور برای تعطیلات,بهترین کشور برای تعطیلات تابستان,بهترین کشورها برای تعطیلات کریسمس

۲. کشور اسپانیا

یکی از محبوب ‌ترین کشورهای دنیا برای گردشگری که در قاره اروپا واقع ‌شده اسپانیا می‌ باشد، در واقع این کشور ۴۷ اثر و جاذبه را درون خود جای داده که تمامی آن ‌ها در فهرست جهانی یونسکو ثبت شدند.

این کشور با توجه به این‌ که به سواحل زیبای مدیترانه‌ ای منتهی می ‌شود به‌ عنوان یکی از پر جاذبه ‌ترین کشورهای جهان شناخته می ‌شود که هر ساله فستیوال ‌ها و جشنواره‌ های بسیاری را در آن ‌جا برگزار خواهند کرد.

در واقع فستیوال‌ های بین‌ المللی موسیقی، فستیوال ‌های مایورکا، مراسم‌ های محلی و … در این کشور برگزار می‌ شود که وجود هر کدام از آن ها باعث داشتن ۸۳ میلیون بازدید کننده در سال خواهد شد.

یکی از لذت ‌بخش‌ ترین تجربه ‌های رفتن به کشور اسپانیا تست غذاهای لذیذ مدیترانه‌ ای  می‌ باشد، با بازدید از شهرهایی چون بارسلونا، والنسیا، مادرید می‌ توانید انواع و اقسام خوراکی‌ های خوشمزه را با توجه به سلیقه ای که افراد دارند تست کنید.

بارسلونا در این کشور به‌ عنوان یکی از شهرهایی معرفی می ‌شود که بیشترین گردشگر را دارا می ‌باشد، چرا که از ساختمان ‌های چشم ‌نواز زیبایی برخوردار است که می ‌توانند تاریخ پرفراز و نشیب کشور را در اختیار علاقه‌ مندان قرار دهند.

۱. کشور فرانسه

در حوزه گردشگری کشورهای مختلفی در سراسر جهان وجود دارد که هر کدام می ‌توانند با توجه به جاذبه‌ هایی که دارند توجه افراد زیادی را به سوی خود جلب کنند، از میان این کشورها می توان کشور فرانسه را نام برد که به عنوان یکی از محبوب ترین کشورهای دنیا شناخته می شود و هر سال ۸۹ میلیون بازدید کننده را دارا است.

جاذبه‌ های بسیاری در این کشور وجود دارد که می ‌توانند توجه گردشگران بسیاری را بسوی خود جلب کنند، اما از مهم‌ ترین آن‌ ها می‌ توان برج ایفل را نام برد که معمار معروف گوستاو ایفل آن را طراحی کرده‌ است‌

در واقع قبل‌ از این ‌که برج ایفل در فرانسه ساخت شود پیشنهاد آن را به کشور اسپانیا دادند که دست رد به سینه معمار معروف آن زدند، به‌ هر حال مشکل پسندان به ‌راحتی می‌ توانند از گوشه ‌و کنار کشور فرانسه جاذبه بی‌ نظیری را مشاهده کنند، همچنین سازه‌ های غول‌ پیکر و فلزی در این شهر وجود دارد که زیبایی‌ های خاصی را به رخ می ‌کشند.

کشور فرانسه با پایتخت جذاب خود و سواحل جنوبی و خوش آب‌ و هوا گردشگران زیادی را جذب می ‌کند، در این کشور رستوران ‌های بی ‌نظیری وجود دارد که غذاهای مشهور فرانسه را طبخ خواهند کرد و آثار بسیاری را در میراث جهانی یونسکو به ثبت رساندند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا