فرهنگ و هنر

10 چهره مشهوری که روزی بی خانمان بودن

خلاصه نوشته
  • چهره های مشهور بی خانمان، روزگاری زندگی سخت و پر فراز و نشیبی را طی کرده اند. این افراد اکنون به قدری شناخته شده هستند که آوازه شهرت شان در کل جهان طنین انداز شده است، اما جالب است بدانید که رسیدن به چنین جایگاهی که البته آرزوی بسیاری از مردم است را به راحتی به دست نیاورده اند!

چهره های معروف که روزگاری بی خانمان و فقیر بودند

برخلاف تصور بسیاری از افراد که همیشه سلبریتی ها را شاد و خندان می بینند و احساس می کنند که آن ها زندگی بدون دغدغه وشغلی هیجان انگیز دارند و بسیار ثروتمند هستند. بسیاری از آن ها زندگی پر فراز و نشیبی را سپری کرده اند و سختی های بسیاری را متحمل شده اند تا بتوانند، به چهره ای محبوب و مشهور تبدیل شوند. اگر با زندگی این افراد شوید و بدانید که آن ها کدام یک از افراد مشهور در دنیا هستند، شاید به قول معروف برق از سرتان بپرد! برخی از این هنرمندان محبوب از صفر شروع کرده اند، تا جایی که ختی روزگاری نه تنها سقفی برای خوابیدن در زیرش نداشته اند، بلکه غذایی هم برای سیر کردن شکم شان وجود نداشته است. با ما همراه باشید تا با افراد مشهور که فقیر بودند آشنا شوید.

افراد فقیری که ثروتمند شدند,افراد فقیری که ثروتمند شده اند,افراد فقیری که پولدار شدند,

10. جیم کری | Jim Carrey

زمانی که جیم کری کودک بود به دلیل بیکار شدن پدر و از دست دادن منزلشان، خانواده اش چاره ای جز زندگی کردن در یک ماشین ون نداشتند. آن ها زندگی خود را در شهرهای مختلف کانادا در داخل همان ماشین سپری می کردند تا اینکه جیم کری در سن 16 سالگی تصمیم گرفت شرایط را تغییر دهد، به همین دلیل ترک تحصیل کرد و به اجرای استندآپ و کارهای دیگر پرداخت. جیم کری یکی از افراد مشهور که فقیر بودند محسوب میشد و با وجود زندگی سخت و شرایط دشواری که داشت هرگز ناامید نشد و پیوسته تلاش می کرد تا به اهداف خود برسد، به همین دلیل توانست به موفقیت های بسیاری دست یابد.

افراد مشهور فقیر,افراد مشهور که فقیر بودند,افراد معروف که فقیر بودند,

9. جنیفر لوپز | Jennifer Lopez

از افراد معروف که فقیر بودند می توان به جنیفر لوپز اشاره کرد. جنیفر همیشه با مادر خود به دلیل علاقه مندی به حرفه رقصندگی اختلاف نظر داشتند، تا اینکه او مجبور شد در سن 18 سالگی خانه را ترک کند و در گوشه ای از یک استودیوی رقص به زندگی خود ادامه دهد. جنیفر همواره به تلاش خود در این حرفه ادامه داد تا اینکه توانست در اروپا به شغل مورد نظرش مشغول شود. او در طی یک سال فعالیت جدی خود موفق شد در یک سریال پرطرفدار تلویزیونی به عنوان رقصنده ایفای نقش نماید و پس از آن محل زندگی خود را تغییر داد و در شهر لس آنجلس به حرفه خود ادامه داد.

افراد موفق که فقیر بودن,افراد فقیری که ثروتمند شدند,افراد فقیری که ثروتمند شده اند,

8. چارلی چاپلین | Charlie Chaplin

از مشهورترین و شناخته شده ترین بازیگران دنیا می توان به چارلی چاپلین که از افراد فقیری که ثروتمند شدند محسوب می شود اشاره نمود. او شرایط زندگی بسیار سختی داشت زیرا در سن 10 سالگی پدرش را به دلیل اعتیاد به الکل از دست داد و مادرش نیز به علت بیماری روانی که داشت در بیمارستان بستری بود. همین مسئله موجب شد که او زندگی خود را در خیابان ها سپری کند و بخوابد. این شرایط همچنان ادامه داشت به طوری که در سن 14 سالگی واقعا فقیرو تنها شده بود و تصمیم گرفت به دنیای کمدی روی آورد و از این طریق به زندگی خود ادامه دهد. چارلی چاپلین زندگی سخت و دشوار خود را در پشت اشک ها یک دلقک پنهان می کرد و با تلاش و کوشش توانست لقب مشهور ترین کمدین جهان را به خود اختصاص دهد.

این مطلب را از دست ندهید
10 فیلم جذاب و پرفروش سینمای کره جنوبی که دنیای سینما را مجذوب خود کرد

افراد فقیری که پولدار شدند,افراد مشهور فقیر,افراد مشهور که فقیر بودند,

7. هیلاری سوانک | Hilary Swank

هیلاری سنین کودکی تا جوانی خود را در به همراه مادرش در ماشین ها و خانه های خالی زندگی می کرد، به عبارتی می توان گفت او که در منطقه ای که در آنجا کاروان ها مسافرتی و منزل های متحرک وجود دارند و یک تریلر پارک است بزرگ شد. شرایط مالی نا مناسب آن ها موجب شد که شب ها را در منزل خالی برخی از اقوام خود که قصد فروش یا اجاره آن را داشتند سپری کنند، اما صبح به دلیل آنکه مشتری بتواند از منزل بازدید کند باید منزل را ترک می کردند. امروزه  ارزش ثروت هیلاری سوانک 40 میلیون دلار می باشد و دارای دو جایزه اسکار در کارنامه خود است، اما با وجود موفقیت های بسیاری که کسب نموده است همچنان هر روز از مترو برای رفت و آمد استفاده می کند.

افراد معروف که فقیر بودند,افراد موفق که فقیر بودن,افراد فقیری که ثروتمند شدند,

6. کریس پرت | Chris Pratt

از افراد موفق که فقیر بودن می توان به کریس پرت اشاره داشت. کریس که امروزه یکی از معروف ترین بازیگران آمریکایی است شرایط زندگی بسیار نا مناسبی داشت. او در سن 17 سالگی ترک تحصیل کرد و به کار کوپن فروشی مشغول شد اما حدود دو سال بعد به پیشنهاد یکی از دوستان خود تصمیم گرفت به هاوایی برود. کریس در آنجا مجبور بود که در ماشین ون یا چادری در ساحل بخوابد و روزها در یک رستوران دریایی به عنوان پیشخدمت مشغول به کار شود، او به مصرف الکل و مواد مخدر اعتیاد داشت و تمام حقوقش صرف هزینه غذا، وسایل ماهیگیری و بنزین می شد اما یک اتفاق زندگی اش را متحول ساخت. کریس پرت در یکی از روزها که در رستوران مشغول به کار بود مورد توجه یکی از بازیگران قرار گرفت و از او برای ایفای نقش در نخستین تجربه کارگردانی اش دعوت نمود. همین اتفاق موجب شد که کریس وارد دنیای بازیگری و هالیوود شود و به یکی از مشهورترین بازیگران آمریکا تبدیل گردد.

افراد فقیری که ثروتمند شده اند,افراد فقیری که پولدار شدند,افراد مشهور فقیر,

5. الا فیتزجرالد | Ella Fitzgerald

الا فیتزجرالد در سنین نوجوانی مجبور شد از منزل فرار کند زیرا مادر خود را در سن 15 سالگی از دست داد و از سوی نا پدری اش مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفت. او پس از فرار از منزل به کار با مافیا پرداخت اما مدتی بعد توسط پلیس دستگیر شد و او به مدرسه ی بازپروری زنان منتقل شد. الا پس از مدتی از این مرکز فرار نمود و روزهای سختی را پشت سر گذاشت.

الا با خواندن آهنگی برای رئیس جمهور وقت آمریکا (رونالد ریگان) در سال 1981 موفق شد جایزه گرمی را دریافت نماید و به عنوان نخستین زنی که این جایزه را کسب نموده است معروف گردد. او علاوه بر این جایزه توانست چندین مدال افتخار و 13 جایزه گرمی دیگر را در طی چند سال توسط سایر رئیس جمهورهای آمریکا از جمله ریگان و جورج اچ دبلیو، بوش دریافت نماید. الا با تلاش و کوشش فراوان توانست زندگی پر فراز و نشیب خود را تغییر دهد و به یکی از مشهور ترین خوانندگان تاریخ تبدیل شود، به طوری که از الا به عنوان ملکه جر یاد می شود.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بدترین فیلم های تاریخ سینما از نگاه منتقدان

افراد مشهور که فقیر بودند,افراد معروف که فقیر بودند,افراد موفق که فقیر بودن,

4. دنیل کریگ | Daniel Craig

دنیل کریگ بازیگر محبوب و ثروتمند که در نقش پرطرفدار جیمز باند ایفای نقش نمود بر خلاف شرایط و زندگی فوق العاده ای که در حال حاضر دارد، در گذشته روزهای سختی را پشت سر گذاشته است. او زمانی به عنوان پیشخدمت مشغول به کار بود و برخی روزها مجبور می شد که روی نیمکت پارک بخوابد. اما با تلاش و اراده قوی توانست به آرزوها و اهداف خود دست یابد و به یکی از ثروتمند ترین بازیگران تبدیل شود.

افراد فقیری که ثروتمند شدند,افراد فقیری که ثروتمند شده اند,افراد فقیری که پولدار شدند,

3. استیو هاروی | Steve Harvey

استیو هاروی مجری معروف آمریکایی از جمله مجری هایی است که برنامه های تلویزیونی او بسیار پر طرفدار می باشد. او روزهای بسیار سختی را گذرانده است تا موفق شده به این شهرت و محبوبیت دست یابد. استیو در اواخر دهه 80 میلادی به عنوان کمدین آغاز به کار نمود و شرایط مناسبی داشت اما جدایی او از همسرش و هزینه های زندگی به همراه دو فرزند موجب شد که او مجبور شود به مدت 3 سال در ماشین خود به زندگی ادامه دهد. استیو در این مدت از حمام استخرهای عمومی و دستشویی پمپ بنزین ها و مسافرخانه ها استفاده می کرد اما دعوت از او به عنوان مجری برای حضور در یک برنامه مشهور تلویزیونی موجب شد که زندگی اش متحول شود، به طوری که امروزه ارزش خالص ثروت او 140 میلیون دلار می باشد.

افراد مشهور فقیر,افراد مشهور که فقیر بودند,افراد معروف که فقیر بودند,

2. هالی بری | Halle Berry

هالی به حرفه بازیگری بسیار علاقه داشت و همین مسئله موجب شد که در اوایل دهه 20 زندگی اش تصمیم بگیرد به منظور فعالیت در عرصه بازیگری به شیکاگو مهاجرت کند، اما متاسفانه پس از مدتی حمایت های مالی مادرش را از دست داد و دیگر پولی بابت هزینه های زندگی نداشت و مجبور شد که به پناهگاه بی خانمان ها برود و در آنجا زندگی کند. او با وجود سختی های بسیاری که در آن زمان تحمل کرد توانست به خوبی شرایط را مدیریت کند و یاد بگیرد چگونه به موفقیت و اهداف خود دست یابد. هالی بری از افراد فقیری که پولدار شدند می باشد.

افراد موفق که فقیر بودن,افراد فقیری که ثروتمند شدند,افراد فقیری که ثروتمند شده اند,

1. هری هودینی | Harry Houdini

هری هودینی که از او به عنوان بزرگترین شعبده باز تاریخ یاد می شود در گذشته زندگی بسیار سخت و فقیرانه ای داشت. به طوری که از سن 8 سالگی کارهایی مانند گدایی ، واکس زدن کفش ها و فروختن روزنامه را انجام می داد. هری برخی مواقع پس از گدایی سکه های خود را در میان موهایش مخفی می کرد و به مادرش می گفت من را تکان بده من جادویی هستم. او در سن 12 سالگی تصمیم گرفت که از خانه فرار کند اما پس از یک سال به خانه بازگشت و به انجام کارهایی مانند نامه بر، دستبار عکاس و … پرداخت و سرانجام در سن 17 سالگی وارد حرفه شعبده بازی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا