فرهنگ و هنر

10 فیلمی که نباید با خانواده ببینیم

10 فیلم جنجالی که نباید با همسر یا نامزدتان تماشا کنید!

هنگامی که پای عشق و عاشقی و رابطه ای پایدار و جدی به میان می آید تماشا و الگو گرفتن از هر چیز عاشقانه هم یکی از رایج ترین کارها بین زوجین جوان می شود و یکی از همین الگوها، تماشای فیلم های عاشقانه و رمانتیک است. معمولا فیلم های درام بسیار سرگرم کننده هستند با سناریویی قابل فهم و ساده از یک ماجرای عاشقانه که در بیشتر مواقع تماشای چنین فیلم هایی می تواند باعث نزدیکی زوجین به یکدیگر هم بشود. طبق آزمایشات روانشاختی متعدد توسط روان شناسان، مشخص شده است که بیشتر افراد با تماشای یک فیلم خوب عاشقانه بیشتر تحریک می شوند تا به کسی علاقه مند شوند اما تا به حال کسی پس از خواندن یک مقاله یا مجله با موضوع عاشقانه تصمیم نگرفته است که با کسی ازدواج کند!

در این میان فیلم های بسیاری هم وجود دارند که بسیار عالی و تاثیرگذار هستند اما باید در تماشای آن دقت کرد و بهتر است هیچوقت این فیلم ها را با شریک زندگی و یا پارتنر خود نگاه نکنید! شاید در ظاهر فقط یک فیلم عاشقانه ساده به نظر برسند اما برخی از این فیلم ها تاثیرات مخربی بر روی روابط افراد می گذارند تا جایی که زندگی شان از هم پاشیده می شود. در مقالات قبل بهترین سایت های دانلود فیلم ایران را به شما معرفی کردیم، در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با 10 فیلمی که نباید با خانواده دید آشنا کنیم.

10 فیلمی که نباید با خانواده دید,بهترین سایت های دانلود فیلم ایران,فیلم هایی که باید تنها دید,

10. 500 روز سامر | Days of Summer 500

یکی از تلخ ترین حقایق زندگی این است که اکثر جدایی های عاطفی دو طرفه نیست! در بیشتر اوقات از یک طرف کل ماجرا تمام می شود و از طرف دیگر طرف مقابل در تصمیم گیری کاملا نادیده گرفته می شود و تا مدت ها به دنبال خوشبختی بی فرجام که در گذشته رخ داده است به سمت نابودی و گاها تباهی می رود. در ابتدای فیلم عاشقانه 500 روز سامر هم همین اتفاق می افتد یعنی از همان ابتدا که داستان شروع می شود مشخص است که این زوج قرار نیست که تا آخر با هم باشند و مرد پس از جدایی از معشوقش به شدت افسرده می شود.
بدتر از آن این است که وقتی مرد می خواهد با همه چیز کنار بیاید و به افسردگی و حس حال بدش غلبه کند، متوجه می شود که سامر خیلی سریع با همه چیز کنار آمده و ازدواج کرده است. این فیلم یک روایت غیر خطی و منحصر به فرد دارد که توجه بسیاری از منتقدین سینما را به خود جلب کرد و فروش بسیار خوبی هم در تاریخ سینمای جهان داشته است. اما اگر شما هم جزء آن دسته از زوج هایی هستید که فکر می کنید تا آخر عمرتان با یکدیگر می مانید بهتر است این فیلم را هیچوقت تماشا نکنید!

فیلم هایی که نباید با خانواده ببینیم,فیلم هایی که نباید ببینیم,10 فیلمی که نباید با خانواده دید,

9. دو عاشق | Two Lovers

مسلما هیچکس از اینکه در رابطه اش حرفی از جدایی و رفتن بشنود خوشحال نمی شود. اما در برخی از مواقع چنین اتفاقاتی رخ می دهد و باعث می شود که این روابط اصلا به خوبی و خوشی تمام نشود. این اتفاق هم برای شخصیت اصلی فیلم دو عاشق یعنی خواکین فینیکس رخ می دهد. او تصمیم می گیرد که به دلیل مشکلات ژنتیکی که برایش رخ داده است زنی که عاشقش شده جدا شود.
این مشکل که از آن حرف زدیم، تصمیم این زوج برای بچه دار شدن است که نتیجه اش هم بسیار مرگبار خواهد بود و باعث می شود که جدایی از زنی که دیوانه وار عاشقش است او را از لحاظ روحی به نابودی برساند. تمام این ماجرا ها وقتی بدتر می شود که زنش برای او یک دختر دیگر را انتخاب کرده و هنگامی که مرد با دختر روبرو می شود به شدت او را می رنجاند اما با تمام این تفاسیر هنگامی که حرف از نفر سوم به میان می آید توجه خواکین بسیار جلب می شود. پایان این داستان بسیار اجتناب ناپذیر و تکان دهنده است که توصیه می کنیم این فیلم را هم به هیچ وجه به همراه پارتنرتان تماشا نکنید!

بهترین سایت های دانلود فیلم ایران,فیلم هایی که باید تنها دید,فیلم هایی که نباید با خانواده ببینیم,

8. ولنتاین غمگین | Blue Valentine

داستان فیلم ولنتاین غمگین بسیار تراژدیک و غمناک است که شادی بین دو زوج خوشبخت را به هم می زند. درست است که کل محتوای این مقاله توصیه وارانه است که چنین فیلم هایی را با همسرتان تماشا نکنید، اما نمی توان منکر داستان خوب و قوی این فیلم آن هم با بازی رایان گاسلینگ و میشل ویلیامز شد! این زوج بلا فاصله عاشق یکدیگر می شوند و به دلایلی سریعا ازدواج می کنند. عشق شان در ابتدای فیلم بسیار پایدار و عمیق به نظر می رسد، مخصوصا وقتی که این دو عاشق در خیابان ها می رقصند و به یکدیگر قول می دهند که برای همیشه با هم بمانند.
اما این شور و عشق عمیق پس از مدتی جایش را به سرخوردگی و خستگی می دهد و هر دو شخصیت عاشق پیشه تظاهر می کنند که هنوز هم همه چیز همانند گذشته است. از این جای به بعد فیلم آنقدر تاریک و ناامیدانه می شود که حقیقتا تحمل داستان و تماشای آن برای مخاطب سخت می شود. تصور چنین زندگی و رابطه ای برای هر کسی سخت است و به لطف نویسنده و کارگردان و ایفای نقش بازیگران حرفه ای، ولنتاین غمگین به یکی از بهترین فیلم ها برای درس گرفتن از عشق تبدیل شده است.

این مطلب را از دست ندهید
10 فیلم تاریخی وایکینگی برتر سینمای دنیا

فیلم هایی که نباید ببینیم,10 فیلمی که نباید با خانواده دید,بهترین سایت های دانلود فیلم ایران,

7. درهای کشویی | Sliding Doors

نیچه می گوید: زمان خطی است اما این یعنی اینکه زمان در هر لحظه ای از زندگی ممکن است که پیچ و تاب بخورد! فیلم درهای کشویی، داستان یک زن با بازی گوئینث پالترو است که این زن دو نسخه مختلف از یک واقعیت در زمان را تجربه می کند. نسخه اول وقتی است که به خاطر خیانت نامزدش از قطار جا می ماند و نسخه دوم هم وقتی است که از خیانت نامزدش با خبر می شود و به این واقعیت تلخ واکنش جدی نشان می دهد. هر قسمتی از داستان به وضوح دردهای شخصی را نشان می دهند.
تماشای این فیلم تراژدیک برای بسیاری از افراد سخت است چه برسد به اینکه بخواهید آن را با شریک زندگی یا نامزدشان ببینید. ممکن است دیدن این فیلم زندگی عاطفی زوجین را به شدت به چالش بکشد و اختلافاتی در میان شان آشکار کند. پس توصیه می کنیم از تماشای درهای کشویی هم بپرهیزید.

فیلم هایی که باید تنها دید,فیلم هایی که نباید با خانواده ببینیم,فیلم هایی که نباید ببینیم,

6. جنگ رزها | The War of the Roses

در بیشتر روابط، جدایی های عاطفی پر از دردسر و ماجرای های تلخ و فراموش نشدنی هستند و فیلم جنگ رزها هم از این قاعده مستثنا نیست!  در این فیلم مرحله ای جدید از ویرانی های زندگی زناشویی به تصویر کشیده می شود. این فیلم با بازی کارتین ترنر و مایکل داگلاس است که در آن نقش یک زوج با مشکلات فراوان را بازی می کنند و هر کدام سعی دارند که دیگری را بیرون بیندازند. در این جنگ احساس تنفر در میان این زوج روز به روز شدت می یابد تا جایی که حرکات عجیب و غیر عادی از آن ها سر می زند.
معمولا افرادی که مجرد هستند از تماشای فراز و نشیب ها و اتفاقات غیر منتظره ای که در این فیلم رخ می دهد لذت می برند اما افرادی که متاهل هستند و از راز و رمزهای یک زندگی مشترک تجربیات بسیاری کسب کرده اند می دانند که تماشای چنین فیلم هایی چقدر دردناک و سخت است. بنابراین اگر قصد دارید ازدواج کنید، به هیچ وجه این فیلم را تماشا نکنید، چراکه ممکن است نظر شما را تغییر دهد. علاوه بر این ها تماشای این فیلم توسط زوجین می تواند باعث جنگ و جدل هایی مبنی بر اینکه کدام شخصیت داستان درد و رنج بیشتری را تحمل می کند بشود.

10 فیلمی که نباید با خانواده دید,بهترین سایت های دانلود فیلم ایران,فیلم هایی که باید تنها دید,

5. چشمان کاملا بسته | Eyes Wide Shut

یکی از جنجالی ترین و پر معنی ترین فیلم های استنلی کوبریک همین فیلم است. او در این فیلم به ماجراجویی در مورد یک زوج که به فانتزی های جنسی شان با غریبه ها هستند می پردازد و زنان را در راه خانه تعقیب می کند. تمامی چیزهایی که از این فیلم نمایش داده می شود، مربوط به ازدواج و روابط جنسی ناخوشایند است که ممکن است زوجین پس از دیدنش حس بدی به ازدواج پیدا کنند.
جالب است بدانید که بازیگران اصلی این فیلم یعنی نیکول کیدمن و تام کروز که نقش زن و شوهر را بازی می کردند در دنیای واقعی هم زن و شوهر بودند. اما بعد از اینکه فیلم اکران شد در کمال تعجب از اینکه سال ها در کنار یکدیگر زندگی می کردند از هم جدا شدند! همین موضوع باعث شد تا داستان فیلم عجیب و ترسناک تر شود! دلیل اینکه این فیلم در فهرست فیلم هایی که نباید با خانواده ببینیم آمده است این است که اگر این فیلم را با همسرتان نگاه کنید ممکن است دیگر هیچوقت به او اعتماد نکنید.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین فیلم های غیر قابل پیش بینی!

فیلم هایی که نباید با خانواده ببینیم,فیلم هایی که نباید ببینیم,10 فیلمی که نباید با خانواده دید,

4. کریمر علیه کریمر | Kramer vs. Kramer

این فیلم برنده 5 جایزه اسکار شده است و در آن بازیگرانی همچون مریل استریپ و داستین هافمن هنر نمایی می کنند. داستان این فیلم بسیار غم انگیز است. این فیلم در مورد یک زوج است که در تلاش هستند تا طلاق بگیرند و هرکدام می خواهند حق حضانت فرزندشان را به عهده بگیرند و به همین خاطر دست به هر کاری می زدنند حتی اگر عواقب بدی در انتظارشان باشد!
اگرچه که هدف این زن و مرد ساختن یک زندگی خوب برای فرزندشان است اما درگیری هایی که طی فیلم در میان این دو رخ می دهد بسیار چالش برانگیز است. کریمر علیه کریمر با وجود گرفتن چندین جایزه از آن دست از فیلم هایی نیست که بشود در کنار همسرتان تماشا کنید!

بهترین سایت های دانلود فیلم ایران,فیلم هایی که باید تنها دید,فیلم هایی که نباید با خانواده ببینیم,

3. هدیه | The Gift

بازی جوئل اجرتون در فیلم هدیه به همه ثابت کرد که این فرد نه تنها در حیطه بازیگری بلکه در هنر فیلم سازی هم استعدادی قابل توجه دارد. این بازیگر در فیلم هدیه نقش شخصی به نام گوردو را دارد. او مردی است که گذشته ای بسیار راز آلود داشته آن هم به همراه یکی از دوستانش به نام جیسون بیتمن! گوردو با توجه به زندگی خوب و همسر زیبا و خانه و امکاناتی که در اختیار دارد احساس خوشبختی نمی کند.
نام راز آلود این فیلم را می توان از چندین نگاه مختلف بررسی کرد و هر کسی که این فیلم را تماشا می کند سوال های زیادی در سرش شکل می گیرد و خطرناک ترین سوال ها در ذهن زوجین به وجود می آید، آن هم با این عنوان که اگر من جای چنین شخصیتی بودم چه کاری می کردم؟ و اینجاست که شما شریک زندگی تان را در چالش سختی می اندازد چراکه ممکن است برای پاسخ به این سوال کارهای احمقانه ای به سرتان بزند!

فیلم هایی که نباید ببینیم,10 فیلمی که نباید با خانواده دید,بهترین سایت های دانلود فیلم ایران,

2. کوهستان بروکبک | Brokeback Mountain

این فیلم بر عکس داستان جنجالی که دارد بسیار دیدنی و جذاب است البته از آن دسته فیلم هایی که باید تنها دید می باشد. این فیلم در مورد دو نفر است که با تمام مشکلات و درماندگی شان عاشق یکدیکر هستند اما مشکلاتی مانند اخلاق یا اجتماع مانع رسیدن شان به یکدیگر شده و همیشه باعث جدایی شان می شود و در آخر هم با تنهایی روبرو می شوند.
ژانر این فیلم در مورد یک رابطه غیر متعارف می باشد که دو مرد جوان به یک دیگر علاقه پیدا کرده اند و به همین دلیل است که در لیست فیلم هایی که نباید با خانواده ببینیم قرار گرفته است. بازی زیبا و دردناک هیث لجر و جیک جینهال با هنرمندی میشل ویلیامز باعث می شود که پس از اتمام فیلم روزها به فکر فرو روید و درک عمق فیلم کمی برای تان سخت شود.

فیلم هایی که باید تنها دید,فیلم هایی که نباید با خانواده ببینیم,فیلم هایی که نباید ببینیم,

1. اینجا شما را ترک می کنم | This Is Where I Leave You

داستان این فیلم هم در مورد یک مرد خیانت کار است. روزی زن این مرد او را با رئیس خود می بیند و پس از این ماجرا متوجه می شود که همسرش باردار است. جالب اینجاست که او و همسرش سال ها برای بچه دار شدن تلاش کردند و منتظر چنین روزی بودند. و در قسمت دیگر هم زنی را می بینید که با همسایه اش که دچار ناتوانی ذهنی است رابطه برقرار می کند و یک مرد دیگر هم هست که با روانشناسش که دو برابر خودش سن دارد ازدواج می کند. و از طرف دیگر زنی در تلاش است تا برای بچه دار شدن از اسپرم یکی از آشناهای شان استفاده کند و تمامی این داستان ها تازه شروع ماجرا است.
این فیلم به شدت آلوده به مسمومیت اخلاقی در یک خانواده است که برای درک هر یک از آن ها باید یک نمودار بزرگ کشید تا توجه شد اصل ماجرا از چه قرار است. این داستان با تمام پیچیدگی اش از کنترل خارج شده و ممکن است هر کسی پس از دیدنش با دیدگاه خودش به نقد و بررسی آن بپردازد! پس توصیه می کنیم هیچگاه این فیلم جنجالی را با شریک زندگی تان تماشا نکنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا