فرهنگ و هنر

10 تا از بهترین فیلم های غیر قابل پیش بینی!

افزایش بازدید در گوگل

ماندگار ترین فیلم های غیر قابل پیش بینی

سینما و فیلم ها یکی از ارزشمند ترین محصولات زندگی بشری هستند. گاهی خیلی از مفاهیم و عقایدی که شاید اگر لا به لای سطرهای یک کتاب باقی می ماندند، از یاد می رفتند؛ با تبدیل شدن به فیلم ها برای همیشه ماندگار شدند.

بعضی اوقات صرف دو ساعت زمان می تواند تا سال ها در ذهنمان باقی بماند؛ به خصوص اگر غیر قابل حدس و پیشبینی باشد و معادلات ما را بهم بزند!

همه ما در(بر باد رفته) طعم عشق، مبارزه و فداکاری را همراه با اسکارلت اوهارا و رت باتلر چشیده ایم. به همراه تک تک شخصیت ها زیسته ایم و در تصمیم های آنان شریک بوده ایم.

آدم هایی که تا به حال تنها در ذهن نویسنده حضور داشتند؛ گویی یکباره جسم یافته اند و جلوی چشم های ما رژه می روند؛ اشک می ریزند، می خندند و داستان را رو به جلو می برند.

با اینکه فقط شاهد برشی از لحظات عمر این اشخاص هستیم، گویی بیشتر از همه، آن ها را می شناسیم و این همان جادوی سینما است.

فیلم ها می توانند طوفانی شروع شده و به پایان برسند یا اینکه سیر آرامی داشته باشند اما ناگهان در لحظه ای شوکه کننده، شگفت زده مان کنند.

تماشای روایت داستانی با لایه های پنهان و اتفاقات غیر قابل پیشبینی بی شک لذت بیشتری به همراه خواهد داشت.

در ادامه با ۱۰ تا از بهترین فیلم های غیر قابل پیش بینی آشنا خواهید شد که معادلات شما را برهم خواهند زد! مواردی که تماشا کردن شان قطعا تجربه فراموش نشدنی خواهد بود.

پس از انتخاب شما می توانید این فیلم ها را از بهترین سایت دانلود فیلم ایران تهیه نمایید.

بهترین فیلم های غیر قابل پیش بینی,فیلم با پایان غیر قابل پیش بینی,فیلم غیر قابل پیش بینی

۱۰. فیلم جسد | The Body

فیلمی محصول سال ۲۰۱۲ سینمای اسپانیا است که حول محور اتفاقات قبل و بعد از مرگ یک زن پیش می رود. جسد او از سردخانه ربوده می شود و حالا شاهد ادامه داستان خواهیم بود.

اوریول پائولو کارگردانی آن را برعهده داشت. the body، به هیچ وجه قابل حدس نیست و تا انتها بارها شوکه می شوید. یک ماجرای هیجان انگیز که از فراز و فرودهایش لذت خواهید برد.

قضاوت شخصیت ها اصلا آسان نیست و باید تا پایان نظاره گر باشید تا گره ها یکی یکی باز شوند چرا که این فیلم یکی از فیلم های غیر قابل پیش بینی دنیا می باشد.

کشور کره نیز از نسخه بازسازی شده همین فیلم را در سال ۲۰۱۸ منتشر نمود که با بازخودهای مثبتی رو به رو شد.

فیلم های غیر قابل پیش بینی,بهترین فیلم های غیر قابل پیش بینی,فیلم با پایان غیر قابل پیش بینی

۹. فیلم حس ششم | The sixth sense

حس ششم یکی از بهترین فیلم های غیر قابل پیش بینی است که ماجرای کودکی را روایت می کند که ارواح را می بیند و به همین با روانشناسی به نام مالکوم کرو برخورد می کند تا از وضعیت رهایی یابد. ارتباط این دو نفر داستان اصلی فیلم را می سازد.

بروس ویلیس نقش مالکوم کرو را برعهده داشته و هالی آزمنت نیز کودکی است که از دیدن ارواح وحشت می کند. در مجموع با تصاویر دلخراش و ترسناکی مواجه نیستید اما نقطه اوج داستان بسیار شگفت انگیز ظاهر خواهد شد.

حس ششم برای آزمنت نامزدی اسکار را به همراه آورد و همچنین ۵ نامزدی دیگر از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی برای شیالامان هم در کارنامه آن قرار دارد.

بهترین فیلم های غیر قابل پیش بینی,فیلم با پایان غیر قابل پیش بینی,فیلم غیر قابل پیش بینی

۸. فیلم همزاد | Changeling

بچه جایگزین یا همزاد، درام جنایی شگفت انگیزی به کارگردانی کلینت ایستوود می باشد که با نظر بسیار مثبت منتقدان و البته مخاطبان رو به رو شد.

این داستان واقعی مربوط به فیلم با پایان غیر قابل پیش بینی است که فروش فوق العاده ای را هم تجربه کرد و با چندین نامزدی اسکار و گلدن گلوپ به یکی از تماشایی ترین آثار سال ۲۰۰۸ تبدیل شد.

ماجرا از جایی شروع می شود که مادری به نام کریستین کالینز با بازی تحسین شده آنجلینا جولی، فرزندش والتر که تنها ۹ سال دارد را در خانه نمی یابد!

گزارش مفقودی این پسربچه به اداره پلیس می رسد و پس از چندی او را پیدا می کنند.

سپس مادر ادعا می کند که این بچه، فرزند واقعی او نیست و پیچش ماجرا از همین نقطه به اوج می رسد. فیلمنامه منسجم و خیره کننده به همراه بازی های روان و بی نقص، اثری خلق کرده که طرفدار آن خواهید شد.

بهترین فیلم های غیر قابل پیش بینی,فیلم با پایان غیر قابل پیش بینی,فیلم غیر قابل پیش بینی

۷. فیلم به هیچکس نگو | Tell no one

به هیچ کس نگو، عنوان کتابی از هارلن کوین است که در سال ۲۰۰۶ با فیلمنامه نویسی و کارگردانی قابل تقدیر گیوم کنه، منتشر شد. داستان حول محور قتل فجیع زنی به نام مارگو پیش می رود.

پلیس اعتقاد دارد که همسر او الکساندر، با بازی فرانسوا کلوزه این زن را به قتل رسانده است. هرچند او تبرئه می شود اما بعد از مدتی و طی اتفاقاتی از طرف مارگو، پیامی به دست شوهرش می رسد.

ادامه ماجرا بسیار غیرقابل پیشبینی خواهد بود. احیانا اگر کتاب را هم خوانده اید؛ بازهم تماشای فیلم را به شما پیشنهاد می کنیم زیرا پایان آن دو با یکدیگر تفاوت دارد. علی رغم فرق های موجود، هارلن کوین خود یکی از طرفداران این فیلم محسوب می شود.

در سال ۲۰۰۷ فرانسوا کلوزه برای نقش الکساندر، جایزه سزار بهترین بازیگر نقش اول مرد سینمای فرانسه را دریافت کرد. همچنین گیوم کنه نیز به عنوان بهترین کارگردان انتخاب شد.

بهترین فیلم های غیر قابل پیش بینی,فیلم با پایان غیر قابل پیش بینی,فیلم غیر قابل پیش بینی

۶. فیلم مسافران | Passengers

یک هواپیما سقوط می کند و تنها شش نفر از آن جان سالم به در می برند. در پی این سانحه کلیر که روان درمانگر است سعی می کند به این افراد در پشت سر گذاشتن و حل ترومای روحی که دچار آن شده اند کمک کند.

در حین صحبت ها درمی یابد که نوع روایت یک نفر از با باقی اشخاص تفاوت دارد؛ همین طور آن ها به مرور یک به یک ناپدید می شوند. همین موضوع به پیچیده تر شدن ماجرا می انجامد و…ادامه داستان را باید خودتان شاهد باشید.

فیلم روانشناختی و معما گونه مسافران اثری گیرا است که ابدا از دیدن آن پشیمان نخواهید شد. بازی آن هاتاوی در کنار دیگر هنرپیشه ها باعث شده تا نتیجه کار باورپذیرتر و بهتر به نظر برسد.

بهترین فیلم های غیر قابل پیش بینی,فیلم با پایان غیر قابل پیش بینی,فیلم غیر قابل پیش بینی

۵. فیلم پسر در لباس راه راه | The boy in the striped pajamas

پسری با پیژامه راه راه نام کتابی نوشته جان بوین است که دو سال پس از انتشار، در ۲۰۰۸ میلادی تبدیل به یک فیلم غیر قابل پیش بینی شد و به نمایش سراسری درآمد.

مارک هرمن کارگردانی آن را برعهده داشت و نتیجه کار هم با نقدهای مثبت و توجه مخاطبان رو به رو گشت.

این فیلم در فضای جنگ جهانی دوم و بحبوحه هلوکاست روایت می شود. پسر یک فرمانده ارتش نازی با پسر دیگری هم سن خودش اما یهودی تبار آشنا شده و همین اتفاق، ماجرای اصلی داستان را می سازد.

بهترین فیلم های غیر قابل پیش بینی,فیلم با پایان غیر قابل پیش بینی,فیلم غیر قابل پیش بینی

۴. باشگاه مبارزه | Fight club

باشگاه مبارزه یا فایت کلاب را دیوید فنیچر کارگردانی کرده و احتمالا همین نام برای عاشقان سینما کافی است تا به تماشای این فیلم بنشینند. درامی روانشناختی که یکی از شوکه کننده ترین نقطه های اوج را دارد.

داستان از زبان مردی معمولی روایت می شود که مدت ها است با بی خوابی درگیری دارد و از شغل و وضعیت خود نیز اصلا راضی نیست. او با شخصی بی پروا به نام تایلر داردن آشنا می شود که خود را فروشنده صابون معرفی کرده است.

آن ها تصمیم می گیرند که یک باشگاه مشت زنی زیرزمینی برای مردان افتتاح کنند. همه چیز خوب پیش می رود تا اینکه به یکباره اوضاع کمی پیچیده تر به نظر می رسد.

فایت کلاب یکی از درخشان ترین آثار فنیچر، قابل احترام ترین هنرنمایی های برد پیت و ادوارد نورتون و همین طور جزو بهترین فیلم های تاریخ سینما است.

بهترین فیلم های غیر قابل پیش بینی,فیلم با پایان غیر قابل پیش بینی,فیلم غیر قابل پیش بینی

۳. فیلم پیر پسر | Old boy

پیر پسر یا رفیق قدیمی بی شک نه تنها نقطه اوج غیر قابل حدسی را برای شما به نمایش خواهد گذاشت؛ بلکه به تجربه ای فراموش نشدنی بدل می شود. احتمالا یا بی نهایت دوستش دارید از آن متنفر خواهید شد!

یک ماجرای هیجان انگیز، معماگونه و متفاوت درباره انتقام! پارک چان ووک یکی از مطرح ترین کارگردانان سینمای کره جنوبی در دومین اثر از سه گانه انتقام محور خود، این فیلم را ساخت.

مردی به طور ناگهانی توسط عده ای ناشناس ربوده شده و ۱۵ سال تمام را در زندانی خصوصی می گذراند و پس از این مدت همان طور که ظاهرا بی دلیل دزدیده و زندانی شده بود؛ آزاد می شود.

او پس از پشت سر گذاشتن این حبس طولانی مدت در صدد انتقام است اما ماجرا خیلی پیچیده تر از چیزی که به نظر می رسد، می باشد.

پیرپسر که جزو فیلم های مورد علاقه تارانتینو محسوب می شود؛ جایزه بزرگ فستیوال کن را نیز دریافت کرده است.

بهترین فیلم های غیر قابل پیش بینی,فیلم با پایان غیر قابل پیش بینی,فیلم غیر قابل پیش بینی

۲. فیلم هفت | Seven

دو کارگاه جنایی به نام های میلز و سامرست مسئولیت حل پرونده و دستگیری قاتل سریالی، جان دو را بر عهده می گیرند. اتفاقات و پیچش های پیش بردن پرونده، کلیت این فیلم اعجاب آور را تشکیل داده است.

در مجموع با اثری تاریک و پر از شرارت رو به رو هستیم و هفت گناه کبیره را یک به یک در مقتولین ملاحظه خواهیم کرد.

دیوید فنیچر این فیلم را ساخته و موفق شده تا بهترین بازی ممکن را از برد پیت، کوین اسپیسی و مورگان فریمن بگیرد.

در طول مشاهدهSeven ، هیجان محض، نگرانی و اندوه احتمالا تنها احساساتی هستند که تجربه خواهید کرد. باید بدانید که با فیلمی معمولی مواجه نیستید و این تریلر روانشناختی، مجذوب تان می کند.

بهترین فیلم های غیر قابل پیش بینی,فیلم با پایان غیر قابل پیش بینی,فیلم غیر قابل پیش بینی

۱. فیلم مظنونین همیشگی | The usual suspects

درامی جنایی با بازی خیره کننده کوین اسپیسی که به انتخاب بفتا جزو یکی از ده فیلم برتر این ژانر، نیز معرفی شد. داستان با روایت گری وربال کینت پیش می رود. او به همراه یک نفر دیگر بازمانده های حادثه آتش سوزی کشتی ای در بندر لس آنجلس هستند.

کینت برای پلیش شرح می دهد که چگونه به کشتی رسیده اند و دقیقا چه اتفاقاتی درون آن رخ داده و قتل عام منجر شده است.

ماجرایی چند لایه و پیچیده که چندین جایزه اسکار به همراه داشت و نه تنها تماشاگران، بلکه منتقدان نیز از آن بسیار تعریف کرده اند.

کریستوفر مک کوری برای نویسندگی مظنونین همیشگی و کوین اسپیسی برای ایفای نقش منحصر به فردش، جایزه اسکار دریافت کردند. جالب است بدانید انجمن نویسندگان آمریکا، فیلمنامه این اثر را سی و پنجمین فیلمنامه برتر تاریخ سینما معرفی کرده.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا